Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2010, 1:14   #301
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hmmm.....u pravu si, možda smo otišli predaleko, ali internet je na sreću ili nažalost mesto gde svako zastupa svoje stavove. Ako želiš da se igraš ispred zgrade moraš da trpiš i starce...
Da se manemo tema gde nema dogovora evo jednog filma koji eto nije NAJBOLJI ove godine ali za mene je definitvo DRUGI najbolji:

Solomon Kane
www.imdb.com/title/tt0970452/



Naime radi se o ekranizaciji Roberta E. Howardovog (kreator Konana za vas što preskačete lektiru) istoimenog lovca na demone.Koji je inače bio velika inspiracija za Vampire Hunter D-ja, seriju knjiga u Japanu (a kasnije i dva sjajna anime filma), i za film Van Helsing iz 2004-te, štaviše kad pogledate film, shvatiće te da mu Van Helsing dodje big budget-no soul-dumbed-down Holivudska varijanta istog lika.
Priča prati Solomona Kejna, opakog i krvožednog pirata koji se u jednoj pljački susreće sa Grim Reaperom koji je došao po njegovu zlu dušu, Solomon nekako izvlači živu glavu i odlazi u manastir da okaja grehe( i gde se zakunuo da neće više ubijati) gde provodi godinu dana.Monasi ga posle šalju u "beli svet" da nadje "svoj put".A u isto vreme veliko zlo se nadvija nad puritanskom Engleskom.....Da ne bih spojlovao sjajnu priču reći ću samo da je u pitanju origin priča Solomona Kanea.I da planiraju još dva dela.
James Purefoy je sjajno odigrao ulogu jer se njegov lik menja od prvog do bukvalno zadnjeg minuta filma.Takodje poeni idu i režiseru jer je stvorio takav mračan i oblačan svet gde nema heroja i očiglednog svetla na kraju tunela.Sjajna priča o iskupljenju jednog veoma interesantnog lika.Za ovakav film sam bio siguran da nije potekao iz Holivuda(koji je već imao svoju šansu sa Van Helsingom, koji je pre bio miks Betmena i Indijane Džonsa nego ozbiljan lik), i proverivši na netu saznao sam da nije.Najtoplija preporuka za sve fanove Howarda, one koji planiraju to da postanu i ljude koji su back in the day smatrali da je Van Helsing mogao da bude mnogo, mnogo bolji....

Poslednja ispravka: Iris (5.9.2010 u 14:02) Razlog: slika - hotlinking forbidden
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 2:20   #302
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Edge of Darkness

Čist prosek. Očekivao sam neki osvetnički badass film kao što je Payback (ili Taken), ali je ovo nezanimljiv conspiracy triler. Sem lika Mela Gibsona, nema maltene ničeg što je interesantno. Radnja je previše suvoparna i predvidiva. Mogli su mnogo ozbiljnije da napadnu Ameriku (neću ništa da odajem), mada nebitno pošto su ionako verovatno sve izmislili.
Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Keanu Reeves (Matrix,Sweet Novembre )
Gde baš nađe Kijanua, poznatijeg kao Robotsko Lice Glumac nesposoban da pokaže bilo kakvu emociju.
Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
nikad nisam zaboravio taj eskapizam tokom kojeg smo svi (tada) formirali ličnosti gledajući heroje i upijajući taj mentalitet da je uvek dobro ustati protiv zla(i da svestan sam da rizikujem da me proglase lakrdijašem što nalazim subtext u ovakvim filmovima)
Ja sam više naučio od Švarcenegera nego od roditelja.

Poslednja ispravka: caine (4.9.2010 u 4:41)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (4.9.2010), Supreme.50 (4.9.2010)
Stara 4.9.2010, 2:41   #303
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Gde baš nađe Kijanua, poznatijeg kao Robotsko lice Glumac nesposoban da pokaže bilo kakvu emociju.
Pa hteo sam da dodam jos Roberta De Nira,Al Pacina, Toma Kruza ( samo zbog uloge u Poslednjem samuraju ) ali mrzelo me da kucam , a i ucini mi se da cak iako Kjanu ne glumi bas u top klasi njegova hladna ,,alien'' pojava ostavlja bolji bad ass utisak nego kad vidis gorilu Staloneta od sto kila napumpanog steroidima a ne moze ni da potrci
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 9:45   #304
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Nemoj tako,ako snime i krenu da prikazuju nastavak...kec nece imati sanse da bude najgori film godine

