Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi > SK Case Chase

SK Case Chase Nagradni konkurs „Sveta kompjutera” u kojem modifikujemo kućišta po vašoj ideji

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2008, 19:39   #21
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

/\
Taman će čovek da ima utisak bitke Pelenorskih polja.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ulmawen na korisnoj poruci:
todos (5.8.2008)
Stara 4.8.2008, 12:49   #22
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

Evo i ja da se oglasim
Kada sam prvi put pročitao naziv Minas Tirith / Beograd, očekivao sam da će kućište u dobroj meri i na određene načine oslikavati ova dva grada - npr. da će imati Belo Drvo Gondora urađeno airbrushom na jednoj stranici i Pobednika na drugoj. Kada sam video fotku snimanu u mraku, komentar mi je bio "ok, mrak je, ne vidi se Belo Drvo".

Međutim, pošto jučeR kupih SK, ja stvarno ne kontam čemu naziv MT / BG. Zbog bele boje ?

Dalje, postavlja se pitanje upotrebne vrednosti jedne ovakve "futrole" za kućište. OK, ni Predator ni Fallout (pa ni mnogi drugi projekti) nemaju neku upotrebnu vrednost, ali zato predstavljaju svojevrsni statement.

Znam da raznorazne futrole sve više dobijaju na popularnosti (futrola za mobilni, futrola za eksterni HD, futrola za vršnjaka, itd.) ali još jednom - ne vidim neku svrhu svega ovoga.

Ne želim da flejmujem (iako će tako izgledati, s obzirom da je veliki broj forumaša jako zadovoljan kućištem), samo izražavam svoje - posve subjektivno - mišljenje.
Peace
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Pelagijska Argosija (4.8.2008)
Stara 4.8.2008, 12:56   #23
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

Slažem se sa šrafkom - odlično (u nedostatku bolje reči) izgleda kućište/fotrola i čak smatram da je najbolje do sada, ali čemu naziv Minas Tirit/Beograd? Koliko ja mogu da vidim nema nikakvih dodirnih tačaka sa pomenutim gradovima.
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 18:45   #24
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

i.. kada ce slike?
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 20:23   #25
Herr Milic Nebojsa
Novi član
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Novi Sad, Vrsac, Beograd
Poruke: 11
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Herr Milic Nebojsa
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

Red bi bio da objavim slike koje sam obecao, kao i da iznesem svoje kompletno misljenje o kuchistu. First things first, slike ( opet s mobilnim, nazalost, izgleda da je aparat nestao ili da imam Goluma u stanu ):

Jos jedna slika u mraku:


Smesteno na mom radnom stolu:


Drugaciji uglovi:






Visina ( treba da se odbije oko 3-5 cm traka nije skroz legla pravo, monitor pored ima 24" poredjenja radi ) cca 74 cm:


"Moje kompletno misljenje o kucistu"

S obzirom da redovno pratim SK ( i da sam pre kucista dobio jos jednu nagradu ) nikako nisam mogao a da ne zapazim pocetak konkursa CaseChase. Moja reakcija se najlakse moze opisati sledecim smajlijem . Jednostavno nisam mogao da verujem da se tolika koincidencija odigrava pred mojim ocima, jer sam desetak dana pre izlaska tog broja SK-a moje nacrte za kuciste odneo limaru koji mi je, po realizaciji prvog parceta gusenice, spomenuo moju blizu porodicu uz napomenu da ce biti vrlo rad da me upozna sa Garijem ako se vratim sa slicnim zahtevima ( ne zelite da znate sta je Gari, nesto veliko i cupavo, mislim da ga hrani sa ljudskim mesom - nije Sheloba though ). Nasavsi pred sobom konkurs, ostao sam zapanjen () a nakon toga i zbunjen :
- koliki je budzet?
- kolike su tehnicke mogucnosti tima za izradu?
- koji su kriterijumi za izbor?
- da li imaju Garija?

Odlucio sam da posaljem svoj predlog ( doradjen u odnosu na plan koji sam odneo ljubaznom limaru ) pa sta bude bice. Ako nista drugo, bar cu dobiti okvirne informacije i poslati nesto adekvatnije.

Izlaskom sledeceg broja SK moja predstava o pravdi u svetu je bila znatno poljuljana. Izlgeda da ipak ima pravde! Na listi sam! No, vremenom mi se stara predstava o pravdi u svetu vracala s obzirom da sam godinu dana bio na listi, ali da kuciste nisam dobijao... Ali, nakon strpljivog cekanja konacno sam bio obavesten da se moje kuciste izradjuje!!!

