Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.7.2016, 13:58   #10681
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Takođe sam odgledao Nice guys, solidan film i sjajna glumačka postava. Rajana Goslinga ne gotivim nešto previše ali moram da mu priznam da ima smisla za komediju. Film mi je došao kao pravo osveženje posle odgledanog:

Independence Day: Resurgence


Tipičan primer veoma, veoma lošeg holivudskog blokbastera. Tja, mogu ga puštati i po fakultetima za buduće režisere kao primer kako ne treba snimati film.Pročitao sam kritike koje su govorile to isto ali sam ipak rešio da ga pogledam i sam se uverim.
Film počinje solidno, upoznajemo nove likove i vidimo šta se u međuvremenu desilo sa starim junacima i polako očekujemo invaziju. I onda, posle jedne četvrtine filma, sve pada u vodu. Osim Džef Goldbluma ni jedan drugi glumac mi nije bio interesantan niti simpatičan. Hemija između njih jednostavno ne postoji, odluke koje donose su toliko nelogične i glupe da nisam mogao da verujem da je ovo neko mogao da odobri da se snimi. Specijalni efekti su standardno dobri ali ništa što specijalno odudara da bi imalo vau efekat. Glup zaplet, jeftini dijalozi i uvođenje novih, nepotrebnih likova zarad novih akcionih scena je sve što možete da očekujete do kraja.

Preporuka da odgledate ako želite da se osetite glupljim posle gledanja, barem sam ja imao takav osećaj.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2016, 20:04   #10682
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Boy Next Door (2015)
http://www.imdb.com/title/tt3181822/?ref_=nv_sr_2



Sramota me je da priznam ali jedini razlog što sam pogledao ovaj film je J.Lo, nepostoji nikakav drugi razlog zbog bilo čega drugog a u samom filmu momak iz komšiluka je opsednut njom (iskreno ko nebi), nema ničeg pozitivnog što bi mogao da kažem o filmu jer sama priča, gluma i ostalo je nula, prosto ne mogu da poverujem da je od istog reditelja koji je režirao prvi The Fast and Furious film te DragonHeart i xXx mislim Rob Cohen nije sad neki reditelj ali ovo je baš jeftino sa njegove strane. Film je za ocenu 1 ali dobija 2 samo zbog J. Lo i njenog izgleda i to je sve.

2/10

Poslednja ispravka: code master (30.7.2016 u 22:42)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2016, 18:07   #10683
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Walker (2007)
http://www.imdb.com/title/tt0783608/



Intrigantna, ležerno ispričana priča, i fenomenalna gluma Vudi Harelsona (i Lorin Bekol) dovoljna su preporuka da pogledate ovaj odličan film o zakulisanim igrama u Administraciji.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Walker (2007) BRRip.XviD.MP3-RARBG.zip (34,0 KB, 8 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (31.7.2016 u 19:07)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2016, 18:16   #10684
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Kingdom of Heaven


Тешко је остати равнодушан након овог филма и поред свих његових очигледних мана. Ово је вишеслојан филм, чији се прави "укус" осети тек након неколико дана. Замерке на њега ће имати сви - љубитељи оваквих филмова, хоби-историчари, љубитељи аутентичности јер око свега тога Ридли Скот искусно обиграва и допушта себи потпуну романсираност Крсташких похода (за које знамо какве су природе били). Истовремено, не штеди никога и филм има прихватљив епилог. Но, право финале је за мене било тек касније кажем. Наравно, гледао сам Director`s Cut верзију. Саундтрек слушам данима. Све у свему, ко га још увек није гледао...

Lawrence of Arabia


У жељи за још неким историјским спектаклом (које иначе, уопште не волим) решио сам да коначно одгледам овај прослављени класик. И добро је и њега да сам тек сада одгледао - раскошна 4К ремастерована верзија даје спектакуларне резултате. Филм је обавезно штиво и пропуштање би било права катастрофа. Наравно, ко очекује лагани ратни филм, овде нема шта да тражи. Ово је веома спор и тежак филм, али вредан сваког минута.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Skenderevo (5.8.2016)
Stara 3.8.2016, 12:47   #10685
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Urge (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4083572/



Vrlo neobična uloga za Pirsa Brosnana, pretpostavljam da je honorar jedini razlog za prihvatanje ove uloge.
Film pokušava da se pozabavi sa više stvari, no sve je površno i nedovoljno ubedljivo.
Spoiler za Titl:
Film se bavi svetom narkomanije, koji mi je stran, te se to odrazilo na titl. Nisam zadovoljan, no valjda će ga se latiti neko da ga popravi.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Urge (2016) WEB-DL.x264-FGT.zip (32,4 KB, 4 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (3.8.2016 u 17:53)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 0:59   #10686
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Suicide Squad


Bio sam na premijeri filma. Odnosno onog što je ostalo od filma posle pola godine hajpa, 200 trailera i 150 muzičkih spotova.

Dobra zabava, prvih 2/3 filma je čak prilično dobro, ali onda postaje cheesy i na momente "američki", tako da ostaje samo ta dobra zabava. Neke stvari ostaju nerazrađene, nema nikakvu dubinu, ali se i ne očekuje od ovakvog filma. Neke priče karaktera su ok, druge su potpuno bezveze, neki likovi razrađeni, drugi nisu, nekako je razbacano i nedovršeno. Scenario je ovde zakazao, fali originalnost, maštovitija akcija ili neki dobar twist, na kraju ostavlja mlak utisak. Soundtrack je jako dobar, pogotovo mi se sviđa melodija Twenty One Pilots pisana za film.

Jared Leto je bio sjajan u sporednoj ulozi Džokera, Will Smith klasičan Will Smith, Margot je takođe bila OK kao Harley. Boomerang ok i zabavan. Ostali katakteri uglavnom nebitni, neki i potpuno suvišni.

Kod kritika je prošao kao bos po trnju, ali film nije toliko loš, rekao bih da ga je pojeo ovaj ogromni hype i potpuno pogrešan marketinški pristup sa te strane, očekivanja su na nivou novog Dark Knighta. U svakom slučaju ne mogu reći da sam se loše zabavio. 7/10
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 1:49   #10687
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Generalno mislim da svaiki film sa superherojima gde ih ima previse je jednostavno osudjen na teski fail,zbog bezbroj razloga a posebno zato sto ne moze svako da dobije svoj prostor(SuicideS,BvS: DoJ,Spidermen3 i posebno Avengersi koji su po meni teski smor)Naravno veliki filmski studiji nece prestati ovu praksu sada,zbog milioskih zarada ovih filmove ovde takodje krivim Avengerse.
Nadam se samo da ovo nece biti vecni trend i da ce se ljudima kad tad smuciti ovo mesanje baba i zaba.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 2:15   #10688
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Generalno mislim da svaiki film sa superherojima gde ih ima previse je jednostavno osudjen na teski fail,zbog bezbroj razloga a posebno zato sto ne moze svako da dobije svoj prostor(SuicideS,BvS: DoJ,Spidermen3 i posebno Avengersi koji su po meni teski smor)Naravno veliki filmski studiji nece prestati ovu praksu sada,zbog milioskih zarada ovih filmove ovde takodje krivim Avengerse.
Nadam se samo da ovo nece biti vecni trend i da ce se ljudima kad tad smuciti ovo mesanje baba i zaba.
Marvel i Avengersi su tu dosta drugaciji zato sto je skoro svaki lik iz tima imao svoj film (makar vecina). Dosta su razradjeniji zbog toga (za strip heroje).
Suicide Squad izgleda pati od slicne boljke kao BvS: previse likova ili dogadjaja pokusava da se ubaci. Marvel je imao jako puno vremena i podloge da se odluci na "timski" film. Cini mi se kao da DC tu samo pokusava da ih juri bez mnogo razmisljanja. Mada, i sam Marvel je imao slicnih problema u pocetku, nadam se da ce i DC nauciti na svojim greskama.

Uskoro i ja gledam film pa javljam kakav je.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 10:53   #10689
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Avengersi imaju tu veliku prednost sto su svi likovi razradjeni u svojim zasebnim filmovima. Ne znam kako bi neko ko nije gledao sva standalone ludila doziveo taj film.

Guardians of the Galaxy je recimo dobar timski super-hero film gde su svi likovi lepo razradjeni iako ih prvi put vidis na ekranu.

