Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2006, 1:21   #101
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
AxeZ kaže:
Ti si ocigledno neznalica kad mozes da lupis toliko gluposti na tako malo mesta.
Linux je x puta funkcionalniji od svakog windowsa. Da ne govorim o tome da je fleksibilniji, stabilniji..itd
Za polupismene kretenoide funkcionalnoscu se smatra da je sve sareno i da imas leptirice na ekranu. Za prave ljude funkcionalnost je maksimalno iskoriscenje resursa i njegovo optimalno trosenje. ****s OS koji zahteva GB RAM/a samo da bi sebe pokrenuo sa nekim 3D prozorima, koji btw postoje na Linuxu vec godinama a i na MAC-u s tim da zahteaju mnogo manje resursa. To je egzemplar idiotizma i kretenoidnog projektovanja i programiranja operativnog sistema. OS treba da bude platforma na kojoj ce se vrteti zahtevni servisi a ne da bude zahtevan servis sam za sebe. .
Čim neko objektivno iznese mišljenje i kaže da Vista ne mora obavezno da troši 800 mb memorije,da svi drajveri iz xp-a perfektno rade i da već sada u beta fazi razvoja ima robustnost jednog ozbiljnog OS-a,odmah se jave dežurni „gurui“ Linuxa koji ne prezaju ni od uvreda i agresije čim im neko dirne njihovu „svetinju“ Linux.Izgleda da je poseta njihovog „prvosveštenika u čarapicama“ Stallmana Beogradu ostavila poguban uticaj u psihi mnogih samoproglašenih gurua Sv.Linusa i njegovog preosveštenstva RMS. Baš mi je žao što razmišljam svojom glavom a ne čekam da mi tamo neki freakovi poput Stallman-a u svojim „komunističkim manifestima“ kažu kako da razmišljam.
Citat:
AxeZ kaže:
Cisto za tvoju informaciju, Linux je vodeci OS na vodecih 100 superkompjutera na svetu dok windowsa nema nigde. .
Briga me za superkompjutere,zna se šta je Desktop OS broj 1 danas-Windows Xp a koliko već sutra-Windows Vista.
Citat:
AxeZ kaže:
Dalje, na Linuxu je raspolozivo nekoliko naprednih journaling fajlsistema vec odavno, dok windows po obicaju samo pokusava da imitira vec postojece....i po obicaju neuspesno. .
Windows ništa ne imitira,već se čeka zrelost jedne tehnologije da bi se implementirala u jedan ozbiljan OS,za razliku od Linuxa gde diletanti ubacuju šta stignu.

Citat:
Miloš kaže:
@AxeZ Слажем се са тобом у вези Linuxa. Он је као систем много боље урађен од Windowsa. Није он крив што постоји мањак професионалних апликација и игрица за њега. Зар не би било лепше (и лакше) радити у нпр. Sound Forgeu на Linuxu него на Windowsu? Уз већу стабилност.
Da je Linux toliko dobro urađen pa još i besplatan,nagrnuli bi programeri i kompanije da prave aplikacije i igre za Linux,ne bi mogli Linus i kompanija da se odbrane.Suočite se sa istinom-Linux ne može ni da prismrdi Windowsu ni po čemu.A da,nema virusa,kao da nekome i pada na pamet da piše maliciozne programe za Linux,da bi zarazio eventualno 1-2% računara.
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 1:51   #102
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
NenadN kaže:
Linux vs Windows vec postoji, svako ima svoj ukus.

