Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Phone Zone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2012, 16:21   #1
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Kindle Fire

Pozdrav svima!

Planiram da kupim Kindle Fire preko brata u Americi i zanima me jedna stvar. Naime, u opisu ovog uređaja u novom broju SK piše da poseduje mogućnost bluetooth konekcije. Međutim, u službenim specifikacijama piše kako nema bluetooth mogućnosti. Da li postoji neka "caka" ili je u pitanju greška? Takođe, u desnom prozoru "Ukratko" piše kako Fire ima 8GB prostora za "vaše fajlove", ali zapravo ima oko 6GB što je u punom tekstu pravilno navedeno.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 2:31   #2
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Sto bi uzimao tablet ?? Nemoj mi reci samo za surf
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 11:50   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kindle Fire

Zvanicno, bluetooth ne postoji,ali zapravo fizicki postoji, samo softverski nije aktiviran. Zvancini ROM ga naravno ne podrzava, a trenutno ni nezvanicni, ali postoji sansa da ce ga neko osposobiti i na tome se radi sudeci po ljudima sa XDA developers foruma.
Naravno ne ocekuj neko brzo resenje, prosto je develeoperima trenutno interesantnije igranje sa ICS na Kindle-u i pokusaji da srede zvuk i reprodukciju videa u njemu, bluetooth na tabletu koji nema "telefonski" deo nije toliko vazan pa se niko ne trudi toliko oko toga.

Kindle Fire ima jedan cip od 8Gb flash memorije, a na njega su smesteni svi programi koji dolaze uz kindle, tako da je relna upotrebljiva kolicina memorije manja i jedan deo te memorije je rezervisan kao virtuelna SD kartica.

Naravno custom ROM i alatka za particionisanje mogu da donekle prilagode baratenje sa tih 8Gb po tvojoj zelji, ali tu treba dobrano povesti racuna ako se igras sa time kako ne bi brickovao uredjaj.

@starface
160e koliko Kindle Fire kosta je vec cifra za koju mozes da kazes da nije bacanje para, a 7" IPS ekran pristoje rezolucije na njemu je sasvim dovoljan za laksi surf, forum i slicno. Naravno, gledanje serija i flimova u krevetu je dodatni plus, nudi dozu privatnosti koju nemas na PC racunaru ako zivis sa nekim, a opet u poredjenju sa laptopovima je daleko manji i zgodniji.
Naravno, kako god okrenuo, talbeti su i dalje ono sto su bili i kada su se pojavili, igracke za nas stariju decu
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (8.1.2012)
Stara 8.1.2012, 17:00   #4
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Sto bi uzimao tablet ?? Nemoj mi reci samo za surf
Pa sviđa mi se ta igračka

Nameravao sam da kupim e-reader pošto imam mnogo pdf knjiga a ne volim da čitam na kompu. Kada sam video Fire odmah mi je privukao pažnju. Najviše mi treba za čitanje, ali naravno, sve dodatne mogućnosti jednog tableta koje poseduje samo su veliki plus.

Da li postoji mogućnost problema sa registracijom iz Srbije? Ako ga brat tamo uzme kao "gift", da li mogu da ga registrujem odavde?
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 22:04   #5
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Sve to stoji ali ipak i dalje smatram da mi je dati pare za to ...

Govori neko ko je bio najveca przenica za tablete (pratio uzivo prenose apple event-a gde su prvi put pokazali ipad 1 i 2,raspitivao se po forumima i netu itd) tako da ne pomislis da sam neki okoreli hejter .

Ako imas kintu i ako uglavnom uzimas zbog citanja knjiga i tako necega onda je opravdano (mada meni je uvek bolje uzeti knjigu a i zdravije zbog ociju).Ali ako uzimas to kao zamena za netbook.Prosto nije to to ...

Hmm a jel si razmisljao da uzmes polovan ipad 1 ili mozda iPad2?Sacekas mesec-dva taman da izadje iPad 3 i uzmes za male pare super stvarcicu...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 22:24   #6
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Razumem šta želiš da kažeš. Ja se uopšte ne razumem u tablete niti su me zanimali dok nisam video Fire. Kao što rekoh, treba mi nešto za čitanje knjiga i ovo mi se čini kao sjajna stvar, jer sve ostalo što poseduje posmatram kao bonus koji ulazi u ovu, po meni, sjajnu cenu (jer, koliko vidim, "pravi" tableti koštaju duplo više para).

