Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2012, 16:14   #1
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom KBCnet

Nedavno su kod mene u zgradi uveli kablovski KBCnet tako sto su razvukli jedan lan kabal po celom ulazu. Ne daju nikakvu opremu vec dovode samo lan kabal do vaseg racunara. Zasto je to tako? Ima li neko iskustvo sa KBCnet-om i ako ima neko kako je to kod vas sprovedeno? Malo me buni to sto lan kabal dolazi niotkuda, ne znam sta se krije iza njega, niti znam kako oni uopste dele taj internet. Da li onda mora da se podesava PPPoE konekcija na racunaru ili ne? Kako uopste dele internet ako vise stanova na jednom spratu zeli njihov kablovski internet, a imajuci u vidu da samo jedan lan kabal dolazi do sprata?
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 18:11   #2
maremas
Starosedelac
 
Član od: 26.11.2006.
Lokacija: Borča
Poruke: 1.324
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 1.210 puta na 500 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Bio sam pre 3 godine njihov korisnik i kad sam prešao na adsl preporodio sam se. Ne znam kakvi su sad ali onda sam večito imao preblema, znao sam sve brojeve njihove tehničke podrške napamet
maremas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 18:41   #3
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: KBCnet

Ja vec skoro 10 godina imam ADSL kod Verat-a i imao sam problema bas mnogo. Cak sam jedan mesec bio platio net i nisam imao jedno 20 dana internet. To je samo jedna muka sa njima, ima ih jos mada ne mogu bas njih da krivim za sve jer internet delim sa jos par ljudi u mojoj zgradi. I onda kad delis net sa ljudima koji se ne razumeju u it kosa ti se dize na glavi. A sve sam to radio radi manjih troskova. U poslednje vreme nisam imao nekih vecih problema sem nestabilnosti konekcije, nekad pucanje konekcije itd. Svi problemi su nestali nedavno kada sam na jednu masinu instalirao mikrotik, sto moze ukazati da je jednim delom i oprema kriva.

Ne bi se ja raspitivao za kablovski da nisam danas saznao da moja telefonska linija ne moze da podrzi jaci paket i da je najjaci paket koji mogu da imam jeste 6Mbps. Ok je to za sad, ali tehnologija se brzo menja, protok raste a ja cu po svemu sudeci morati da ostanem na ovom paketu. Iz tih razloga i gledam opciju kablovskog interneta. Jedina opcija mi i jeste nazalost KBCnet.

Eto, to su moje muke ukratko.
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 20:00   #4
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: KBCnet

Izvinjavam se zbog duplog posta. Malo sam citao po netu u vezi KBCnet-a i video da su iskustva uglavnom losa i da je KBCnet oduvek bio i da jeste jos uvek Wifi internet. A da je ovo sto nazivaju kablovski internet ustvari Wifi. Postavljaju bazne stanice na zgradu i onda razvlace lan kablove ili kako vec. Uglavnom, ako je tako onda je to nevidjena prevara. Kako to moze biti kablovski internet?
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 21:35   #5
maremas
Starosedelac
 
Član od: 26.11.2006.
Lokacija: Borča
Poruke: 1.324
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 1.210 puta na 500 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Upravo to, kod mog drugara na zgradi je bazna stanica na koju sam se ja kačio. Ok je u zgradi imao taj njihov kablovski
maremas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 21:50   #6
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: KBCnet

To nije kablovski, cista prevara, samo sto mnogi ljudi ne znaju.
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 12:18   #7
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: KBCnet

Kontaktirao sam ih i pitao za to i rekli su mi da su i dalje wireless provajder i da veza nije skroz kablovska, vec samo do bazne stanice na zgradi. Bitno je da su pomenuli da se radi o novoj tehnologiji 5Ghz To je cista prevara. Mogu li da ih tuzim i da izvucem neku kintu?
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2012, 21:33   #8
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Danas me je na fiksni okrenula doticna gospodja ili gospodjica iz KBCneta ( klinicko bolnicki centar ) nudeci promo cene za kablovski i bezicni internet.
http://www.kbcnet.rs/promo-cene-inte...ovski-internet

