Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2012, 15:14   #1
IndigoDusk
Novi član
 
Član od: 25.8.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Kablovski modem i TP-Link ruteri problemi

Pozdrav ljudi,

Već dugo imam problem koji mi posle sveg istraživanja i dalje ostaje misterija i molim za pomoć!

Povezan sam na novosadski KDS kablovski internet i pre koji mesec sam pazario TP-Linkov TL-WR340G, kako bih ga mogao preko antene koristiti i preko laptopa. (Modem je marke Scientific Atlanta EPC2100R2)
U 95% slučajeva se dešavalo da kad priključim ruter, neta ima samo preko wirelessa, tj. na laptopu, a na desktopu ništa.

Odem u radnju gde sam kupio ruter po savet i serviser kaže kako ne rade lan portovi i posle desetak dana mi daju drugi, ovaj put bolji model TL-WR543G (kad sam primetio da nije isti model, ćuti i uživaj je bio odgovor).

Međutim ista stvar, samo što je sad u 100% slučajeva. Kad se poveže (sve sam štreberski po PS-u radio), radi samo wireless! (Kad ga isključim i povežem samo modem, net radi najnormalnije)
Probao sam i sav troubleshooting iz manuala: proverim kablove pet šest puta, resetujem modem, resetujem ruter, isključujem iz struje, Clone MAC address, promenim IP adresu da ne bi dolazila u koliziju sa modemovom IP... i ništa.

Firmware rutera je najnoviji, mrežni drajver je up to date, koristim win 7 64bitni ultimate.


Molim vas pomagajte, ako iko ima predstavu šta bi moglo da bude problem!
IndigoDusk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2012, 21:59   #2
bobiska
Novi član
 
Član od: 10.3.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem i TP-Link ruteri problemi

Po sadržaju tvog posta (pismenos`) mogu da zaključim da si modem povezao sa WAN portom routera, da si uključio prvo modem, posle 2 minuta router, posle minut desk komp, pa to onda i neću da te pitam, iako je to lek u 97.68% slučajeva.
Što je najgore, mozgam bez rezultata. Evo ti moja podešavanja, kablovski modem + isti router, ne verujem da će da bude od pomoći, ali možda uočiš nešto...

Citat:
WAN Connection Type: Dynamic IP

Host Name:
IP Address: 95.180.62.169 (tebi nebitno)
Subnet Mask: 255.255.252.0
Default Gateway: 95.180.60.1 (tebi nebitno)


MTU Size (in bytes): (The default is 1500, do not change unless necessary.) - 1500

Use These DNS Servers
Primary DNS: 8.8.8.8 (preporuka)
Secondary DNS: 8.8.4.4
Get IP with Unicast DHCP (It is usually not required.) (neštiklirano)


LAN

MAC Address: 00-23-CD-...
IP Address: 192.168.2.1
Subnet Mask: 255.255.255.0



DHCP Server: Disable Enable – Enable!
Start IP Address: 192.168.2.2
End IP Address: 192.168.2.199
Address Lease Time: minutes (1~2880 minutes, the default value is 120)
Default Gateway: (optional)
Default Domain: (optional)
Primary DNS: (optional)
Secondary DNS: (optional)


Operation Mode


AP Client Router: WISP Client Router
AP Router: Wireless Broadband Router (ovo je štiklirano)
E, sad` mi pade na pamet...jesi li probao laptop da povežeš utp kablom na lan port routera? Da te ne zeza mrežna u kompu, podešavanja ip adrese ti ostala od prethodne kombinacije, nije automatic, nego tipa 192.168.100.25 i sl.?
bobiska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobiska na korisnoj poruci:
IndigoDusk (12.2.2012)
Stara 12.2.2012, 22:38   #3
IndigoDusk
Novi član
 
Član od: 25.8.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kablovski modem i TP-Link ruteri problemi

Ne mogu da verujem!