Da ne gnjavim dalje sa detaljima - kada sam prvi put ugledao kuciste, po visini sam znao da plan nije ispostovan u potpunosti ( trebalo je da bude visoko oko 90 cm ) i da blagih krivina na samim ( jednodenlnim ) gusenicama nema, kao i da kuciste nije izradjeno od metala ( prvo sam hteo mitrhil, ali rekoh, mogao bi da prodje i aluminijum ). Ostalo je ispunjeno u P O T P U N O S T I, zato sam i rekao da sam kucistem zadovoljan 90%.
Ali kada sam kuciste prvi put uzeo u ruke, procenat je poceo da se menja... Tezilo je tonu ( otprilike 15 kg po slobodnoj proceni da budem tacan ) iako je napravljeno od pleksiglasa! Mogu da mislim kako bih ga pomerao da je napravljeno od metala! Dakle, stepen zadovoljstva je skocio na 92%. Gusenice su i ovako izuzetno slozene, a dvoslojne bi citav koncept dovele do granice neupotrebljivosti. Sad vec mozemo pricati i o 96%. Al' ipak nema elektromotor... 94%. Gusenice se uvlace umesto da padaju sa strane - E L E G A N T N O - zavrsne ocena 95.5% ( ipak je za desetku ). Poredjenja radi ( kako bi se stekao potpuni uvid u moje kriterijume ) kod "procenjivanja" automobila, Maybachu dajem oko 97% ako me njim vozi Viktorija Silvstedt ( u crnoj koznoj uniformi ) .

Umesto zakljucka, zelim da iznesem svoje misljenje o funkcionalnosti i objasnjenje naziva. Sto se tice funkcionalnosti, moram priznati, da sam dizajna gusenica nisam radio sa prvenstvenim ciljem funkcionalnosti, vec psiholoskog efekta - shock and awe. Mislim da je taj efekat u ogromnoj meri i ostvaren. Cini mi se da se slazete sa mnom po tom pitanju. Prasinu ( za divno cudo ) za sada nije poceo da skuplja, ali mislim da se moze ostvariti dobar Army of the Dead schtimung sa zelenim neonkama ako je se nakupi dovoljno .
I na samom kraju - naziv. Mislim da prekomerno kopiranje bilo kakvih motiva, logoa, reklamnih slogana i sl jednostavno ne moze da zadovolji standarde sofisticiranosti i rafiniranosti, ma koliko su pocetni simboli sami po sebi rafinirani ( drvo Gondora na primer ). Shodno tome, odlucio sam se za apstraktnije poistovecivanje sa nazivom. Medjutim ako se udubite u analizu kucista, videcete da ono ima 6 nivoa plus gusenice kao sedmi ( gusenice takodje predstavljaju i metaforu kapije ) te je naziv Minas Tirith opravdan. Dalje, ako izbrojite broj resetaka na prednjem delu, videcete da ih ima 18 - verujem da svi znamo da je Beograd u XVIII veku poceo krupnim koracima da grabi ka tituli najvaznijeg grada Balkana. Stavise, ima devet resetaka na bocnim stranama ( tacno kao sto ste i pomislili - "Nine ( rings ) for Mortal Men doomed to die"). Dalju simboliku ne otkrivam, vec pozivam da vi otkrijete ostale tajne u trenucima letnje dokolice .

Toliko od mene za sada.
P.S. Pokusao sam da budem koncizan, prosudicete sa kolikim uspehom
Herr Milic Nebojsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Herr Milic Nebojsa na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (18.8.2008)
Stara 4.8.2008, 20:52   #26
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

Samo mi nije jasno kako i gde stavljas CD ili DVD-ove u komp...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 21:14   #27
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

externi usb dvd
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 22:37   #28
Herr Milic Nebojsa
Novi član
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Novi Sad, Vrsac, Beograd
Poruke: 11
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Herr Milic Nebojsa
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
Samo mi nije jasno kako i gde stavljas CD ili DVD-ove u komp...
Slika govori vise od hiljadu reci
Primetices i da se tu ( ispod gusenica a iznad citaca ) nalazi USB hub, tako da se Bluetooth i reciever od Revolutiona ne vide uopste po spustanju mehanizma
Herr Milic Nebojsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2008, 13:17   #29
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

Odlicno uradjeno
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 14:24   #30
shapa
Novi član
 
Član od: 10.12.2007.
Lokacija: Otvoreni tip zatvora
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

nije lose
shapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 13:34   #31
Herr Milic Nebojsa
Novi član
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Novi Sad, Vrsac, Beograd
Poruke: 11
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Herr Milic Nebojsa
Određen forumom Re: EXCLUSIVE - Minas Tirith

Folks, da li se i vama pojavi moja slika kad kliknete na Dankinu (casechase)?!

Prvo sam mislio da mi se komp ubagovao no ista slika mi se pojavi i kad sam u stanu u BGu i kad sam u NSu i kad sam u VSu tako da ne verujem da je bag... Osim ako nije uslovljen mojim fizickim prisustvom

Daj link.

Poslednja ispravka: VojaM (10.10.2008 u 16:49)
Herr Milic Nebojsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
telenor ponuda da li su telefoni kodirani dm@ricn Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS 23 12.5.2013 15:23
Kućište Chieftec SG-01? Kolossos ŠDK - Osnovne komponente 8 2.4.2008 20:57
Kućište ? Otherside ŠDK - Ostale komponente 14 12.12.2007 13:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com