Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2010, 18:29   #61
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ja nikad ne bih kupio foto aparat koji ne koristi SD/SHDC kartice. Ovaj Sony, po običaju, koristi razne Memory Stick formate, koji su em znatno skuplji od SD, em ih malo uređaja koristi.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2010, 21:54   #62
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
Ja nikad ne bih kupio foto aparat koji ne koristi SD/SHDC kartice. Ovaj Sony, po običaju, koristi razne Memory Stick formate, koji su em znatno skuplji od SD, em ih malo uređaja koristi.
Nerazumem ovaj komentar, aj pojasni mi malo? Razlika između kartica od 2gb teško da je veća od hiljadu dinara i ne kupuju se svaki dan. Valjda je bitniji kvalitet senzora, objektiva, potrošnja baterija....ovaj argument je bitan kad kupuješ aparat od 6000 dinara.

Poslednja ispravka: vlajo (17.2.2010 u 22:11)
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2010, 3:46   #63
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

SD/SDHC kartice se mogu koristiti u mnoštvu uređaja. Koliko ima uređaja koji koriste Pro, Pro Duo itd. kartice? Ja imam oko 20 GB memorijskog prostora u SD/SDHC karticama. Koliko je to para? Mnogo više od 6000 din. I šta bih radio posle sa tim karticama ako bi one išle samo u model aparata nekog konkretnog proizvođača?

Drugo, većina proizvođača koristi Sony senzore, ne vidim po čemu je senzor na ovom aparatu nešto specijalno. Objektiv je manje-više standardan 3x objektiv, imaš li info da je ovaj Sony objektiv nešto posebno? Potrošnja baterije? Meni pun džep Sanyo Eneloop baterija daje mnogo veću autonomiju od bilo kakve Li-Ion baterije. Nisam čuo da ovaj Sony model ima neku specijalno veliku autonomiju. Imaš drugi info?
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 19:01   #64
AcMilan91
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2008.
Poruke: 1.392
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

gde da kupim canon a480
AcMilan91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2010, 1:36   #65
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Canon je права ствар.
Ја имам Canon PowerShot A70 3,2 MP већ 5 година и прави много добре слике,чак боље и од неких новијих ових фенсерских од 10MP.
http://www.usa.canon.com/consumer/co...elTechSpecsAct

Али време је да га пензионишем и дам брату а себи приуштим CANON PowerShot A-1100IS јер сам већ имао прилике да испробам његове перформансе и стварно је перфектан,може да парира многим скупљим апаратима,мислим да му се цена креће од 130е па надаље.Свака искрена препорука!

Poslednja ispravka: Васили (24.3.2010 u 1:57)
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2010, 8:27   #66
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Hm, jesi sasvim siguran da ćeš kao vlasnik A70 biti srećan sa A1100 IS? Pravi naslednici A70 bili bi A720 IS i A650 IS, koji se više ne prave. Ne samo da A1100 nema manuelne komande, nego je 12 Mp za mene suludo za tu veličinu senzora.

Ja ću podsetiti da je sam Canon priznao suludost trke u megapikselima kad je svom najjačem kompaktu spustio "pikselažu". Naime, Canon G10 ima skoro 15 Mp, a najnoviji Canon G11 samo 10 Mp.

Canon A1100 IS ima neverovatnih 43 Mp/cm², G10 je imao samo 34 Mp/cm² pa je Canon, ipak, zaključio da je to previše, G11 ima 23 Mp/cm². Za poređenje, A720 IS je imao 32 Mp/cm², A650 IS 28 Mp/cm².

Poslednja ispravka: Wizard (24.3.2010 u 8:36)
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2010, 20:05   #67
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Sve mi je to poznato ali nazalost trenutno nema bolje zamene PowerShota u tim klasama.
Zanimljivi su mi iz serije SX ali su papreni.
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2010, 22:28   #68
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Znam da nema, nisam pametan. Nisam nešto posebno ni gledao te slike sa 12 Mp ali unapred znam da one moraju biti onako baš hard procesirane. Ako je tačno ono što piše na ITsvetu, možeš da kupiš A1000 IS za nekih desetak evra više, ili E1 za 103 evra. U osnovi to su isti aparati, ali ipak sa 10 Mp senzorom, što bi trebalo da rezultira nešto boljom slikom.

