Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2022, 15:15   #221
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Prey (2017)

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
meni se ovo nesto nije primilo. probao sam bas pre nekih mesec dana, ali nekako ne ide i ne mogu da objasnim sta fali. nekako mi je mnogo tumaranja i kontrole kao da su konzolaske, kao da sve nakako pluta, blago laguje. ne znam. deluje mi bas neispolirano i nekako usporeno. ali ok. dao sam joj mozda 6-7 sati, mozda probam jos koji.
Cini mi se da sam i ja imao slicno iskustvo u pocetku. Mozda ne bas 6-7 sati, nesto manje ali isto me nije privukla na prvu igru. Kliknulo je tek nakon onog lobija cini mi se, kada krene igra malo da se racva i otvara tu me je bas vuklo da idem dalje.

Meni je igra bila odlicna.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2022, 19:51   #222
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Prey (2017)

Neispolirano?! Pa ova igra bukvalno klizi na svim skoro konfiguracijama, bagova skoro da i nema, nema stuttera i slicnih gluposti - optimizacija vrhunska u svakom slucaju.

Sto se tumaranja tice, ne znam taj izraz je onako nedefinisan kao i generalno tvoja poruka, ali razmisljam sta bi to moglo da bude u pitanju... Jednostavno je to takav tip igre, avantura gde istrazujes svaki cosak kako bi sklopio celu sliku. Takav je tempo igre, nije Doom niti neki klasicni shooter COD i sl. nego jednostavno vise avantura, rpg, horor kao sto je System Shock 2, pomalo i Bioshock kec.

Po meni je igra jedan od najboljih sto sam igrao u proteklioh nekoliko godina, mozda i najbolji duhovni naslednik SS2, ali nije bez mana. Jedna od njih jeste nedostatak varijacija protivnika, skoro jedna te ista bica od pocetka do kraja. Takodje prica koja je onako malo naivna i klise fora na samom kraju. Kao i taj osecaj da nema nekog upecatljivog glavnog negativca, bas fali neko poput Shodana ili Endrju Rajana.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2022, 6:57   #223
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Prey (2017)

pa znam da je nedefinisana poruka, rekoh i sam da ni sam ne mogu da uperim prstom u nesto konkretno.

i nisam mislio na optimizaciju. kao da igra ima neki mouse acceleration.

tumaranje mu dodje kao previse vrtenja u krug u okruzenju koje nije raznoliko. napredak mi je bio spor i upgrade sistem nekako nezanimljiv na tom samom pocetku.
mozda mi jednostavno nije bio trenutak za takvu igru, mozda joj nisam dao dovoljno sanse, a mozda je prosto stvar ukusa ili ocekivanja. kada sam krenuo, ocekivao sam nesto slicnije prey-u iz 2006, vise akcije, malo napucavanja makar.

nisam ni trailer pogledao pre nego sto sam je probao, volim tako da uletim pa usput vidim u sta sam uleteo. isto za filmove. nekada me to zezne, ali zato ume da bude i top.

bioshock 1 mi se recimo bas svidjao, a ss2 nisam odigrao. uz baldur gate i diablo 2 mozda i jedina matora legendarna igra koju nisam dohvatio. otkrio sam je kada je bila toliko zastarela da se nisam naterao da je probam. mozda greska, a mozda nekad padne i remake.

Poslednja ispravka: polarnimeda (24.3.2022 u 7:12)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2022, 11:25   #224
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Prey (2017)

Ok, sad razumem. U pravu si, ima dosta tog famoznog "backtrackinga". U Bioshocku i SS2 je nekako toga manje dosta, vise se ide napred, ovamo se cesto vracamo na glavni lift, dok to nije slucaj sa dve pomenute igre. U njima postoje isto ta raskrsca, SS2 ima isto lift sa kojim treba iz prvog nivoa da krenes ka ostalim, u BS imas onaj kao "metro sferu" ali se ne vracas na istu lokaciju non stop.

Super je sto si pokrenuo ovu pricu, jer ne bih se setio tog lifta i preteranog backtrackinga. Iako je sama stanica dizajnirana vrhunski, ne mozemo da zanemarimo tu cinjenicu da se non stop vracamo na taj glavni lift i njime prevozimo do ostalih nivoa.

Sto se progresije skilova tice, verovatno je i tu mogao da bude bolji pejsing ali ja sad ne mogu da se setim da mi je tu nesto preterano skripalo. Eventualno da su drugacije resili one "psi" moci, kao li se zovu vec. Recimo u poredjenju sa SS2 i BS, tamo si imao tu neku vizueln razliku u samom nacinu upotrebe tih moci. BS imas levu ruku iz koje ispaljujes plazmide i to se jasno vizuelno vidi, deluje kao da zaista imas dodatne moci, SS2 isto imas posebnu sferu koju drzis u ruci i prikljucena je cevcicom u tvoju ruku (najomiljenije oruzje, najkarakteristicnije, kad god vidim kuglu u ruci znam da je SS2 u pitanju), tako da i tu tacno znas da posedujes nekakve nadljucke moci.