Kao sto se vidi odavde cene su primamljive, medjutim ( uvek ima to medjutim) dosta ljudi se ranije zalilo na njih jer su oni od 2005. ako se ne varam prisutni ovde. Mene zanima da li neko od forumasa koristi njihove usluge i kakvi su utisci?
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2012, 17:34   #9
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Nekada si bili losi cuo sam to , do 2008 , kada sam i odabrao njihov internet.
Na pocetku je bilo mali problema u konekciji , obicno zbog radova na baznim stanicama. Ali od kraja 2008 pa do dan danas radi perfektno i veruj mi ne znam kada sam zadnji put imao problema ili gubio konekciju. Ping 3-5 uvek , Dw/Up 1.5/0.75.
Koristim wirelless antenu ne kablovku.
Bila kisa ili sneg ( ove zime je antena bila zaledjena totalno celu jednu nedelju) uvek radi bez problema.
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2012, 22:47   #10
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Odlično! Konačno jedan pozitivan komentar. Dobijam utisak da nemaju veliki broj korisnika sa ovog foruma. Razmišljam se da li da potpišem ugovor sa njima ( 1 god.)samo da izbegnem lelekom.
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2013, 13:03   #11
nikolapfc89
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.326
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 801 puta na 358 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Citat:
laki1991 kaže: Pregled poruke
Nekada si bili losi cuo sam to , do 2008 , kada sam i odabrao njihov internet.
Na pocetku je bilo mali problema u konekciji , obicno zbog radova na baznim stanicama. Ali od kraja 2008 pa do dan danas radi perfektno i veruj mi ne znam kada sam zadnji put imao problema ili gubio konekciju. Ping 3-5 uvek , Dw/Up 1.5/0.75.
Koristim wirelless antenu ne kablovku.
Bila kisa ili sneg ( ove zime je antena bila zaledjena totalno celu jednu nedelju) uvek radi bez problema.
+1

Takodje sam zadovoljan.Kad god je lose vreme uvek mi je radio signal super,bez ijednog jedinog problema! Isto sam povezan preko antene.
Imam 2mb/1mn D/U i sasvim dobro radi.Jedino se desi da nekad rade tehnicku podrsku ili tako neka cudesa pa da ne radi,ali ovako,ja nemam nikakvu primedbu.
Presao sam na KBC sa Optikom-a,i razlika je neverovatna.
Jeste stara tema,nadam se da ce nekome znaciti
I dugo sam korisnik,preko godinu i nesto dana.
nikolapfc89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2013, 13:15   #12
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Ja sam korisnik evo sad će peti mesec valjda, imam samo reči hvale.

Kad sam se preselio imao sam izbor od 2 ili 3 provajdera,za jednog znam da je fuš, za drugog nisam nikad čuo pa sam se odlučio za njih. Mislio sam da će biti problema zato što je Vinča u pitanju ali sam se prevario.

Signal je odličan,antena na kući radi bilo kiša vetar ili led,nema problema.
Za božić vratio sam se sa odmora i nisam platio račun, vrlo ljubazna podrška dozvolila je da koristim net dok se banke ne otvore da mogu da uplatim.

Imam 5mb down, 1 mb up, dan noć. Ping je od 13 do 17 ms i tu stoji,šta sam platio to sam dobio. Torenti rade na 6Mb.

Ništa loše ne mogu da kažem za njih.
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2013, 16:35   #13
Marvi
Član
 
Član od: 28.7.2011.
Poruke: 197
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 18 puta na 16 poruka
Question Re: KBCnet

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
Imam 5mb down, 1 mb up. Torenti rade na 6Mb.
Ovo nisam shvatio, ako bi mogao malo da razjasnis? Kako to mozes da vuces vecom brzinom nego sto ti je brzina linka?
Marvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2013, 16:54   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

