Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2008, 16:06   #301
aleus
Novi član
 
Član od: 20.10.2007.
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Da i tu je bilo par pucanja ali sam prosao dalje crash se uvek desi na pocetku cordona posle garbage kada pocne emisija, kako krene emisija tako udari crash probao sam i da se vratim u garbage ista stvar emisija i crash,znaci load level par sekundi udar emisije i freezzzzzzzzzzzz-desktop
aleus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 21:07   #302
Betta
Član
 
Član od: 18.9.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Igra je supljikava kao Francurski sir, jako me je pocela nervirati u bitnim situacijama zadnje sto vidim je desktop Shvatam da nemam originalnu verziju, ali cisto sumnjam da je i ona normalna, sve u svemu traljavo i to jako
Betta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 21:18   #303
Betta
Član
 
Član od: 18.9.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Igra jeste lepa, lepa u smislu ideje, radnje, atmosfere itd. U pitanju je to sto su izbacili igru koja je stvarno musicava, upravo sam odustao od igranje, jednostavno nije moguce igrati, kako ucita `save` za par sekundi izbacuje na desktop.....
Betta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 22:45   #304
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
Betta kaže: Pregled poruke
Igra jeste lepa, lepa u smislu ideje, radnje, atmosfere itd. U pitanju je to sto su izbacili igru koja je stvarno musicava, upravo sam odustao od igranje, jednostavno nije moguce igrati, kako ucita `save` za par sekundi izbacuje na desktop.....
Koju verziju i sa kojim patch-om igraš?
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 22:55   #305
Betta
Član
 
Član od: 18.9.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Igrao sam 1.5.03 kada mi je izletao, nisam stavio novi patch posto sam bio na polovini igre....Sada sam skinuo 1.5.04 sredio stvar `vakcinisao` bin folder i krenuo iz pocetka Ako je neko slucajno stigao do misija u vojnoj bazi neka mi posalje save, ali za ovaj 1.5.04 patch, bio bih mu zahvalan
Betta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 23:10   #306
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
Betta kaže: Pregled poruke
Igrao sam 1.5.03 kada mi je izletao, nisam stavio novi patch posto sam bio na polovini igre....Sada sam skinuo 1.5.04 sredio stvar `vakcinisao` bin folder i krenuo iz pocetka Ako je neko slucajno stigao do misija u vojnoj bazi neka mi posalje save, ali za ovaj 1.5.04 patch, bio bih mu zahvalan
Mislim da nemam taj ali imam sa počerka nivoa Agroprom ali je sa modom(uradio sam neke sitne izmene) i neće bez njega.Imam neke iz Warehause ali nisam siguran dali su 1504.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 14:05   #307
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
aleus kaže: Pregled poruke
Ima jos dosta ja sam bio kod forestera dobio sniper i bas kada sam poceo da im svima jk za maltretiranje i bezaniju kada beh slab krenula da mi crash za crashom 10 sec i pukne uzas,eng verzija 1504+trvel fix samo sa zamrzne i posle 2 sec na desktop i ponekad izbaci crash bug xray engine ili tako nesto ima li ko resenje ili fix za ovo????
Tebra,meni isto-samo sto sam dobio snajper od Forestera i kad krenem za Army warehous na cekpointu mi se desava isto kao i izmedju Cordona i Garbagea!Jel ima neko resenje za ovo?
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 14:29   #308
Betta
Član
 
Član od: 18.9.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Purke, hajde pogledaj molim te da li ti je taj save 1.5.04, pa mi posalji zajedno sa time sto si modovao, da je pokrenem
Betta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 14:34   #309
virke
Novi član
 
