Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2009, 22:34   #81
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Pa ja ovom mom kompu tepam poneki put da je Mac, ali da se ne lazemo, nije. A rdi mi Snow Leopard. Samo da te upozorim, daleko je lakse i bolje koristiti i najtezu linux distribuciju (Slacware recimo) nego instalirati OS X na ne-crApple hardver iz prve i ne pogubiti zivce.
Nije ako imas zelju i zivce i naravno ako nemas para za pravi Mac!
DonCorleone91 je offline  
Stara 13.11.2009, 22:41   #82
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Mac racunari

A, jel komplikovana instalacija?
miša topola je offline  
Stara 13.11.2009, 22:42   #83
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
A, jel komplikovana instalacija?
Kao sto rece mickije, i kao sto sam se ja nadovezao, mada sad imaju neki cd-ovi koji se instaliraju kao bootloader koji emuliraju efi......
DonCorleone91 je offline  
Stara 13.11.2009, 22:46   #84
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Mac racunari

A znači ne može da se downloaduje sa Interneta?
P.S. Prvi put se raspitujem za ovaj OS.
miša topola je offline  
Stara 13.11.2009, 22:48   #85
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
A znači ne može da se downloaduje sa Interneta?
P.S. Prvi put se raspitujem za ovaj OS.
moze, moze, al ako te mrzi da ulozis sate i sate, onda odma sad stani, ako ne uputicemo te dalje!
DonCorleone91 je offline  
Stara 13.11.2009, 22:54   #86
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Mac racunari

Pokušaću da instaliram na "kršini" (koja je inače test mašina)
Ako nešto zaškripi, pitaću.
miša topola je offline  
Stara 13.11.2009, 23:00   #87
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Mac racunari

Kolika je krsina, da ti odma kazem da li moze ili ne moze?
DonCorleone91 je offline  
Stara 13.11.2009, 23:05   #88
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Mac racunari

Joj, nema pojma to smo ja i drug sklapali od naših starih komponenti.
Znam da ima 512MB+512MB DDR , HDD 120GB i neki procesor od 1,8 Ghz. Ne znam za grafičku i matičnu ploču
miša topola je offline  
Stara 13.11.2009, 23:10   #89
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Pa maticna ti predstavlja glavni elemenat koji ti daje odgovor da li mozes da instaliras hackintosh ili ne mozes tako da je moja preporuka da pre nego sto pocnes sa instalacijom pogledas nekim dijagnostickim programom koja ti je MB.
Drugi savet ti je da instaliras obicnog leoparda, recimo iPC za kog je procedura daleko jednostavnija nego instalacija snow leoparda.
Marti Misterija je offline  
Stara 13.11.2009, 23:23   #90
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Nije mi samo jasno zašto teme na ovom forumu vezane za Mac OS X nisu baš posećene (kad će neko da mi odgovori na pitanje u temi o P5Q). Na Benchmark forumu postoji soba za Mac OS X i puna je tema. Postoji i onaj forum Dizajn zona gde su sve sami Mac-ovci. Postoji i tuce (mislim) Apple specijalizovanih prodavnica u Beogradu. Pa ne bi postojale da nema potražnje.

Pošto ovo nije dizajn forum, a Mac računari nemaju neke probleme zbog kojih bi neko mogao da traži pomoć na forumu, logično je da nema Mac-ovaca (pazi ovu konstrukciju). Ali zašto se onda hackintosh-evci ne oglašavaju.

Izgleda da smo mi na SK Forumu ili suviše srećni ili suviše pametni da bi za hack probleme tražili pomoć na srpskom forumu. Ja prvi pošto sam ne pitajući nikoga kupio drugi hard disk i instalirao iDeneb posle jedno par nedelja istraživanja po netu, a izgleda da sam bio i srećan pošto je izgleda moja ploča odlična za hackintosh.

Nego da kažem i zbog teme nešto o Mac računarima. Ja nikako ne mislim da su Apple računari precenjeni, jer toliko novca Apple troši na njihovu proizvodnju i razvoj (pogotovo za razvoj i istraživanja). Ja mislim da ni jedan OEM proizvođač desktop i laptop računara na svetu ne polaže toliko na kvalitet kompoennti kao Apple.

Do skora sam se i nosio sa mišlju da bi Apple trebalo da izda OS X za PC i da bi time uklonio Microsoft sa tržišta. Ali to bi im uništilo proizvodnju hardvera. Kada je pre neki dan jedan drug sa faxa doneo MacBook Pro prosto sam se zaljubio u taj računar (aluminijum, trackpad, ekran kavog nema na PC laptopu). Posle toga sam totalno izbacio iz uma prvu rečenicu ovog pasusa.

