Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2012, 13:51   #241
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
..."Ja tu ništa ne bih dirao"...
In-game music... ...just sayin'
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 14:35   #242
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Sprajtovi pojedinih neprijateljiskih formacija u prvom delu fantasticno izgledaju.Ne znam da li su ljudi igrali dovoljno igru ali neki detalji su zaista za divljenje.Usudio bih se kazem da sam nesto slicno video i na Amigi 500 ili nekoj 16-bit konzoli,ne bih se ni malo bunio!

Oko pozadina ,mislim da se tu moze jos poraditi.Recimo neki fazon sa "no standard" bojama ,kao u Mayhemu.

Sto se muzike tice,ako uspeju da i to ubace,dobro doslo!pored nekih odlicnih zvucnih efekata,of course.

Ali mozda na kraju ipak dosminkaju vec ovaj postojeci engin i jos porade oko gameplay-a i ubace jos neke fazone.Kao sto rekoh,ne bih se ni bunio.

Poslednja ispravka: Elvir (29.12.2012 u 19:54)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2013, 15:11   #243
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

U novembru sam najzad došao u posed nečega što sam odavno tražio - ispravne Commodore 1541-II disk jedinice! Kao dete sam imao samo kasetofon, i tako sam mnoge disketne igre video samo u obliku kasetnih "ripova" ili ih nisam video uopšte.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Disk_1.jpg
Viđeno:	18 puta
Veličina:	77,3 KB
ID:	45241

Neverovatno koliko je teško naći kod nas bilo koju staru disk jedinicu a da je ispravna, izgleda da ih ovde nije bilo mnogo? Commodore 1581 je najveći raritet kao da ovde nikada nije kupljena ni jedna, iako se po stranim retro forumima govori da su bile dosta popularne u SAD i Nemačkoj. Potraga za ispravnim disk drive-om me je dovela do još većeg retro nalaza, ali o tome najbolje u posebnoj temi. Kada sam najzad našao ispravan disk drive, ostalo je bilo vrlo lako. Na Kupindu/Limundu ima ljudi koje prodaju kablove za retro računare, tako sam uzeo jedan za povezivanje sa C-64 i jedan za povezivanje sa PC-jem (preko paralelnog porta) i odgovarajući software. Prebacivanje D64 disk image-a (a i kasetnih, uz konverziju) sa Interneta na fizičke diskete je krajnje jednostavno. Lako sam došao i do nekorišćenih starih DD 5,25' disketa i sve (uzeo sam 4 kutije) rade.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Disk_2.jpg
Viđeno:	23 puta
Veličina:	79,2 KB
ID:	45242

Uzgred, pošto naravno imam i ispravan kasetofon, ako su nekome potrebne igre za korišćenje na pravom C-64, na raspolaganju sam, mogu da ih snimim.

E sad pitanje. Skinuo sam i snimio dosta igara, ali i dalje malo lutam. Uglavnom igram ono što sam ranije imao u nekompletnim kasetnim "ripovima". Da li ima smisla prabacivati one igre koje su dolazile na mnogo disketa, najviše veliki RPG naslovi? Mislim na Bard's Tale, Pool of Radiance, Dragon Wars, Hillsfar, Ultima, Wizardry i slične naslove. Da li ih vredi igrati u C64 verziji, pošto postoje i za 16-bitne računare (pretpostavljam) bolje verzije ili su 8-bitne varijante iskustvo za sebe? Šta mislite o Newcomer-u i novijim projektima poput njega (15 disketa!)?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
Elvir (17.1.2013), Oggy (17.1.2013)
Stara 17.1.2013, 16:34   #244
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: C-64 igre

