Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Izaberite najbolju igru 2010. godine
Assassin's Creed 2 60 39,22%
Battlefield: Bad Company 2 32 20,92%
BioShock 2 7 4,58%
Call of Duty: Black Ops 33 21,57%
Civilization V 15 9,80%
Fallout: New Vegas 33 21,57%
Mass Effect 2 51 33,33%
Need for Speed: Hot Pursuit 17 11,11%
Pro Evolution Soccer 2011 18 11,76%
StarCraft II: Wings of Liberty 37 24,18%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 153. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2011, 18:00   #1
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Najbolje igre 2010. godine

Evo koje PC igre su obelezile 2010. godinu, po misljenju ljudi koji prave "Svet igara". Sta vi kazete? (mozete izabrati i vise od jedne igre prilikom glasanja)

(rezultat glasanja bice objavljen u "Svetu kompjutera")

Kako bismo predupredili (ocekivana) pitanja - na ovom spisku nisu sve "Igre meseca" iz prethodnih 12 brojeva. Prvo, tesko bismo ih "stisli" u 10 raspolozivih mesta na listi, a drugo, kao sto je vise puta naglasavano, pa i na ovom forumu (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=10520), titula "Igre meseca" odnosi se na najpopularniju igru tokom tog meseca, ne nuzno i najbolju. Kada se pregleda godina dana unatrag, jasno se vidi da neka ostvarenja nisu odolela "zubu vremena"...
Nenad Vasovic je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nenad Vasovic na korisnoj poruci:
thebluephoenix (13.1.2011)
Stara 13.1.2011, 18:07   #2
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Firstsve vreme sam se pitao kad ce biti glasanje,sad je konacno pocelo...
Mislim da PES 2011 nije trebao da bude na listi.Trebali ste da stavite NBA 2K11,koji je mnogo vise zasluzio da bude na listi od PES-a.
Uros12 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uros12 na korisnoj poruci:
Nicklord (13.1.2011)
Stara 13.1.2011, 18:28   #3
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Slažem se da PES ne treba da bude na listi za najbolju igru godine, pošto je svake godine isto, samo bolja grafika

Jel ovo prvi put da se može birati više opcija? Prošle godine nije moglo.
miša topola je offline  
Stara 13.1.2011, 18:45   #4
Stef
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2009.
Lokacija: 404 not found...
Poruke: 1.489
Zahvalnice: 430
Zahvaljeno 129 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Ja ne glasam dok ne stavite 2k11
Stef je offline  
Stara 13.1.2011, 18:48   #5
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Citat:
stef kaže: Pregled poruke
Ja ne glasam dok ne stavite 2k11
Mnogo su se potresli
Ja sam glasao za StarCraft, AC i NFS
Nicklord je offline  
Stara 13.1.2011, 19:24   #6
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Ok, da vidimo:

Assassin's Creed 2 - Dobra igra, definitivno bolja od mlakog keca. Međutim, uopšte ne osećam nikakvu potrebu da je ikada ponovo odigram. Zaboraviću na njeno postojanje za par meseci.

Battlefield: Bad Company 2 - Well, najkvalitetniji FPS ove godine, that's for sure. SP je mlak, kratak i neinspirativan. Siguran sam da je jako zabavna igra u MP-u, ali pošto ga nisam probao...

BioShock 2 - Ne razumem ljudsku opsesiju BioShock igrama. Prvi deo je imao dobru atmosferu, but atmosphere alone does not a game make. Dvojka ima utisak "već viđenog". Obrisao posle 2h.

Call of Duty: Black Ops - Zahvaljujući gosn. Kotick-u, CoD serijal je u mojim očima postao oličenje čemera, jada i svega što ne valja u kapitalizmu. Istini za volju, BO je poboljšanje u odnosu na MW2, ali to nije uopšte vredno pohvale.

Fallout: New Vegas - Posle katastrofe poznate kao F3, breme je palo na Obsidian da nam dokaže da za Fallout franšizu ima nade. Kada se uzme obzir da su radili na onakvom đubretu od endžina, treba im oprostiti sve bagove sa kojima je igra došla. Stari Fallout šmek je ponovo tu, kao i generalna "otkačenost" univerzuma. Da su koristili neki drugi endžin, ovo bi lagano bila najbolja igra 2010. god.

