Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2009, 16:31   #1
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Home umrezavanje..

E ovako..imam ADSL koji ide preko TP Link 8810 ruter-modema,na koji je nakacen switch,iz koga idu 2 kabla do 2 kompa.Modem/ruter je podesen da sam deli IP adrese i evo vec 2 god. radi bez problema.
Uzeo sam TP Link wr543g wireless ap client ruter da i par laptopova u kuci idu na internet,ali nikako ne mogu da podesim da radi internet.Gledao sam neke teme ovde,ali bezuspesno,nisam uspeo da namestim net.Cackao sam i dns podesavanja,menjao IP adrese modema i rutera (jer su bile iste)...
Prikljucio sam ovim redom:
ADSL modem > ADSL Wless Ruter >2 lan kabla u kompove
Net ne radi na kompovima,a wless mreza sto sam namestio.vidi se na laptopu,ali ne moze da pristupi internetu.
Svaka pomoc je dobrodosla
Hvala
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 2:38   #2
Didi
Član
 
Član od: 22.1.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 84
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Home umrezavanje..

Trebalo bi da bude samo do podešavanja rutera.

Samo u WAN podešavanjima treba da podesiš konekciju ka netu i to bi trebalo da bude to. Sve ostalo automatska podešavanja.

E da. Zaštiti mrežu.

Pozdrav.
Didi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 14:55   #3
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Home umrezavanje..

Zaboravih da odgovorim na ovoj temi,izvinjavam se
Elem,nekako sam bio uspeo da namestim sve da radi,ali je to kratko trajalo,jer mi internet nije skoro uopste radio..nisam imao zivaca da cackam jer se i ne razumem preterano oko toga,nego sam vratio WR543 i sad merkam neki adsl/wifi ruter da kupim i da okoncam muke
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 15:35   #4
Dovla0
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Home umrezavanje..

Citat:
Skols kaže: Pregled poruke
E ovako..imam ADSL koji ide preko TP Link 8810 ruter-modema,na koji je nakacen switch,iz koga idu 2 kabla do 2 kompa.Modem/ruter je podesen da sam deli IP adrese i evo vec 2 god. radi bez problema.
Uzeo sam TP Link wr543g wireless ap client ruter da i par laptopova u kuci idu na internet,ali nikako ne mogu da podesim da radi internet.Gledao sam neke teme ovde,ali bezuspesno,nisam uspeo da namestim net.Cackao sam i dns podesavanja,menjao IP adrese modema i rutera (jer su bile iste)...
Prikljucio sam ovim redom:
ADSL modem > ADSL Wless Ruter >2 lan kabla u kompove
Net ne radi na kompovima,a wless mreza sto sam namestio.vidi se na laptopu,ali ne moze da pristupi internetu.
Svaka pomoc je dobrodosla
Hvala
ako se puno u to nerazmus zovi provajdera ... ili ako oces sam kucaj u tvoj ip tako gde unosi adrese i povezacete sa tp link serverin pa tamo podesavaj .
Dovla0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 23:23   #5
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Home umrezavanje..

ajd i ja da pitam u ovoj temi posto ima neke slicnosti..elem trebam drugarici da adsl net preko bezicnog rutera sprovedem na laptop. Kako to da uradim i jel ima neka podesavanja dns adrese ili cega vec? ovaj adsl prikljucak ubodem u ruter jel tako? Ukljucim laptop wirelles adapter i sta onda?

ajde dzoni pogledaj ovo molim te?

Poslednja ispravka: flamingos (10.12.2009 u 23:41)
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Besplatan upgrade sa Vista Home Premium na Windows 7 Home Premium jurajp Operativni sistemi 9 17.10.2009 11:17
Dinamički diskovi na Visti Home Premium Bolton Nosači podataka 3 20.1.2009 12:22
da li je moguce instalirati vista home basic ako imam vista home premium? sasha vukelic Operativni sistemi 6 23.7.2008 12:40
Home Theater do 300 Eura ? Freško ŠDK - Foto i audio/video 22 21.7.2007 22:59
Win XP Home Edition nece da zapamti password overlord Operativni sistemi 2 27.1.2006 21:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com