@djuricdjordje inace nadam se da si probao Vistu kao i ja i totalno si u pravu hardwerske zahtevnosti koja ni sada nije mnogo zahtevna.
Naravno da sam probao i znam o čemu govorim,od ukupno 1 gb Ram-a kod mene Vista je bez Aero-a trošila jedva 200 mb.I sa Aerom Vista nije trošila više od 250-270 mb uz isključenje nepotrebnih servisa.Niti je troma niti spora zadivljujuće je stabilna za jednu betu.S druge strane neke KDE Linux distribucije se jedva vuku kao Mandriva na primer .Niko ne može da negira da Vista ne izgleda perfektno za razliku od Linuxa i da će biti superioran sistem budućnosti.Kada se uporedi KDE ili ne daj bože GNOME sa Aerom,vidi se koliko je Linux inferioran.
Da se ne bih samo bavio izgledom,reći ću da je i prepoznavanje hardvera odlično,da sam instalirao niz aplikacija od offica 2003 preko NERO-a,winrara,winamp-a,itd.skoro njih 60 i nijedna se nije srušila,a degradacije performansi nije uopšte bilo.Gotovo sve aplikacije koje su radile u Xp-u rade i na Visti čak i neki system utility(Sys.Mechanic 5) i to izuzetno stabilno.
Stvarno mi je muka kada vidim toliko „stručnjaka“ za Windows/vulgaris na primer/koji ne znaju ni kako se instalira windows 98-a „znaju“ sve o Visti i njenoj „nečuvenoj“ hardverskoj zahtevnosti.
Citat:
Miloš kaže:
Можда јесте тако. Али после крстарења интернетом са Windowsom Ad-Aware нађе 3-4 црва, а често и Kaspersky нађе нешто, а после крстарења са Linuxom - ништа. Одкад имам Linux нисам ништа закачио. Обратио сам пажњу на сајтове где има вируса где се Windows лако зарази - Linux иде без проблема.
Linux je malo selo,a Windows metropola,pa je normalno da ti u nekom seocetu bezbednost bude manje ugrožena nego u metropoli.I za Linux postoje virusi,pa ako je to kriterijum,ajde svi da koristimo BE OS i sličnu egzotiku jer za njih uopšte i nema virusa.
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 14:35   #103
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Recimo i da je Vista bila zahtevna, jeste ali to su starije verzije. Mogu da se kladim da od vas niko nije porbao betu 2 tj bulid 5342, kao sto rece djuricdjordje zahtevnost je normalna, doduse zahtevnije je ali ovo je beta, pola stavri se jos isprobava. Zasto pricati u prazno kad niste probali. To sto ste provbli starije verzije ne ide u prilog. Neznam ko je bese postavio ona screen shoot gde vista u idle modu uzima 800MB, to je neko uslikao na brzaka i ajd zravo. Normalno da sad ljudi imaju protiv viste i druge kompanije jednostavno pokusavaju da uniste Microsoft ali svi ce te vi preci na Vistu u najkracem roku od dve godine.

Poslednja ispravka: NenadN (18.4.2006 u 23:01)
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 18:33   #104
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Ko priča o Pentiumima I,reč je o tome da mašine sa 512 mb Ram-a vrlo slabo podnose Vistu a to su ipak Pentiumi IV ili jače mašine
Ja samo kazem da Vista nije za slabe kompjutere.To sto 60% ljudi ima 512 ili manje rama nije Microsoft kriv.Zasto bi oni u 2006 godini pravili nesto za Srbe. Na zapadu gde ljudi imaju para ,ram ne predstavlja problem.Ako hoces nesto sto zauzima malo rama baci se na win98.Posle sest godina morali su da osmisle nesto novo, i sigurno da je zahtevnije.Tada ti je trebalo za XP 256rama iako je 3/4 ljudi imalo 128.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 20:59   #105
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
PAIN kaže:
Ja samo kazem da Vista nije za slabe kompjutere.To sto 60% ljudi ima 512 ili manje rama nije Microsoft kriv.Zasto bi oni u 2006 godini pravili nesto za Srbe. Na zapadu gde ljudi imaju para ,ram ne predstavlja problem.Ako hoces nesto sto zauzima malo rama baci se na win98.Posle sest godina morali su da osmisle nesto novo, i sigurno da je zahtevnije.Tada ti je trebalo za XP 256rama iako je 3/4 ljudi imalo 128.
Da li si ti svestan sta pricas?
Kakvih fuckin 512 RAM-a. Svaki normalan OS mora da radi sa 128 ili manje. To sto neki zahtervaju minimum 512 ili 1 gig je bezobrazluk svoje vrste plus lose programiranje.
J.ebote koja logika...stvarno vas je windows zatupio.
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 22:04   #106
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
djuricdjordje kaže:
Zato je bolje pre kritike Viste pogledati konkurenciju-Linux koji još po funkcionalnosti nije dostigao ni Windows 95 a još 10 godina mu treba da stigne xp.
Nisi dobro obavešten. Ako je tebi funkcionalnost kopiranje Windowsa, onda se tu varaš. Funkcionalnost je nešto drugo i odnosi se na izvršavanje funkcija koje bi sistem trebalo da odradi. Linux je u suštini Unix... A unix sistemi imaju mnogo prednosti u odnosu na zatvorenu Windows arhitekturu. Ideja da Linux mora da stiže Windows je smešna. Takva priča ima smisla samo kad se govori o funkcionalnosti OSa kao desktop sistema i ograničava se samo na "koliko Linux mora da liči na Windows" i samim tim diskretuje samu sebe kao ozbiljnu.

