Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2019, 15:45   #481
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Ovo je drugačije od svih šutera iz zapadne produkcije, a po najviše u samom odnosu koji igra ima prema igrču. Ništa nije servirano na taci i od igrača se očekuje da se uključi u samu priču i istraživanje. Mada ako se baš nešto zagubi može se pratiti kompas.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2019, 17:37   #482
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Evo postaje bolje. Mada ipak nema tu atmosferu proslih delova. Ima li neko slican osecaj?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2019, 19:40   #483
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Da to je tacno, postoje delovi u igri koji vracaju osecaj iz prethodnih igara ali u globalu igra je nesto drugacija.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2019, 20:24   #484
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Meni je bas legla, otvoreni prostori su taman veliki koliko treba. Odise atmosferom, i ima mi bas slican osecaj iako sam isto skoro igrao last light redux.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Willy (21.3.2019)
Stara 8.3.2019, 2:59   #485
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Metro Exodus

Sa najnovijim nVidia drajverima, proradilo pristojno na DX 12... Deluje obecavajuce pocetak... (mada znam da sam sa DX 12 se oprostio od bar 6-7 'zlatnih FPS )
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2019, 10:08   #486
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Tezina na ranger je taman kako treba, dva metka sa daljine i mrtav si, jedna sacma iz blizine i mrtav si. Jedino me malo nervira spawn cudovista, kao da se na 30min respawnuju. Za njih samo nozeve, uglavnom ne vredi trositi municiju.

I dalje mislim da je ovo najlosiji Metro do sada, ali je dobra igra. Mada sam skoro opet igrao S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha, pa mi je posle sve mlako na istu tematiku.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2019, 18:44   #487
draganca10
Član
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 136
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Završio sam juče uveče i moj neki utisak je posle nezanimljivog i muljavog početka ( što je subjektivan osećaj ), radnja se ubrzava, sve bolja akcija, grafika nije loša, negde je pomalo mutno, kontam da su namerno tako uradili sa teksturama. Dobro je što uvek ima nekoliko putanja gde se može proći do zadatkog cilja, ne mora da se uvek mlatim a raznim bićima, piratima , mutantima nego može da se i šmugne na brzinu. Dobro je što uvek mogu da se kraftuju medicine, i ne mora se uvek stići na onaj sto gde se radi krafting. Malo je nestašica municije ali možda zato jer sam navikao na MP BF1 pa mi je ovo neobično sa 50 metaka. Ima nekih delova po scenografiji podsećaju na Tomb Raider 2013, i Master Thief, sve u svemu ako mogu da dam ocenu recimo od 1-10 čista devetka.
draganca10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 0:14   #488
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Završio sam Metro Exodus tek prethodnog vikenda, pošto nisam stizao da igram od posla i obaveza u poslednje vrijeme.
Elem, moji utisci su sledeći:
- Grafika je apsolutno lijepa i efekti su dobri, ali ne opravdava hardversku zahtjevnost. Teksture gameworld-a, oružja i svjetlosni efekti su za svaku pohvalu. Ono što nije za svaku pohvalu jesu animacije lica karaktera kao i izgled likova.
- Zvuk je solidan generalno gledajući, ambijentalni efekti su gotovo pa savršeni. Glasovna gluma je naivna i prosta, međutim meni to nije zamjerka, uz rusku lokalizaciju zaista daje neki human karakter, ne znam kako drugačije da opišem.
- Gameplay... ovdje imam solidan broj opaski. Krećem sa spojlerisanjem.
Spoiler za w:
Igra zaista ima maestralan početak i maestralan kraj, sredina igre strašno varira po pitanju scenarija i to je ono što nervira. Početak i uvod kroz priču, vožnja metroom, priča protagoniste i ambijent koji se postiže, daju veliku količinu elemenata za udubljivanje u igru. Sredina igre ima dosta iznenađenja, ali se osjeća tanak scenario i odstupanje od umjetničke zamisli autora knjige.
Zone podsjećaju dosta na STALKER igre, naročito kada pada kiša, atmosfera je tu, ali se proteže i određena doza patetike kroz priču. Već je određeni broj forumaša pomenuo navedene mane. Da nije kraj bio vrhunski, filozofski interpretiran, definitivno bih igri dao ispod 80 ocjenu.
Što se tiče kraja, poslednji nivo me je ostavio bez daha. Vrlo je jeziv, ambijentalan i klasično "metroovski". Momenat smrti Milera, vožnja kroz svjetlost i noć, flešbeci, efekti radijacije, zatim ukoliko imate loš kraj kao i ja, kada putuju vozom i shvatate da je i Artjom se priduržio mrtvima, generišu nevjerovatnu količinu emocija, simbolike tragičnosti života, borbe sa vetrenjačama koje prate svačiju sudbinu na ovaj i onaj način.
Ono što vrijedi svake pare jeste simbolika putovanja i voza, kao i godišnjih doba.
Takođe, sa mojim mišljenjem i pogledom na život poklapa se i laka mogućnost zamišljanja pakla: vječno putovanje bez cilja i kraja, recimo.
Ostavljam dosta toga i onima koji su prešli igru da možda opet obrnu istu i obrate pažnju na dosta ovih detalja koji se protežu. Čak i vjenčanje u vozu, doduše neoriginalno i donekle patetično realizovano, uklapa se sveopštu poentu koju je scenario htio da nam kaže. Upravo tu tragičnost i života, nekoliko lijepih momenata, uglavnom borba protiv entropije koja nagriza svačiji život.


