Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2014, 17:58   #1
Kompjuterija
Član
 
Član od: 3.5.2014.
Lokacija: Pirot
Poruke: 45
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kompjuterija
Određen forumom Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Svedoci smo da svetski poznati sistem za onlajn vršenje finansijskih transakcija (kupovina/prodaja) PAYPAL, do danas nije zaživeo na prostoru Srbije u potpunosti. Moguće je platiiti robu sa svog naloga, ali isti ne možete dopuniti (u Srbiji) sa svog bankarskog računa, i ne možete povući sredstva sa svog računa. Nećemo zalaziti ovde u detalje šta su razlozi za to, da li je to regulativa Narodne Banke Srbije ili politika PayPal sistema, ali objasnićemo kako efikasno obavljati kupovinu robe iz inostranstva preko interneta iz Srbije.
Poznato je da morate koristiti neki od sledećih sistema plaćanja . MasterCard, Visa, AmericanExpress, PayPal, da bi ste obavili transakciju preko interneta.

Dobro rešenje (po mom mišljenju) jeste Prepaid MasterCard koju možete otvoriti u UniCredit banci,
koja ne glasi na ime, košta 150 dinara, i na nju uplaćujete (dinarski) iznos koji vam je potreban za kupovinu preko interneta, sa nekog poznatog sajta za onlajn trgovinu u svetu.
Lično sam isprobao karticu tako što sam poručio robu iz Engleske, platio tom karticom bez problema.

Kartica se koristi jednokratno, odnosno ne možete dopunjavati iznos na njoj, već ga možete potrošiti ili u onlajn transakciji ili fizičkom kupovinom karticom u nekoj maloprodaji. Ako imate na kartici sredstva a želite ih nazad možete na automatu Uni Credit banke podići sredstva nazad.

Za svaku novu kupovinu pod istim uslovima uzimate novu karticu i uplaćujete na nju dinarski iznos za koji smatrate da će vam trebati. Iako je cena robe koju kupujete izražena u drugoj valuti (Euro, Dolar, Funta, itd), MasterCard sistem vrši konverziju, kad vršite plaćanje.

Nastavio sam istraživanje dalje i saznao da i ERSTE Bank ima VISA poklon karticu koja je takođe prepaid, ali nju možete dopunjavati više puta. kažu da je vezana za PayPal nalog, i da prilikom otvaranja kartice nju vežete za PayPal nalog, pa možete sredstva sa kartice koristiti kao PayPal sredstva i plaćati robu preko interneta! Nisam isprobao ali možete proveriti:
Kompjuterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kompjuterija na korisnoj poruci:
Danpil (21.12.2014), todos (24.12.2014)
Stara 24.12.2014, 14:38   #2
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Imam ja tu erste karticu, doduše nije vezana sa paypal. Košta 150 dinara da se izvadi, bude gotova za 15 minuta, treba ti samo lična karta. Uplatiš u evrima (po njihovom deratorskom kursu doduše). Kupovao sam battlefield na originu. A ako ti ostane para na njoj, možeš u prodavnicama plaćati njome.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
todos (24.12.2014)
Stara 24.12.2014, 15:16   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Dobra tema. Moze li jos primera?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2015, 22:27   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Ljudi su kupovali preko interneta i mnogo pre aprila 2013. kada je PayPal servis pušten u Srbiji. Verujem da svaka naša banka ima u svojoj ponudi bar jednu karticu sa kojom je moguće plaćati putem interneta.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 19:29   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Može li neko da mi objasni ovakve cene za ovakve proizvode i seller rating od 100% na AliExpress?
http://www.aliexpress.com/item/2015W...243619513.html

Juče ortak eksperimenta radi naručio 2 fleške od 128 GB za po 10$ čisto da vidimo ŠKK je fora sa time.
Ovo gore ispada legit po komentarima kupaca.
Znam za one fore sa kontrolerima u fleškama koji prijavljuju pogrešan kapacitet i prepisuju podatka u krug ali ovo izgleda nije nikakva fora, a?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 19:49   #6
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Čekaj, ovdje piše 1 TB?
Ne vjerujem da to postoji.
A i nemoguće je da ima 1 TB, a da košta 13 dolara.
Ovaj prodavac ima samo 64 ocjene, što je dodatno sumnjivo.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 20:51   #7
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