Mass Effect 2 - BioWare nam ponovo dokazuje da su najbolji u svom poslu, i da postepeno stvaraju sebi svojstvenu podvrstu cRPG igara. ME2 je jedan iznadprosečno kvalitetan, izglancan i zaokružen proizvod. Konstantni dotok DLC dodataka je produžio trajanje igre za oko 6 sati. Učinite sebi uslugu i otisnite se u Mass Effect univerzum. Igra godine, definitivno.

StarCraft II: Wings of Liberty - Izdati SC1 u novom grafičkom ruhu, sa bukvalno identičnim gameplay-em, i to tri puta. Genijalan poslovni plan. Istina je da ne treba popravljati ono što nije pokvareno, još jedan razlog da igrači ne kupe SC1 revamp za 12000 din. It's just wrong.

Ostale nisam igrao.
Vulee je offline  
Stara 13.1.2011, 19:33   #7
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Mass Effect 2 - BioWare nam ponovo dokazuje da su najbolji u svom poslu, i da postepeno stvaraju sebi svojstvenu podvrstu cRPG igara. ME2 je jedan iznadprosečno kvalitetan, izglancan i zaokružen proizvod. Konstantni dotok DLC dodataka je produžio trajanje igre za oko 6 sati. Učinite sebi uslugu i otisnite se u Mass Effect univerzum. Igra godine, definitivno.
Mislim da je ovo prvi puta da se 100% slažem sa tobom.
I moj glas ide za ME2. Fantastičan RPG koji ni jedan ljubitelj žanra i dobrih igara uopšte ne sme propustiti, u svakom pogledu unapređenje u odnosu na (takođe odličan) prvi deo.
Exalted je offline  
Stara 13.1.2011, 19:36   #8
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Mislim da je ovo prvi puta da se 100% slažem sa tobom.
100%? Uključujući i delić "BioWare nam ponovo dokazuje da su najbolji u svom poslu"?
Ima još nade za tebe.
Come to the dark side...
Vulee je offline  
Stara 13.1.2011, 19:44   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Konačno zeznuta godina zaista Posle tužne 2008. gde sam glasao za Mass Effect zato što ničeg boljeg nije bilo i 2009. gde je Dragon Age uzeo glas bez sekunde razmišljanja, konačno moram da se zamislim... malo

Assassins Creed 2 i New Vegas Definitivno godina (kvazi)nastavaka


FPS-ove ne komentarišem, ne igram ih. Mass Effect 2 je produkcijski dobar TPS i ništa više od toga... zaboravio sam i da sam ga odigrao... beše neka frka ko će od posade da preživi... yawn
Starcraft 2 odigrao, dobra igra, ali osećao sam se isto kao da sam odigrao xy generičku real time strategiju... multi verovatno izvlači star, ali me ne zanima
Civ V nit` smrdi nit` miriše, solidan nastavak, malo svežine je uvek dobrodošlo, ali je i dalje to Siiiiiid Maaaajeeeeeer
Novi NFS... tja... vožnja k`o vožnja samo slatka isto svake godine.

Fudbal.....
DeCoy je offline  
Stara 13.1.2011, 19:47   #10
Stef
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2009.
Lokacija: 404 not found...
Poruke: 1.489
Zahvalnice: 430
Zahvaljeno 129 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

ee decoy jel mozes da ubacis nba 2k11?
Stef je offline  
Stara 13.1.2011, 19:52   #11
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Ne može, lista je takva kakva je!
DeCoy je offline  
Stara 13.1.2011, 19:55   #12
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Assassin's Creed 2 bez dvoumljenja. Jedini koji bi mogao da mu prismrdi je Fallout, ali nisam stigao da ga odigram jos, nazalost...
acaf je offline  
Stara 13.1.2011, 20:00   #13
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Talking Re: Najbolje igre 2010. godine

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
100%? Uključujući i delić "BioWare nam ponovo dokazuje da su najbolji u svom poslu"?
Ups! Ne znam kako mi je to promaklo.
Da malčice modifikujemo taj deo posta:
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
100%? Uključujući i delić "BioWare nam ponovo dokazuje da su drugi najbolji tim u svom poslu"?
Sada se slažem 100%.
Exalted je offline  
Stara 13.1.2011, 20:02   #14
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