Squad je bookiran za nedelju vece pa cemo videti, mada su mi ocekivanja malo splasnula zbog dosta negativnih review-a.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 17:01   #10690
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Film je jedno veliko djubre, od mene dobija 2/10.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 18:49   #10691
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

36 Saints (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2186663/



Za one koji vole trilere po Biblijskim motivima. Prilično jadno, rekao bih.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip 36 Saints (2013) HDRip XViD juggs[ETRG].zip (26,1 KB, 2 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (4.8.2016 u 22:00)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 21:33   #10692
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah u poslednje vreme:

10 Cloverfield Lane
Solace
------------
Demolition

Prva dva su solidni i relativno zabavni... za treći više i ne znam kojim načinom mi je podleteo na listu a takav utisak i ostavlja. Kao podletelo kuče, ima svega, ali zbrkanog i nije lep prizor...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 22:23   #10693
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Film je jedno veliko djubre, od mene dobija 2/10.
E sve si nam rek'o
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 23:33   #10694
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Борба је пронаћи квалитетан филм...а ви што пратите критике, значи...онда немојте гледати ни Џејсона Борна, Воркрафт, најновије Мутанте, ништа од DC универзума итд. Реално, ко има главу и очи на правом месту, то је довољно да да своју субјективну оцену, а не да прати квазишколоване пропалитете који ни сценарио никада нису не написали, него ни прочитали, али зато налазе као ману у филму да нема мноо радости (?!) (како пише нека критика за ваљда BvS) или да су лоши ефекти. Уосталом, није ни чудо што се за критичаре каже заштo су критичари. А ви не можете поредити филмове са брдом ликова попут Осветника или Спајдермена 3 са BvS-филмом који се базира на 2 главна и једном споредном суперхероју.

Miracles From Heaven
И да сте робот, овај филм рађен по истинитом догађају би вам извукао сузе на лице, јер просто...знам, делује на моменте досадно, али морате да се удубите у ову драму, која је јако тешка за гледање, посебно ако сте родитељ. Родитељ је неко ко би апсолутно све учинио за своје дете, а дете је нешто највредније на свету и када је дете болесно, то боли неописиво. Филм је ојачао моју посрнулу веру у Бога, без обзира на сво зло данас. Просто је невероватно колико мало људи пропусти да види чуда која се дешавају поред њих, чак и оне ситне ствари.
Оцена 9/10.

The Town
1 од филмова које је режирао Бен Афлек, а овде је и глумио. Ова крими драма је изузетна, глума маестрална и природна, сценографија...све је тако добро, да се не могу начекати да видим филм о Бетмену снимљен од стране Бена, јер је заиста квалитетан режисер.
Оцена 8,5/10.

Concussion
Филм рађен по истинитом догађају, који по садржини и суштини говори о последицама рагбија на ментално здравље играча, али заправо много више о томе колико 1 човек може да промени ствар у свом окружењу било да је то град, држава или чак свет, независно колико тај човек изгледао себи или другима небитан. Вил Смит и остали глумци су феноменално одглумили и сам ток филма је одличан, а велику ману сматрам хваљење САД у рангу раја на земљи, идеалне земље и осталих бајки које Амери причају својој деци док их хране “предивном” ГМ храном. П. С. Она црнкиња је мед.
Оцена 8,5/10.

Anomalisa
Stop-motion уметнички филм који ће вас натерати да размислите о неким стварима и који емотивно извлачи неке ствари. Већ у почетку изгледа чудно, све исте фаце и исти глас, а после...схватите о чему се ради и онда размишљате.
Оцена 8,5/10.

The Angry Birds Movie
Чувена видео игра на великом платну и то веома успешно одрађено, са изузетно занимљивим хумором, посебно на почетку са Црвеним, па све до краја. Није досадан ни 1 секунд филма, voice over је феноменалан, као и упечатљива анимација. Много је добрих ликова, а посебно су занимљиви Црвени и онај велики, Теренс. Нисам се дуго овако смејао и уживао.
Оцена 7/10.