Linux jednostavno nije Windows. Ako to prihvatiš, shvatićeš njegove prednosti. Ako ti u Linuxu tražiš Windows, onda si zalutao brdovitom stazom bez povratka.

BTW, Linux je od samog početka bio ozbiljniji OS od win95... Možda grafičko okruženje nije bilo dovoljno "uglađeno" (što je vrlo diskutabilno - više je bio u pitanju drugačiji pristup), ali sam OS je od trenutka ulaska u neku zrelu fazu bio mnogo ozbiljniji od Win95. Uostalom to i proizilazi iz korena na kojima je potekao Linux - Unixa. Windows 95 je obična 32bitna grafička nadogradnja DOSa. Iako je GUi manje više interesantan, niti je bio originalan, niti je bio nešto revolucionarno. O samoj stabilnosti i da ne pričamo.

Jednostavno tradicija Unix GUI-a je pratila drugačiju stazu od razvojne staze GUI okruženja za mikroračunare (ne samo Windows, već i MacOS, GEM, GEOS, Workbench, itd...). Zato i kažem da je u pitanju drugačiji pristup.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 22:18   #107
brainZ
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: /home/kg/pivara
Poruke: 208
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku brainZ
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
djuricdjordje kaže:
Linux je malo selo,a Windows metropola,pa je normalno da ti u nekom seocetu bezbednost bude manje ugrožena nego u metropoli.I za Linux postoje virusi,pa ako je to kriterijum,ajde svi da koristimo BE OS i sličnu egzotiku jer za njih uopšte i nema virusa.
Ne, djoko, vec je Linux elita, a windows masa. Linux podrzava dozvole, kao i svaki drugi Unix, da si koristio neki video bi da ti je za system wide instalaciju bilo cega pa i takve gluposti kao sto je igrica potreban root pass. Fajl sistem dakle ima implementirane dozvole, journaling, algoritam za iskoriscavanje prostora na disku optimizovan do te mere da prakticno nema fragmentacije... ovde je neko lupetao o kernel panic i core dump - kernel panic jos nisam video na svojoj masini i posle visegodisnjeg koriscenja Linuxa (video sam na jednom Mac OS X-u ), a core dump izbacuju programi koji imaju neki bug - ali kakve to veze ima sa Linuxom? Nista nije savrseno, ali je sve mnogo bolje od Windowsa...

Dalje, zar ti nije palo na pamet da s obzirom da kombinacija Linux/Apache pogoni 70% servera vaskolikog interneta postoji sasvim dovoljna motivacija mnogobrojnim haXXorima i haXXorcicima za pisanje virusa/trojana ili bilo kakvog drugog malwarea...? Ako nije, onda su tvoje sposobnosti logicke dedukcije u najmanju ruku diskutabilne, i ovo sto pises automatski potpada pod FUD.

http://www.theregister.co.uk/2003/10...ndows_viruses/

Bedtime read... Nista posebno, ali objasnjava osnovne koncepte...
brainZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 22:22   #108
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows Vista

Lupetala ti .... Kernel paic je kao BSOD. To sto jih ti nisi video.
Core dump je bug, a memory dump na windowsima je glupip windows. Svasta. Linux desktop opcenito koriste oni sa socialnijim hardwareom. A sto se serveske strane tice, tu nema zamerki Linuxu, mada je i Wins sve blize.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 22:27   #109
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
korisnik kaže:
Lupetala ti .... Kernel paic je kao BSOD. To sto jih ti nisi video.
Znaš li kada se kernel panic javlja na računarima na kojima nije ništa prčkano po sistemskim fajlovima? Nikad. Kada se javlja pri instalaciji drajvera koji nisu uključeni u kernel? Nikad. Znaš li kada se javlja pri menjanju podešavanja u Linuxu? Nikad... Znaš li kada se javlja ako je aplikacija loše napisana? Nikad.

