Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Overklok

Overklok Kako overklokovati osnovne komponente i ubrzati sistem

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2014, 11:10   #81
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Citat:
filipos kaže: Pregled poruke
Trenutno imam 2500k overklokovan na 4.5. napon je oko 1.34-1.35v. Za 4.2 mozda nece ni morati da podize napon ili ce to biti minimalno povecanje.
Sada gledam tvoju konfiguraciju, koja je to tacno 280x graficka, i svaka ti cast za taj lc power , ti ga bas mucis koliko ja vidim, dok se ja jos i pitam da ne mucim moj CX 750 sa overklokovanim procesorom, jos sam sinoc supitio klok graficke, gpu plus memoriju, isla na 65c dok sam igrao world of tanks .
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2014, 11:28   #82
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Pucko zaboravih da promenim. Imam Raidmax 735w modularno. Kod mene je procesor max oko 67-68c u igrama, a grafika (Sapphire 280x OC verzija) je oko 70-72c. Mada mi je kuciste u stolu i stoji blizu radijatora.
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2014, 12:50   #83
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Ma mislim da ni bi smeo da imas nikako tako visoke tempreature na tom procesoru, ili nisi lepo stavio pastu ili hladjenje nesto ne valja ili nisi lepo podesio hladjenje u biosu. Meni fx 6300 + zotac gtx480 stoje u jednoj maloj skucenoj sobi odmah pored radijatora, i imam 55c max dok se igra wot (to sam caletu sredio da moze da igra tenkice )

2500k ne i trebao nikako da dostize te tempreature. meni nikada nije dostizao ...

Mada ja sam koristio nocuta hladjenje gde je hladnjak veci od ventilatora malo vise od 120mm, i idu dva u kompletu.

Koje hladjenje imas ?

Meni je sada idle na 3570k 29-33c a dok igram igre oko 47-48, CM seidon 120V 4.3ghz jeftino hladjenje a zavrsava posao fino.

Poslednja ispravka: Pucko (19.12.2014 u 13:01)
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2014, 13:58   #84
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Realna temperatura bi bila oko 60c kada bih uzeo neko bolje kuciste (trenutno je neki kinez), stavio isto na sto i tako ga pomerio od radijatora. mada temperatura u sobi mi je sada oko 25c.
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2014, 14:07   #85
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Onda vidi pastu da li si lepo stavio ako te ne mrzi, ili stavi deblje ventilatore na hladnjak. Ja toliko nisam dobijao ni na 3570k kada je bio na vazdusnom hladjenju.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 4:11   #86
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Evo malo sam se igrao sa kulerom, novom pastom i malim sredjivanjem kablova. Posle ciscenja temperatura u Prime oko 70-72c. U igrama, konkretno BF 3, 59-60c (temperatura najtoplijeg, druga su od 56-58). Procesor na 4.5ghz, voltaza 1.32v. Sa boljim kucistem i boljim protokom, verujem da bih mogao jos koji stepen nize.
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 11:17   #87
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Evo nekako ovo namjestih
Drug donio napajanje OCZ od 1050w i nema 8-o pinski priključak za grafiku, treba prelaz.
A što da činimo zaboga, mi probasmo na moje napajanje da se malo "igramo" naponom i podizanjem takta i podesismo na 4ghz s kulerom (TX3 Hyper) radi sasvim fino (oko 30 stepeni u idle modu) a u igrama oko 55 plafon.
U Prime-u nije 60 prešlo čini mi se nijednom.
Ja sam zadovoljan i neću ga dirat više dok ovako radi.
Mada iskreno ne vidim neku razliku između ovih 3.3Ghz fabričkih i ovih 4 s OC, al ajd.
Eto LC Power od 650 w koje košta oko 70 Eura u jednu prodavaonicu na W završava posao.
Kad se mogne kupit ću nekog Corsair-a od 800w i ljepota.
Znači ni do napajanja ni do ploče nego do podešavanja je bilo.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2015, 3:52   #88
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Pozdrav, eto mene Nasao sam vremena pa rekoh ae malo da se i poigram sa ovim I eto, prvo sam hteo da probam cisto onako i stavio sam na 4.2, bez ikakvog podesavanja, znaci ukljucen je i turbo bio na default, sve sam znaci ostavio na default i na auto, samo sam mnozioc pomnozio sa 42 da bi dobio 4.2 da bih cisto isprobao temperature. Idle mi je isto oko 35, ali sa obzirom da mi je sve na default i na auto, on mi vraca mnozioc sam na 16 a time i vcore na 0,9 pa je samim tim i toliko mala temperatura naravno. U normalnom loadu kada se poveca mnozioc na tih 4.2 onda temperatura ide do nekih 55 max, a u prime95 mi je radio 20h i maximum temperatura sto se popela je bila 67 max, a voltaza isto automatski podesena je bila po programu CPU-Z - 1,297, a po programu CoreTemp je pisalo 1,387, sada ne znam kom programu verovati, ako je po coretempu onda je velika ta automatska voltaza...