Opet, ako je tačan info na Itsvetu, prodaje se A710 IS za 380 evra (ja sam nov A720 IS platio nekih 230-240 evra) a A620 za neverovatnih 465 evra. Tako su se nekad polovni Fuji aparati sa SuperCCD senzorom prodavali po 3x većoj ceni od one po kojoj su kupljeni.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 0:50   #69
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Treba otvoriti temu Canon
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 1:32   #70
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Foto aparati se svode ovde na Canon, Olympus i Practicu. Neverovatno koliko je ponuda sve manja i manja.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 1:56   #71
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ne treba zaboraviti ni stari dobri Zenit (Зени́т)
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 12:30   #72
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ja imam punu torbu tog ruskog krša. Dva Zenita EM (jedan bez objektiva), Zorki 4, Ljubitelj 2 (kupio iz zezanja jer je delovao starinski, nikad ga nisam koristio, verovatno će dobro doći kao ukras za neku policu), Smena 8M...

Što se Canona tiče, meni je stvarno G11 WOW! Em mi se sviđa smanjenje rezolucije senzora, em ima pokretni ekran (to je fantastična stvar za snimanje fotki iz neobičnih uglova), em objektiv kreće od 28 mm. Šteta što nema malo veći zoom, ali da ima verovatno ne bi mogao da se održi kvalitet na celom opsegu. No, treba imati pare.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 13:56   #73
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

G11 je idealan aparat ako ti je teško da tegliš DSLR

Svidja mi se dizajn jer podseća na aparate iz prošlog milenijuma,i metalno kućište sa kojim je gotovo neuništiv!

Optičko tražilo mu je jako malo,kao da su ga stavili onako čisto estetski i da se ne bi oslanjali na njega vec na LCD tražilo.

Ono što me je oduševilo je što ima senzor manji naspram G10,svega 4MP,jer su kvalitetnije slike pri uslovima slabe vidljivosti,odnosno osvetljenja gde su veće ISO vrednosti.

Sočivo pokriva 28 mm pa sve do 140 mm što ovu G seriju čini moćnom,možeš da fotografišeš bukvalno sve što ti padne na pamet.

Možda jedina zamerka na video režimu što ima svega 720p rezolucije,ali su daleko kvalitetniji snimci od ostalih aparata koji imaju istu rezoluciju jer ima protok podataka od 10 Mb/s,mnoge HD kamere jedva da prelaze 9 Mb/s.

Sve u svemu idealan aparat zbog koga neće mnogi zažaliti njegovom kupovinom jer će biti suviše zauzeti fotografisanjem

Kao što kažeš Wizard,treba imati pare. Ali uvek se nadamo boljem
Za nesto manje para može se nabaviti Canon S90 koji ima isti senzor kao G11,i Panasonic Lumix LX3 bi mu bio dobra alternativa.
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 17:48   #74
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

да не отварам нову тему, да ли би неко могао да ми препоручи неки солидан дигитални фотоапарат до 100 (у складу с могућностима) и на који бренд да највише обраћам пажњу у овом ценовном рангу...листајући моделе на itsvet углавном сам наилазио на Benq, Olympus, Canon, Practica, Samsung...за Practica никад нисам чуо до сад, па би ме занимало какви су они по квалитету, као рецимо и Benq или Olympus фотоапарати?

поздрав

Poslednja ispravka: daniloBG (2.4.2010 u 18:15)
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 18:32   #75
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Osnovni kvalitet svih tih aparata je vrlo sličan. Prodavac u jednoj radnji mi je rekao da se BenQ mnogo vraća na raklemacije (mada kad radi izgleda da nije loš), sudeći po onome što pišu korisnici na Amazonu Canon A480 je krš neopevani i mnogo se kvari.

Pre svega, odredi šta želiš da aparat ima: AA baterije ili LiIon, da li treba da ima neke manuelne modove ili da bude čisti P&S, veličina itd. Onda je najbolje da odeš ovde:

http://www.flickr.com/cameras/

I pogledaš kakav kvalitet snimaka, boje itd, daju pojedini modeli. Jedino Practice tu nema, što samo po sebi nešto govori.