Sve u svemu, priča je dobra tamo gdje su se držali knjige, loša tamo gdje je 4A krpio i adaptirao za svoju igru.
Misije su interesantne, side zadaci su uglavnom kurirski.

Vrijedi odigrati, od mene ide preporuka, ako ništa zbog početka i naročito kraja igre. Kada se sabere sve pozitivno i negativno, od mene 8.7/10.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 13:21   #489
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Stigao sam do onog dela posle šume, da ne spoilujem, i mogu reći da je Metro i dalje najbolji kad je potpuno linearan. Tek tada sam ponovo počeo da uživam u igri, i vratio se onaj stari metro šmek. Ono pre toga, meh.
Šatro-otvoreni svetovi/hubovi su mi bili toliko dosadni u perspektivi, sad kad igram ovaj linearni deo.

I zapravo, pošto sam uporedo igrao New Dawn kog sam i prešao ranije (no ipak je kraći), više sam u toj igri uživao. Jeste priča užasna, ali igra vas tera da istražujete, ima svačega na lokacijama, više puta sam i tvrđave osvajao jer je zabavno ići različitim pristupom. U Exodusu istraživanje deluje tako dosadno. Naletite tu i tamo na neki dokument koji da trunku ekspozicije o mestu i ljudima, ali ništa više.
Baš me zanima dal će do kraja da ostane linearna, a ako to bude slučaj, biću zadovoljan.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 21:55   #490
draganca10
Član
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 136
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Sada tek posle te šume počinje najbpolji igre pirati, napucavanje, razni mutanti.
draganca10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2019, 4:44   #491
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Citat:
Stigao sam do onog dela posle šume, da ne spoilujem, i mogu reći da je Metro i dalje najbolji kad je potpuno linearan. Tek tada sam ponovo počeo da uživam u igri, i vratio se onaj stari metro šmek. Ono pre toga, meh.
Šatro-otvoreni svetovi/hubovi su mi bili toliko dosadni u perspektivi, sad kad igram ovaj linearni deo.

I zapravo, pošto sam uporedo igrao New Dawn kog sam i prešao ranije (no ipak je kraći), više sam u toj igri uživao. Jeste priča užasna, ali igra vas tera da istražujete, ima svačega na lokacijama, više puta sam i tvrđave osvajao jer je zabavno ići različitim pristupom. U Exodusu istraživanje deluje tako dosadno. Naletite tu i tamo na neki dokument koji da trunku ekspozicije o mestu i ljudima, ali ništa više.
Baš me zanima dal će do kraja da ostane linearna, a ako to bude slučaj, biću zadovoljan.

Ne znam kako moze biti dosadan kad je jedan od kljucnih elemenata igre
Sad predpostavljam (mozda i gresim) da je ne igras na ranger hardcore, jer istrazivanje na tom nivou tezine je bas potreba zbog resursa. Takodje, pronaci upgrade za opremu je premija a mogu se lagano preskociti i ostati bez njih do kraja igre. Pojedine da bi pokupio moras resiti puzzle npr.

E sad ima i taj drugi deo gde npr u FC iza svakog zbuna lezi nesto dok je ovamo bas suprotno. Momenti poput nenametljivih side questova, mini interakcija sa samim svetom (game worldom) ili NPCovima sa skrivenim dijalozima su u Metrou retki ali ima ih sasvim dovoljno i sto je najbitnije dosta njih je dobro skriveno. Otkriti ih je prava satisfakcija. Imaju vrednost
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2019, 9:55   #492
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Slazem se sa gore navedenim. Jos sam u pustinji i ima dobrih trenutaka, i kao i pre najbolji je linearni deo igre. I monolozi NPCeva meni barem nisu dosadni, vidim da su se mnogi zalili na to. Sto se tice pristupa ljudskim neprijateljima, mislim da je mortality rate oko 30%, i to samo sto mi je dosadno da kroz celu igru protiv njih idem a da ne koristim oruzja. Stealth nimalo nije tezak. bas nasuprot, AI je uglavnom retardiran, kako kod ljudi, tako i kod cudovista, izuzev pauka.