A znaš li koliko se retko javlja? Vrlo retko. I to ako baš petljaš po kernelu. Uglavnom su rezultat loše podešenog kernela. U stabilnim kernelima se kernel panic vrlo retko, ako uopšte, javlja.

A u Windowsu BSOD?
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 22:29   #110
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows Vista

Onda kada je drajver u k. inace meni se javljao na vise dana pri izadi ppp tunela enkriptanog preko ssh sa blowfishom. nista prckano po kernelu.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 1:13   #111
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
bobzilla kaže:
A u Windowsu BSOD?
Vec duuugo vremena nisam imao prilike da vidim BSOD, stvar je samo u pravilnom odabiru hardvera i podesavanju sistema... I windows moze da bude jako stabilan sistem, samo je potrebno pripaziti na neke stvari...
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 9:16   #112
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
Da li si ti svestan sta pricas?
Kakvih fuckin 512 RAM-a. Svaki normalan OS mora da radi sa 128 ili manje.
Hehe... možda će ti OS i raditi, ali da vidim kako će da potera neku iole noviju aplikaciju sa 128 ili manje (npr. Photoshop)? Plus što module od 128 nećeš više ni naći u prodaji. Mislim, ako je nekom puno da dâ 50€ za 512MB rama, onda bolje da kupovinu računara odloži za neki kasniji period
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 10:52   #113
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows Vista

Jel imao neko problema sa koexistencijom viste i winxp na istom kompu, tacnije verzija viste je 5342 ako se ne varam.

Problem je sledeci:

Winxp imam na RAID 1 particiji, do sam vistu instalirao kao drugu partciju diska ne jednom PCI IDE kontroleru. E sad, Vista svati da postoji stari sistem, instalira novi loader i u njemu navede entry za stari boot.ini nacin i default sebe. Ali to sebe ne radi Stalno gnjavi da fali winload datoteka, znaci pobrkan mu je path.

Problem je sto novi nacin butovanja koisti drugaciju konfiguraciju (nema vise boot.ini)

Naredbo bcdedit definises slovo logickog pogona na kojem se nalazi vista.
Sad, koje je to slovo u fazi bootovanja ne mogu da ukapiram.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2006, 21:45   #114
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Evo za sve koji žele da vide da li će njihov komp moći da radi sa Vistom. Beta verzija, nisam skidao, jer mi je muka da skidam ta 4MB (dial-up) tako da to prepuštam vama. Download
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2006, 22:36   #115
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
hacker_aca kaže:
Evo za sve koji žele da vide da li će njihov komp moći da radi sa Vistom. Beta verzija, nisam skidao, jer mi je muka da skidam ta 4MB (dial-up) tako da to prepuštam vama. Download
U hvala evo skidam upravo sad.I ja imam dail-up pa malo se smaram.Nadam se da moje luce moze da fura Vistu.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2006, 1:34   #116
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
hacker_aca kaže:
Evo za sve koji žele da vide da li će njihov komp moći da radi sa Vistom. Beta verzija, nisam skidao, jer mi je muka da skidam ta 4MB (dial-up) tako da to prepuštam vama. Download
Ne lezi vraze:
"The Windows Vista Upgrade Advisor beta is currently unavailable, please check back soon. We apologize for the inconvenience."
Citat:
AxeZ kaže:
Svaki normalan OS mora da radi sa 128 ili manje.
Ma najbolje da radi sa 32 rama?!?
ccc... bezobrzni programeri sto prave tako zahtevne OS-e! ccc
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2006, 1:40   #117
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
The Finest Serbian Since '82 kaže:
Ne lezi vraze:
"The Windows Vista Upgrade Advisor beta is currently unavailable, please check back soon. We apologize for the inconvenience."
E pa ne znam zašto sada neće, ali kad sam ja došao na ovu stranu, onaj Download je bio kao hiperlink, ne znam šta im je.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2006, 1:42   #118
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows Vista

Citat:
hacker_aca kaže:
E pa ne znam zašto sada neće, ali kad sam ja došao na ovu stranu, onaj Download je bio kao hiperlink, ne znam šta im je.
Verovatno suvise ljudi nagrnulo. U svakom slucaju koristan link, thanx.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WIN Vista yoker86 Operativni sistemi 51 12.11.2006 13:49
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com