Nego...ko je rekao da su Stalone i drugovi glumci oni ne glume vec samo izgovaraju tekst i odrade ponekad neku akcionu scenu,dok sa druge strane Sean Connery( James Bond ), Keanu Reeves (Matrix,Sweet Novembre ),John Preston ( Batman,Equilibrium ) ,Mel Gibson ( Brave Hearth,Patriot ) Heath Ledger ( Joker u Batman Dark Night, to mu je inace najimpresivnija uloga, steta sto je umro sa 28 god ) Ian McKellen ( LOTR, X-men ) Nicolas Cage (Next,Sorceress's apprentice... ) i mnogi drugi vama predstavljaju gore glumce od Stalonea
Hoćeš reći Christian Bale, John Preston je glavni lik filma "Equilibrium".
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 11:16   #305
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Vulee, omašio si opet
Bejl je glavni u EQ i B.


Christian Bale



Cleric John Preston

Ne vređaj moje znanje Equilibriuma, obožavam taj film.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 12:15   #306
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Equilibrium je odlican film, imam samo jednu sitnu zamerku, mnogo su preterali sa onom putanjom metaka i sposobnosti klerika da dodzuju, ali dobro to je minorna stvar, a kontam da se mnogi loze bas na to.
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 12:21   #307
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
Equilibrium je odlican film, imam samo jednu sitnu zamerku, mnogo su preterali sa onom putanjom metaka i sposobnosti klerika da dodzuju, ali dobro to je minorna stvar, a kontam da se mnogi loze bas na to.
Me included, gun kata rules.
Šteta što film nije bio uspešan, toliko potencijala za neki prequel...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 12:50   #308
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke

Ja mislim da Nolan pravi filmove za tinejdzere,pravi one da se grubo izrazim "paljevinske" filmove.Ja na primer sa DK uopste nisam odusevljen,to je film o kom se toliko i toliko pricalo a ne zasluzuje ni 20% od toga.Ja sam primetio jednu stvar iz moje okoline,da na primer DK vole osobe starosti do nekih 20 g,a sto su stariji gledaoci situacija je suprotna.
Sasvim suprotno...
Kako su Prestige, Insomnia i Memento paljevinski filmovi? DK naravno da je film za mladje, posto je film baziran na stripu, pa ga moj cale sigurno nece gledati, isto kao sto nece gledati ni X-men, Spiderman-a, pa ni cak one ozbiljnije kao sto je Watchmen. Neki filmovi su jednostavno pravljeni da ciljaju odredjenu publiku, a ako jedan takav film postoji, sigurno nisu SVI filmovi istog rezisera automatski srozani na istu publiku. Ne znam kako si ti ovo zakljucio..

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Nemoj tako,ako snime i krenu da prikazuju nastavak...kec nece imati sanse da bude najgori film godine

Nego...ko je rekao da su Stalone i drugovi glumci oni ne glume vec samo izgovaraju tekst i odrade ponekad neku akcionu scenu,dok sa druge strane Sean Connery( James Bond ), Keanu Reeves (Matrix,Sweet Novembre ),John Preston ( Batman,Equilibrium ) ,Mel Gibson ( Brave Hearth,Patriot ) Heath Ledger ( Joker u Batman Dark Night, to mu je inace najimpresivnija uloga, steta sto je umro sa 28 god ) Ian McKellen ( LOTR, X-men ) Nicolas Cage (Next,Sorceress's apprentice... ) i mnogi drugi vama predstavljaju gore glumce od Stalonea
Oprastam ti za ovaj post pod pretpostavkom da si slucajno izostavio DiCapria . Znam da nisi mogao sve da ih nabrojis, ali on bi morao biti na listi koja ti prva padne na pamet, ako ne i prvi .
Svako ima svoje misljenje, evo meni je Stallone bolji od Reeves-a, ali sigurno ga niko ne moze ismevati za trcanje posto ima 65 godina i patio je od paralize polovine pola tela.
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 13:02   #309
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Nego...ko je rekao da su Stalone i drugovi glumci oni ne glume vec samo izgovaraju tekst i odrade ponekad neku akcionu scenu,dok sa druge strane.... Keanu Reeves (Matrix,Sweet Novembre )... i mnogi drugi vama predstavljaju gore glumce od Stalonea
Ko prvo niko nije rekao da su akcioni heroji glumci, oni su ono što jesu, heroji. Oni se više cene zbog njihovih fizičkih dostignuća, i moralnih poruka a ne glumačkih umeća, naravno neko može da kaže:Šta oni traže na filmu onda?
PRIKAZUJU AKCIJU JER ONI TO RADE NAJBOLJE......"odrade ponekad neku akcionu scenu"......Jesi li uopšte gledao neki akcioni film u životu ili si se pre 5god probudio iz hibernacije u kojoj si proveo predhodnih 30god i pao na teme gledavši današnje šuplje "blockbustere"?Naravno i The Expendables je šupalj film ali se gledajući ga ne osećaš prevarenim jer si gledao likove koji POZIRAJU kao heroji, ovde bar dobijaš original a ne toned-down kopije.

I molim te ne pominji Kijanu Rivsa-Surfer Dude morona koji je single-handedly uništio akcioni žanr dokazavši Holivudu da i mršavi lepotani mogu da budu akcione zvezde samo ako in daš crne naočare i dovoljno CGI-ja da se i Džems Kamerun postidi.....
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boondock Saint na korisnoj poruci:
filpan (28.3.2014)
Stara 4.9.2010, 13:21   #310
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prilično ste zašli u off. Vratite se na temu.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 13:31   #311
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dozivotno cu da mesam Prestona i Balea,mnogo mi ljudi lice

On topic

The Sorcerer's Apprentice/



Preporuka za film,ekstra zabava za jedno popodne a mozda pozelite da ga pogledate jos jedared Nikolas Cage na svom nivou,kraj malo glup ali sta de se radi.Specijalni efekti poprilicno dobri,pojavljuju se cak i zmajevi ocena 7/10
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Constantine (4.9.2010)
Stara 4.9.2010, 13:40   #312
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
Equilibrium je odlican film, imam samo jednu sitnu zamerku, mnogo su preterali sa onom putanjom metaka i sposobnosti klerika da dodzuju, ali dobro to je minorna stvar, a kontam da se mnogi loze bas na to.
Ti borbeni delovi su najlosiji deo filma. Uopste kvare atmosferu necega sto je trebalo da bude orvelovska drama.

I naravno, sam kraj je naivan.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 14:15   #313
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Ne razumem kako nekome Avatar, a ove godine Expenables, moze da bude NAJGORI film godine ... 'ajde odlucite se, ne moze svakog meseca da izlazi najgori film godine.
Zašto ne? Ovogodišnja ponuda je takva da kad taman pomisliš da si video najgori film godine, sledećeg meseca se pojavi još gori! Izuzetak za mene do sad su samo How to train your dragon i niskobudžetni Flipped, bar kad je američka kinematografija u pitanju...

Flipped
je najnovije ostvarenje režisera Roba Reinera, zaslužnog za filmove The Bucket List, Ghosts of Mississippi, A Few Good Men, Stand by me... U pitanju je pitka priča o odrastanju krajem pedesetih i početkom šezdesetih godina prošlog veka u Americi, vrlo lepo i nepretenciozno ostvarenje praktično zagušeno velikim i bučnim letnjim blokbasterima. Ništa ekstravagantno, ali sa lepom porukom, preporučujem ljubiteljima filma koji ovih dana traže nešto drugačije od superheroja, akcionih heroja, crtanih heroja i čarobnjaka.


Poslednja ispravka: Iris (4.9.2010 u 19:43)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
AlekBGD (28.2.2013), Constantine (4.9.2010), mp3lopov (5.9.2010)
Stara 4.9.2010, 15:00   #314
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Solomon Kane,

nekome drugi najbolji film godine a meni licno nesto najgore sto sam pogledao ikada tj krenuo da gledam i na kraju odustao.

Veoma retko se meni desi da prekinem film mozda mogu na prste jedne ruke da ih nabrojim, cak sam skoro uvek uporan da odgledam film i kad vidim da je glupost,

ali ovaj film nema nikakvu pricu tj toliko je prazna i klisirana da je to strasno,
nema nikakvu glumu,
sve sto ima je klanje i seckanje u krupnim planovima (sto meni nije toliko smetalo kod filmova gde bar ima neke price,glume...).

Znam da nije lepo davati komentar ako se film ne pogleda ali ja sam uspeo da odgledam pola tako da mogu da ostavim komentar.

I nikome ga ne bih preporucio osim onima koji vole da gledaju
probijanje ljudskih lobanja,
odsecanje glava i ostalih udova,
zabijanje maceva u telo uz litre krvi
i sve to u krupnom planu a bez ikakve price da to isprati,
uz ocajne dijaloge,
bez bar ok glume da donekle nadoknadi gubljenje vremena na takve gluposti.

Jedino donekle ima poneki lep efekat ali i to se gubi jer je film suvise mracan a to je klasika kod onih koji ne mogu da naprave kvalitet pa se kriju u mraku.

Ni pod razno.

ps. Moj utisak naravno, nekome je potpuno drugacije
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Zemunelo na korisnoj poruci:
Crusader88 (26.12.2010), Supreme.50 (4.9.2010)
Stara 4.9.2010, 15:54   #315
Constantine
Banned
 
Član od: 27.5.2006.
Poruke: 89
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 18 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Eto odgledah i ja Expendables Inace moram da kazem da sam se sad logovao na forum posle 2 god. roaming-a po istom kao guest i to samo iz jednog razloga...morao sam da iskazem svoje zaprepascenje ovim The Expendables sta hocu da kazem? Kako je neko ovom smecu od filma dao vecu ocenu od 2? film koji sam ja odgledao slajdujuci slajder plejera u nadi da ce se nesto desiti,ali neee Mislim da je velika uvreda za Rourka i Jet Lija da se pojave u ovakvom ostvarenju,mislim da je ogromna uvreda da se ovako nesto i snimi,bila bi uvreda da je ovako nesto i snimljeno pre 30 god. a ne sad kada je takav tip filmova odbrojao svoje dane Ovakav tip prevare moze da proguta samo neko ili izuzetno nostalgican,ili izuzetno plitkouman BTW zahvaljujem se Iris na tome sto skoro uvek postavlja preporuke kvalitetnih filmova...samo tako nastavi Toliko od mene vidimo se za par godina
Constantine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 17:04   #316
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Solomon Kane,

nekome drugi najbolji film godine a meni licno nesto najgore sto sam pogledao ikada tj krenuo da gledam i na kraju odustao.

Veoma retko se meni desi da prekinem film mozda mogu na prste jedne ruke da ih nabrojim, cak sam skoro uvek uporan da odgledam film i kad vidim da je glupost,

ali ovaj film nema nikakvu pricu tj toliko je prazna i klisirana da je to strasno,
nema nikakvu glumu,
sve sto ima je klanje i seckanje u krupnim planovima (sto meni nije toliko smetalo kod filmova gde bar ima neke price,glume...).

Znam da nije lepo davati komentar ako se film ne pogleda ali ja sam uspeo da odgledam pola tako da mogu da ostavim komentar.

I nikome ga ne bih preporucio osim onima koji vole da gledaju
probijanje ljudskih lobanja,
odsecanje glava i ostalih udova,
zabijanje maceva u telo uz litre krvi
i sve to u krupnom planu a bez ikakve price da to isprati,
uz ocajne dijaloge,
bez bar ok glume da donekle nadoknadi gubljenje vremena na takve gluposti.

Jedino donekle ima poneki lep efekat ali i to se gubi jer je film suvise mracan a to je klasika kod onih koji ne mogu da naprave kvalitet pa se kriju u mraku.

Ni pod razno.