Za mene je igranje sa disketa na C64 potpuna nepoznanica. Mada sam uvek zalio za tim razbijenim igrama, kao sto su razvojeni eventovi onih Games sportskih igara i sl.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2013, 16:45   #245
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Za mene je igranje sa disketa na C64 potpuna nepoznanica. Mada sam uvek zalio za tim razbijenim igrama, kao sto su razvojeni eventovi onih Games sportskih igara i sl.
I meni je sve to novo - zato i pitam. Za naše prilike su disketne jedinice bile skupe, kasetofon je bio budžetsko rešenje. Po pričama sa američkih foruma vidim su tamo rano prihvatili disk jedinicu kao osnovni medij i da je skoro sav softver išao na disketama (i kertridžima). Kasetofon je korišćen kao pomoćni medij, za backup itd.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2013, 21:13   #246
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
E sad pitanje. Skinuo sam i snimio dosta igara, ali i dalje malo lutam. Uglavnom igram ono što sam ranije imao u nekompletnim kasetnim "ripovima". Da li ima smisla prabacivati one igre koje su dolazile na mnogo disketa, najviše veliki RPG naslovi? Mislim na Bard's Tale, Pool of Radiance, Dragon Wars, Hillsfar, Ultima, Wizardry i slične naslove. Da li ih vredi igrati u C64 verziji, pošto postoje i za 16-bitne računare (pretpostavljam) bolje verzije ili su 8-bitne varijante iskustvo za sebe? Šta mislite o Newcomer-u i novijim projektima poput njega (15 disketa!)?
Moj ti je savet da batalis to sem ako imas dovoljno nerava da ce bakces sa time,odnosno cestim menjanjem disketa/disketnih strana itd...Sve igre tog tipa na C64 su bile teski entuzijazam devolpera jer C64 je i sa disketnom jedinicom bio previse limitiran za to.Naravno ,ako zaista volis te igre ,resenje je ipak emulator jer je tu sve daleko podnosljivije.Sada kada imas disk,gledaj da skines ipak neke druge tipove igara,arcade,platforme,pucacine..jer ipak je sve to daleko zabavnije na debelom.Obavezno skini i neki fast loader program,jer ce ucitavanje biti jos brze!

Poslednja ispravka: Elvir (17.1.2013 u 23:12)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 20:02   #247
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

A meni je pre neki dan stiglo Pit stop 2 i Manic Miner kao originali.Dragulji od igara!

Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 21:30   #248
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Ovakav ManicMiner je imao burazer te daleke OsamdesetNeke .... ebote, koji osećaj sad imam u guts ...

Alcatel OT995 ICS - Android - TapaTalk2
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 23:19   #249
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Moj ti je savet da batalis to sem ako imas dovoljno nerava da ce bakces sa time,odnosno cestim menjanjem disketa/disketnih strana itd...
Tako nešto sam i mislio... baratati sa gomilom disketa. Što se tiče fast loader-a koristim neki BDOS 5.1 (ubrzava svega oko 5 puta) na jednom od onih PNP Elektronik kertridža i jedan softwerski, Star Turbo (koji je, zanimljivo, brži). Ako postoji neki bolji, slobodno me informiši.

Inače da, volim RPG/FRP igre ali sa ovim baš starim (pre 90-tih) imam malo iskustva. Isprobao sam, međutim, Times of Lore koji na prvi pogled deluje fantastično a zauzima samo jednu stranu diskete.

Od igara koje sam prvi put igrao sada, na disketama, moram da pomenem strategiju North & South koja je vrlo jednostavna (neko bi, možda, rekao i uprošćena) a neverovatno zabavna. Grafika i zvuk su odlični. Takođe i Night Breed koja je neka vrsta akcione avanture (po istoimenom filmu iz 1990). Na kaseti sam imao samo jedan mali deo, dok čitava igra funkcioniše kao jedna velika mapa. Sjajno izgleda, a i atmosfera je uspela (što će reći -mračna i teksobna). Vrlo teška, inače, gotovo nemoguća bez trainer-a. Tu su i neki arkadni klasici koje nemam na (preostalim) kasetama R-Type, Uridium, Dragon Breed... zaboravio sam kako su ove igre jezivo teške. Takođe sam klasik kakav je Mayhem in Monsterland igrao po prvi put, nisam ga uopšte imao na kaseti (ako je ikakva kasetna varijanta postojala).

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
A meni je pre neki dan stiglo Pit stop 2 i Manic Miner kao originali.Dragulji od igara!
Kad se setim Manic Miner-a, igrao sam ga nekad na Spectrumu. Samo i to je igra preteška za klinca (kakav sam bio), traži se maksimalna preciznost na svakom mestu u svakom skoku. Pixel perfect, maltene.

Sad vidim da samo kukam na težinu... Mislim da sam za sve ove godine izgubio naviku da se igram na džojstiku. Ako, ima vremena i da se to popravi.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 23:58   #250
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

@Nergal

Kasetna verzija Mayhema postoji.U multiload varijanti,naravno.Imam je licno u kolekciji.



Sto se tice fast loadera,ako vec imas neki na ketridzu,i da ubrzava 5x to je sasvim pristojno.

Ja sam sinoc na istu foru skinuo Cyberdyne warrior.Odlicna igra.Od tima koji je radio upravo Mayhem i Creaturese.

Cyberdyne


Also,Times of lore obavezno skini! na to sam potpuno zaboravio.Da! staje na samo jednu disketu.

