Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2017, 20:15   #281
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke

drugo, na ps3 lepo kad se puni kontroler znaš da je napunjen kad lampica na njemu prestane da blinka, kako ja da provalim na ps4 da li je pun? bez da gledam onu ikonicu baterije?

da li može da se puni kontroler dok je ugašen ps4?
Kontroler treperi narndžasto (svetlo sa zadnje strane) dok se puni, kad se napuni onda ne sija više ništa. Može da se puni ako je konzola u režimu "rest mode", ne može ako je baš skroz ugašena. Takođe može da se puni i na običnom PC-ju.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017), poeta (20.8.2017)
Stara 19.8.2017, 20:19   #282
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

To za svetlo tokom punjenja verovatno dok ne igras nista. Ja obicno igram i punim kontoler pa sija ona boje koja mu igra zada.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2017, 21:12   #283
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
MitraljezaC kaže: Pregled poruke
To za svetlo tokom punjenja verovatno dok ne igras nista. Ja obicno igram i punim kontoler pa sija ona boje koja mu igra zada.
Da, to svetli kada se puni dok je konzola na stand-by ili kad se zakači na PC.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2017, 9:18   #284
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
MitraljezaC kaže: Pregled poruke
Posto vidim da nisi jos probao par ovih PS ekskluziva (Uncharted 4 i Horizon Zero Dawn), moja preporuka je probaj ih pa onda dodji i prenesi utiske oko toga.

Plus na sve to obe igre izgledaju neverovatno, a konzola jedva da se cuje. Mada koliko mi se PC cuje dok radi neka igra PS4 je melem za usi. Jos ako igras sa slusalicama (a uskoro cu poceti) skroz drugi osecaj.
za horizon ne mogu da svarim priču i besmislenost čitavog koncepta tako da ću to sigurno preskočiti.
uncharted 4 sumnjam da bih mogao da igram, odigrao sam keca, dvojku samo do pola, posle me smorila. suviše zamara i nerealno je ono neprestano pucanje u stotine protivnika, jurnjava a i nadmenost glavnog junaka me nervira.

planiram da kupim left behind standalone, pošto taj dlc nisam odigrao, on može kasnije da se nadogradi i za mp, negde bi mi izašlo 20e. mada mora i ps plus za mp... dok na ps3 mp imamo gratis...

pitam se da li se igrači koji igraju mp last of us na ps3, mogu sresti sa onima koji igraju preko ps4? ili su to zasebni serveri. ostavio sam dosta dragih saboraca tamo napuštajući ps3.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2017, 9:35   #285
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Meni je Uncharted jedna od omiljenih franšiza, pogotovo što je bazirana po uzoru na Indijanu Džonsa i Nacionalnog blaga. Ono što je dodatno izdvaja od drugih je taj filmski efekat koji prati radnju. No, ništa čudno da se nekome ona ne sviđa.

Što se tiče Last of Us MP, igrači na PS3 i PS4 su odvojeni.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017), poeta (20.8.2017)
Stara 22.8.2017, 15:29   #286
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

kupio sam left bihind standalone i full mp, da iznesem utiske

sp je odličan i odlično radi. sa hdr opcijom on, slika je malo lepša, sjajnija, dok je bez nje malo kao ispranija, ali ništa vredno pomena.

međutim, kad se na mp uključi hdr opcija gubi se fluidnost, slika se cimne ponekad, a ne primećuje se neka razlika u lepoti slike. možda je do tv-a, ne znam.

u mp, prelazak na 60fps deluje brutalno, sve je mnogo brže, delujem kao totalni amater na terenu. a kad podesim 30fps deluje mi neigrivo

najgore od svega na novoj konzoli je kontroler, stick je totalno klizav, kao da po ledu hodam, palac mi spada sa njega, naručio sam one silikonske navlake. a vidim i da baterija smešno malo traje u odnosu na ps3 koji nedeljama nisam punio.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2017, 22:02   #287
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

napravio sam eksperiment
spustio rezoluciju konzole na 720p, a ona salje sliku na 4k tv koji je sada podiže
igre bolje rade, fluidnije, mp last of us leti

šokiralo me koliko nba live 18 demo realističnije izgleda na 720p, gotovo fotorealistično, kao tv prenos na espn, zbog tog nekog blagog blura, probajte

Poslednja ispravka: poeta (22.8.2017 u 23:01)
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2017, 22:07   #288
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke

najgore od svega na novoj konzoli je kontroler, stick je totalno klizav, kao da po ledu hodam, palac mi spada sa njega, naručio sam one silikonske navlake. A vidim i da baterija smešno malo traje u odnosu na ps3 koji nedeljama nisam punio.
ја још увек имам тај проблем,једноставно ми се руке зноје кад играм од кад знам за себе,и палац само спада..