ps. Moj utisak naravno, nekome je potpuno drugacije
Mislim da si promašio poentu filma, jer je baš priča u prvom planu u ovom filmu a ne akcija(koje i nema baš toliko).U stvari ne toliko priča koliko turobna atmosfera i evolucija samog lika Solomona Kejna(ako nisi odgledao do kraja ne možeš ni da znaš).Ne znam, meni film deluje kao izuzetno delo ljubavi prema source-materjalu.A to da kažeš da nema nikakvu glumu, mislim da definitivno nisi u pravu, mislim ako je neko dobio poene u ovom filmu onda je to James Purrefoy koji je meastralno odigrao ulogu(mislim šta očekivati od nekog koji je bio u seriji "RIM"), evo na Rotten Tomatoes-u film je dobio ozbiljno dobre kritike.
http://www.rottentomatoes.com/m/solomon_kane/
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 17:16   #317
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
Mislim da si promašio poentu filma, jer je baš priča u prvom planu u ovom filmu a ne akcija(koje i nema baš toliko).U stvari ne toliko priča koliko turobna atmosfera i evolucija samog lika Solomona Kejna(ako nisi odgledao do kraja ne možeš ni da znaš).Ne znam, meni film deluje kao izuzetno delo ljubavi prema source-materjalu.A to da kažeš da nema nikakvu glumu, mislim da definitivno nisi u pravu, mislim ako je neko dobio poene u ovom filmu onda je to James Purrefoy koji je meastralno odigrao ulogu(mislim šta očekivati od nekog koji je bio u seriji "RIM"), evo na Rotten Tomatoes-u film je dobio ozbiljno dobre kritike.
http://www.rottentomatoes.com/m/solomon_kane/
Apsolutno se slažem, maestralno je prava reč za njegovu glumu.
Poslednja bitka je bila malo over the top, ali nemam zamerki.
Jedva čekam nastavak.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Belfegor (5.9.2010)
Stara 4.9.2010, 20:28   #318
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Sedam Samuraja

Jedan od najkultnijih filmova ikada. Iz sredine 50ih i traje preko tri sata, ali ovo remek delo je obavezna literatura svakog filmofila.

Poslednja ispravka: Iris (5.9.2010 u 13:52)
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srlandand na korisnoj poruci:
r0nIn (29.9.2010)
Stara 4.9.2010, 21:09   #319
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Salt

http://www.imdb.com/title/tt0944835/

Evo konačno ga odgledah i utisci su pomešani.Ako ga posmatramo kroz prizmu modernog akcionog filma, nije loše.Jeste da ima rupa i nelogičnosti u scenariju ali nije loš.U stvari ceo film se ože opisati kao "nije loš".....Ali nije ništa posebno.Naime najveći problem filma je što ne zna šta hoće da bude, nije ni punokrvna akcija a nije ni inteligentan špijunski film.Ima isuviše akcije za špijunski film a premalo za akcioni.Tako da se ne bi složio sa nekih par predhodnih komentara da je "opaka akcija" i ne znam šta ne.Takodje teško se možete povezati sa likom Evelyn Salt(nekima ovo nije važno dok gledaju film, ali meni jeste), jer je pola filma njoj važno da nadje muža, a nas jednostavno film ne zainteresuje da uopšte marimo za njenog muža, a u drugoj polovini nemamo pojma šta ona radi.Ovo prvo je greška režisera a drugo scenariste.Što me je malo razočarolo jer je scenarista Kurt Wimmer, režiser Equilibrium-a i Ultravioleta-a.Sve u svemu što se tiče skorašnjih modernih špijunskih akcionih filmova definitivno bolje od Quantum of Solace-a(koji je bio užasan) ali ne i od Taken-a (koga stavljam u top 10 listu najboljih akcija u predhodnoj deceniji).Najkraće rečeno akciono orjentisana verzija Bourne filmova samo sa Angelinom Jolie.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2010, 21:59   #320
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam juče The Hangover i da budem iskren uopšte mi nije jasno što se diže tolika fama oko tog filma. Istina, ja nisam neki ljubitelj komedija i namerno nisam počeo da gledam film sa bilo kakvim očekivanjima da se ne bih posle nešto razočarao, ali mi ni malo nije jasno zašto ga svi dižu u nebesa kao neku najbolju komediju ikada. Par zanimljivih fora, ali ništa što bi me zaista nasmejalo. Kraj je bio zanimljiv, to priznajem. Ostalo - prosek. Opet kažem, po meni, a ja nisam neki ljubitelj komedija.

Inače, stalno zaboravim da pitam nešto jer nisam redovno posećivao prethodnu temu pa nisam siguran. Jel to postoji neko pravilo da pri postovanju mora da se okači link/sličica iz filma ili svi to rade, a to nije neophodno? Čisto da znam, pošto do sada nisam stavljao nikakve linkove i slično.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
pentraksil (4.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com