Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Pregled rezultata glasanja: Koji je OS po vama bolji
Windows 56 50,91%
Linux 54 49,09%
Glasova: 110. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2006, 11:54   #121
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Jedino u slackware sto sam morao da uradim preko konzole jeste mount /mnt/cdrom i nista vise.Sve moze preko GUI kao i u ostalim distroima.
diablo_ je offline  
Stara 2.1.2006, 14:22   #122
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Zato je bolje da Windows-fanovi malo uče Linux i pripremaju se za period kada se piraterija ni u kućnim uslovima neće tolerisati ili da pripremaju pare za licenciran softver.
EEEE pa gde ti to prijatelju vide u belom svetu da ti neko kuca na gajbu i pokaze znacku tipa" hmHmHmmmm dobar Dan mi gledamo da li imate legalan Windows pokazite nam vas racunar" Samo napred pirati na gajbu niko ne sme da vam krene inace ce oni u corku.
komunista je offline  
Stara 2.1.2006, 14:54   #123
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
komunista kaže:
EEEE pa gde ti to prijatelju vide u belom svetu da ti neko kuca na gajbu i pokaze znacku tipa" hmHmHmmmm dobar Dan mi gledamo da li imate legalan Windows pokazite nam vas racunar" Samo napred pirati na gajbu niko ne sme da vam krene inace ce oni u corku.
Nemoj suvise da se zanosis, kradja je kradja..potrebno je samo da dobiju nalog za pretres i bye bye.
A sudiju je lako ubediti.....
AxeZ je offline  
Stara 2.1.2006, 15:10   #124
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Ma kako da ne...
Reloader je offline  
Stara 2.1.2006, 15:23   #125
mare_bj
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 49
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Pa dobro , zar vam nije rekao TheFinestSerbianSince'82 da se ne svađate već samo da iznesete svoje mišljenje. A vi se ovde poklaste. Mislim da svaki operativni sistem ima svoje prednosti i mane. Ja sam do sada koristio Windows XP mada planiram da instaliram i Suse linux 10.
Što se tiče piraterije mislim da će to kod nas još duuugo vremena biti zastupljeno.
mare_bj je offline  
Stara 5.1.2006, 4:56   #126
fLuXx
Novi član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Windows VS. Linux

Tako je
fLuXx je offline  
Stara 6.1.2006, 0:18   #127
Doxi
Novi član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Doxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Doxi
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Linux je trenutno bezbedniji,sto je cinjenica!!!Medjutim,zastupljenost Windowsa je ogromna pa se iz tog razloga i pisu virusi i ostali zlonamerni programi najvise za Windows!Sto se tice samog operativnog sistema,nacina koriscenja i ostalih detalja to je stvar navike i ukusa!Da li ce Linux osvojiti trziste,to je pitanje ali ruku na srce tesko je moguce u skorije vreme!To vam je situacija kao sa mobilnim telefonima,Nokia je majka a drugi ce da kaze "ma kakva Nokia bre,ona se lakse prisluskuje od Simensa"iako je nokia jednostavnija i rasprostranjenija!Greska je kod Microsofta sto se mnogo zuri u izbacivanju nekih produkata,pa se u toj zurbi se i gresi!!To je sve zbog straha od konkurencije ali ipak cinjenica je da ce Windows jos uvek harati po svetu ako ne po kvalitetu onda po kvantitetu!!!
Doxi je offline  
Stara 6.1.2006, 2:11   #128
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Sto se mene tice Windows moze da bude zastupljeniji od linuxa i nista mi ne smeta da pisu viruse za njega.Ja znam sta meni odgovara i zasto to koristim tako da me vise nista ne interesuje...
diablo_ je offline  
Stara 6.1.2006, 3:10   #129
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
Doxi kaže:
Linux je trenutno bezbedniji,sto je cinjenica!!!Medjutim,zastupljenost Windowsa je ogromna pa se iz tog razloga i pisu virusi i ostali zlonamerni programi najvise za Windows!

Sto naravno nije istina.
Pored cinjenice da je windows lose projektovan i da gomila bagovitog koda doprinosi povecanoj ranjivosti, windows takodje sadrzi veoma mnogo tehnoloski problematicnih delova ( activex neko rece? ) koje prosto mame svojom pogresnom implementacijom i bagovitoscu.
Linux sa druge strane je od pocetka multiplatformski i visekorisnicki sistem sto sistemom smanjenih privilegija i odsustvom opskurnih tehnologija ( browser naprimer ugradjen toliko duboko u OS da je skoro nemoguce razluciti jedno od drugog ) doprinosi da je inherentno dosta sigurniji izmedju ostalog zahvaljujuci i svojim Unix korenima.
To i bolja tehnicka potkovanost prosecnog Linux korisnika ( ne ovi sto su juce videli Linux, oni bi se logovali kao root stalno, ali to su ionako windows korisnici, samo sto su uspeli da instaliraju Lindzu ) osiguravaju da virusa za Linux ne moze biti na nacin na koji smo navikli od windowsa.

Dakle imamo:
- Sistem privilegija na Linuxu koji ne dozvoljava zlonamernom kodu da se izvrsava. Ima to i windows, pogotovo NT, XP i sl ali windows korisnici jednostavno nisu naucili da razmisljaju na takav nacin. