Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2008, 22:38   #1
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Problem sa WMP-om

Imam sledeći problem sa Windows Media Player-om, za koji koristim plug-in DFX Audio Enhancer,

http://www.fxsound.com

izuzetna stvar (WMP sa, i bez njega, je kao nebo i zemlja, te je to i potvrda koliko je Microsoftov Audio driver loš. Inače, rade ga u verzijama za najpoznatije playere)

Da se vratim problemu; naime kod reprodukcije MP3 fajlova dolazi do sledeće anomalije:
Dok klizač počinje da "radi u novoj pesmi", ja još uvek čujem završetak prethodne, kao ovde u preslušavanju Billboard Top 100-1985; prethodna stvar je od Dire Straits-Money for nothing, i čuje se njeno završavanje sve do pređene pozicije klizača u tajmingu Madonine pesme.



a Madonina stvar počinje tek tu negde od pozicije klizača na slici. Tako je i kod prelaza na sledeću stvar kod svih pesama. No možda je i do mog drajvera za miša, jer se miš (Logitech) počeo čudno ponašati, kao da ne prosleđuje komande na vreme. Imam poteškoća u otvaranju padajućih izbornika, definitivno sa njim nešto nije kako treba (A sistem ne dozvoljava da se stavi originalni Logitech-ov driver, već koristi Microsoftov generički, probao sam i imao gadne probleme, koji su na kraju doveli do: reinstall, jer je u pitanju problem kompatibilnosti. Već sam jednom čini mi se komentarisao nešto na tu temu, o nekorektnom ponašanju Microsofta) Upravo u toku preslušavanja, kad želim skočiti na neku stvar, i nakon dvoklika na nju, opet se javlja ovaj deformitet u vidu reprodukcije kraja prethodne pesme. Nije do DFX-a, jer kad ga isključim, opet se dešava isto.
No ovo i nema neke veće veze sa driverom za miša, jer evo sad sam proverio, završetak jedne pesme nije onda kad klizač postigne krajnju desnu poziciju ("iscuri"), već uvek, kod svih pesama iz liste ista situacija, "zagazi" u tajming naredne pesme. Svašta, no sećam se da sam u jednom momentu, pre nekog vremena imao poruku da WMP nije propisno zatvoren, te ga je možda to poremetilo. Probaću sa njegovom reinstalacijom, a osim toga, ima li ko neki drugi savet i objašnjenje?

Poslednja ispravka: Suad Novic (5.9.2008 u 23:04)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
Marko 0401 (6.9.2008)
Stara 5.9.2008, 22:44   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

Meni zvuci kao da WMP pusta pesmu kako treba a ti slusas buffer koji debelo kasni.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2008, 22:45   #3
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

Nisam koristio nikad taj plejer za muziku, ali verovatno imas u opcijama da iskljucis taj efekat. Trebalo bi da je Fade efekat, ili ti fejd-aut. Probaj da nadjes pa iskljuci.

Taj efekat ima i AIMP plejer. Ili moze da bude do DFX Audio Enhancer-a, mnogi ga koriste za Winamp, ali meni se nesvidja.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2008, 23:17   #4
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
Nisam koristio nikad taj plejer za muziku, ali verovatno imas u opcijama da iskljucis taj efekat. Trebalo bi da je Fade efekat, ili ti fejd-aut. Probaj da nadjes pa iskljuci.

Taj efekat ima i AIMP plejer. Ili moze da bude do DFX Audio Enhancer-a, mnogi ga koriste za Winamp, ali meni se nesvidja.
Nije sigurno do DFX-a, kažem vam, isključim ga i opet isto. Ovo sa buffeom od Maria mi zvuči razumno, samo kako da podesim te stvari? Budi konkretniji.
BTW, DFX je fantastičan, neznam zašto ti se ne sviđa. Nemam nikakvih razloga da ga reklamiram, ali naprosto trebao bi da čuješ reprodukciju na mom Lap-u sa i bez njega i video bi ogromnu razliku. Uz sve to, krajnje je jednostavan za korišćenje. Ako ne voliš osnovni skin, imaš ponuđene još neke.

