Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2018, 22:12   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Pitanje za elektroničare (eksplodirao sam PSU :D)

Ovako, čačkao sam danas nešto oko jednog mog hobi projekta. Koristio sam thermal master napajanje od "420 W" (čuveno, koje stizalo uz Cooler Master elite kućište). U suštini, ono mi je služilo kao bench napajanje kada mi je trebala jednosmerna struja od 12 v (uglavnom LED i slično, nikada neko veliko opterecenje, 2-3 A maksimalno).

E danas, u svojoj beskonačnoj mudrosti sam hteo da proverim adapter koji mi je stigao uz matičnu ploču MSI Gaming 5 z97 (https://tpucdn.com/reviews/MSI/Z97_G...ug_a_small.jpg) koji posebno napaja audio sekciju na ploči. Plan je bio jednostavan: povežem ovaj adapter na molex na ovom bench napajanju i multimetrom proverim napon na drugom kraju adaptera.
Napajanje normalno pokrecem spajalica-metodom (povezem zelenu i crnu zicu na 24-pinskom konektoru).
ALI, čim sam uključio napajanje, ono je bacilo varnice (unutar napajanja) i izgoreo mi je šuko osigurač u razvodnoj kutiji.

Glavno pitanje je: da li je ovo moglo da ošteti ovaj adapter? Ja mislim da nije, pošto on definitivno nije nigde bio u spoju niti je šta bilo povezano na njega (čak ni multimetar, samo je bilo utaknuto u molex), a posle sam ga proverio multimetrom (u suštini, na onom manjem konektoru se nalaze samo dve žice, ground i 12v, nisu u spoju i imaju kontinuitet sa pinovima na klasičnom molex kraju, odnosno konektor radi kako bi trebalo). Da li je moglo da dođe do topljenja žica/izolacije u ovom adapteru? Mirnije bih spavao ako neko ko se razume da odgovor na ovo pitanje.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Teoretsko pitanje - konfa do 100 evra :) Eni Šta da kupim? 50 7.12.2012 14:47
Prosto pitanje, barem se nadam, validacija forme nepoverljiv Serverske aplikacije i baze podataka 2 26.9.2010 16:14
Stručno pitanje vezano za monitor FiresnakE Kvarovi 11 10.5.2010 10:10
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38
Pitanje za rubriku I/O PORT nesto nece herrnikolic O SK-u uopšte 5 14.12.2009 22:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com