Poslednja ispravka: Elvir (19.1.2013 u 17:58)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
Nergal (19.1.2013)
Stara 28.1.2013, 21:36   #251
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Posle dugog odlaganja ,poslednjih dana sam odlucio da se malo vise posvetim jednoj od meni najomiljenijih arcadnih avantura ,(pored Dan Dare-a i Dizzy serijala)Draconus.Rezlultat je bio da sam konacno uspeo da obrnem original igru na real C64 ,znaci bez trainera.Priznajem,internet je bio jedino pomocno sredstvo.Tu pre svega mislim na mapu ,koja mi je ipak olaksala odredjene putanje.S obzirom da igra zahteva obiluje velikom tezinom ,zbog arcadnih elemenata gde se najmanja greska kaznjava zivotom manje a kojih je samo tri.Svaki screen/opasna deonica trazi primenu zasebne cake,zasebne tacke koja omogucava sto bezbolniji prelazak:Gde treba stati,kako treba stati,kako skociti...i naravno sve to memorisati u glavi da bi progres bio sto uspesniji.

Evo i mog longplay-a na Vice emulatoru :

Draconus
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
pedjosav (29.1.2013)
Stara 28.1.2013, 22:16   #252
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Je li igrao neko igre na ovom cudu ?




Commodore 128 ,imam i 20ak knjiga. Isao je uz Basic 7.0 ,podrzavao je CP/M sa disketne jedinice i 2 dzojstika. Jos ga imam i radi kao prvog dana. Uzgred to mi bio prvi racunar

Vidim svi pricaju samo o c64, pa se pitam da li je c128 uopste bilo u Srbiji
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 23:22   #253
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: C-64 igre

Jeste bilo, ali ne znam koliko je bio zastupljen. Fora je sto njegove prednosti nisu dovoljno iskoriscavane.. ima svega par igara koje izgledaju lepse na njemu (jer je C64 usera bilo mnogo vise pa se nije isplatilo praviti za njega). Mozda neko moze nesto vise da kaze o tome.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 23:27   #254
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Davno sam ucio Basic ,secam se da je c128 imao bolji rad sa sprajt jedinicama. Imao ih je 16, a c64 osam ,ako se ne varam. C128 cuvam ,nudili su mi 30e ,ali nisam ga hteo prodati ,jer je odrzavan ,pa cak nije ni pozuteo ,savrseno ocuvan i jedva koriscen znam da sam pravio ping pong igru i crtao po sprajt editoru
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 10:17   #255
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

C128 je bio prelazni eksperiment između C64 i Amige, sam računar više liči na Amigu bez flopija nego na 64-ku.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 12:14   #256
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

pa da. . kad sam ga nabavio cela ekipa dolazila da vidi sta je to racunar. otisao je u penziju kada sam video bljestavi sjaj windows 95 i 486ice :-)

Drug je imao debeljka, ja moj platio tada 20 maraka a on 10. Nisam mogO na debeljka, bio mi je to downgrade sa 128 :-) posebno zbog mnogih basic komandi.

nisam mogao priustiti amigu 1200. .
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 12:35   #257
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Jeste bilo, ali ne znam koliko je bio zastupljen. Fora je sto njegove prednosti nisu dovoljno iskoriscavane.. ima svega par igara koje izgledaju lepse na njemu (jer je C64 usera bilo mnogo vise pa se nije isplatilo praviti za njega). Mozda neko moze nesto vise da kaze o tome.
Zastupljen je bio vrlo malo jer kada su u pitanju video igre, nikakvih prednosti (osim veće memorije) nije ni bilo. C128 je imao dva grafička čipa koji su se međusobno isključivali: MOS VIC II (identičan kao na C64) za 160x200, 320x200 i 40x250 tekst mod i MOS 8563 za 640x200 monohrom mod sa 80x20 slova. MOS 8563 je bio vrlo veliki i komplikovan čip sa sopstvenom video memorijom (16K u ranim verzijama, čak 64K od 1986) i predstavljao je jedan od bitnijih uzroka visoke proizvodne cene C128. Nije imao ni sprajtove ni rastere ni druge grafičke modove i bio je od male koristi za igre.

Ukupno igara koje su na neki način koristile osobenosti 128-ice bilo je ispod 10. Infocom je 5 svojih tekstualnih avantuara prilagodio C128 u smislu da su mogle da koriste tekstualni mod od 80 slova u redu. Pored avantura, bilo je svega 4 (ČETIRI) igre koje su posebno pravljene za C128 (Last V8, Kickstart 2... ne mogu da se setim druge dve, googlajte). Poslednjih godine je Commodore 128 fan scena iznedrila još par desetina takvih igara (napravljen je, recimo, Elite 128).