Imao sam prilike da koristim iPad2 ali da budem iskren nije mi to ništa posebno zanimljivo (zapravo, nemam para za takvu kupovinu). E sad, kao što kažeš, ako padne cena možda se i predomislim jer Fire još uvek nisam kupio. Dao sam bratu pare ali nisam još javio da kupi pošto se postavlja pitanje kada se on vraća i da li će možda neko njegov ranije da se vrati. Svakako ću pratiti kretanje cena ostalih proizvoda pa ćemo videti. No, onaj subjektivan osećaj koji me prati otkada sam video Fire i pogledao mnogo recenzija na netu za sada me drži da uzmem njega
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 22:40   #7
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Za 288 evra imas NOV iPad1. Cena ce sigurno da mu se spusti kad izadje ipad 3 za nekih dodatnih 70 evra sto znaci da bi ti cak mogao da uzmes i nov ipad 1 da doplatis a mozda cak i jos vise ce pasti cena s obzirom da ce ljudi hteti naglo krenuti da prodaju ipad2 za ipad 3 zbog retina display-a tako da vredi se raspitati.A posebno to sto je ios 5 sjajan
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 22:56   #8
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Za 288 evra imas NOV iPad1. Cena ce sigurno da mu se spusti kad izadje ipad 3 za nekih dodatnih 70 evra sto znaci da bi ti cak mogao da uzmes i nov ipad 1 da doplatis a mozda cak i jos vise ce pasti cena s obzirom da ce ljudi hteti naglo krenuti da prodaju ipad2 za ipad 3 zbog retina display-a tako da vredi se raspitati.A posebno to sto je ios 5 sjajan
Hvala ti na informacijama, imaću to u vidu!
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2012, 0:50   #9
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Zaboravih daa ti napomene ako ti se ne zuri ali na malo duzi period , da sacekas lepo da izadje win 8 i onda da uzmes tablet.To bi ti tako zavrsilo posao . Znaci to nije fazon kao sadasnji tableti da pozajme MOBILE OS vec punokrvni OS napravljen za njih.E onda ce da bude klanica medju proizvodjacima tableta .

Moj predlog ti je da sacekas jos malo i da se ne zaleces jer su tableti i dalje u povoju i nisu tako zastupljeni medju ljudima. Kad izadje Win 8 cak i da hoces da uzmes neki drugi,svima ce opasti cena jer ce Microsoft i Apple da budu glavni (pretpostavljam),jedino ako ne napravi Google neki ubica OS.

Sa Win 8 mozes da radis opasne stvari,mislim pogledaj samo features na ovom snimku
http://www.youtube.com/watch?v=59mP3R4I8wU
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Starface na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (9.1.2012), Vavilon (9.1.2012)
Stara 9.1.2012, 12:34   #10
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kindle Fire

A kakvu literaturu citas?
Obican kindle sa e-inkom je definitivno jedini izbor za citanje kalsicnih knjiga.
Ako citas raznorazno "strucno" stivo sa dosta slika i tabela jedino tada ima smisla uzimati tablet.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2012, 14:16   #11
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Mešanu literaturu. Imam i "klasičnih" knjiga ali i onih sa slikama i grafovima i slično..
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 13:58   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kindle Fire

Onda ti ne gine da kupis oba Ja koristim Dell Streak za PDF, to je uglavnom strucna literatura koju ne citas duze od sat dnevno pa ne dolazi do veceg zamora ociju. Za obicne knjige, nista nije ravno e-inku.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2012, 16:04   #13
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

@Starface
pa naravno da je win8 'punokrvni OS' kad je napravljen da 'sisa krv' korisnicima
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2012, 13:30   #14
Иди бегај
Član
 
Član od: 21.12.2011.
Poruke: 136
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Ако вас занима, можете овде погледати видео опис "Kindle Fire"-а: http://www.eevblog.com/2011/11/27/ee...view-unboxing/

И ако неког, случајно, занима и електроника, може погледати и "испод хаубе": http://www.eevblog.com/2011/11/27/ee...blet-teardown/
Иди бегај je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Иди бегај na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (6.2.2012)
Stara 8.2.2012, 7:38   #15
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kindle Fire

Posle desetak dana koriscenja Kindle Fire tableta ukratko cu preneti neke od utisaka.