5+1
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2013, 17:00   #15
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Ja sam u oktobru 2012. god. bio vrbovan od njih medjutim kako sam iskazao sumnju, KBC devojka mi je ponudila 15 dana gratis kako bih se uverio u brzinu i kvalitet. Nakon toga se nije javljala, a ja ne budem lenj i odem do komšije 2 sprata iznad mene, kažem da mu vidim signal, zatražim šifru za 500 din mesečno. Tako smo se dogovorili i tako je do dana današnjeg.
500 din. mesečno za 3-4 Mb download ... Nisam mogao povoljniji net naći ...
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2013, 19:46   #16
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Taj "kablovski" Internet NIJE prevara, jer od mikrotik klijenta do tebe ide kabl, a ne wireless signal. Oni postave mikrotik klijenta na vrh zgrade u kojoj živiš i gađaju sa njim njihov AP. Ko iole malo poznaje mikrotik, zna da je tu reč o vlasničkim protokolima (nv2, nstreme, i slično) i da se bez problema izvlače velike brzine sa malim pingom na 5,4GHz linkovima. Ako se kvalitetno odradi montaža klijenta na krovu, korisnik takvog "kablovskog" interneta može ima i manji ping nego što ima kod SBBa.

E sad, dok su valjali 2,4Ghz WiFi, bili su užasni, teeeeeški pilićari, sad zaista ne znam kakvi su, neka neko ko koristi "kablovski" internet od njih potvrdi.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2014, 20:44   #17
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: KBCnet

Jel koristi neko njihov kablovski net danas? Zanimaju me novija iskustva. Zvali me, i nude mi za 990 din 4/1 brzinu i besplatan IPTV sa solidnim brojem 'pravih' kablovskih kanala. Znaci sve za ukupno 990 din! (to im je standardna ponuda, nije promocija)
Na telekomu to isto dobijem za 3200 din (racuna se i fiksni, jbg ali tako je).
Ne znam sta da radim, daju internet opremu za dzabe, 3 meseca gratis pretplata, nema ugovorne obaveze, mozes da pauziras kad neces da koristis, bar sve to kazu!

Opremu za net dobijas za dzabe. STB za tv mora da dokupis jednokratno 8000 din, ali posto su prva 3 meseca gratis a ne placas vise ni 3200 telekomu svaki mesec, tim parama platis STB, i za tri meseca on je tvoj kao da si i njega dobio dz, ako me razumete. Plus STB nije onaj standardan sto je samo prijemnik kao, nego ima youtube, umrezava se sa hardom za filmove, sve u svemu za 990 din mesecno ovo deluje kao ponuda koja se ne odbija.

Jedino sto ne znam kako taj net sljaka u realnosti. Pa bi dobro dosla necija iskustva od ove godine.

Poslednja ispravka: Echo (3.7.2014 u 20:55)
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2014, 1:13   #18
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Moram priznati da zvuči kao primamljiva alternativa SBB-u, koju svakako tražim jer je ovaj internet postao čist bezobrazluk.

Edit: Za ove što pričaju kako je prevara jer je wless. Bežični linkovi se itekako koriste za mnogo ozbiljnije stvari od 10mbps neta. Ne znam tačno za kablovske operatore, ali verovatno i oni negde skrate posao usmerenim bežičnim linkom.
Što se kvaliteta tiče evo ovaj SBB je kablovski koji "nije prevara" pa mi je ping nenormalan, net trom i vrlo često ne radi uopšte.

Poslednja ispravka: SirDuck (5.7.2014 u 1:33)
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2014, 21:11   #19
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: KBCnet

Nije tu nikakva prevara u pitanju, na zgradi korisnika ukoliko postoji intresovanje stanara se postavlja wifi oprema, u bridge modu, odakle se dalje razvlace kablovi po zgradi odakle se pppoe protokolom poziva konekcija. U koliko se antena na krovu postavi kako treba, i kvalitetno usmeri, pingovi ka krajnjem korisniku mogu biti i jednocifreni. Sto se samog uredjaja za "kablovsku " tice u pitanj je Mag 250, koji istina ima mogucnost izlaska na y.t i pristupa kucnoj mrezi. . Jedino sto je "poteskoca" je sto korisnik mora imati wifi ruter kako bi mogao da povezuje vise uredjaja pa i mag. Al' opet, mislim da i to nude, uz neku ugovornu obavezu Moze se povezati i sam mag sa ruterom bezicno, ali tu treba obratiti paznju jer ne radi sa svim wifi stikovima. Ako se dobro secam wifi stik mora posedovati i ralinkov wifi cip kako bi to radilo
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2014, 16:04   #20
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: KBCnet

Jel znas mozda da li mora da se koristi bas taj STB il moze bilo koji?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
KBCnet Wireless dobio potres mozga Losminet Internet usluge 4 9.11.2008 18:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com