Kad bi neko otvorio temu "C128 igre", plašim se da bismo materiju iscrpli u nekoliko postova.

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Davno sam ucio Basic ,secam se da je c128 imao bolji rad sa sprajt jedinicama. Imao ih je 16, a c64 osam ,ako se ne varam. C128 cuvam ,nudili su mi 30e ,ali nisam ga hteo prodati ,jer je odrzavan ,pa cak nije ni pozuteo ,savrseno ocuvan i jedva koriscen znam da sam pravio ping pong igru i crtao po sprajt editoru
Commodore 128 je imao ugrađen Commodore 7.0 bejzik koji je bio jedan od najboljih BASIC interpretera iz 8-bitne ere (jedini uporedivi takmaci su mu bili Acorn Basic na BBC računarima, i Locomotive Basic na Amstrad CPC mašinama). Sprajtovi su bili podržani već u osnovnom bejziku pa je u tom smislu rad bolji. Inače, broj sprajtova je isti. MOS VIC II može u jednom ciklusu da šalje instrukcije na do 8 sprajtova ali brzom izmenom adresa se postiže do 256 sprajtova istovremeno (pošto VIC II gleda na adresi prostor veličine do 16K). Drugi način je bio upotrebom rastera, sa teorijskim maksimumom od 8 sprajtova po liniji piksela (8x200!). Naravno i jedna i druga cifra je mnogo veća nego što je potrebno a neke igre su koristile i predefinisane karaktere kao neku vrstu vrlo malih sprajtova (8x8 piksela).

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
C128 je bio prelazni eksperiment između C64 i Amige, sam računar više liči na Amigu bez flopija nego na 64-ku.
Razvoj C128 je počeo pre nego što je Commodore kupio Amiga Corp. Ideja je bila da pokušaju da se probiju na low-end poslovno tržište izbacujući mašinu koja je 100% kompatibilna sa C64 ali bolja za poslovne primene zahvaljujući, pre svega, grafičkom modu 640x200 sa 80 slova u redu, većoj memoriji, naprednijoj disk jedinici i CP/M kompatibilnošću. To se vidi i po software-u, od oko 200 programa namenski napravljenih za C128 jedva desetak su video igre, ostalo su razne poslovne aplikacije. Zato je i tako izgledao - velika tastaturu sa izdvojenim numeričkim delom i više funkcijskih tastera - da bi privukao poslovne korisnike.

Kad sam se već ovako raspisao, mogu i da dodam da nameravani cilj nije postignut. C128 je prodat u oko 4 miliona primeraka u periodu 1985-89 što je odlična cifra za ono vreme, ali primarni kupci su bili hobisti, entuzijasti za učenje programiranja ili prosto ljudi koji su njemu videli C64 sa boljom tastaturom. Kada opremite C128 sa par disk jedinica i odgovarajućim monitorom, koštao je malo manje od tadašnjih PC XT klonova koji su ipak bili mnogo bolje poslovne mašine i imali neuporedivo veću bazu software-a. Commodore, takođe, nije mnogo zaradio na C128 jer se prodavao po ceni malo višoj od troškova proizvodnje. Jedan C128 je koštao otprilike kao Amiga 500 da se napravi a prosto nije bilo poređenja - prodavao se po dvostruko manjoj ceni. C128 su prestali da proizvode 1989. a C64 je nastavio i da se proizvodi i prodaje sve do bankrota Commodore-a.

Po svom duhu i koncepciji (vrlo pristupačan kućni računar, jeftin za proizvodnju, jeftin i u prodaji a sjajnih mogućnosti za svoje vreme), pre je Amiga 500 naslednik C64 nego C128.

Poslednja ispravka: Nergal (29.1.2013 u 16:00) Razlog: Greske u kucanju - vise njih... :)))
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
CTOJAH (29.1.2013), Oggy (29.1.2013), pedjosav (29.1.2013), Sladjan85 (29.1.2013)
Stara 29.1.2013, 13:16   #258
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Imao je jedan moj ortak C128 .... u odnosu na moj C64 .. UUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!! Grdosija ...

I sve što je znao na njemu je da drži onaj taster, da udje u C64 MOD ..
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 14:55   #259
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Tek sad ga ne dam nikom
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 20:11   #260
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Tek sad ga ne dam nikom
I nemoj. Takvo nesto nikad vise neces nabaviti.

Meni i A500 i C64 stoje uredno slozeni.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Nezvanično SR glasanje za igre godine Carnex O igrama uopšte 34 29.12.2010 15:47
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com