Spoiler za Осталих 5 филмова које сам гледао:
Youth
Филм прати 2 старије особе у лепом амбијенту на швајцарским Алпима, а ту си остали веома занмљиви карактери, посебно Марадонин. Чудан филм у неку руку, на моменте досадан, а по амбијенту и атмосфери је доста сличан филму The Lobster, а чак и Рејчел Вејс глуми. Има доста сцена обнажених тела, али сцена пред крај са голом мисицом у базену (ово није спојлер!) је...апсолутно немогуће седети миран на столици.
Оцена 7/10.

Tropic Thunder
Филм који прати екипу глумаца потпуно погубљених и који доспевају у поприлично блесаву ситуацију. Има велики број клишеа и алузија на познате филмове и глумице итд, а фора са ликом чије име је Алпа Ћино ми је најјаче. Најзанимљивији ликови су ми Том Круз (врхунска и камелеонска улога, не бисте га препознали сем по гласу) и Дауни Џуниор (оскаровска глума, заиста врх). Ту су и Бен Стилер, Блек Џек и још пар глумаца. Филм колико год блесав био, није ми баш легао, јер сам га више гледао из присиле.
Оцена 6,5/10.

Spawn
Тражећи било који филм о суперхеројима, налетио сам на ово што сам планирао да гледам одавно и нисам погрешио. Филм можда нема суперхероје, али има доста акције, дешавања и поприлично је мрачан. Ефекти су најслабија карика, као и слабија реализација солидне приче, а Спон је најбољи карактер филма и одличан је костим као и ефекти везани за њега, а мало подсећа на Дедпула по оној ужареној фаци.
Оцена 6,5/10.

Zoolander 2
Као и Зонију и мени је више легао наставак. Овај филм исмева толико тога да је то просто непојмиво. Јако јако занимљиво. Сви су одлични, нема шта, али је чини ми се луди Вил Ферел опет доминирао. Мугату... Пажњу су ми посебно привукле она божански врућа црнкиња из Ханселове оргије као и Пенелопе Круз. Елем, добра ствар ако немате шта да гледате и ако бисте убијали време.
Оцена 6,5/10.

Hello, My Name Is Doris
Симаптична и старија Сели Филд, у још занимљивијој улози заводнице дечка млађег од себе, а како доћи до тог циља је радња филма, веома интересантна радња, са доста добрих и смешних ствари попут упознавања електро музике или ФБ-а. У сваком случају, филм нема дубље садржине, али је пријатан за једно гледање.
Оцена 6,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 2:02   #10695
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
E sve si nam rek'o
Pokrenuo bi raspravu kad bi nabrojao sve sta mi se nije svidelo u filmu pa da ne spamujemo thread ali evo par : likovi nisu predstavljeni kako treba, scenario los,muzika jad i beda, akcione scena ima bas mnogo a mozda je jedna uradjena kako treba.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 8:40   #10696
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dough (2015), http://www.imdb.com/title/tt1517471/



An old Jewish baker struggles to keep his business afloat until his young Muslim apprentice drops cannabis in the dough and sends sales sky high.

Jedan od onih filmova koji ostavljaju lep ukus (kontaš: pekara - ukus? ) u ustima nakon gledanja Priča koja pokazuje da religija ne mora da bude barijera, da različite kulture mogu da spajaju, a ne samo da razdvajaju, da ipak ima nade čak i u ovakvom podeljenom svetu.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
player1 (5.8.2016)
Stara 5.8.2016, 15:16   #10697
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Outlaws and Angels (2016)
http://www.imdb.com/title/tt3491962/



Ko kaže da samo Tarantino zna da "upropasti" vestern. Ovo je mnogo gadnije od njegovog najgadnijeg. A činjenica da se pominje i vera samo još više pojačava gađenje. Još se postavlja i pitanje moralnosti na volšeban i krajnje ironičan način. Nije za ljude sa slabim stomakom. 18+
Spoiler za Tata:
Baš me zanima koju je ulogu imao tata Klint da Frančeska prihvati ovu ulogu. Kraj fima mi liči na pravu sprdačinu sa tatinim špageti vesternima. Zanimljiva porodica Istvud, da ne kažem nešto gore.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Outlaws and Angels (2016) 720p.WEBRip.x264.AAC-ETRG.zip (28,9 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (5.8.2016 u 17:35)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 16:47   #10698
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Creed (2015)
http://www.imdb.com/title/tt3076658/?ref_=nv_sr_2