Ovde nemas uopste taj momenat, imali su priliku da kada pokupimo te moci da se mutiramo i da leva ruka igraca postane kao ona vanzemaljska crna ruka kojom bi ispaljivao te neke moci i slicno. To bi bilo cool, cak bi i sami kraj imao vise smisla.

edit:
Kad vec pominjem taj kraj igre i price, originalni Prey ima jedanu od najboljih zavrscnica ikad. Prosto igra toliko dobro vozi i builduje taj kraj da sam ja pustio suzu od srece i spontano sam krenuo da aplaudiram kada su krenuli credits. Jednostavno nema tu nekih ludilo tvistova i *****nja, vec savrsen buldup i klimaks do same zavrsnice. Kao da sam gledao neki Spilgergov film, pa i na momente na legendarni deciji film iz osamdesetih "Navigator" https://www.imdb.com/title/tt0091059/?ref_=nv_sr_srsg_0.
Ne pamtim da me i jedna igra tako vrhunski izvozala na samom kraju. Ok ima tu i tamo nekih tvistova koji su dobri, recimo u BS kecu ali to nije kraj igre - kraj u BS je srkoz bezveze ali je tvist vanserijski i po tome se pamti isto kao i SS2. Evo skoro sm presao Horizon Zero Dawn i opet taj kraj je antilklimaktican, nista spec, Disco Elysium kraj razocarao totalno, Torment Tides of Numenera isto kraj slicna fora kao u novom Prey i smece kraj, Control isto nidje veze neki mambodzambo, bla bla truc kraj... :P
Tako da ko nije odigrao originalni Prey neka to uradi obavezno, nemojte da gledate YT walkthrough jer to ne moze da se poredi sa igranjem.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (24.3.2022 u 11:44)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.3.2022)
Stara 24.3.2022, 15:43   #225
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Prey (2017)

Gledam nesto sa strane i ne slusam kuvara i samo cujem "Ukraine" Posle sam izguglao da vidim sta rece, jesam li dobro cuo.
Nekih 20ak sati igre, nabudzio sam se i sad je jos i zanimljivije.
Pomenuti "glavni lift" sam mozda 3x koristio, ne mrzi me da pesacim, istrazujem, skupljam sirovine...
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2022, 16:53   #226
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Prey (2017)

ja i nisam ravnopravan sagovornik posle nekoliko odigranih sati. samo kazem da me nije uvukla, donekle objasnio zasto, mada mislim da je glavna stvar ta sto sam hteo nesto sa manje mozga i vise akcije. tako da, mozda joj se vratim u nekom drugacijem momentu.

mogu da dodam i da protiv backtrackinga nemam nista kada je uradjen vrhunski. ne kazem da ovde nije, jer nisam dovoljno igrao, ali me je nekako smaralo da idem tamo vamo po praznim prostorijama i citam logove.

backtracking koji je po meni ubedljivo najbolji je u dark souls 1, mozda i zato sto se protivnici respawn-uju (sto inace ne volim, ali je u ovom slucaju super ukomponovano u srz mehanike). mislim da mi je to omiljena igra iz poslednjih 20 godina, level dizajn 10/10.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2022, 17:04   #227
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Prey (2017)

Backtracking jeste užasan ovde, pogotovo u poslednjoj trećini igre, ubija u pojam.
Dvaput sam prešao igru, prvi put sam je stavio na HDD jer nisam još imao odvojen SSD za igre kao sada, bilo je bolno
Ajd backtracking, ali nekad na loading screenu provedeš previše vremena čekajući da se učita level.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.3.2022)
Stara 25.3.2022, 15:01   #228
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Prey (2017)

Onaj quest kad se postavljaju tureti...uzmem onog ispred ulaza i da se ne bih penjao na catwalk sa njim, odozdo ga zavrljacim kroz prozor
Dobro je sto takve stvari mogu da se urade u igri.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prey 2 Marko Radonjic Akcione igre 81 29.5.2017 17:20
Forestry 2017 + Professional Farmer 2017 MARE GSX R Simulacije vožnje 3 8.4.2016 15:37
Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a Gradimir Zaštita 12 13.9.2012 16:43
Intel roadmap up to 2017 neddd Vesti 1 31.7.2011 13:34
Prey 2 maniyac otpaTci 2 14.3.2011 21:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com