Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2018, 10:54   #1
CyberFX
Novi član
 
Član od: 3.5.2016.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom S4 problem sa sim karticom

Pozdrav, imam problem sa sim karticom..

Uzeo sam s4 i9505 pre godinu dana, radio je perfektno, pre 10-tak dana poceo je da gubi karticu..

U toku rada telefona samo izbaci poruku "sim kartica je izvadjena" i trazi da se restartuje telefon, kada sam restartovao radi normalno neko vreme pa opet, tako sve cesce..

Prvo sam trazio resenje u softveru, mobilne mreze, sistem, instalirao sma drugi sistem (lineage os sa andorid 7.1), zatim vratio na fabricki 5.1 i svo vreme i dalje isti problem..

Zatim sam otvorio telefon, prvo iznad kartice u slot gurnuo tanku plastiku da pritisne kontakt kartice, neko vreme radilo pa opet isto, zatim sam na konektor stavio parce akrtona i ponovo neko vreme je radilo pa ponovo isti problem..

Svo vreme sam testirao i drugu karticu (nemacka mreza lebara) telefon nikad nije izbacio tu karticu vec samo telenorovu. Kartica je secena jer je stara vis od 6-7 godina, otisao sam i zamenio karticu za novu i opet greska ista, apuslutno sve sto sam gore naveo sam ponovio sa novom karticom i uvek isto dok ova nemacka radi bez problema.


Razmisljao sam da odnesem u servis na zamenu konektora za karticu ali sve mislim da cu dzabe da bacim pare jer druga kartica radi bez problema dok ova nekad radi nekad ne...

Da li je neko imao ovakav problem, da li zna neko sta da pokusam?

telefon je fabricki sim free kupljen nov u svajcarskoj da ponovim radio je perfektno godinu i jace i sada samo na jednu karticu ne radi, tjs izbacuje je..

Fizicki telefon nema ostecenja
CyberFX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 0:07   #2
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom S4 problem sa sim karticom

Jel ti pokazuje da je sim izvadjen kad se to dogodi tipa signal bar je precrtan itd il samo spama notifikacije?

Sent from my Samsung Galaxy J7 2017 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 13:15   #3
CyberFX
Novi član
 
Član od: 3.5.2016.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: S4 problem sa sim karticom

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Jel ti pokazuje da je sim izvadjen kad se to dogodi tipa signal bar je precrtan itd il samo spama notifikacije?

Sent from my Samsung Galaxy J7 2017 using Tapatalk
Signal stoji pun a u poruci pise da je izvadjena kartica, poruka se ne moze iskljuciti vec mora da se restartuje, to je na fabrickom 5.1 androidu, dok na recimo lineage sistemu 14 (7.1 android) takva poruka ne izlazi vec samo pokaze precrtanu karticu u gornjoj navigaciji..

Ja sam ogotovo siguran sta je problem, ali ne bih ni da razmisljam o tome jer mi je stvarno krivo za telefon, popravka se ne isplati

Cisto me zanima da li je jos neko imao ovakav problem, kako je resio (ako je resio)

Moja pretpostavka je maticna ploca.
CyberFX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 13:39   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: S4 problem sa sim karticom

što ne probaš i treću karticu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 14:50   #5
CyberFX
Novi član
 
Član od: 3.5.2016.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: S4 problem sa sim karticom

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
što ne probaš i treću karticu
Probao sam, radi, medjutim to je bilo na kratko, uzeo sam od drugara da proverim upalio radi sve, vratio karticu njemu, nemam za testiranje na duze..

Uzecu ja maticnu, nasao sam isti telefon samo tac ne radi za male pare.. Hvala na odgovorima
CyberFX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 19:51   #6
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: S4 problem sa sim karticom

Vidi ja sam imao S4 od Verizona (usa carrier) al odkljucan telefon i kad god bi stavio bilo koji sim koji nije Verizon imao bih tu poruku medjutim sve je radilo pozivi/net/sms
Predpostavljam da je ista prica i u tvom slucaju ako ti radi telefon pored te poruke?
Moj je bio na fabrickom 5.0.1
Citat:
CyberFX kaže: Pregled poruke
Signal stoji pun a u poruci pise da je izvadjena kartica, poruka se ne moze iskljuciti vec mora da se restartuje, to je na fabrickom 5.1 androidu, dok na recimo lineage sistemu 14 (7.1 android) takva poruka ne izlazi vec samo pokaze precrtanu karticu u gornjoj navigaciji..

Ja sam ogotovo siguran sta je problem, ali ne bih ni da razmisljam o tome jer mi je stvarno krivo za telefon, popravka se ne isplati

Cisto me zanima da li je jos neko imao ovakav problem, kako je resio (ako je resio)

Moja pretpostavka je maticna ploca.
Sent from my Samsung Galaxy J7 2017 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem povezivanja I-Kom digitalne sa tv karticom... lopkoim Foto i audio/video 1 17.1.2012 23:25
Problem sa TV karticom ukisa Kvarovi 2 21.11.2010 15:49
Problem sa wireless karticom TP-Link stillWuNS Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 4.1.2010 13:13
Problem sa SATA karticom ili SATA rezačem Monk Psycho Nosači podataka 0 28.6.2008 11:46
Problem sa Audigy SE karticom dejan1980 Zvuk na računaru 22 28.6.2006 13:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com