E sada par pitanja pre nego sto predjem na moj zeljeni oc od 4.5 da slucajno ne zeznem nesto, jeste da sam ja sve to koliko toliko proucio, onoliko koliko mi je vreme dozvoljavalo, ali opet nista bez iskustva

Prvo pitanje vezano za temperature, jel ce pre svega moci da ide na 4.5 sa obzirom da temperatura ta maximalna od 67 bas i nije mala? Doduse to je bilo koliko sam primetio u par trenutaka, za vreme loada i stresa u primeu, onoliko koliko sam pratio prosek temperature je bila oko 55-60, dakle nije non stop bila 67. Znam da INACE moze, no ipak da pitam jel sve to ok sa obzirom na moj problem sa pocetka ove moje teme, ko je upucen zna, ko ne zna neka vidi prvu stranicu i moje "cool" temperature od 99 stepeni :P

Drugo pitanje je sto se tice podesavanja, svaki tutorijal je drugaciji i svako ima nesto svoje... Jel da ostavim mnozioc na 4.5 da iskljucim turbo, ili da mnozioc ostavim na default 3.3 a turbo da ukljucim na sva 4 cora po 4.5, vcore podesim manuelno ili automatski, iskljucujem power savings ili ne i ostalo vezano za to, posto bi meni i vise odgovaralo da mi se mnozioc vrati na x16 kada je u idle, ne treba non stop da mi pici na 4.5... I jel ima jos neko bitno podesavanje o kom trebam da povedem racuna? Znam da mi je pucko rekao da samo stavim mnozioc na 4.5 i to je to, no iz vecine tekstova video sam da se preporucuje turbo bas iz razloga da bi u idle moglo da se vrati nazad na 3.3 da se procesor ne opterecuje 24/7, kao sto to radi 4.5 sa turbo off...

I trece pitanje, mozda malo glupo ali eto... GDE JE PODESAVANJE ZA VCORE??? Ceo bios sam pretrazio, ceo M.I.T. i nema... Kada udjem u podesavanja za voltaze odmah ide dynamic core, sto nije to to, i jos par voltaza vezanih za cpu pa onda krece na ram, nema vcore... Pretrazio sam ceo bios, ne mogu naci nigde, a googlanjem sam pronasao par njih sa istim problemom koji bas koriste gigabyte z68-ap-d3 maticnu i i5 2500k procesor, ali nigde resenja... Osim jednog da se ne dira nista drugo, pa ni vcore, nego samo mnozioc na 45 i reseno sve, i da automatska voltaza ne bi trebalo prelaziti 1.4, sto je sasvim ok. Ja bih ipak da stavim manju voltazu, video sam da nekima radi 4.5 u fullu i na 1.3 cak, ali ja stvarno nemam nigde to podesavanje... Jel ima neka fora da se pronadje, ili neki program koji bi to odradio?

Vasa misljenja i sugestije? Hvala unapred
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2015, 0:06   #89
zoran43
Član
 
Član od: 22.9.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 57
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku zoran43
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Pokusao sam i ja po prvi put da klokujem procesor,ovo su rezultati posle 10ak min u prime-95 http://i.imgur.com/0WTxqDm.jpg
Iskreno brine me voltaza od 1,46 inace podesena je na auto isto tako nisam bas siguran da l' su temperature u redu posto imam "solidno" kuciste sa 4 kulera(3x120m,1x140m) kao i vodeno hladjenje coolermaster seidon 120v rev2.
zoran43 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2015, 16:48   #90
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Pa nisi napisao najbitniju informaciju, na koliko si ga OC? Ako si ga OC na 4.2 onda je previse, ako si ga pak OC na preko 5.0, onda je mozda i ok. No u svakom slucaju temperature su ti jos i ok po mom misljenju, sa obzirom da je namesteno cak na 1.46 v, napisi na koliko hoces da ga OC pa ce ti neko od iskusnijih reci od koje max voltaze da krenes na dole dok ne uspostavis stabilnost, onda bi i temperatura trebalo da ti bude manja. Ako si citao ranije postove ove teme, videces da za 4.5 krenes od 1.35 voltaze, pa polako unazad, neki su uspeli cak i na 1.310 pa i manje da uspostave stabilnost, sve u zavisnosti od cipa.

