Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Pregled rezultata glasanja: Vodeća distribucija ???
Slackware 17 20,99%
SuSe 25 30,86%
Fedora 6 7,41%
Mepis 1 1,23%
Mandriva 9 11,11%
Debian 2 2,47%
Gentoo 2 2,47%
Ubuntu 18 22,22%
Linspire 1 1,23%
Xandros 0 0%
Glasova: 81. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2006, 1:06   #41
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
brainZ kaže:
Hm, meni konzola nije ruzna, au contraire, graficki emulatori terminala sa providnom pozadinom su bas fancy
Ali jesu ruzni kada se uporedi sa okuzenjen koje koristis
Ali sto se tice DOS prompta i native unix sh shell-a-K konsole je,recimo, otkrovenje lepote

Citat:
brainZ kaže:
Prava razmera koriscenja guija i konzole je bas ono sto GNU/Linux cini najfleksibilnijim OS-om (ukljucujuci naravno sve ostale prednosti).
Otprilike,to je ono sto sam i hteo da kazem-moja poenta je da ne treba odbacivati konzolu jer je nezmenjiva u odrzavanju sistema....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2006, 15:05   #42
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
laserjat kaže:
ma DOS je zakon.

Ubuntu je trenutno vodeca distribucija u svetu jer se dobija besplatno na kucnu adresu.
DOS?
Dos je kopija Linux-ove konsole(ukrali su vecinu komandi)

Za distribuciju definitivno SUSE 10.0
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2006, 0:28   #43
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
laserjat kaže:
Ubuntu je trenutno vodeca distribucija u svetu jer se dobija besplatno na kucnu adresu.
Мислим да је само због тога најпопуларнија. Пробао сам га и за мене је веома је незгодан. KUbuntu исто.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2006, 1:55   #44
brainZ
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: /home/kg/pivara
Poruke: 208
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku brainZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Miloš kaže:
Мислим да је само због тога најпопуларнија. Пробао сам га и за мене је веома је незгодан. KUbuntu исто.
To sto je za tebe nezgodan ne znaci da je i za druge, da je zaista tako ma koliko cinjenica da se dostavlja na kucnu adresu bila vazna, ljudi ga jednostavno ne bi koristili... Takodje, zar vi mislite da u iole normalnim zemljama (a takvih je prilicno) bilo ko narucuje Ubuntu? ljudi ga skidaju sa neta, ili dist-upgradeuju prethodne verzije, to sto mi i Siptari furamo dial-up je posebna prica...
brainZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2006, 14:06   #45
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Ja brate skidam sve sa neta, ništa ne kupujem Daj mi tvoj mail na PM! Posle ću da obrišem ovu poruku
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2006, 15:38   #46
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Exclamation Re: Vodeća distribucija ???

Pa ja cu da kazem ovo i da obucem zastitno odelo protiv flame-thrower-a:

Ozbiljan Linux? Za koga i za sta?

Za hakerei programere? Gentoo, Slackware
Za Poslovne korisnike kojima je bitno da radi i da je stabilnan i da moze lako da se podesi? SuSE, Novel, Redhat,...
Za kucne korisnike koji prvi put koriste linux koji hoce da im sve radi, da mogu lako da koriste svoj komp? Mandriva, MAPIS, Xandros,...
Za malo naprednije korisnike kojima je bitnije da koriste svoj racunar od totalnog re-kofigurisanja po tri puta dnevno? Ubuntu

Sve zavisi sta hocete od svog komp-a.
Znam da radim u komandnoj liniji, ali tamo idem samo kada moram.

I ako se neko pita zasto ljudi ne koriste masovno Linux kao Windows, pa evo odgovora: Mozda jeste Linux napredniji i stabilniji i mnogo sto-sta, ali za nekoga ko hoce da mu sluzi kompjuter a ne da on sluzi kompjuteru komandna linija nema smisla.

Zasto bi na primer graficki dizajner morao da zna Linux uzduz i popreko ako samo hoce da radi u par programa?
Ili na primer projektant baze podataka?
Evo jos boljeg primera. Danas projektovanje baze ne zahteva kucanje koda. Ni jedne linije koga. To za vas radi neki CASE(ERwin, Rational Rose i sl.) alat. Od projektanta se zahteva da zna kako baze funkcionisu i da zna sta se od njega trazi i da zna da koristi CASE alat. Kakvo crno kompajliranje? za 2%-3% poboljsanje performansi?
Pa vise se ispalti uzeti bolji komp za to nego placati obuku ili uciti nesto sto vas ne interesuje i sto ne morate da znate(zato Win i dalje je*e kevu po pitanju popularnosti!

