Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2009, 23:36   #1
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom SanDisk Sansa Clip+

Pojavio se novi model popularnog SanDisk plejera - Sansa Clip+.




Ono što je zanimljivo jeste da je konačno dobio proširenje memorije u vidu microSD slota, nešto drugačiji dizajn, najnoviji firmware u startu, a zadržao standardno kvalitetan zvuk (možda čak nešto "topliji" u odnosu na prethodni model). Za ostale detalje pogledajte review i plejer iznutra.

Cene bi trebale biti povoljne i ovog puta, tako da sam gotovo siguran da je ovo novi best buy plejer i verujem da će biti kompromis između Sanse Fuze i starog Clipa, odnosno pun pogodak za one kojima ekran nije bitan, ali proširiva memorija jeste.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
DBrave (3.9.2009), Marshall George (14.1.2010)
Stara 3.9.2009, 13:05   #2
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Pre 5 min sam narucio stari model ovog playera u verziji od 2Gb.Koliko vidim jedina razlika u odnosu na stari model jeste prosiriva memorija,nesto drugaciji dizajn (meni se licno stari vise svidja) i promena pozicije "volume" tastera.Kvalitet zvuka je kazu ostao na istom nivou.Posto nisam mogao da cekam ovog novog malisu da stigne u nase prodavnice narucio sam staru verziju i mislim da nisam pogresio jer su mi i 2Gb dovoljna a i dizajn starog modela mi se vise svidja.

Malisa najverovatnije stize prekosutra.

P.S.Hvala Dzoni na preporuci.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 16:18   #3
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

uff stvarno lepa vest.
Imam Sansu clip oko godinu ipo i fenomenalno me sluzi, zvuk je odlican to vec i deca znaju
Verovatno ga poklanjam sestri a uzimam ovog malisu Clip + kad stigne, jer ipak posle nekog vremena 2gb postane malo...
Nadam se da ce cena biti korektna, mozda 50evra max


edit: i jos jedna stvar koji sam procitao u top opisu, Clip+ ce imati i pretragu po folderima pored tagova... Konacno i to, sad vise ne fali ni jedna sitnica

Poslednja ispravka: DBrave (3.9.2009 u 16:31)
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2009, 3:08   #4
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Mene više interesuje, da li će posle ovog sandisk napraviti neki view+ ili fuze+. Razmišljam se izmešu fuze-a i transcenda mp860 (pa možda čak i iriver e100), pa ne znam da li da čekam još malo i li odmah naručim (amazon).
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2009, 11:13   #5
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Citat:
Borowatz kaže: Pregled poruke
Mene više interesuje, da li će posle ovog sandisk napraviti neki view+ ili fuze+.
Teško je to proceniti jer i za Clip+ nije bilo nekih naročitih najava... Druga stvar je šta zapravo mogu da dodaju Fuzeu? Bolji ekran? Firmware mu redovno obnavljaju, ostaje ekran kao slaba tačka i eventualno dizajn, ali bi se promena dizajna verovatno svela na promenu boje ili nekog od tastera, tako da i to nije neki veliki razlog za čekanje. Moguće je da postoji još nešto, ali meni ove dve stvari prvo padaju na pamet.

Citat:
Borowatz kaže: Pregled poruke
Razmišljam se izmešu fuze-a i transcenda mp860 (pa možda čak i iriver e100), pa ne znam da li da čekam još malo i li odmah naručim (amazon).
Ako već naručuješ, pogledaj i modele kojih nema kod nas, a zaslužuju pažnju - Cowon D2(+), recimo... ili iRiver Clix2, neki Sony iz S serije i slično, ako dolazi u obzir i plejer bez proširive memorije...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2009, 21:37   #6
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

D2 je na vrhu liste, ali nemam trenutno novca za njega i veliku karticu, pa sam odlučio neki od ovih. Ovaj novi transcend mi deluje po specifikacijama kao poboljšana sansa fuze (trenutno koristim mp630 i odličan je), pa sam neodlučan.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2009, 3:05   #7
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Šta li sve ljudi neće prikačiti na ovog mališana...

Citat:
The new Sansa Clip+ is one of several players that come with support for microSDHC cards. While smaller than SDHC cards, the capacity is also lower at 16GB max - although 32GB is coming. This means that while SDHC players like the Cowon D2 can get up to 32GB of extra storage, the microSDHC players are limited to 16GB for now. Or are they?