Član od: 26.1.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Ja sam zavrsio sve u Army warehouse i sad treba da se vratim u Red Forest a igra mi puca na prelasku.
Inace sam sam do sada vise puta puta prelazio sa nivoa na nivo i nisam imao problema a sad...
Cak sam otisao u Garbage pa se vratio u Army warehouse i pokusao da predjem onda ali igra puca. ako nema nekog leka koji sredjuje ovo ja sam stigo do kraja igrice. Ovo me je smorilo totalno!
virke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 15:39   #310
daco kralj
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 245
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku daco kralj
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Imam problem

sad kada sam dosao u Cordono i prosao pored pucnjave na putu do Sidorovicha igra jednostavno izadje na dekstop i izbaci gresku za xray

imam patch v1.5.04
daco kralj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 15:40   #311
beatoperator
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

da li mi se cini ili promena sa jednog oruzja na drugo nekako sporije traje nego u prethodnoj igri? uopste imam utisak da je tezha od chernobila...
beatoperator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 17:34   #312
Betta
Član
 
Član od: 18.9.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Neka mi neko molim vas posalje save iz army, ali da je 1.5.04
Betta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 18:33   #313
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
Betta kaže: Pregled poruke
Purke, hajde pogledaj molim te da li ti je taj save 1.5.04, pa mi posalji zajedno sa time sto si modovao, da je pokrenem
Nažalost to je od 1503 i to ruska verzija.Od EU verzije as 1504 je ovaj iz Agroproma.

@beatoperator
Sa kojim pečom igraš?Ubedlivo je najteža kad se igra bez peča.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 18:42   #314
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Ajd od juce podatak: Instalirao igricu, engleska verzija pa stavljeni patco 1.5.03 pa 1.5.04. Nije me izneandilo nista toliko, presao do centrale za jedan dan ( bas sam preterao, mada nisam nesto jurcao po zadacima ). Nije kresirala nijednom ako izuzmem cuveno izletanje na desktop, tada klik dole i vraca se lepo u igricu. Elem, dobro smisljeno mada mi se cini dasu na par mesta dobro preterali sto na pocetku sa prolazom pored vojske do Sidrovica pa preko par misija koje su, kako mi se cini, radjene po uzoru na neke modove za prvi deo. Lepo je gledati kako kaze scena ali mi se cini da su malo preterali (da te napadne sve od cudovista sto postoji na jednom mestu, ili skoro sve po tipovima, je ipak preterano). Kako je u samoj centrali, jos nisam video ali i to cemo, samo da mi malo odmore oci .

Sta mi se svidja? Pa ima dosta mogucnosti da se usavrsavaju panciri i oruzje, nije losa ideja da se ide na balans ili preciznost ili snaga (kod oruzja), samo zameram sto nema nikakvih pokazatelja kako to sto hoces ce na kraju da utice na oruzje pa je vecinom sve to proba i greska. Pogotovu sto je to sve vezano za sam pocetak postupka. Greska u tome vodi ka nemogucnosti da se to odradi kako si zamislio. Dakle, odose pare u propast. Slicno i sa pancirima, nema podataka sta sve ce na kraju da izgleda i kako. Nema mogucnosti da se odradi repair oruzja ili pancira, stvarno glupo ako vec imas na raspolaganju coveka za takve radove, a omogucilo bi jeftinije odrzavanje performansi oruzja i pancira na zadatom nivou. Nije mi jasno sto to nije ubaceno. Igra je vizuelno dobra, ideja borbe i frakcija je dobro pogodjena i dopada mi se. Nesvidja mi se sto kada nekoga pogodim direktno u glavu u vecini slucajeva on odmahne glavom, malo sale: i Bosanci bi im pozavideli na tome . Ukupan utisak je da je u odnosu na prvi deo odradjen posao koji kaze da je postvan dobar deo zahteva korisnika i da je za sada OK, neracunajuci poneki bug.

Sad, da leo se igramo na tenane i sacekamo treci deo da poprave sve sto zameramo ovom delu . Nece valjda predugo da se ceka.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 18:53   #315
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Vidim da se mnogi zale na bagove ... i ja sam se zalio dok nije izasao najnoviji patch ... Lepo instalirajte igru , patch 1.503+1.504 i nadjite ISPRAVAN lek za nju , i svi problemi su vam reseni...Ja sam je testirao nekoliko sati i ko da je nova igra , na nijedan bug nisam naleteo,ni jedan CTD.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
shrafko (21.9.2008)
Stara 21.9.2008, 20:31   #316
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Nema mogucnosti da se odradi repair oruzja ili pancira.
Ima, ima, nego si ti žurio pa nisi primetio. Kad kilikneš na oružje/oklop i kad se on pojavi sa leve strane, pored njega će se pojaviti ikonica sa 2 zupčanika. Klikni na nju ako je nešto oštećeno i ponudiće ti da za izvesnu sumu popravi štetu.