^^
Na trenutak sam pomislio da ti je neko hakovao account.
Vulee je offline  
Stara 13.1.2011, 20:11   #15
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Glasao sam za Assasins Creed 2, svakako odlična igra neću je lako zaboraviti i svakako čekam njezin polunastavak Brotherhood.
Glasao sam i za BAd Company 2, trenutno najbolji MP FPS 2010. godine, nema potrebe komentarisati.
Nisam glasao za Bioshock jer ga nisam ni odigrao a i nije me prethodnik oduševio toliko kao neke.
Nisam glasao za CoD:BO, probao sam igru prvih nekoliko misija i quitovao. Nešto se debelo treba mjenjati u CoD franšizi, MP probao kod druga igrao nekih pola sata i smorio se.
Nisam glasao za Civ5 jer ne igram takve igre, isto važi i za StarCraft.
Fallout Nev Vegas nisam igrao te nisam htio da mu dam kvačicu iako čujem da je odličan.
Glasao sam za Mass Efect II jer mi je odličan RPG, i zabavio me dosta u 2010. godini.
NidForSpid, šta reći, vožnja ko vožnja ništa specijalno, čak mi se više dopa Shift od ovoga nastavka. JEste dobar ali...
PES, no koment, ako je već morala biti neka sportska igra trebalo je biti NBA 2K11, PES ko PES, još FIFA ga prestigla ove godine.
Za starkraft sam rekao već.
Djordje Turjacanin je offline  
Stara 13.1.2011, 21:12   #16
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Hehe moj glas za BC2, definitivno FPS godine, ako ne i igra godine, sudeci po situaciji sada, AC2 vodi dok je BC2 drugi. Novi NFS nije los ali shift mi se vise dopao, black ops, kampanja je solidna, klasican cod, mp nisam igrao, i bas zato necu da glasam. PES....zasto koj k pes pored fife koja je dosta bolja, pes nije los al opet smara ovaj sistem sutiranja i dodavanja.
Sh0m1 je offline  
Stara 13.1.2011, 21:21   #17
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Асасинс Крид 2.
Доста добра игра. Свиделе су ми се локације, флуидност покрета (мада је то и у кецу било добро), графика свакако... Можда мало више разноликости него у првом делу. Очекивао сам мало дубљу причу, поготово што су се укључили ликови чија веза са Енциом је остала недоречена. Глас бр. 1.

Бед Компани 2
Млого волем шутере . У силном штанцовању наставака "четврте игре" ово је дошло као освежење. СП није баш толико лош. Можда ми се то само чини пошто МП не играм. Један од минуса су свакако саборци и чињеница да се они и противници гађају праћкама.
Anyway, глас бр. 2.

Биошок 2
Једна од игара коју сам једва завршио. Да ли због одабира тежине, тек, на моменте сам из игре излазио са ctrl-alt-del, у жаркој жељи да после уследи брисање.

Блек Опс
Колико је добро што их штанцују из године у годину толико ми долази до засићења. Али са друге стране... па, са друге стране на жалост нема ништа. Има, али све је то ситно. У овој игри је све на своме месту. И графика, и звук, и механика игре, и осећај да ниси сам...
Наравно, глас бр. 3.

Цивилизација 5
На жалост, ову игру нисам играо. Кажем на жалост, пошто скоро нисам играо неку добру стратегију. Ех Ејџ, ејџ...

Нови Вегас
Нисам га ни пипнуо јер ме Фолаут 3 сморио. Ок, ово је друга прича. Прећи ћу је...

Мас Ефект 2
Инсталирана, чека на ред. Нећу је коментарисати.

Нид фор Спид xyz
Што би рекао Децој, вожња ко вожња. Само ја бих додао вожња у тунелу.

ПЕС 2011
Шта то беше?

Старкрафт 2
Њак.
Dekip je offline  
Stara 13.1.2011, 21:26   #18
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Ja sam glasao za BF Bad Company 2,AC II i Mass Effect 2.BF BC2 je po meni najbolji FPS ove godine,dobra SP kampanja i fenomenalan multiplayer,koji nazalost nisam igrao u full verziji jer nemam para da pazarim igru,ali me je beta "aktivirala" u drugim online igrama.AC II dobra igra,dok je ME2 po meni igra godine.Zaista odlican naslov,koji mi je drzao paznju i kada sam ga presao.Fenomenalan posao,Bioware.
Uros12 je offline  
Stara 13.1.2011, 21:29   #19
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Jako me iznenadjuje trenutno stanje na "tabeli", ali nadam se da ce se promeniti. Sada cu prokomentarisati igre sa liste, IMHO!
I da, samo cu glasati za jednu igru!