To je banalan primer. Ima ih mnogo sa, recimo, 64 ili 128 GB kapaciteta za 10-ak dolara.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 22:00   #8
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Normalne cijene su 20-i-nešto dolara za 64 GB i 40-i-nešto dolara za 128 GB.
Osim ako nije neka posebna rasprodaja u pitanju, ja mislim da je to sve fake.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 23:05   #9
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Citat:
Kompjuterija kaže: Pregled poruke

Dobro rešenje (po mom mišljenju) jeste Prepaid MasterCard koju možete otvoriti u UniCredit banci,
koja ne glasi na ime, košta 150 dinara, i na nju uplaćujete (dinarski) iznos koji vam je potreban za kupovinu preko interneta, sa nekog poznatog sajta za onlajn trgovinu u svetu.

da li to znaci kada ja recimo uplatim 500e na nju, kupim stvari u vrednosti tih 500e,preko neta, ja nemam pravo da je dopunim vise nikada mogu samo da je bacim i vadim novu ili?
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 0:19   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Pa, konkretno, ja i ortak naručili 2x128GB, navodno totalni sale (cena 106$ a sada 10$) čisto da vidimo šta se dešava, kontam da su 8 ili 16GB realnog kapaciteta, ako su fake.

Postoji li način da se fleškama povrati original kapacitet?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 22:18   #11
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
da li to znaci kada ja recimo uplatim 500e na nju, kupim stvari u vrednosti tih 500e,preko neta, ja nemam pravo da je dopunim vise nikada mogu samo da je bacim i vadim novu ili?
Konkretna kartica (gift MasterCard Unicredit banke) nije dopunjiva, tj. kada se potroši inicijalno uplaćen iznos možeš samo da je baciš. I cena izdavanja nije 150 dinara kao što navodi OP, nego 250 dinara za uplatu do 10.000 i 500 dinara za veće iznose.

http://www.unicreditbank.rs/?jez=&p=437
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2015, 18:26   #12
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Da ne otvaram drugu temu, a i nije da nema veze sa ovom:

Posle 5-6 OK kupovina sa AliExpress, desilo se da mi je u paketu sa dva sata na jednom napuklo staklo. Nisam ni potvrdio prijem niti pokrenuo dispute, nego prvo kontaktirao prodavca koji jako žali što se to desilo, ponudio je i da pošalje drugi sat, ja se složio, a onda on zatraži da prvo potvrdim prijem pošiljke.
Nisam imao do sada problema, pa ako neko ima neki savet...

Nekako mi nije logično da potvrdim prijem jer onda ispada da je sve OK. Pitao sam ga da li da čekiram samo jedan sat i tako potvrdim, a za drugi pokrenem dispute, ali mi još nije ništa odgovorio. To mi je nekako jedino logično, a ako potvrdim prijem ko mi garantuje da će poslati drugi. Opet, neću ni odmah da pretim, radije bih da se lepo dogovorimo...
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2015, 23:52   #13
The Majk
Član
 
Član od: 5.12.2014.
Poruke: 100
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Cool Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Kad pricate o karticama za kupovinu preko inteneta mislim da je intesa internet kartica dobra stvar, nisam je imao licno ali sam video kolege koji je koriste i sve radi samo doduse ceka se dva do tri dana na potvrdu ali nije jednokratna, prepaid tip je i sasvim je ok. Neko koristio mozda?
The Majk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2015, 1:10   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Citat:
The Majk kaže: Pregled poruke
Neko koristio mozda?
Pa ovako odokativno, jedno 50% ljudi koji iz Srbije kupuju preko interneta, a otprilike 75 % diskusija o karticama na ovom forumu je upravo o toj
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2015, 10:25   #15
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko interneta iz Srbije - Može li efikasno bez PayPal naloga?

Koristim godinama tu Intesa Internet karticu sve radi savrseno od bukovanja hotela do kupovine preko i placanja aplikacija u appstore. Nema greske. Uplatis na nju koliko ti treba i trosis.
Inace od 2002god kupujem preko neta dok paypal nije bio ni u najavi. Jeste duze ali sve radi.
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
internet kupovina

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina preko Neta pavlaka Zanimljive Web lokacije 51 28.3.2013 21:36
Konferencija mladih lidera iz dijaspore i Srbije 2011, Beograd, 15. i 16. jul Dukes Dešavanja i događaji 7 9.7.2011 17:05
Kupovina preko Interneta karlo Šta da kupim? 8 8.2.2008 18:27
Kupovina originala preko interneta next O igrama uopšte 8 13.4.2007 16:06
Kupovina preko Interneta Shadowfax Aparati i oprema 6 9.4.2006 13:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com