Ne da Apple mora da održi proizvodnju računara nego ljudi moraju da se upoznaju sa Apple računarima. Svakom kompjuterašu bi Apple-ov računar trebalo da bude ideal, težnja... (meni jeste)

Jeste da treba kinta da bi se ušlo u Apple svet, ali ne treba da bi se ostalo. Apple računari (valjda) obično drže cenu mnogo duže nego PC-evi. Tako da je trošak ostajanja u Apple svetu verovatno isti kao i za PC.

U to ime predlažem da mi wanabe Mac-ovci sa SK foruma napravimo po bankama switcherske štedne račune na koje ćemo kad možemo da uplaćujemo novac kako ne bi došli u iskušenje da novac koji držimo u kući potrošimo na neku PC komponentu. I kada svi skupimo za Apple računar po izboru da se lepo sastanemo negde na roštilj (snimimo možda neki film i izmoniramo ga u iMovie) i proslavimo uspešan switch.

...u sunce ti 5 min sa apple računarom ti stvarno popije mozak
ivan90BG je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivan90BG na korisnoj poruci:
DonCorleone91 (14.11.2009)
Stara 13.11.2009, 23:26   #91
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Mac racunari

Znam da je na toj matičnoj radio Windows 7, onako solidno.
miša topola je offline  
Stara 13.11.2009, 23:57   #92
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Nije mi samo jasno zašto teme na ovom forumu vezane za Mac OS X nisu baš posećene (kad će neko da mi odgovori na pitanje u temi o P5Q). Na Benchmark forumu postoji soba za Mac OS X i puna je tema. Postoji i onaj forum Dizajn zona gde su sve sami Mac-ovci. Postoji i tuce (mislim) Apple specijalizovanih prodavnica u Beogradu. Pa ne bi postojale da nema potražnje.

Pošto ovo nije dizajn forum, a Mac računari nemaju neke probleme zbog kojih bi neko mogao da traži pomoć na forumu, logično je da nema Mac-ovaca (pazi ovu konstrukciju). Ali zašto se onda hackintosh-evci ne oglašavaju.

Izgleda da smo mi na SK Forumu ili suviše srećni ili suviše pametni da bi za hack probleme tražili pomoć na srpskom forumu. Ja prvi pošto sam ne pitajući nikoga kupio drugi hard disk i instalirao iDeneb posle jedno par nedelja istraživanja po netu, a izgleda da sam bio i srećan pošto je izgleda moja ploča odlična za hackintosh.

Nego da kažem i zbog teme nešto o Mac računarima. Ja nikako ne mislim da su Apple računari precenjeni, jer toliko novca Apple troši na njihovu proizvodnju i razvoj (pogotovo za razvoj i istraživanja). Ja mislim da ni jedan OEM proizvođač desktop i laptop računara na svetu ne polaže toliko na kvalitet kompoennti kao Apple.

Do skora sam se i nosio sa mišlju da bi Apple trebalo da izda OS X za PC i da bi time uklonio Microsoft sa tržišta. Ali to bi im uništilo proizvodnju hardvera. Kada je pre neki dan jedan drug sa faxa doneo MacBook Pro prosto sam se zaljubio u taj računar (aluminijum, trackpad, ekran kavog nema na PC laptopu). Posle toga sam totalno izbacio iz uma prvu rečenicu ovog pasusa.

Ne da Apple mora da održi proizvodnju računara nego ljudi moraju da se upoznaju sa Apple računarima. Svakom kompjuterašu bi Apple-ov računar trebalo da bude ideal, težnja... (meni jeste)

Jeste da treba kinta da bi se ušlo u Apple svet, ali ne treba da bi se ostalo. Apple računari (valjda) obično drže cenu mnogo duže nego PC-evi. Tako da je trošak ostajanja u Apple svetu verovatno isti kao i za PC.

U to ime predlažem da mi wanabe Mac-ovci sa SK foruma napravimo po bankama switcherske štedne račune na koje ćemo kad možemo da uplaćujemo novac kako ne bi došli u iskušenje da novac koji držimo u kući potrošimo na neku PC komponentu. I kada svi skupimo za Apple računar po izboru da se lepo sastanemo negde na roštilj (snimimo možda neki film i izmoniramo ga u iMovie) i proslavimo uspešan switch.