Assassin's Creed 2 - Dobra igra, jako dobra za razliku od prvog dela koji se po meni nije mnogo uzdigao iznad proseka najvise zbog 3-4 razlicite misije u celoj igri. U dvici se to dosta popravilo i uz poboljsanje u drugim aspektima ova igra (po meni) zasluzuje da se nadje na listi, ali nikako ne i da pobedi(to zasluzuje samo jedna igra, ali o tome cemo posle).

Battlefield: Bad Company 2 - Da mi je neko u martu prosle godine rekao da ovu igru necu ni razmatrati za glas za igru godine rekao bi mu da je lud, ali ispostavilo bi se da nije. Singleplayer je veoma mlak i sterilan i nije mi jasno zasto su ga uopste i stavljaji u jednu MP only igru(znam da je bc 1 imao sp, ali posto nije bio za pc i don't care), medjutim ono sto izdvaja BC 2 od konkurencije svakako nije SP vec odlican MP. Mape su odlicne kao i destrukcija terena, kasnije mi je malo dojadio MP, ali to sam samo ja,igra je odlicna.

BioShock 2 - Kec je bio jedna od najboljih igara koje sam igrao, nisam joj uvideo ni jednu manu, medjutim drugi deo je izgubio tu atmosfericnost i "first look experience". Mnogo vise ocekujem od novog dela, mozda cak i previse.

Call of Duty: Black Ops - Sta reci za novi cod osim nista novo i nevidjeno, ali mora se priznati da je sp deo odlicno obradjen od strane razvojnog tima od koga se to bas i nije ocekivalo. Svejedno ovoj igri ne ide moj glas.

Civilization V - Ne bi mnogo da se*em, jer nisam neki ljubitelj poteznih strategija, samo cu reci da mi je ova igra fino legla.

Fallout: New Vegas - Odlicna igra i po meni u krugu kandidata za igru godine. Meni se i svideo i Alpha Protocol, medjutim NV je oprasio i njega i F3. Ne bi se bunio da osvoji GOTY.

Mass Effect 2 - Takodje medju mojim kandidatima za GOTY. Filmska atmosfera, odlicna prica i dijalozi, jeste da je Bioware izbacio skoro sve rpg elemente, ali ostali elementi su to nadoknadili. 3. deo mi je medju 3 najiscekivanije igre ove godine.

Need for Speed: Hot Pursuit - Nisam igrao.

Pro Evolution Soccer 2011 - Pa sta reci za PES 2011 osim "WTF gde je FIFA 11 na ovoj listi!?"

StarCraft II: Wings of Liberty - Odlican SP, ali fenomenalan MP. Mnogi ce reci da je ovo obican remake prvog dela, ali po meni je ova igra mnogo vise od toga, cinjenica je da nije bilo radikalnih promena, ali nije bilo ni potrebe za njima posto je prvi deo bio klasik RTS-a. Pa pogledajte sta je ispalo od novog CNC-a! Sta da vise kazem osim da joj ide glas od mene!

Poslednja ispravka: Psycho13 (13.1.2011 u 21:48)
Psycho13 je offline  
Stara 13.1.2011, 22:02   #20
squall_whatever
Član
 
Član od: 13.1.2011.
Lokacija: Lordran
Poruke: 36
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2010. godine

Po mom mišlenju Mass Effect je bio jedini pravi kandidat 2010 godine.

Poslednja ispravka: squall_whatever (13.1.2011 u 22:14)
squall_whatever je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolje igre 20-og veka Rainman Stare igre 49 10.7.2011 2:04
LAN igre do 2003. godine Renche Mrežne igre 2 4.7.2010 19:17
Najbolje igre za mobilne telefone... Željko Igre za mobilne telefone 108 14.8.2009 22:49
Najbolje igre za SE k800i Extreme Player Igre za mobilne telefone 5 18.5.2008 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com