Moj je utisak da u klasi tih najjeftinijih aparata najsolidnije uređaje pravi Samsung, ali ne mora značiti da sam u pravu.

Kad suziš izbor nije loše otići na Amazon i Newegg pa pogledati recenzije korisnika, naročito one negativne. Tako ćeš dosta precizno moći da se orijentišeš.

Ja sam sličnim načinom izbora odlučio da kupim kao jeftini kompakt za svaki dan Samsung S860 (nema ga više u prodaji) i nisam se pokajao. Moji uslovi su bili da ima grip, da je što manji, da koristi AA baterije, da nije čist P&S nego da ima i neke manuelne modove i da budem, manje-više, zadovoljan kvalitetom slike. Posle analize izbor je pao na taj model.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
daniloBG (4.4.2010)
Stara 4.4.2010, 5:51   #76
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ја сам увек за ако може да се уштеди још 50 еура и купи се доста квалитетније.
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2010, 13:49   #77
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Problem je to što su stvari postale prilično unifikovane i za iste pare svi nude manje-više isto. U jednoj cenovnoj klasi retko ćemo sad naći da nešto izuzetno odudara kvalitetom, pre se treba koncentrisati na traženje baš loših uređaja. Problem je još veći kod baš jeftinih digitalaca. Npr. znamo da je Praktica OEM proizvođač za mnoge poznatije firme, ali ne znamo za koje. Tako da se može desiti da kupimo isti crap ali duplo skuplje, zbog etikete.

Drugi problem je to što je broj uređaja neverovatno veliki, inoviraju se otprilike dva puta godišnje, a nema načina da se donese realni sud dok ne radimo sa nekim aparatom. Testovi na netu su u 90% slučajeva potpuno beskorisni jer samo predstavljaju prepričani reklamni materijal proizvođača. Kod onih koji nude ozbiljne testove problem je to što je samo mali deo ponude na tržištu testiran. Znači, pipamo u mraku.

Ja ni iz jednog testa nisam video da Samsung s860 ima katastrofalan autofokus (fokusira on dobro kad fokusira, ali izuzetno često neće da fokusira i često sam prinuđen da kadriram isključivo tako što tražim tačku u kojoj će AF da proradi). Samo u jednom testu sam našao da ima veliki šum već na ISO 80. Meni ovo drugo ne smeta, to znači da sam aparat ne skida šum agresivno, što mi omogućava da ga ja u obradi skinem kvalitetnije. Ali za nekoga je ovo vrlo loša karakteristika.

Izgleda da je sad jedini način da se suvislo kupi foto aparat ono što rade Ameri: naruče 5-6 modela na Amazonu, isprobaju, zadrže najbolji a ostale vrate.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
daniloBG (4.4.2010)
Stara 4.4.2010, 18:47   #78
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Daleko smo mi od takvih mogućnosti
Pre nekako sam otvorio Panasonic klimu a unutra Midea
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2010, 19:39   #79
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ma znam... Ali ljudi pitaju a nemaš šta da preporučiš. Nekad si mogao da preporučiš Canon A720 IS i da znaš da nećeš omanuti. Sad je sve jeftino čist crap, a sve što vredi košta baš mnogo novca.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2010, 21:06   #80
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

троумим се између 3 модела:

SONY
DSC-W190 - 137е (li-ion) 12mp


SONY
DSC-W180 - 117е (li-ion) 10 mp

SONY
DSC-S930 - 97е (АА) 10mp


која је кључна разлика између литијумске и алкалне батерије и које су предности а које мане?...то ми је тренутно једина мука...модели су врло слични, прва два разликују само пиксели, трећи се издваја по типу батерија...да ли се одлучити за АА или литијумске?...мало знам о техници а велика је дилема, а помоћ би ми врло добродошла...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
digitalni fotoaparat, fotoaparat

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Treba mi pomoć pri instalaciji neta na XP! dc 22 Operativni sistemi 5 27.8.2009 11:55
Kako testirati Monitor pri kupovini? NSadian Grafika 16 3.11.2007 1:15
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com