Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2012, 21:16   #1
Nightshade
Član
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 35
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa ugrađenom web kamerom

Pozdrav, forumaši!

Imam problem koji nikako nisam uspeo sam da otklonim pa sam rešio da zatražim pomoć od vas.

Problem je web kamerici, a sada ću se potruditi da ga opišem što bolje:

Posedujem Acer Aspire 5738ZG. Taj računar ima ugrađenu web kamericu koja me je u prošlosti služila savršeno. Uzmite u obzir da sam sposoban da sam formatiram računar s vremena na vreme tako da je između tog perioda kada je radila i primećivanja problema sigurno bilo makar dva ili tri formatiranja.
Dakle, s obzirom da je neko vreme nisam koristio, skinuo sam drajvere direktno sa Acerovog sajta. Tamo mi na raspolaganju stoje driveri Suyin i Chicony. S obzirom da Suyin nikada nije funkcionisao na mom računaru, ponovo sam odabrao Chicony. Instalacija je protekla normalno i na kraju iste sam, po zahtevu, restartovao računar. Nakon restartovanja, sve je bilo na svom mestu - uobičajena ikonica CrytalEye Webcama je čekala da preko nje pokrenem kamericu. Međutim, nakon što sam kliknuo dvaput na istu, umesto da se pokrene apikacija, sve što se desilo je delić sekunde okretanja onog kurga pored kursora (naznaka za učitavanje u Windows 7). Nakon toga se ništa nije desilo tj. aplikacija nije mogla da se pokrene.

Pošto sam pokušao da isti drajver reinstaliram više puta, odlučio sam se da probam drugi tj. Suyin driver. Rezultati su potpuno isti, s ključnom razlikom da mi iskoči error popup "Camera cannot be found".

Malo sam pretraživao internet, ali nisam uspeo da nađem rešenje za svoj problem. Rešenja sličnih problema su se uglavnom bazirala na petljanju po Device Manageru. Međutim, ključni problem ovde je što ja nisam uspeo da pronađem web kameru tamo. Uglavnom se ljudi sa sličnim problemom upućuju na "Imaging Devices", "Unknown Devices" ili slično. U mom slučaju, tih podmenija nema, što se (nadam se) može videti iz priložene slike:

http://img641.imageshack.us/img641/8744/26708940.jpg

Dakle, stvarno nemam više ideja šta bih mogao da uradim. Želeo bih da eventualno probam još nešto pre nego što ovo otpišem kao hardverski problem.

Blagoslovite me vašom mudrošću, o uzvišeni forumaši!

EDIT: Nisam siguran da je bitno, ali će možda pomoći i sledeće: kada odem na http://mailvu.com/testCamera/TestYourWebCam.html umesto slika preko web kamere, vidim sve što se dešava na desktopu trenutno. S obzirom da sam pre par dana počeo da koristim XSplit, možda je došlo do nekih komplikacija. Čak i kada uđem u XSplit, ukoliko odem na "Add camera", jedina opcija koja se tamo pojavljuje je UScreenCapture umesto moje web kamere. Ne znam da li je relevantno, vi prosudite.

Poslednja ispravka: Nightshade (1.9.2012 u 21:26)
Nightshade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 2:15   #2
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Problem sa ugrađenom web kamerom

Jesi li probao u drugi USB port da je prikacis? Da li si instalirao USB drivere prilikom reinstalacije sistema?
Jer ako je ne vidis u DeviceManager-u, onda je sa tim neki problem.
Probaj da rasiris kategorije u deviceManageru, pa da pogledas da u nekoj od njih ti ne stoji Unknown device.
Ako to nadjes problem je u driverima.
Ako ne nadjes problem je najverovatnije ili u kameri, usbovima i sl.

A sto ce tice ovog sajta gde si pokusao da testiras kameru, mozes da kliknes desni klik i properties, i tamo mozes da biras koju kameru zelis da ti koristi.
obicno ako imas vise izvora (npr. kamera i xSplit) flash ce te pitati koju zelis da koristis, pa je moja predpostavka da vidi samo jednu(xSplit).
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 2:31   #3
Nightshade
Član
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 35
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa ugrađenom web kamerom

Kamera je ugrađena, tako da se ne priključuje na USB, zaboravio sam to da navedem.

Pored ovoga što može da se vidi, jedino što sam mogao da pronađem u Device Manageru su stvari koje mogu da se vide jedino ako se ide na View > Show Hidden Devices, a i tu je jedina stvar sa znakom upozorenja Synaptics TouchPad, što je driver za, jelte, TouchPad.

Izgleda da će se pokazati da je hardverski problem, zar ne? :/
Nightshade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 3:29   #4
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

rolbekuj se na stare drivere kkje sigurno imas na disku uz lap ili preko sajta nadji stariji.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 11:42   #5
Nightshade
Član
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 35
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa ugrađenom web kamerom

Drajvere koje ja imam su sa Acerovog sajta i oni su još iz 30.9.2010. Stariji su vrlo teški da se nađu jer su linkovi uglavnom mrtvi.
Nightshade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
acer, kamera, laptop, web kamera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Skype, problem sa kamerom, i tudjim share-ovanjem ekrana dr.freeman Kvarovi 4 19.11.2011 17:07
Skype problem sa kamerom Maverick Aplikativni softver 2 14.8.2009 21:26
Problem sa kamerom na Samsung D900 marko_f Aparati i oprema 3 14.12.2008 20:16
Problem sa kamerom na 5610 Engineer Aparati i oprema 3 6.12.2008 2:02
Problem sa kamerom na SE K750i! DaAli Aparati i oprema 16 14.11.2008 1:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com