Ubuntu je neka vrsta zlatne sredine izmedju bloat-ovanih i hard-core sado-mazohistickih distro-a.(IMHO at least)

Poslednja ispravka: Vladimiros (12.5.2006 u 15:52)
Vladimiros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2006, 17:35   #47
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
urke kaže:
Ja brate skidam sve sa neta, ništa ne kupujem Daj mi tvoj mail na PM! Posle ću da obrišem ovu poruku
Mani tog dial-upovca...
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 14:55   #48
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Vladimiros kaže:
Za hakerei programere? Gentoo, Slackware
To za Slack je predrasuda. Slack nije težak za korišćenje. Distro ko distro... Jedina razlika je u tome što ti za podešavanje treba malo više znanja... Ako ti je dovoljna i zadovoljan si default instalacijom, nema potrebe za zezanjem. Instalacija win modema pod Slackom je sušta jednostavnost, nasuprot distroima koji ni ne dolaze sa svim potrebnim alatima da bi to odradio.

Citat:
Vladimiros kaže:
I ako se neko pita zasto ljudi ne koriste masovno Linux kao Windows, pa evo odgovora: Mozda jeste Linux napredniji i stabilniji i mnogo sto-sta, ali za nekoga ko hoce da mu sluzi kompjuter a ne da on sluzi kompjuteru komandna linija nema smisla.
Komanda linija ima smisla. Pitaj admine Windows baziranih mreža... Linux na Desktopu, kao i Windows, ne zahteva znanje komandne linije. Ukoliko je sve već podešeno kako valja. Drugi je problem što kod nas korisnici uglavnom koriste linux na hardveru koji je već prilagođen za Windows... Koliko ljudi ima računare na kojima je označeno "Windows ready" ili "Windows XP ready"...

Mislim da je problem ne postojanja OEM instalacija kod nas veliki, bez obzira na druga mišljenja. To otežava korišćenje Linuxa kao desktop sistema. Ali opet: postoje i mišljenja da GNU/Linux nije za svakoga.

Citat:
Vladimiros kaže:
Zasto bi na primer graficki dizajner morao da zna Linux uzduz i popreko ako samo hoce da radi u par programa?
Ili na primer projektant baze podataka?
Pa ne mora...

Citat:
Vladimiros kaže:
Evo jos boljeg primera. Danas projektovanje baze ne zahteva kucanje koda. Ni jedne linije koga. To za vas radi neki CASE(ERwin, Rational Rose i sl.) alat. Od projektanta se zahteva da zna kako baze funkcionisu i da zna sta se od njega trazi i da zna da koristi CASE alat. Kakvo crno kompajliranje? za 2%-3% poboljsanje performansi?
Poznavanje komandne linije ne podrazumeva nikakvo kompajliranje. Ako misliš na kompajliranje softvera: koristi Debian. Za svaki mogući FOSS postoji deb paket. Ubuntu nije u potpunosti kompatibilan sa Debianovim paketima. Pre svega zato što je Ubuntu baziran na Debian unstable.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 14:55   #49
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Vladimiros kaže:
Pa vise se ispalti uzeti bolji komp za to nego placati obuku ili uciti nesto sto vas ne interesuje i sto ne morate da znate(zato Win i dalje je*e kevu po pitanju popularnosti!
Šoov princip:
Build a system that even a fool can use, and only a fool will want to use it.

Pa dokle će korisnici Operativnih Sistema biti smatrani budalama koji ne znaju da beknu dve reči. Ajde probaj da nađeš u Windowsovom helpu bilo koju stavku kako koristiti neke od naprednijih alata koji dolaze uz njega... Recimo MSove alatke za particionisanje, podešavanje boota i sl (mislim na WinXP)... Šta je sa naprednijim korisnicima? Na tržištu desktop OSova preovlađuju kupci koji ne znaju (ili znaju jako malo) o svojim računarima. Ali šta da rade napredniji korisnici?

BTW, oni nisu sado-mazohisti, samo žele da znaju kako sistem funkcioniše i kako poboljšati njegovo funkcionisanje. To je isto i kod (stvarno, ne fakera) naprednog korisnika MSovih operativnih sistema... Ili bilo kog drugog OSa.