Ovom prilikom da se bumpuje tema i za moja pitanja postavljena gore, ako ne znate sve neka mi neko odgovori bar gde da podesim vcore, nema u biosu podesavanje za to... Citao sam po stranim forumima nesto o nekom offsetu namestanja vcora ko nema to u standardnim podesavanjima, no nisam razumeo najbolje sta to znaci i kako se podesava...
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2015, 16:55   #91
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Aha izvini, nije htelo da mi otvori sliku, sada vidim da je u pitanju OC na 4.2. E pa onda nesto nije u redu... Temperature su previsoke, kao i voltaza iako je automatska. Eto ja sam ga OC na 4.2, nista drugo nisam dirao samo sam mnozioc podesio na 42, i temperature mi nisu prelazile 67c (neki prosek oko 55-60), a voltaza mi nije prelazila 1.38, a imam 212 EVO sa jednim ventom nije cak ni push&pull, tvoje vodeno hladjenje je pretpostavljam bolje, i plus imam samo jedan dodatni vent pozadi a ti ih imas 4 komada... Tako da logicnim razmisljanjem ti bi trebalo bolje da prodjes i sa voltazom i sa temperaturama. E sada cuo sam da ta vodena hladjenja bas i nisu pouzdana ako nisu jedna od boljih... Probaj sa manjom voltazom, a za detalje ce ti pomoci neko iskusniji, i ja cekam odgovor za moja pitanja postavljena gore, ja sam ti pomogao onoliko koliko sam znao
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2015, 22:25   #92
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Citat:
madmarko kaže: Pregled poruke
Pozdrav, eto mene Nasao sam vremena pa rekoh ae malo da se i poigram sa ovim I eto, prvo sam hteo da probam cisto onako i stavio sam na 4.2, bez ikakvog podesavanja, znaci ukljucen je i turbo bio na default, sve sam znaci ostavio na default i na auto, samo sam mnozioc pomnozio sa 42 da bi dobio 4.2 da bih cisto isprobao temperature. Idle mi je isto oko 35, ali sa obzirom da mi je sve na default i na auto, on mi vraca mnozioc sam na 16 a time i vcore na 0,9 pa je samim tim i toliko mala temperatura naravno. U normalnom loadu kada se poveca mnozioc na tih 4.2 onda temperatura ide do nekih 55 max, a u prime95 mi je radio 20h i maximum temperatura sto se popela je bila 67 max, a voltaza isto automatski podesena je bila po programu CPU-Z - 1,297, a po programu CoreTemp je pisalo 1,387, sada ne znam kom programu verovati, ako je po coretempu onda je velika ta automatska voltaza...

E sada par pitanja pre nego sto predjem na moj zeljeni oc od 4.5 da slucajno ne zeznem nesto, jeste da sam ja sve to koliko toliko proucio, onoliko koliko mi je vreme dozvoljavalo, ali opet nista bez iskustva

EDIT:www.youtube.com/watch?v=ckOSE_iQw_0

Prvo pitanje vezano za temperature, jel ce pre svega moci da ide na 4.5 sa obzirom da temperatura ta maximalna od 67 bas i nije mala? Doduse to je bilo koliko sam primetio u par trenutaka, za vreme loada i stresa u primeu, onoliko koliko sam pratio prosek temperature je bila oko 55-60, dakle nije non stop bila 67. Znam da INACE moze, no ipak da pitam jel sve to ok sa obzirom na moj problem sa pocetka ove moje teme, ko je upucen zna, ko ne zna neka vidi prvu stranicu i moje "cool" temperature od 99 stepeni :P

Drugo pitanje je sto se tice podesavanja, svaki tutorijal je drugaciji i svako ima nesto svoje... Jel da ostavim mnozioc na 4.5 da iskljucim turbo, ili da mnozioc ostavim na default 3.3 a turbo da ukljucim na sva 4 cora po 4.5, vcore podesim manuelno ili automatski, iskljucujem power savings ili ne i ostalo vezano za to, posto bi meni i vise odgovaralo da mi se mnozioc vrati na x16 kada je u idle, ne treba non stop da mi pici na 4.5... I jel ima jos neko bitno podesavanje o kom trebam da povedem racuna? Znam da mi je pucko rekao da samo stavim mnozioc na 4.5 i to je to, no iz vecine tekstova video sam da se preporucuje turbo bas iz razloga da bi u idle moglo da se vrati nazad na 3.3 da se procesor ne opterecuje 24/7, kao sto to radi 4.5 sa turbo off...