Istrazujem cele mape i resavam svaki kvest na koji naidjem, verujem da ce to imati uticaja na kraj. Evo upramo mi je Ana zadala tri lokacije koje treba da obidjem.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2019, 21:01   #493
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Uticanje na kraj tj ending igre je dosta strimline nego ranije, nema nekih posebnih momenata nego se svodi na Dishonored fazon, koliko si neprijatelja pobio i dali si bio krvolocan ili ipak milostiv, uostalom kroz celu igru ti bacaju hintove kakav si bio posle odredjenih level-a...prilicno je lako dobiti good ending (mnogo lakse nego ranije)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 19:44   #494
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Igleda da skipovanje steam-a nije mnogo pogodilo prodaju, po njihovim recima 2.5x vise kopija je prodato nego LL




https://www.resetera.com/threads/met...ligned.106558/
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 19:45   #495
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Kako su fino preskocili da kazu da li brojevi ukljucuju Steam kopije ili ne. Sto znaci ukljucuju Steam kopje.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 19:50   #496
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Pa sta i da ukljucju to su preorderi...uglavnom igra se dobro prodavala i to je uspeh i za njih i za Epic, a ako se ovaj trend sa Epicovim eskluzivama nastavi...Steam ce biti u problemu.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 19:53   #497
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Problem je u tome sto je vecina prodatih kopija mogla doci od strane Steam pre-ordera. Sto znaci da bi se igra mozda prodala jos vise da nije ekskluzivna za jednu radnju nego da su je prodavali na vise mjesta.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2019, 0:43   #498
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Metro Exodus

Malo su mi smesna ta poredjenja. Metro Last Light je bio dostupan za prodaju na mnogim sajtovima (reselleri). To sto se treci prodao 2.5 puta vise ne znaci da je Epic Store bolji niti znaci da je Epic Store doneo uspeh igri, niti da je to veliki uspeh. Mozda bi se prodala 10 puta vise da je bila dostupna i na Steam-u recimo. Mislim, hajde da poredimo Witcher 3 koji se prodao 10 puta vise u odnosu na prethodnika...I to na Steam-u samo....

Takodje, budzet igre nije isti, ocigledno je da se izrada igre platila mnogo vise u odnosu na prethodnika...Ali to ocigledno nije bitno, kada se vec razbacuju brojkama tek tako.

A na kraju krajeva, sve price su u sustini prodala se "OVOLIKO", veruj mi.....Makar si na Steam-u, donekle, mogao da proveris sve te tvrdnje...opet kazem donekle...ovako nista.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2019, 5:10   #499
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Podsjeti me na Titanfall kada su rekli: "Thank you for 14mill.. " cega.

Iskreno se nadam da igra nije podbacila sa zaradom koliko god tacne informacije bile. Radi se o kvalitetnom serijalu kojem je ovo prepucavanje oko platforme bacilo nepotrbnu mrlju.

Nemam Epic launcher i ne planiram ici dalje od steama, uplaya i origina. Postaju bloatware. Ali sa druge strane mozda ovaj "Epic" hajp natjera Valve na bolje ponude, tacnije, bolji procenat za izdavace.

EA mozda jeste zlo ali imaju najbolje akcije. Sve igre koje su me interesovale sam probao 10h free triala. Evo vec treci ili cetvrti put dobijam free kod za Origin access na 1m. Naigrao sam se za dj kao nikada. Upravo tjeram NFS Payback. Podjelili su gomilu free DLC-ova. Isto i Uplay. Nudi za najvece naslove 10h triala.

Neki dan mi prije kupovine bude nejasna informacija vezano za jednu igru pa kontaktiram EA chat support. Tacno sam cekao 30 sekundi da se neko javi i objasni.

Ko nije cekao na steam support ne zna sta je muka.

Malo off topic ali se nadam da ce malo uzdrmati steam. Stagniraju.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2019, 10:10   #500
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Metro Exodus

Dok vi drvite o servisima, evo da ja nesto napisem jos nesto o igri.

Presao sam i Taigu, i stigao u Novosibirsk. Za sada najbolji deo igre jer je linearan, i konacno ta atmosfera iz keca kako smo Miler i ja usli u metro. Verujem da je ovo poslednji deo igre, ocekujem interesantan kraj (i po mogucstvu dobar, mislim da sam zasluzio).
Grafika je na momente stvarno prelepa, pogotovo kada se vidi prostranstvo u daljini, distance view je odlican.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Metro: Last Light nexexcalibur Akcione igre 643 28.9.2022 23:46
Metro 2033 draske73 Akcione igre 1173 16.1.2020 15:16
CryZone: METRO danoney Akcione igre 13 2.1.2013 0:57
HP nx6310 EY501ES METRO C&C lepi ŠDK - Prenosni računari 1 14.11.2006 9:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com