Citat:
Vladimiros kaže:
Ubuntu je neka vrsta zlatne sredine izmedju bloat-ovanih i hard-core sado-mazohistickih distro-a.(IMHO at least)
Svako ima svoj razlog zašto koristi GNU/Linux. Zato ne treba pljuvati ni po jednoj distribuciji! Postoje razlozi zašto je nekome bolji Gentoo, ili zašto je nekome bojli SUSE. Ono što tebi deluje sado-mazohizam za drugoga nije. I obrnuto.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 14:58   #50
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

BTW, nemoj shvatiti ovo kao napad. Sve je izneto vrlo dobronamerno.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 15:02   #51
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Miloš kaže:
Мислим да је само због тога најпопуларнија.
Misliš kod nas? Možda. Sumnjam da je u inostranstvu tako. Ubuntu je ulepšana verzija Debiana, zato i jeste tako popularan. Ima ono nešto što fali Debu, a Debianovci su pretvrdoglavi da to dodaju.

Ja inače baš nešto i ne volim Debianolike distribucije, ali to je čisto subjektivna stvar.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 15:17   #52
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Svako ima svoje misljenje.

Sto se komandne linije tice rekoh znam da je koristim(mada mnogo bolje u Win-u, s obzirom da sam gulio dos od '91), ali da tamo idem samo kada moram.

I ja nisam rekao da Gentoo ili Slack nema smisla, rekao sam da coveku koji ima specificne potrebe tipa projektovanje baza koji nema sira znanja o Linux-u ili cak Win-u nemaju smisla. On covek hoce da mu kompjuter radi posao kako valja i to je to. Zato su gore pomenute distribucije bogom dane programerima, hakerima i ricer-ima.

Kada sam rekao za komandnu liniju mislio sam na prosenog korisnika.

Samim time sto se kaze "Linux nije za svakog" nikad nece ni biti, a koliko ja shvatam ljudi ovde su za to da se sire koristi GNU/Linux...

Ko sto si i sam rekao bobzilla, za napredne korisnike i u Win-u postoji command promt.

Iz svega recenog postavlja se pitanje da li postoji volja da se Linux prilagodi sirokim narodnim masama koje neznaju mnogo o racunarima, i da se tako popularise.
Vladimiros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 15:50   #53
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Slazem se za Slack
Nasuprot nekom vec utemeljenom misljenju u pitanju je veoma jednostvan distro-pocev od instalera,pa do package manager-a,pa i konfigurisanja sistema....
Takodje,po meni je itekako prednost sto dolazi i sa orginalnim vanilla kernelom i sto ima rc.d sistem skripti koji je vrlo jednostvan za kontrolu i odrzavanje(sto se ne bi bas moglo reci za mnoge druge distroe koji forsiraju SysV)
Cak stavise u pitanju je daleko prostiji distro nego recimo SuSE ili Mandriva....

Sto se tice Debiana-nije da je los,daleko bilo(probao sam Ubuntu),ali po meni ne isplati se instalirati ga(Ubuntu) sem ako nemas dobar link-recimo da pozelis da instaliras neku KDE aplikaciju(ili nesto za Gnome ako je u pitanju Kubuntu,da ne pominjem kodeke i player-e),to podrzumeva i svlacenje kdebase-a ili gtk-a i jos dosta stvari,koje imaju finu "kilazu",te bi bio pravi mazohizam da se sve to radi sa dial-up-om.....
Po meni bolje je probati pravi Debian,jer on dolazi u startu sa svim sto je potrebno(jeste da su u pitanju nesto starije verzije programa,ali nista strasno),ali opet,eto,problema ako pozelis preko apt-a da te pakete azuriras-opet,tesko ce to ici preko dial-up-a

Citat:
bobzilla kaže:
Pa dokle će korisnici Operativnih Sistema biti smatrani budalama koji ne znaju da beknu dve reči. Ajde probaj da nađeš u Windowsovom helpu bilo koju stavku kako koristiti neke od naprednijih alata koji dolaze uz njega...
Apsolutno se slazem-valjda se podrazumeva da covek koji kupi kompjuter,makar malo bude zainteresovan kako sve to funkcionise....
Najvise od svega me nerviraju likovi koji nista ne znaju sa svojim kompjuterom da urade-vec,recimo,uvek zovu nekog drugara kada im pukne sistem i kada treba da se instalira Win....
Zato ja ne volim nesto preterano Win-cije je moto-"Iako ne znate nista,ipak mozete da koristite svoj kompjuter"
E pa ne mogu!
To bi bilo kako kada bi stavili neku autmotizaciju u avion,tako da bi svako mogao da ga koristi pritiskom na par tastera uz minimalne intervencije.....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 18:00   #54
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Vladimiros kaže:
Svako ima svoje misljenje.
O tome ti i pričam. Svaki linux distro ima svoju publiku. Svako ima pravo da koristi šta mu odgovara.