I trece pitanje, mozda malo glupo ali eto... GDE JE PODESAVANJE ZA VCORE??? Ceo bios sam pretrazio, ceo M.I.T. i nema... Kada udjem u podesavanja za voltaze odmah ide dynamic core, sto nije to to, i jos par voltaza vezanih za cpu pa onda krece na ram, nema vcore... Pretrazio sam ceo bios, ne mogu naci nigde, a googlanjem sam pronasao par njih sa istim problemom koji bas koriste gigabyte z68-ap-d3 maticnu i i5 2500k procesor, ali nigde resenja... Osim jednog da se ne dira nista drugo, pa ni vcore, nego samo mnozioc na 45 i reseno sve, i da automatska voltaza ne bi trebalo prelaziti 1.4, sto je sasvim ok. Ja bih ipak da stavim manju voltazu, video sam da nekima radi 4.5 u fullu i na 1.3 cak, ali ja stvarno nemam nigde to podesavanje... Jel ima neka fora da se pronadje, ili neki program koji bi to odradio?

Vasa misljenja i sugestije? Hvala unapred
Vcore ti je iznad Dinamic vcore(DVID) i trebalo bi da pise normal,to su ti podesavanja za offset,tako je barem kod mene ,imam GA-Z68X-UD3H-b3 sa zadnjim F12 BIOS-om.
Inace sa gigasitom ti trebaju konjski zivci

evo linka:www.youtube.com/watch?v=ckOSE_iQw_0

Poslednja ispravka: nenad 970 (9.2.2015 u 22:36)
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2015, 12:40   #93
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Eee pa to je fora, kod mene nema vcore... Bas sam isti ovaj video gledao, i kod mene je sve isto kao kod njega (logicno, ista je maticna), ali nemam podesavanje za vcore, posle load-line ide odmah dynamic... Vec sam video da dosta njih ima problema sa tim, neki imaju neki ne, ja eto ne, i sada ne znam kako da podesim vcore, a treba mi posto sam planirao na 4.5 da ga stavim, a automatski mnogo puno namesta vcore, ide i do 1.38 za 4.2... Jedino da probam na menjam verziju bios-a, ne znam da li je do toga, imam f2 verziju, no to nikada nisam radio.
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2015, 22:16   #94
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Citat:
madmarko kaže: Pregled poruke
Eee pa to je fora, kod mene nema vcore... Bas sam isti ovaj video gledao, i kod mene je sve isto kao kod njega (logicno, ista je maticna), ali nemam podesavanje za vcore, posle load-line ide odmah dynamic... Vec sam video da dosta njih ima problema sa tim, neki imaju neki ne, ja eto ne, i sada ne znam kako da podesim vcore, a treba mi posto sam planirao na 4.5 da ga stavim, a automatski mnogo puno namesta vcore, ide i do 1.38 za 4.2... Jedino da probam na menjam verziju bios-a, ne znam da li je do toga, imam f2 verziju, no to nikada nisam radio.
Auu,menjaj to,sigurno da ne moze zbog BIOS-a.stavi zadnji f12 ,uefi kod mene nije se pokazao kao dobar za OC,ovaj je ok,a sto se tice flesa imas isto koliko hoces rivjua na jut-u,ili najbolje pozoves nekog ko zna i za par minuta gotovo.
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2015, 20:23   #95
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

A cuo sam da se moze zeznuti nesto kada se flashuje bios, pa zato nisam ni probao... Jedino sto ti kazes, da pratim neki review ili neki tutorijal pa da sledim te korake pa ce valjda ispasti sve ok...

A nasao sam u medjuvremenu na netu inace da ne treba podesavanje za vcore, nego da je to ovo dynamic vcore, fazon kada dynamic vcore stoji da je na 0.00, onda je voltaza na stock podesavanju a to je za moj procesor mislim 0,95 , i da se menjanjem dynamic vcora menja i vcore uopsteno, npr stavis dynamic +0,15 , i to ce se dodati na ovaj stock od 0,95 sto ispadne 1.1, itd itd... E sada to sam nasao na jednom mestu samo na nekom forumu, nisam siguran da je to istina pa ne bih i da probam dok se ne uverim da je to to, to je to takozvano offset namestanje voltaze. Cekam jos odgovor od iskusnijih clanova ovog foruma, no evo vec par nedelja niko ne odgovara... Ne verujem da je ovaj moj slucaj prvi i unikatan i da je nepoznat svima
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2015, 3:59   #96
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Evo ti savet od iskusnog clana i nece se razlikovati od odgovora prethodnog clana.