1. Tablet od 413g posle skoro godinu dana korsicenja kindle e-readera koji su skoro duplo laksi ovo deluje kao slon. Svestan sam da konkurencija uglavnom nije nista bolja i da je to prosto tako usled velikih baterija koje su potrebne, ali za citanje iz ruke na duze vreme svakako nije, za knjige i dalje koristim e-ink verziju koju ne bih menjao ni za sta, a Fire mu dodje zgodan za citanje strucne literature koja je u PDF-u a to radim kod kuce gde je Fire naslonjen na krevet,jastuk ili nesto trece.

2. Stock interfejs nisam mogao da svarim, kao ni nemogucnost pristupa Google Android marketu tako da su root uredjaja,instaliranje marketa i drugog launchera bili prva stvar koju sam uradio. Nazalost, uredjaj nije na listi podrzanih od strane Google marketa, tako da postoji dosta aplikacija koje se prosto nece pojaviti pri pretrazi istog(uglavnom igre, emulatori i slicno). Resenja za ovo ima ali za sada podrazumeva instaliranje nekog costom ROM-a koji Kindle Fire maskiraju kao Samsung Galaxy Tab P-1000 a sa time nisam jos uvek stigao da se igram.

3. Baterija izvlaci do nekih 6 sati ozbiljnog koriscenja koje podrazumeva surf u desktop modu sa ukljucenim flash sadrzajem, dosta youtube-a, pokoja serija, igra i slicno sto smatram da bi ipak moglo biti bolje za bateriju ovog kapaciteta i gledano na konkurenciju.

4. IPS ekran je zaista dobar, dobri uglovi jako puno znace.

5. Podrska zajednice na XDA forumu je dobra, ICS rom se razvija, za sada samo u beta verziji u kojoj ne radi video reprodukcija i jos ponesto ali obecava. Postoje dva recovery programa koji se mogu instalirati pa je igranje sa ROM-ovima prilicno bezbedno, a i u slucaju da nesto zapne, tu je Kindle Fire unbrick utilty koji spasava u gotovo svim mogucim problemima koji vas mogu zadesiti.

Sve u svemu, mislim da vredi tih 150e koliko kosta ali opet ponavljam, zgodan je za strucnu literaturu koja se cita sat-dva i kao zamena za desktop za one kojima se ne izlazi iz kreveta, ako citate klasicne knjige ni o cemu drugom osim e-inku nema ni pomena.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (11.2.2012), Mithrandir (11.2.2012)
Stara 8.3.2012, 16:17   #16
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

F1 sta uradi na kraju ? Izasao juce ipad3 pa se setih tebe ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2012, 18:35   #17
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Hvala na interesovanju Starface

Čekam da dođe brat ili njegov prijatelj iz Amerike. Još uvek planiram da uzmem Vatru. Videćemo šta će se još izdešavati do maja kada bi neko od njih trebao da dođe ovamo...
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2012, 18:46   #18
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Mislim da su nesto pominjali u skorije vreme da ce izbaciti fire 2. Procackaj na netu malo detaljnije. Ide ti u korist da ti obore cenu
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2012, 18:55   #19
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Mislim da su nesto pominjali u skorije vreme da ce izbaciti fire 2. Procackaj na netu malo detaljnije. Ide ti u korist da ti obore cenu
Jeste, i ja sam to čuo ali nisam pronašao ništa konkretno o tome.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2012, 11:59   #20
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kindle Fire

Stigao
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World of Tanks BigBadVuk Mrežne igre 32062 7.10.2023 16:34
Ati 9550 vs Ati 9600 lucky24 Grafika 16 30.8.2011 22:00
Threat Fire? lucky24 Zaštita 16 30.8.2011 10:18
Korice za Kindle 3 veximon87 Šta da kupim? 1 25.6.2011 21:56
Ati Fire GL EMLOOK Grafika 3 2.3.2007 5:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com