Citat:
I ja nisam rekao da Gentoo ili Slack nema smisla, rekao sam da coveku koji ima specificne potrebe tipa projektovanje baza koji nema sira znanja o Linux-u ili cak Win-u nemaju smisla. On covek hoce da mu kompjuter radi posao kako valja i to je to. Zato su gore pomenute distribucije bogom dane programerima, hakerima i ricer-ima.
Ne poistovećuj Gentoo i Slack. Već rekoh i to ozbiljno mislim: Slack nije samo 'akerski distro... Recimo... Od 5 korisnica Linuxa u Srbiji koje sam sretao na netu, sve koriste Slack. Svi znamo da žene više polažu na lepotu i jednostavnost... Zašto bi se onda one mučile sa 'akerskim i ružnim distroom? Kao što ti rekoh Slack je distro kao i svaki drugi distro. Što se tiče podešavanja, jeste komplikovaniji za početnike... Zašto? Ne nudi GUI alatke, osim onih koji dolaze u KDEu, to je istina. Samo u tome je težina Slacka. Ni u čemu drugome. Pored toga, i Slack koristi KDE... Kako KDE može biti komplikovaniji na Slacku, nego recimo na Kubuntu ili Suseiju? Ili Gnome?

A ima tu i još nešto. Uz Slack dobijaš sve kodeke, sve aplikacije koje su ti potrebnže da odmah počneš da koristiš sistem (osim softvera za gledanje TV, iako se hardver bez problema prepoznaje). Uz instalaciju swareta (paket management sistema) koji je dostupan na netu kao paket (nije neophodno neko ponovno kompajliranje) dobijaš i moćan način updatea i preuzimanja svih potrebnih aplikacija. Takođe već kompajliranih, a ne u sourceu. Mnogi koriste ovakav sistem... Ali mnogi i ne... Kao što rekoh: Način na koji koristiš Linux zavisi od tebe.

Inače, većina popularnih distroa imaju svojevrsne razlike, ali i dosta sličnosti.

Što se tiče Gentoo-a, Gentoo je sistem za sebe... Gentoo od tebe zahteva da sve ručno podešavaš. Sve ručno kompajliraš... To ti je na jedno 100.000km od Slacka... A kada bi koristio istu terminologiju, Ubuntu je od Slacka udaljen samo desetak kilometara... Kapiraš šta hoću da kažem?

Citat:
Ko sto si i sam rekao bobzilla, za napredne korisnike i u Win-u postoji command promt.
Pre bih rekao da su u Winu aktuelnija prtljanja po registriju. Ono što su u Unixolikim sistemima razni konf fajlovi, to je u Windowsu registar. Što se tiče admina, oni su ti koji imaju koristi od komandnog prompta u Windowsu.

Citat:
Iz svega recenog postavlja se pitanje da li postoji volja da se Linux prilagodi sirokim narodnim masama koje neznaju mnogo o racunarima, i da se tako popularise.
Ma naravno da postoji. Zato je i nastao Ubuntu. Kao i neki drugi distroi. Ali kod Ubuntua je pozitivno to što korisnike ne smatra idiotima kao što to rade neki drugi distroi. Tj. ne kopiraju Windows, već stvarno rade na poboljšanju iskustva. Ta filozofija mi se sviđa... Ali opet... Kao što rekoh: Debijanoliki distroi mi baš i ne prijaju...
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 18:20   #55
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Covenant kaže:
Slazem se za Slack
Nasuprot nekom vec utemeljenom misljenju u pitanju je veoma jednostvan distro-pocev od instalera,pa do package manager-a,pa i konfigurisanja sistema....
Takodje,po meni je itekako prednost sto dolazi i sa orginalnim vanilla kernelom i sto ima rc.d sistem skripti koji je vrlo jednostvan za kontrolu i odrzavanje(sto se ne bi bas moglo reci za mnoge druge distroe koji forsiraju SysV)
Cak stavise u pitanju je daleko prostiji distro nego recimo SuSE ili Mandriva....
Baš tako... Ali u pravu je da za većinu "prelaznika" Slack izgleda zastrašujuće... A problem je baš u tome "izgleda"... Nije on tako opasan. Iz ugla početnika može biti zastrašujuće neko podešavanje ili nešto slično... Ali naprednijim korisnicima Slack može vrlo brzo leći... Pod uslovom da imaju nekoga na koga mogu da se oslone da im pomogne oko nekih čestih problema s kojima se susreću oni koji nikada nisu imali priliku da rade na unixolikim sistemima. Potpuno nova filozofija... Samo je to u pitanju... Treba je spoznati...