Proradio je upravo taj lek iz 97.68% slučajeva. Nisam mogao da pretpostavim da je taj redosled uključivanja toliko bitan, a taman sam se pohvalio kako sam sve štreberski spojio (doduše u user manualu nigde ne piše da se komp pali poslednji), premda i dalje ne kontam logiku baš tog reda paljenja.
Nadam se da sad više neće zezati.

Neizmerno ti hvala !
IndigoDusk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2012, 0:52   #4
bobiska
Novi član
 
Član od: 10.3.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem i TP-Link ruteri problemi

Ništa, uživaj
bobiska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2012, 15:34   #5
IndigoDusk
Novi član
 
Član od: 25.8.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kablovski modem i TP-Link ruteri problemi

hmmm...moja radost je kratko trajala

Pokušao sam, znači, opciju da isključim sve iz struje, zatim uključim modem, posle 2min router, posle 1min komp i prvi put je šljakalo. Međutim, čim sam uradio shut down, posle ponovnog paljenja, problem se opet pojavio. Čak ni 97.68% recept više ne pomaže, probao sam ga zilion puta nakon toga.

Probao sam i laptop da povežem sa utp kablom (sledeći isti recept paljenja), i ništa. Neta ima samo preko wirelessa, kad onemogućim wireless nema konekcije.

Probao sam i parametre da podesim kao kod tebe (osim primary/secondary DNS i start IP sve je i bilo isto), ali nema vajde.

Mislim da bi bila ipak prevelika slučajnost da su mi iz radnje ponovo dali faličan modem.

Pričao sam sa drugom koji je imao sličan problem sa modemom i ruterom, on je na kraju morao da zove servisera da mu namesti neke parametre (na potpuno nelogičan način, kako sam kaže) i onda je proradilo. Kaže da je u principu najbolje uzeti ruter od provajdera od kog se dobije i modem pošto onda imaš potpunu servis podršku, ali sad je kasno za to, već sam puk'o pare za ovo.
IndigoDusk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 16:41   #6
IndigoDusk
Novi član
 
Član od: 25.8.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kablovski modem i TP-Link ruteri problemi

Problem rešen!

Bio mi je jutros serviser i na kraju otkrio je da je problem pravio Adobe-ov Bonjour servis (instalira se automatski sa bilo kojim programom iz CS3 paketa) koji se pokretao pri startup-u i pravio koliziju sa povezivanjem na net praveći multiple networks u Network and Sharing Center. Bonjour smo nakon toga disable-ovali i sad sve radi kako treba:



http://answers.microsoft.com/en-us/w...f-e9515da6ff3b

http://www.howtogeek.com/howto/6456/...-or-remove-it/

Eto, nadam se da će neko sa sličnim problemom izguglati ovo rešenje i da će mu možda biti od pomoći...
IndigoDusk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 21:59   #7
bobiska
Novi član
 
Član od: 10.3.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem i TP-Link ruteri problemi

Svašta, koja glupost. Bonjour - laku noć, znači.
bobiska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 0:57   #8
qwertimir
Novi član
 
Član od: 29.3.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem i TP-Link ruteri problemi

Dobro vece. Uzeo sam veceras ruter tp link tl-wr340g i nemogu da napravim internet da radi kako treba. Naime, imam 2 kompa i ne mogu da dobijem internet ni na jedan komp, a imam wireless. Scientific atlanta 2100 je modem. Povezao sam modem i ruter LANOM, stavio sam u WAN na ruteru. Pa sam povezao oba kompa u lan rutera, i imam wireless na koju nisam pokusao da se konektujem, al nemam internet na kompovima. Sta da radim?
qwertimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kablovski, modem, router, ruter, wireless


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kablovski modem i Vista NikolaS Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 4.10.2007 10:24
Kablovski modem problem Mean_Machine Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 5.3.2007 23:20
Sve mi radilo ok dok nisam povezao kablovski modem... fruit23 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 18.2.2007 14:54
Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet. Milos Vasic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 29.1.2007 10:13
Kablovski modem? ACHTUNG Internet usluge 3 15.11.2005 23:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com