Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2009, 12:39   #1
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Emachines e525 WLAN install problem

Dobio sam pomenuti laptop (emachines e525) i imam problema sa instalacijom wirelessa.
Instaliran mi je XP i sve ostale drajvere sam lako instalirao osim ovog. Protokol je 802.11b/g, ali ne znam proizvodjaca. Tacnije na CD-u i na njihovom sajtu ima drajveri sa Broadcom i Atheros. Pokusao sam oba, ali kod svakog se u device manageru pojavio zuti uzvicnik na ikonicu hardvera. Broadcom se javljao kao "Broadcom 802.11g Network Adapter", a Atheros samo kao "Network Controller". Pokusao sam preko update drajvera iz managera ali opet nista, dok Atheros cak i odbija da se instalira.
Nakon nekoliko pokusaja Windows XP se sada i "zamrzne" kada krenem da instaliram drajvere (Broadcom). Kada udjem u Safe Mode mogu da uninstaliram drajver, ali kada se normalno pokrene glupi Plug 'n' Play ponovo pocne da instalira i opet mi zamrzne racunar. Za sada sam disablovao adapter u safe modu da moze sistem normalno da se pokrene.
Pokusao sam i novije drajvere oba proizvodjaca, ista stvar. Nikad do sada nisam radio nista sa laptopovima tako da mozda radim nesto pogresno. Ako znate resenje pomagajte.

Hvala

E da mozda moze da pomogne ali imao sam i vise drajvera za obican Ethernet na disku, ali je na mom laptopu proradio "Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller" koji radi bez problema.
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 10:21   #2
Didi
Član
 
Član od: 22.1.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 84
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: emachines e525 WLAN install problem

Na poleđini računara bi trebalo da imaš jednu nalepnicu na kojoj piše tačno naziv wireless kartice, pa pokušaj da preko toga tražiš drajvere po netu. Ja sam skoro imao isti problem. Pokušao sam tako i delimično uspeo. Nije prijavljivao grešku na wireless kartici, ali nisam mogo da uključim net uopšte.
Možda se to ne desi kod tebe, ali znaj da sam ja moj problem rešio instalaciom Win7.
Pozdrav
Didi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Didi na korisnoj poruci:
JBlitzkrieg (29.11.2009)
Stara 29.11.2009, 17:07   #3
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Emachines e525 WLAN install problem

Proverio sam i preko nekog programa UnknownDevice koji je kazao da je cip "Broadcom 4310 USB controller". Bio si u pravu da se na nalepnici ispod nalazi ime: "Broadcom BCM94312HMG".
Pokusao sam i reinstalaciju XP-a i da prvo instaliram wireless ali nije pomoglo. Tacnije drajveri se izgleda ne instaliraju sami, nego moram preko update driver u device manageru da nadjem. Automatski on pronadje "Broadcom 802.11g Network Adapter" i odmah nakon toga se Win zakuca i mora u safe mode da idem. Pokusao sam i novije ali opet isto. Pokusao sam i ostale (Broadcom 802.11b/g) ali opet se zakuca.
Presao sam na Windows 7 i on ga je iz momenta prepoznao i sredio (isto: "Broadcom 802.11g Network Adapter") i radi lepo.
Sad samo problem kako da umrezim (tacnije sharing fajlova) izmedju desktopa (XP) i lapa, posto ne znam Windows 7 dobro, ali prvo cu malo sam da istrazim pa cu onda da pitam ako zagusti
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 0:41   #4
konstantinx
Novi član
 
Član od: 17.12.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Emachines e525 WLAN install problem

Pozdrav svima!
Sredjivao sam drugarici isti ovaj lap i pod xp-om nikako da proradi wireless. Posle instalacije win 7 x32 sve radi savrseno. Hvala na savetu!
Medjutim, imam drugi problem. Kamericu uopste ne detektuje u Device manageru.
Na oficijalnom sajtu kaze da ima built-in kamericu ali ja kroz onu crnu plastiku na vrhu poklopca ne vidim. Probao sam sve zive drajvere koje sam nasao na netu i nijedan ne radi (Chicony, Suyin...). Zanima me da li kod tebe radi pod sedmicom i da li je ovaj model uopste ima. Pod XP-om je nisam probao a nije ni vlasnica.
Takodje, kad probam audio/video settings iz Live-a ili Skajpa ne vidi nikakav video capture device. Dal' je moguce da su joj uvalili neki model "specijalno" radjen za nase trziste, bez kamere?
Unapred hvala!
konstantinx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2009, 14:14   #5
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Emachines e525 WLAN install problem

neki modeli nemaju kamericu, stoji samo poklopac

Inace i ja imam problem sa wirelessom na xp-u, sad trazim resenje
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 14:35   #6
NumB
Novi član
 
Član od: 26.12.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Emachines e525 WLAN install problem

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
neki modeli nemaju kamericu, stoji samo poklopac

Inace i ja imam problem sa wirelessom na xp-u, sad trazim resenje
i ja imam problem sa CAM ali sam resio problem WLAN za XP
evo link kopji sam upload za vas:
http://rapidshare.com/files/32610147..._xp32.zip.html
moze se skinuti samo 10x zato pozurite
ovaj driver sam nasao preko programa za trazenje drivera tako da ne znam odakle dolazi.
NumB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 13:27   #7
Darcony
Novi član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Emachines e525 WLAN install problem

Ja imam problem isto sa wlan(emachines e525),instalirao sam sam sve drajvere preko device,ali mi pored network conroller stoji zuti znak pitanja,i ne radi mi wlan a prepoznaje karticu i sam instalirao drajvere za nju.Pomazite!
Darcony je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2010, 1:20   #8
drazo024
Novi član
 
Član od: 11.12.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Emachines e525 WLAN install problem

ako jos nekom treba ovaj driver za wireless za XP, pozurite aktivan je samo 60 dana ili 10 downloada... pisite ovde stavicu ponovo.
http://rapidshare.com/files/36894993...29_xp.zip.html
drazo024 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2010, 2:04   #9
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Emachines e525 WLAN install problem

Имам ја тај драјвер у сервису. Имао сам силне муке да инсталирам тај драјвер на том Е525 Emachines-у. Хостоваћу га највероватније од понедељка на рапиду, а и поставићу упутство како да се инсталира. Мало је зезнуто, али сам успео да средим то (само да напоменем да ми је пуцао систем кад сам инсталирао стандардни драјвер са сајта)
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2010, 2:09   #10
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Emachines e525 WLAN install problem

Stavi sedmicu, idi na windows update i sve će ti naći.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem - ne prepoznaje grafiku nakon instaliranja Windowsa? ogi_pirat Operativni sistemi 2 3.12.2008 15:31
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!! paretimpar Nosači podataka 6 18.6.2007 1:42
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com