Neki to vole sami (poput mene)... Nekima je potreban "savetnik"... I jedno i drugo ima svoje prednosti i mane... Ali nikako nije u pitanju nešto ultra teško. Čak naprotiv.

Citat:
te bi bio pravi mazohizam da se sve to radi sa dial-up-om.....
To je bio i moj problem sa Ubuntuom. Ali nije to presudno. Presudno je ipak što je zasnovan na Debianu i nasledio je njegova ograničenja.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 18:25   #56
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Apsolutno se slazem-valjda se podrazumeva da covek koji kupi kompjuter,makar malo bude zainteresovan kako sve to funkcionise....
Najvise od svega me nerviraju likovi koji nista ne znaju sa svojim kompjuterom da urade-vec,recimo,uvek zovu nekog drugara kada im pukne sistem i kada treba da se instalira Win....
Zato ja ne volim nesto preterano Win-cije je moto-"Iako ne znate nista,ipak mozete da koristite svoj kompjuter"
E pa ne mogu!
To bi bilo kako kada bi stavili neku autmotizaciju u avion,tako da bi svako mogao da ga koristi pritiskom na par tastera uz minimalne intervencije.....
Sad već ulazimo u filozofiju. Neophodnost korišćenja računara u stvari vuče društvo... Tj. mnoge delatnosti danas jednostavno zavise od računara. Sa njima se taj posao obavlja mnogo efektivnije i brže. Većini korisnika kod nas računari koriste primarno za posao, školu, fakultet... Kapiraš šta hoću da kažem? Ne možeš nekome zabraniti da ih koristi zato što je duduk...
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2006, 22:24   #57
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
bobzilla kaže:
Sad već ulazimo u filozofiju. Neophodnost korišćenja računara u stvari vuče društvo... Tj. mnoge delatnosti danas jednostavno zavise od računara. Sa njima se taj posao obavlja mnogo efektivnije i brže. Većini korisnika kod nas računari koriste primarno za posao, školu, fakultet... Kapiraš šta hoću da kažem? Ne možeš nekome zabraniti da ih koristi zato što je duduk...
Amin.

P.S.
Moguce da Slack nije toliko Je*en, ali moje iskustvo sa njim(cela 4 sata) su malo drugacija.
Moje izvinjenje Slack korisnicima ako sam pogresio.
Vladimiros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2006, 3:10   #58
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Vladimiros kaže:
Amin.

P.S.
Moguce da Slack nije toliko Je*en, ali moje iskustvo sa njim(cela 4 sata) su malo drugacija.
Moje izvinjenje Slack korisnicima ako sam pogresio.
Da pogodim... Zastalo je kod instalacije? To ti je u stvari najgori deo... Ali kad jednom uspeš, uspećeš i svaki naredni put. Prvi put kada sam instalirao Slack, ponavljao sam instalaciju 3 puta dok nisam konačno ukapirao install sistem i uspeo. A tek dva-tri meseca nakon uspešne instalacije, video sam da na netu postoje odlični step-by-step tutorijali. Uz pomoću njih, instalacija Slacka postaje laka kao perce.

Ali kao što rekoh... Svaki distro ima svog korisnika. Ne treba lepiti epitete nijednoj distribuciji. Ja sam neko vreme vrlo uspešno koristio SuSE... Iako važi za spor i glomazan distro, uspeo sam da ga sredim: ubrzam boot-up i smanjim potrošnju memorije... Tako sređen Suzi je funkcionisao sasvim ok.

A onda sam iz radoznalosti počeo da isprobavam dalje. I samo jednog trenutka zastao na Slacku... Sasvim iznenada... I kod mene je Slack bio na glasu kao "teška" distribucija sve dok ga nisam probao. Kada sam ga isprobao, jednostavno sam se zalepio.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2006, 3:52   #59
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

@bobzilla (и остали)
Је ли теже инсталирати Slackware него Ubuntu?
Ubuntu инсталер нема графички мод и мислим да је његов инсталер један од тежих за почетнике, иако је мени био лаган к'о перце. Зато питам, да упоредим, пошто ћу вероватно ускоро пробати и Slackware.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2006, 15:56   #60
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Ako si se snasao i sa instalacijom Ubunuta,ne bi trebao da imas i vecih problema prilikom instalacije Slack-a
Videces da nije(toliko)komplikovano...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com