Evo, ja sam je igrao od juče neprekidno, dakle više od 24 sata. Mene npr izluđuju bagovi koji utiču na to da se uprgradeovi oružja i oklopa "zaborave". Naišao sam negde na ogromnu količinu municije (oko 150 Kg) u Cordonu i da sse ne bi šetkao 10 puta, ostavim ja oklop i pušku u stash kod Stalkera i krenem onako "go", samo sa pištoljem u ruci za "nea daj Bože" da to pokupim. I kad sam to pokupio iz par puta i prodao uzmem ja nazad svoju opremu, kad posle vidim da mi nešto fali, a fali to što je SVAKI upgrade "zaboravljen". Evo, stigao sam do Agroproma a imam 20 Rubalja u džepu! Sreća pa tamo ima ona kladionica, pa ako dobro pucate, možete i da zaradite popriličnu kintu (ja skrpio za ono odelo od ~40K). Ali pored toga što igra zaboravlja upgradeve, ne dozvoljava da se ponovo nabudži to odelo. Vratio sam se skroz na početak u močvaru kod onog lika, dogradio sve što je moglo, a za Nightvision piše da je već dograđen i ne dozvoljava mi, a Nightvision naravno ne radi! Ludeo sam od toga, jer je po mraku apsolutno nemoguće igrati bez njega, lampa je apsolutno beskorisna.! Igra je daleko bagovitija od originala i baš mi je krivo zbog toga. Evo, sad imam problem kad treba da pronađem PDA u Agropromu, treba da se spustim u onu rupu, ali je poklopac na šahtu postavljen do pola, pa ne mogu nikako da uđem. Jel' zna neko šta da radim? I kada će se konačno negde pojaviti ona puška u 9x39 kalibru sa integralnim prigušivačem? To mi je bio favorit u prvom delu, iako nisam imao optiku za nju. Skupio sam oko 2K pancirnih metaka za nju. Znam da može i ona druga što ima lanser granata, ali mi se ona ne sviđa. I još jedan detalj...gde onom mechanicu iz Močvare da nađem USB flash sa podacima za gasnu kočnicu za SMG? Taj zadatak mi stoji kao sekundarni od početka igre, a nisam čak ni pristao na njega. Čitavu močvaru sam obišao, ali ništa, a baš me nervira da ga ne odradim, nijedan mi još nije failed.

E, da, šta raditi sa onim silnim PDA koji su se odnekud pojavili. Npr. od onog mehaničara iz Freedomove baze. Šta da radim sa njim? A imam i jedan USB na kome je nešto oko oklopa, ali ne znam kako da ga iskoristim, niti kome da ga ponudim, a ne može nie da se proda.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
vasiljevic (22.9.2008)
Stara 21.9.2008, 22:10   #317
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ima, ima, nego si ti žurio pa nisi primetio. Kad kilikneš na oružje/oklop i kad se on pojavi sa leve strane, pored njega će se pojaviti ikonica sa 2 zupčanika. Klikni na nju ako je nešto oštećeno i ponudiće ti da za izvesnu sumu popravi štetu.