A few weeks ago I ran across an SDHC to microSDHC adapter on DealExtreme. Unlike most adapters between the two card types, this one actually gives you a microSDHC card from a bigger SDHC card instead of the other way around. Since the SDHC standard is the same regardless of size and the adapter simply takes the pins from the SDHC card and transfers it through a ribbon cable to a dummy microSDHC card, you can use any full size SDHC card as long as the player you use it with supports the SDHC standard (microSDHC counts). This means you can get 32GB of extra storage on your Sansa Clip+, Sansa Fuze or any other microSDHC player.

Still not convinced it works? Our forum moderator no9 ordered one of these and now have it fully working with a 32GB SDHC card in his 4GB Clip+. 4GB shy of the 40GB maximum you get with a 8GB Clip+ and this thing, that's still a LOT of storage on a small player like that. The downside? The adapter sticks out, and refreshing the media library with a full card takes close to 15 minutes. If you use this with a bigger player like the Sansa Fuze you should be able to fit the adapter on the back and tape over it or whatever, and the slow refresh is only after you put the card in for the first time or after you've connected it to manage your music. Regardless of the downsides, the capacity we're reaching with players this small is quite astonishing and make for very attractive players for people with large music collections. Hit the jump for a couple more pics.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2009, 10:20   #8
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

A kada ce malisan da stigne kod nas?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2009, 11:29   #9
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Plejer se pojavio tek 13. septembra zvanično u prodaji, tako da mu treba dati malo vremena. Nadam se da činjenica da je sve manje Clip "seniora" u radnjama govori da uskoro dolazi Clip+.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 23:35   #10
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Ako je verovati ovoj poruci sa "bratskog" foruma, pojavio se Clip+. Cena je očekivano povoljna. 4300 dinara za model od 2GB, a memoriju, naravno, možete proširiti. Proverite telefonom informaciju, pošto na sajtu dotične firme ne videh da su ubacili još uvek Clip+.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
veseliburek (19.12.2009)
Stara 19.12.2009, 2:53   #11
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Clip+ je izabran za prvi plejer 2009. godine prema Anythingbutipod sajtu -> Top 5 MP3 Players of 2009.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
A M G (20.12.2009)
Stara 19.12.2009, 10:51   #12
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Da li je moguce da jos uvek nije prosao kroz tvoje ruke/usi?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 12:05   #13
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Verovatno će proći, ja sam batalio Fuze, kupiću ovaj Clip+ pa će da se nasluša...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 15:00   #14
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Da li je moguce da jos uvek nije prosao kroz tvoje ruke/usi?
Nažalost nije. Ja sam ljubitelj ovih stvarčica bez prevelikog budžeta. Al', kao što vidiš, tu je burek da izvadi stvar.

Doduše, ne verujem da je tolika razlika, sem u dizajnu i memorijskoj kartici. Čini mi se da običan Clip može da se updateuje na isti (ili bar vrlo sličan) firmware, pa i Fuze kada je u pitanju zvuk. A vintage Clip, kao i Fuze (čini mi se da je v1, tj. onaj "rockboxabilni") sam čuo u više navrata, tako da ne srljam preterano da kupujem, ma koliko ovo "čudo u malom" bilo jeftino.

Iskreno, više bih voleo da vidim Cowon S9 sa one liste u rukama nego SanDisk, al' ko me pita.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 23:19   #15
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

videh ga danas, ekran je fucking mnogo mali, izglda da nije taj plejer za mene, ako dodam još oko jednu crvenu mogu da uzmem fuzea od 2gb, a to je već oprobana stvar, samo da mi opet ne pukne ekran... x(
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 23:56   #16
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Ekran kod Fuzea je bolji praktično samo za navigaciju. I sam si video da je kvalitet prilično nizak i da se jako teško konvertuju video fajlovi.

Tako da... razmisli još malo. Ja bih probao možda neki drugi plejer, mada je kod nas ponuda stvarno jadna. Pošto znam da na plejer nećeš kačiti slušalice od par stotina evra, sa sve amplifierom (jer su jelte, visoke impedanse), pogledaj i neki iRiver plejer. Potpisujem da se bolje čuju od svih SanDisk plejera ukoliko se koristi EQ (tj. ne ostavlja na flat setovanju). Kod nas su dostupni E100, kod koga izrada nije baš vrhunska, i LPlayer, koji liči na simpatični Clix, ali nema proširivu memoriju.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
veseliburek (20.12.2009)
Stara 20.12.2009, 2:39   #17
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Koliko je zapravo loš taj e100, pošto sam ja jedno vreme baš bio zagrejan za njega, ali sam odustao posle review-a na abi-ju. Kažu da je i zvuk loš.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2009, 14:13   #18
blue moon
Član
 
Član od: 10.11.2009.
Poruke: 66
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Čini mi se da običan Clip može da se updateuje na isti (ili bar vrlo sličan) firmware, pa i Fuze kada je u pitanju zvuk.
Da li je ovo zaista istina,imas li neki link sa vise info o tome?

