Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2015, 19:21   #1
Jovan Verbic
Član
 
Član od: 18.5.2009.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 314
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jovan Verbic Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan Verbic
Određen forumom Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

Pozdrav,

Pokusavm da povezem racunar sa dva zvucnika. Zvucnici su INTEX 11500 SUF. E sad problem je sledeci, pozadi glavnog zvucnika ima dva ulaza za AUX kabl, i to je funkcionisalo jedno vreme. TJ. jedan zvucnik je davao pun zvuk, drugi nije, ali mi je taj jedan vrsio posao (za kafanu da svira napolju). Medjutim, kad sam premestio zvucnike na drugo mesto, vise nece da radi. Sad kad povezem, desava se sledece, cuje se mnogo glasno zujanje a pesma se cuje bas bas tiho. Probao sam na telefonu da pustim pesmu preko aux kabla isto, i isto se desava, ali sam tu primetio da kad drzim telefon sa obe ruke cuje se muzika glasnije a zujanje slabije, kad drzim sa jednom rukom obrnuto. Mozda zvuci uvrnuto ali tako je. Ima li neko bilo kakvu ideju sta moze da bude problem ? Ako neko ne razume bas najbolje, pojasnicu sta treba
Jovan Verbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 12:48   #2
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

Možda se tokom premeštanja neki kontakt ili tranzistor odlemio, možda je "na silu" isključen bez pritiskanja off nego samo ištekan pa je trafo poludeo, ili nije bio utišan zvuk kada se ponovo palio.. može svašta biti
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 12:56   #3
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

Masa. Promeni kabl.
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 13:56   #4
Jovan Verbic
Član
 
Član od: 18.5.2009.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 314
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jovan Verbic Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan Verbic
Određen forumom Re: Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Možda se tokom premeštanja neki kontakt ili tranzistor odlemio, možda je "na silu" isključen bez pritiskanja off nego samo ištekan pa je trafo poludeo, ili nije bio utišan zvuk kada se ponovo palio.. može svašta biti
Znaci predpostavljas da je problem do zvucnika ? Jos uvek su pod garancijom, da ih onda odnesem na servis ?

Citat:
mornar kaže: Pregled poruke
Masa. Promeni kabl.
Probao sam, nece.
Jovan Verbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2015, 12:07   #5
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

Cek stani. Kakav aux kabl, to ne postoji, objasni mi sta je na tom kablu, banana sa jedne a 2 sa druge ili 2 cinca sa druge strane?
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2015, 13:18   #6
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

Sigurno je mislio na rca kabl što ima 3.5mm sa jedne strane i crveni i beli činč sa druge.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2015, 15:09   #7
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

ja imam malo drugaciji problem.. imam kabl od cca 5M (3.5mm jack na beli i zuti aux) i povezujem sa kompa na Sharp CD E600 mini liniju :P problem je sto se cuje samo jedan zvucnik (a oba rade, provereno).. sta moze da bude?
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2015, 14:57   #8
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

Probaj neki drugi kabel, neka budu činčevi crveni i beli i da baš piše left-right. Nešto mi izgleda kao da to nije audio kabel (možda je ručno zbudžen) pošto se npr. dvd ili konzole na stare mono televizore priključuju samo preko belog činča koji je audio i žutog koji daje sliku, a crveni ostaje van zato što ga nemaš gde uključiti.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2015, 19:55   #9
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Probaj neki drugi kabel, neka budu činčevi crveni i beli i da baš piše left-right. Nešto mi izgleda kao da to nije audio kabel (možda je ručno zbudžen) pošto se npr. dvd ili konzole na stare mono televizore priključuju samo preko belog činča koji je audio i žutog koji daje sliku, a crveni ostaje van zato što ga nemaš gde uključiti.
ja reko beli i zuti boze svasta.. kabl je crveni i crni xD (kapiram beli bi trebalo da radi umesto crnog.. ali nema takvog kabla trazio sam :P )

mozda kad bi uzeo ovako nesto pa da proverim dali crveni ili crni radi, pa da napravim neki fake stereo.. samo da upalim oba zvucnika :P

Poslednja ispravka: darkowozzd (29.6.2015 u 20:03)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2015, 20:15   #10
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Povezivanje zvucnika preko AUX kabla

Pa probaj ako možeš, ostaje samo da kabel ne valja ako kažeš da oba zvučnika rade
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje na kablovski internet preko telefonskog kabla srga88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 28.3.2015 20:38
Povezivanje dodatnih zvucnika na pojacalo Nikoolar Foto i audio/video 1 27.11.2014 17:16
Problem sa umrežavanjem dva računara preko kabla sa ukrštenim paricama maxa Komunikacioni uređaji i umrežavanje 13 9.4.2009 22:01
pc na laptop preko usb crossover kabla grobar011 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 15.2.2009 17:54
Povezivanje na net preko LAN kartice stewazy Komunikacioni uređaji i umrežavanje 68 9.7.2008 10:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com