Update posta: Proverio sam i druge muzičke foldere, sa njima nema ovih devijacija, osim što mi je čitava Billboard kolekcija 80-90 sumnjiva; neki folderi su u redu ali recimo 1982-u neće uopšte da reprodukuje. U ostalim plejerima (VLC, BSPlejer,...) sve je u redu. Nisam pametan.

Poslednja ispravka: Suad Novic (6.9.2008 u 2:08)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2008, 0:32   #5
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

Reinstalirao sam WMP, i otvorio folder Billboard Top 100-1985, u kome je prva pesma 001 - Wham - Careless Whisper, i opet se, dakle na samom početku reprodukcije, kao u slučaju Madonone pesme, dok se klizač pomera, čuje završetak neke pesme. Znači da nije ni do buffer-a. Ovo mi se nikad ranije nije dešavalo.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2008, 1:39   #6
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

Stvarno je zvuk mnogo bolji uz DFX Audio Enhancer!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2008, 10:03   #7
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

Po mom skromnom mishljenju, Izotope OzoneMP ima mnogo bolji kvalitet zvuka u odnosu na DFX, pogotovo na extremnim setovanjima (tada znatno manje izoblichava zvuk nego DFX). Isprobaj ga, pa javi shta mislish

EDIT A zashto koristish WMP? DFX i Ozone podrzavaju Winamp od verzije 2.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2008, 13:43   #8
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Po mom skromnom mishljenju, Izotope OzoneMP ima mnogo bolji kvalitet zvuka u odnosu na DFX, pogotovo na extremnim setovanjima (tada znatno manje izoblichava zvuk nego DFX). Isprobaj ga, pa javi shta mislish

EDIT A zashto koristish WMP? DFX i Ozone podrzavaju Winamp od verzije 2.
Ma u redu je to, hvala, probaću sigurno, no nisam zato otpočeo ovaj post; zašto se WMP ponaša ovako hirovito?
Evo sad šta mi radi sa folderom 1986:
Ako ga otvorim iz njega (File->Open-> pa ga pronađem sa Browse i selektujem) odbija da pusti prvu pesmu, kao da je ne vidi. No ona je tu.



Ako pak odem na E: i pronađem folder, uđem u njega i kliknem na pesmu, pusti je bez problema. Kod ostalih plejera je sve u redu.Šta je u pitanju? Inače, svi MP3 fajlovi sa E: su smešteni u njegov Library, ustvari, sve što tamo smestim, trebao bi da automatski doda, tako sam ga podesio.
Koristim ga iz prostog razloga što je sistemski plejer, i kontam da bi sa njim trebalo biti najmanje problema, a ono skroz naopako.

Poslednja ispravka: Suad Novic (6.9.2008 u 13:57)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 0:44   #9
emailnikola
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Lokacija: nis
Poruke: 284
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku emailnikola
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

I ja sam prilicno siguran da je problem sa efektom fade out. Znas da postoji i fade in? Mozda je on! PS Taj efekat moze da bude ukljucen npr. iz zvucne a ne samo iz programa. Vidi da li i ostali programi to rade. Skini winamp...
emailnikola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 0:51   #10
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

File > Enhacements > Crossfading and Autovolume Leveling > Turn off Crossfading.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 2:02   #11
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

Dok ne saznamo da li je Crossfade problem, jedno pojasnjenje.
DFX nije audio drajver vec audio enhancer koji, uslovno receno, poboljsava muziku tako sto dodaje nesto sto u audio zapisu ne postoji, a na osnovu postojecih podataka. To sto WMP drugacije zvuci sa i bez DFX je normalno ali nije tacna tvrdnja da Majkrosoftov audio drajver (sta god da ti je to) zvuci lose. Zvuci onako kako bi zvucale pesme na bilo kom plejeru bez ekvilajzera i enhensera
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 18:51   #12
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WMP-om

Skinuo sam ponovo, i sad neme tih problema. Biće da nešto sa folderom nije bilo kako treba.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa povezivanjem mp3 playera sa kompom Partybreaker Kvarovi 18 9.4.2008 14:17
problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje djekicen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 6.4.2008 17:08
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
Problem sa MS Office-om dbaja Aplikativni softver 5 19.3.2008 9:32
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com