Inace,ja imam sansa clip 2 gb vec duye vreme i ne znam za vas ali ja uopste nisam odusevljen njegovim zvukom,primera radi nokia N82 koju sam imao i N79 koji sad koristim za mene imaju prilicno lepsi zvuk,ne toliko glasan ali nekako daju meksi i definisaniji svaki ton.
blue moon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2009, 15:37   #19
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Citat:
Borowatz kaže: Pregled poruke
Koliko je zapravo loš taj e100, pošto sam ja jedno vreme baš bio zagrejan za njega, ali sam odustao posle review-a na abi-ju. Kažu da je i zvuk loš.
Nisam čuo E100 (možda bude prilike ako ga burek uzme ), ali ako zvuči kao moj pet godina star iRiver T20, onda je odličan. Od skoro je iRiver počeo da brlja sa svojim modelima kada je SQ u pitanju - svi plejeri nakon Clix2 modela više imaju zvuk prosečnog kvaliteta koji se može naći na iPodima. Verujem da zvuk nije ništa specijalno na high-end slušalicama (koje koriste za testove na ABI-ju) i flat EQ-om, ali za ove jeftinije je izuzetno dobar. Pošto te je interesovao i D2, reći ću ti da mu iRiver (T20) nije daleko, čak je bolji u višim tonovima, dok Cowon ima nešto bolja podešavanja za bass.

U svakom slučaju, ja bih se više brinuo za kvalitet plastike, od koga je izrađen "navigacioni deo", i za bagove, koji su pratili E100, nego za zvuk. Doduše, to popravljaju nove verzije FW-a, ali je bezveze što praktično samo krpe postojeće rupe, a donose malo toga novog, za razliku od SanDiskovih verzija FW-a.

Citat:
blue moon kaže: Pregled poruke
Da li je ovo zaista istina,imas li neki link sa vise info o tome?

Inace,ja imam sansa clip 2 gb vec duye vreme i ne znam za vas ali ja uopste nisam odusevljen njegovim zvukom,primera radi nokia N82 koju sam imao i N79 koji sad koristim za mene imaju prilicno lepsi zvuk,ne toliko glasan ali nekako daju meksi i definisaniji svaki ton.
Čitao sam na više mesta, ali evo, recimo ovde imaš raspravu o tome.

Što se tiče promene firmwarea, ne znam koliko će uticati na kvalitet zvuka, ali će biti promena svakako. Inače, prvo proveri da li je Clip v1 ili Clip v2 (Menu -> Settings -> System Info), pa onda updateuj na neki 1.xx.xx FW (ukoliko je v1) ili 2.xx.xx (ukoliko je v2).

Firmware koji sigurno može da donese promenu u zvuku na Clipu v1 jeste Rockbox. Trenutno je u beta fazi izrade za Clip, ali ga mnogi koriste, te ne bi trebalo da imaš puno problema. Naravno, uvek postoji doza rizika i to je naznačeno u uputstvu na linku. Ja sam takođe beta Rockbox stavio na Cowon D2+ i za sad radi fino. Par puta mi se dešavalo da se zaglavi, ali reset odradi svoje. Elem, možeš očekivati puno novih stvari - od igara (!) preko veoma detaljnih podešavanja equalizera (nameštaš frekvencije u koracima od 10Hz počev od 20Hz pa sve od 20KHz, možda i jače), gapless playbacka itd. Naravno, ovo nemoj ni slučajno da pokušavaš ako imaš Clip v2 jer koristi nešto drugačiji procesor, ako se ne varam, sličniji onom u Clip+ modelu.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
simke85 (15.7.2011)
Stara 21.12.2009, 1:14   #20
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip+

Definitivno ću kupiti ovaj player. Fantastičan je.
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[MP3 plejer] SanDisk Sansa Clip 2GB black Mr. Garrison Opisi, recenzije i testovi 61 15.6.2012 23:37
SanDisk Sansa Clip - kupovina Kurdt ŠDK - Foto i audio/video 13 21.10.2009 4:15
Slusalice za Sandisk Sansa clip (4GB) Macak Mackin ŠDK - Foto i audio/video 13 22.11.2008 14:01
Sandisk Sansa Clip 2gb VS Creative Muvo v100 2gb sunce86 ŠDK - Foto i audio/video 8 13.7.2008 10:50
mp3 sandisk sansa e140 ili yakumo hypersound xtra gadjan ŠDK - Foto i audio/video 0 1.5.2006 4:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com