што се тиче батерије,па,ја не играм сатима да се она испразни,а и кад је пуним,пуним је на пуњачу за телефон па се брзо и напуни.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017)
Stara 22.8.2017, 22:52   #289
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
napravio sam eksperiment
spustio rezoluciju konzole na 720p, a ona salje sliku na 4k tv koji je sada podiže
igre bolje rade, fluidnije, mp last of us leti

šokiralo me koliko nba live 18 demo realističnije izgleda, gotovo fotorealistično, kao tv prenos na espn, zbog tog nekog blagog blura, probajte
When you drop the resolution from 1080p to 720p, you're now rendering a lot less pixels (read about it here: Difference Between 720p and 1080p Video Resolutions). The frames it now has to render are smaller and its easier for it to push out more frames every second. It's kind of the opposite of how you get framerate drops when a lot of stuff is happening: there ends up being so many things going on that the hardware now has to take even longer to render each frame, and it slows to a crawl. It's also why you can mess with a lot of PC games and keep a high resolution but turn down other effects to get a higher framerate. The only option consoles really have is disabling resolutions, so that's the only thing you can do to up the framerate.

Bottom line, it has nothing to do with coding, it's hardware related. Lower resolution is less demanding on the hardware which lets it render frames more quickly. The only time that lowering the resolution wouldn't get you more FPS is if the game is already locked at something low and you can't disable the lock.

Quote:
Originally Posted by Brett
"So if I tell the ps4 in the menu to only do 720p, does this mean I will get a frame rate bump in any game that the rate is unrestricted?"
Yep.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku poeta na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017)
Stara 23.8.2017, 21:56   #290
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Meni je Uncharted jedna od omiljenih franšiza, pogotovo što je bazirana po uzoru na Indijanu Džonsa i Nacionalnog blaga. Ono što je dodatno izdvaja od drugih je taj filmski efekat koji prati radnju. No, ništa čudno da se nekome ona ne sviđa.
Nemoj molim te da stavljaš jednog Indijanu Džonsa i Nacionalno Blago u istu rečenicu, pogotovo jedno pored drugog.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2017, 22:33   #291
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom PlayStation 4 Pro

Po kvalitetu nisu ravnomerni, ali su zajedno inspirisali nastanak Uncharted serijala. Mogu da ih razdvojim ako između stavim Tomb Raider.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017)
Stara 28.8.2017, 20:01   #292
AcaN
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: NS
Poruke: 89
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Pozz, da li uzeti Pro verziju i igrati na philips 6501 kojeg imam u 4k ili u full Hd ili uzeti Slim verziju i sve igrati u Full Hd? Mene prvenstveno zanima koliko bi se primetilo kada bih igrao slim na 4K Tv?. Ljudi, nemam gde probam, a ne znam sta da radim.

Hvala.
AcaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 7:54   #293
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

po uporednim testovima za buku na yt, slim se pokazao kao ubedljivo najtiša konzola, pa ps4 pro, pa ps4.

4k rezolucija i hdr prikaz ubijaju fps i doprinose input lagu, plus konzolu teraju da više uključuje ventilatore. a razlika u slici i nije neka.
ja sam rezoluciju moje konzole spustio na 720p kako bih dobio visoku fluidnost i veliki broj fps tamo gde oni nisu zaključani. verovatno ovim opterećujem tv koji automatski radi upscaling na 4k. obaranjem rezolucije nisam primetio neku razliku u kvalitetu slike jer tv nadomešta ono u čemu sam poštedeo ps4 pro, a dobio sam dosta na brzini.

da sam na tvom mestu, kupio bih ps4 pro, ne zbog rezolucije već zbog većeg broja fps koje može da proizvede u odnosu na slim.
a bio bih jako obazriv pri kupovini 4k tv i brzine prikaza koju je on u stanju da realizuje, izgleda da su se samsung modeli tu dobro pokazali. da danas kupujem tv, istraživao bih sony modele, jer se oni najbolje uklapaju sa ps4
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku poeta na korisnoj poruci:
AcaN (29.8.2017)
Stara 29.8.2017, 14:15   #294
AcaN
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: NS
Poruke: 89
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Što se tiče TV-a, više nema kupovine i mislim da je Philips 6501 više nego dobar. Da sam mogao, kupio bih još bolji. Zahvalan sam ti jer si mi otvorio oči, pošto sam se zamlaćivao rezolucijom, a nisam obraćao pažnju na mnogo bitniju stvar, na fps.