...u sunce ti 5 min sa apple računarom ti stvarno popije mozak
Ni slucajno ako apple pobedio microcoft .Dobili bi microsoft na kvadrat ne da bi softveri bili preplaceni nego i hardver a hardver ne mozes nelegalno .Rekoh ne pali me kutija i patka mi se nedize na bilo ciji os ili kompjuter a video sam i ja obicna jelka za nekave karaktere a za te pare dobices neku istu takvu jelku na pc sem sto ce biti jeftinija .
Otvorio je svoje radnje i microsoft sa istom garancijom i kvalitetom i obozavaci appla se sokirali da je isto i da pc izgleda isto i ima isti sarm na koji apple hvata.

@Miso SKINI neki program sa neta imas ih milon i pogledaj maticnu.
DAKINS je offline  
Stara 14.11.2009, 0:10   #93
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Znam da je na toj matičnoj radio Windows 7, onako solidno.
Ne mesaj babe(Windoza) i princeze(os x)!

@ivan90BG:
Aid zajedno da odemo do nekog apple distributera, mozda dobijemo popust na kolicinu

Sto se tice kvaliteta izmedju PC-a i Mac racunara, tu nema nikakve diskusije, niko ne moze da se pohvali tolikom istorijom hardvera i softvera kao oni.
Nebi ni valjalo da Mac OS X proizvodi i za PC, zato sto bi riknuli isto kao i Microsoft, nebi mogli da pokriju celo podrucje hardvera....ovako prave lepo sami za sebe i to radi kao svajcarski sat!
DonCorleone91 je offline  
Stara 14.11.2009, 0:15   #94
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Mac racunari

Evo uz pomoć CPU-Z sam saznao matičnu

NF3250K8AA
NF3250GK8AA
miša topola je offline  
Stara 14.11.2009, 12:15   #95
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
A, jel komplikovana instalacija?
Nemojte tako! Pa zašto postoji tema i ljudi koji su se trudili da napišu tutorijal i svoje iskustvo sa instalacijom Snow Leoparda. Pročitaj ovu temu i garantujem da će ti biti jasnije.

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Nije mi samo jasno zašto teme na ovom forumu vezane za Mac OS X nisu baš posećene (kad će neko da mi odgovori na pitanje u temi o P5Q). Na Benchmark forumu postoji soba za Mac OS X i puna je tema. Postoji i onaj forum Dizajn zona gde su sve sami Mac-ovci. Postoji i tuce (mislim) Apple specijalizovanih prodavnica u Beogradu. Pa ne bi postojale da nema potražnje.

Pošto ovo nije dizajn forum, a Mac računari nemaju neke probleme zbog kojih bi neko mogao da traži pomoć na forumu, logično je da nema Mac-ovaca (pazi ovu konstrukciju). Ali zašto se onda hackintosh-evci ne oglašavaju.

Izgleda da smo mi na SK Forumu ili suviše srećni ili suviše pametni da bi za hack probleme tražili pomoć na srpskom forumu. Ja prvi pošto sam ne pitajući nikoga kupio drugi hard disk i instalirao iDeneb posle jedno par nedelja istraživanja po netu, a izgleda da sam bio i srećan pošto je izgleda moja ploča odlična za hackintosh.
Nažalost, Mac računari su jako skupi u Evropi. Namerno sam napisao u Evropi, jer upravo upoređujem cenu za 27" iMac u Nemačkom Apple Store-u i kod nas - razlika je stotinak eura. Isti iMac je neuporedivo jeftiniji u SAD (može se kupiti odličan računar za razliku!). Da je ovakva cena kod nas (oko 1300 eura) imalo bi smisla skupljati i štedeti za njega. Svestan sam ja da ti ovo znaš, pa ne znam što pisah uopšte. (da olakšam dušu )
Mene je novi iMac potpuno sludeo, ali već Mac Pro ne bih kupio. iMac ima mnoge stvari koje ne možeš kupiti sem kod Apple-a, dok ekvivalent Mac Pro-u u "svetu običnog hardware-a" možeš kupiti za znatno manje pare. Doduše, meni performanse Mac Pro-a ne trebaju (Xeon procesor npr), verovatno ima ljudi kojima je takav trošak opravdan. Iskren da budem, jedva čekam novu generaciju Macbook Pro i Mac Pro.
Što se tiče same politike Apple-a, nadam se da će u budućnosti više pažnje pokloniti GPUu u svojim računarima. Pomenuti iMac ima Radeon 4850, pa je konačno Mac moguće koristiti i za ozbiljnije igranje (doduše, pri njegovoj rezoluciji... ). Istina, ne izlazi puno igara za OS X, ali tu je bootcamp.