Evo, ja sam je igrao od juče neprekidno, dakle više od 24 sata. Mene npr izluđuju bagovi koji utiču na to da se uprgradeovi oružja i oklopa "zaborave". Naišao sam negde na ogromnu količinu municije (oko 150 Kg) u Cordonu i da .................
Glavni Razlog zbog kojeg sam batalio 1.503 je to što se zaboravljaju upgrejdovi oruzja ako ih duže ostaviš u stashu. Tako da sam teglio hekler "u fullu" sa sobom celo vreme igranja na 1.503 (gre'ota da se baci).Inače u 1.504 municije u stashovima ima mnogo manje nego ranije pa ne mogu da se koriste kao izvor lake zarade.
Takođe igra je dosta stabilnija bez CTD-a do sad za 10-tak sati igranja.
Inače i ja imam flashove sa upgrejdom oružja za koje ne znam kome da ih dam (mada čini mi se da bi trebao jedan da ide mehaničaru cs-a pošto odgovara opisu misije, ali ne reaguje tako da je verovatno u pitanju bag).
Što se vintara tiče ja sam svoj nabavio od mrtvog člana stalker frakcije. VIdećeš da je dosta česta među njima. Inače čini mi se da su još više pojačali efekat pada zrna i usporili ga, tako da sam je stavio u štek.
Spoiler za agroprom podzemlje:
U agropromu se ne ulazi u Strekovu jazbinu kod šahta na brdu iznad baze stalkera ( to je izlaz iz podzemlja), već imaš tunel negde južno na mapi bliže granici sa Garbageom- (okolo je gomila snorkova pa be aware). Koliko se sećam treba da razgovaraš valjda sa dutijevcima prvo da bi se skript aktivirao.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 1:43   #318
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
I kada će se konačno negde pojaviti ona puška u 9x39 kalibru sa integralnim prigušivačem? To mi je bio favorit u prvom delu, i
Ti misliš na Vintar BS , nju možeš da nađeš odmah na početku u močvari.Doduše totalno je degradirana i nema municije ali kasnije je ima na pretek.Ja sam je modovao da može da troši i municiju za kalašnjikov pa je koristim od početka .Ako te zanima gde je možeš naći u močvari pogledaj ovaj video http://www.youtube.com/watch?v=JnGkjhFIMj4
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 7:58   #319
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

^Našao sam negde taj podatak da je ima kod "trainwreck", ali nje nema tu. Čak se ispod jednog od vagona, odmah levo od ove anomalije nalazi neki ranac na koji sam slučajno nabasao njuškajući okolo, ali je prazan...verovatno treba da se plati da bi se on otkrio na mapi i da bi nešto bilo u njemu.
A jel' zna neko kako se koristi onaj detektor? Par puta mi je svetleo, ali kad priđem blizu, ubije me anomalija. Evo, sad imam već treći po redu, ali ne znam kako se koristi. I još uvek ni jedan jedini artifakt nisam našao.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 9:07   #320
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

@Rocker:

Sto jest jest, isao sam malo brzo pa nisam sve probao . Hvala na info, da znam kada budem igrao na tenane. Ovo prvi put je bilo da vidim sta i gde je i kako izgleda igrica.

Usput, ono sto sam primetio na par mesta je da ako bacnem nesto od opreme ili oruzje i municiju bilo gde da ga kasnije nadjem na tom mestu bez problema. Cak se i setaju po okolini i nediraju nista. Probaj sledeci put tako nesto, a ne da stavljas u stek. Meni sve sto bilo stavljeno na pusku ostalo netaknuto. Inace do Sterlokovog stesa se stize preko gore pomenutog spoilera.

Inace nesto se nisam bas trudio oko tih trazenja artefekata, na par mesta sam naleteo na mesta gde ih ima (naravno okolo anomalije, plus i radijacija pa se ti snadji nekako) ali sam probao 3 tipa detektora koji tu postoje, onaj osnovni nije ni za k...., onaj drugi je nesto bolji, najbolji ima kod duty prodavca kod one podzemne labaratorije (kako bese se zove, tamo gde si u prvom delu prvi put naleteo na snorkove?), on je dobar jer pokazuje gde je artefakt. Lepo pokazuje kako letucka po okolini u anomaliji. Kada budem igrao na tenane ima da se pozabavim i tim problemom malo vise.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
clear sky, stalker


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl BigBadVuk Akcione igre 1888 23.6.2023 11:01
Greške/zamerke Nash Knight Tekstovi u SK 285 23.9.2016 5:55
S.T.A.L.K.E.R. i mod FLOAT 32 - 0.36 a suspirija Akcione igre 5 2.5.2007 17:56
S.T.A.L.K.E.R. Aftermath Trailer illidan Akcione igre 11 26.12.2006 17:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com