Hvala još jednom
AcaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 15:15   #295
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

tvoj tv je pohvaljen što se brzine tiče -
6501 also mimics 7101 in the area of motion performance. Unlike last year’s Philips TVs, it is a good companion for game consoles. We measured input lag to 36 ms in the game mode, which is on par with many other good TVs in this price class and good enough for even fast-paced racing or first-person shooter games. You can connect a PlayStation or Xbox without concerns. Even in the "Standard" mode 6501 had a decent input lag level of 46 ms, which many people can live with. It is a major improvement over last year.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku poeta na korisnoj poruci:
AcaN (29.8.2017)
Stara 29.8.2017, 20:15   #296
AcaN
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: NS
Poruke: 89
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Odlično, bar nešto imam
AcaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2017, 16:56   #297
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

moj samsung 40 fullhd 5300 model, kojim sam vrlo zadovoljan bio u mp gejmingu, vidim ima input lag 26ms što ga svrstava u brže tv
dok za ovaj lg nisam našao na netu, ali je sporiji sigurno od mog starog dobrog samsunga

inače probao sam slučajno wd2, greškom skinuo demo, igra je smeće, klon gta. mada lepo fluidno radi, redak je pop in

hteo sam da kupim wicher 3, ali je tamo pop in toliko izražen, pogledajte yt snimke, nije mi jasno kako neko uopšte to može da igra

na kraju sam se odlučio za the order 1886 ali je on preskup 35funti.
pa se pitam ako kupim cd verziju igre, da li će cela igra da se lepo instalira na hdd, ili će često da čita sa cd dok igram i da pravi buku?
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku poeta na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017)
Stara 31.8.2017, 21:52   #298
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Order je bio na USA radnji za 5 dolara a na UK je bio i za 8 funti,naravno da se neće čuti ako igraš na disku.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altafir na korisnoj poruci:
poeta (1.9.2017)
Stara 31.8.2017, 22:02   #299
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
na kraju sam se odlučio za the order 1886 ali je on preskup 35funti.
pa se pitam ako kupim cd verziju igre, da li će cela igra da se lepo instalira na hdd, ili će često da čita sa cd dok igram i da pravi buku?
Na US-u je 2.5k dinara jeftiniji, ali u oba slučaja ne vredi taj iznos. Zato kao što Altair kaže, sačekaj neko sniženje.

Igra sa diska se instalira kompletno na HDD konzole, tako da se BR drajv čuje samo pri pokretanju igre (zbog verifikacije).
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
poeta (1.9.2017)
Stara 2.9.2017, 9:40   #300
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

probao i the division demo, koje smeće ne mogu da verujem
hitman isto smara, izvođenje nisu dobro osmislili

kupio mgs ground zero za 4 funte, da i to probam, ali me posle pola sata smorilo, bačene pare. mada je bolje od division i wd2

da nemam nba live 18 demo, ladno ne bih imao šta da igram i prodao bih ps4

ali left behind moram da pohvalim, to mi je super leglo, šteta što je onako kratak. i izvođenje, i priča i optimizacija sve je na nivou i pravo uživanje.

mada su upropastili mp last of us, neoprostivo, sve se odvija tako brzo, samo pipneš taster kad pucaš i ubiješ protivnika ili on tebe, nenormalno su ga ubrzali... eh, koliko je samo na ps3 bilo bolje kad se samo setim.... ladno ću da se vratim na ps3 dok god tamo bude bilo online igrača.

dobra stvar je što bar neću morati ps plus da produžavam nakon što mi istekne ova tromesečna pretplata

moje poslednje nade su the order 1886 i beyond two souls od postojećih igara koje su u ponudi...
uz nba live 18 i možda 2k18
a onda čekamo rdr2, tlou2 i days gone

Poslednja ispravka: poeta (2.9.2017 u 9:55)
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PlayStation Now stize na PC dex3108 O igrama uopšte 95 7.4.2020 18:03
Gde kupiti PlayStation 4? Urosito Konzole 18 16.8.2016 18:20
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com