Na kraju, nekoliko puta smo apelovali na nadležne () da otvore OS X podforum, ili makar da stave u sticky jednu Mac temu. Nažalost, oni smatraju da nema razloga za to i ja se moram složiti sa njima. S druge strane, ovako naša pisanija tu i tamo, jako su nepregledna i teško ih je naći. Bilo kako bilo, možda bismo mogli i sami da uradimo nešto po tom pitanju (da se više angažujemo, prenosimo update-ove i slično), kako bismo zaradili makar sticky. Vidite kako miša postavlja pitanja na koja je već odgovoreno (i više od toga), ali nije ni on kriv (treba iskopati onu temu o instalaciji SLa).
Mithrandir je offline  
Stara 14.11.2009, 22:43   #96
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Pošto sam student Fakulteta Organizacionih Nauka izložiću vam strategiju stavljnja ove teme u sticky.

DAKLE VOJNICI OVA TEMA ĆE BITI STICKY MAKAR NAS BANNOVALI. OVO RADIMO ZA NAŠU DRAGU JABUKU I ULOŽIĆEMO 110% ENERGIJE U TO.

Ok, cut the crap. Ovako ćemo. Postovaćemo u ovoj temi sve što ima veze sa Applom i Mac računarima da je održimo na prvoj strani, a poželjno u gornjoj polovini, i nadaćemo se da će je administracija u trenutku dekoncentrisanosti zakačiti na vrh sobe. Sigurno postoji gomila stvari koje bismo mogli da postujemo o Mac računarima ili Mac OS X-u da jednu temu održimo pri vrhu.

Znači zanimljivi i korisni programi, vaša iskustva u profesionalnoj primeni programa za Mac, Dashboard Widgets, Menu Extras, drajveri, vesti... ima toga dosta.

Evo ja bih počeo o cenama Mac-ova kod nas i u USA. Izgleda da je za nas ne baš imućne koji žudimo za Apple računarima najbolja opcija da računar pazarimo u inostranstvu, najpoželjnije u sjedinjenim državama. Mogu se ovde na naći ljudi koji donose Mac-ove iz Amerike i prodaju ih po znatno nižoj ceni od one u prodavnicama, ali se i oni ugrađuju dosta.

Hteo bih da čujem od nekoga ko se razume koliko bi moglo da košta slanje jednog MacBook-a u kutiji odande u Srbiju pošto imam tetku u Americi (ne rođenu al blisku), a stim u vezi me interesuju i provizije za slanje novca odavde tamo.
ivan90BG je offline  
Stara 14.11.2009, 23:09   #97
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Mac racunari

Šta je ovo, neka novembarska revolucija?
Djordje Turjacanin je offline  
Stara 15.11.2009, 0:35   #98
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Takva ti je sudbina nas koji nismo toliki geek-ovi da znamo odgovor na svaki problem za koji se pita na ovom forumu, a nemamo probleme sa računarom da stalno nešto pitamo.
ivan90BG je offline  
Stara 15.11.2009, 0:40   #99
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Hej ljudi, jer uradio neko update na 10.6.2 ? Ja jos nisam.
Mickie je offline  
Stara 15.11.2009, 1:32   #100
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Mac racunari

TAKO JE IVANE, UZ TEBE SMO!!!DO SMRTI!!!

Sad ozbiljno. Ako imas retial kopiju OS X-a mozes da je uploadujes lagano bez problema, tako da to nije problem.

Za kolegu revolucionara! Sto se tice slanja para, to je barem lako, prebacis samo sa racuna na radun, a sto se tice slanja laptop-a preko granice i carinjenje cini mi se da je neko ostavio link negde na forumu (ili je to mozda bio neki drugi forum ) gde lepo pise za koliku tezinu se placa kolika carina i sve sto je potrebno. Mada bolje ti je ako ti tetka dolazi nekad ovde da ga pazari i samo ga prenese kao svoj laptop da nebi morao dodatno da placas!
DonCorleone91 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
apple, mac


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop računari Sasa064 Prenosni računari 9 21.12.2008 12:16
Vaši i naši stari računari Bokile Brbljaonica 78 3.7.2008 23:11
DNK računari 100.000 puta brži od klasičnih Barni Brbljaonica 25 31.12.2007 3:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com