Uradi update biosa.
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filipos na korisnoj poruci:
Jack™ (15.2.2015)
Stara 15.2.2015, 12:52   #97
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Ok, odradicu onda to, gledao sam sada neki tutorijal, nije nista toliko tesko kao sto svi pricaju, samo treba preko jednostavnog programa namestiti da flash bude bootabilan, i kada se ubaci na njega sve to treba samo se u bios-u odradi update. Mislio sam i na to da li neko ima iskustva sa ovom offset voltazom, da li je to to sto sam naveo gore, da se to zeljenog vcora dolazi pomeranjem dynamic vcora, da ne updatujem bios samo zbog toga, ali ako ce nova verzija ubaciti onu prostiju opciju za vcore onda ok.

Samo sada nailazim na drugi problem, kada udjem na gigabyte stranicu i izaberem moju maticnu z68-ap-d3, i izaberem bios, ne izlazi mi verzija f12, zadnja verzija koja mi izlazi je f8, a kada kucam na google f12 verziju za moju maticnu, ne izlazi mi nista. To sto je nema na gigabyte stranici jel to znaci da moja maticna ne podrzava te novije verzije posle f8 ili je pak nesto drugo u pitanju? I ako podrzava, gde bih mogao skinuti f12 verziju za moju maticnu?
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2015, 16:44   #98
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Smile Re: Intel i5 2500k OC?

Citat:
madmarko kaže: Pregled poruke
Ok, odradicu onda to, gledao sam sada neki tutorijal, nije nista toliko tesko kao sto svi pricaju, samo treba preko jednostavnog programa namestiti da flash bude bootabilan, i kada se ubaci na njega sve to treba samo se u bios-u odradi update. Mislio sam i na to da li neko ima iskustva sa ovom offset voltazom, da li je to to sto sam naveo gore, da se to zeljenog vcora dolazi pomeranjem dynamic vcora, da ne updatujem bios samo zbog toga, ali ako ce nova verzija ubaciti onu prostiju opciju za vcore onda ok.

Samo sada nailazim na drugi problem, kada udjem na gigabyte stranicu i izaberem moju maticnu z68-ap-d3, i izaberem bios, ne izlazi mi verzija f12, zadnja verzija koja mi izlazi je f8, a kada kucam na google f12 verziju za moju maticnu, ne izlazi mi nista. To sto je nema na gigabyte stranici jel to znaci da moja maticna ne podrzava te novije verzije posle f8 ili je pak nesto drugo u pitanju? I ako podrzava, gde bih mogao skinuti f12 verziju za moju maticnu?
Uradi zadnji BIOS koji ti je ponudjen i nemas brige...ili ako nisi siguran idi preko dinamica,stavi za pocetak -0.50 i 4ghz pa trazi,sve power funkcije disabled jedino moze C1E na enabled jer na nista ne utice prilikom OC-a a i nema potrebe da CPU bude stalno na max...
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nenad 970 na korisnoj poruci:
madmarko (18.2.2015)
Stara 18.2.2015, 16:15   #99
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Konacno jedan pravi i detaljniji odgovor koji mi moze pomoci, hvala Nenade
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2015, 18:06   #100
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Intel i5 2500k OC?

Citat:
madmarko kaže: Pregled poruke
Konacno jedan pravi i detaljniji odgovor koji mi moze pomoci, hvala Nenade
Evo posle 1 minuta trazenja na googlu

http://forums.overclockers.co.uk/sho...php?t=18338090
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Intel i7-3770K vs Intel i5-3570K Typhoon ŠDK - Osnovne komponente 13 24.5.2012 23:22
Upgrade konfiguracije (300€-400€, poželjan Intel) ktulu ŠDK - Osnovne komponente 2 4.1.2012 16:48
Intel roadmap up to 2017 neddd Vesti 1 31.7.2011 13:34
Next Stops On Intel Chip Roadmap illidan Vesti 0 30.11.2007 23:31
intel 820 ili intel 805 D? Dusan Maksimovic ŠDK - Osnovne komponente 22 29.11.2006 23:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com