Da budem iskren trebalo mi je dosta vremena da skupim hrabrost kako bi pogledao ovaj film, jer prema trejleru sam znao sta mogu da ocekujem. Pre nego sto pocnem hteo bi da napomenem da Rocky serijal za mene kao neko ko voli film ima posebno mesto u mom srcu, prvi deo je jednostavno najbolji i jedan od mojih omiljenih filmova i to se nikada nece promeniti, nastavci iako suvisni i nepotrebni za mene imaju nostalgicnu vrednost, cak mi se i sesti film Rocky Balboa svideo jer u njemu Stalone daje legendarni motivacioni govor koji i se i dan danas citira, medjutim ovde je sada rec o spin off filmu, kada sam video trejler koji se pojavio niodkuda nisam znao sta da mislim (iskreno bio sam zadovoljan sta je Stalone uradio sa sestim delom koji je trebalo da bude poslednji) ali se na kraju ispostavilo da je ova pomalo bizarna ideja uspela jer su tako na neki nacin kreatori nasli nacin da udahnu zivot samoj fransizi, da li je opet sve ovo suvisno i bespotrebno jeste ali sam na kraju odusevljen samim filmom koji uzgred izuzetno depresivan i tezak za gledanje.

U centu paznje je mlad momak po imenu Adonis Dzonson (igra ga Majkl B Dzordan) koji zeli da postane bokser i za koga ce se ispostaviti da je sin cuvenog boksera Apola Krida, dok pokusava da sam izgradi ime za sebe usput se susrece i sa samon legendom Rokijem. U sustini ceo film bi mogao opisati kao omaz prvom Roki filmu sto bi se reklo vracanju korenima i pored toga sto se prica odnosi na mladog boksera u usponu sama zvezda i nosilac filma je sam Stalone koji se sad ovog puta nalazi u ulozi Mikija kao trener i odusevio me je svojim performansom, svaki put kada se pojavi ispred kamere tesko da covek moze da sadrzi emocije, iskreno trebalo je da dobije oskar za svoj performans ako ne zbog njegove uloge onda zbog samog lika koji je ne samo filmska ikona nego i lik koji je inspiracija za mnoge ljude sirom sveta i to ce tako biti i u godinama koje dolaze, ali na samoj dodeli ove godine to se nije desilo s jedne strane smatram da su Staloneovi gresi sto je tokom predhodnih dvadesetak godina snimao raznorazne gluposti i akademija ne zaboravlja mozda i gresim ko zna. Scene samih borbi su takodje dobro snimljene iz sada pomalo drugacijeg ugla na poseban nacin, na kraju film je ok ali kao sto sam napomenuo dosta drame i sama atmosfera nije bas lagan za gledanje, dajem mu ocenu 7 i to samo zbog Stalonea dalje od ovoga vise ne moze.

7/10

Poslednja ispravka: code master (5.8.2016 u 18:44)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
Oggy (17.11.2022)
Stara 6.8.2016, 23:51   #10699
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Independence Day: Resurgence




Ако сте љубитељ вееееликих свемирских бродова, са енергетским оружјем - овај филм не може да буде грешка. У том случају лако ћете му опростити неоригиналну причу, ужасну глуму (осим Џефа Голдблума који је једини ово схватио за озбиљно изгледа), лоше покушаје хумора итд. Такође је фасцинантно да иако је први део стар 20 година, заправо је тадашњи CGI био врхунски, овај је тек просек данашњих могућности али свакако ће бити довољно добар.

Наравно, кога изузетно нервира блатантно кршење свих закона физике (класика за Роланда Емериха, заштитни знак чак), нема потребе да малтретира и себе а и нас ако се одлучи да остави свој утисак наводећи сваку сцену - комплетан филм је права "главобоља" за такве.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 0:22   #10700
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^ Upravo. Ja ne znam ko bi bio toliko slep da ode da gleda filmove ovog tipa i ocekuje neko prosvetljenje, dobru pricu, logiku i ostalo. Nije greh traziti i takva ostvarenja (ima ih) ali je ocigledno na kakvu zabavu ciljaju ovakvi filmovi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
pedjosav (7.8.2016), player1 (7.8.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com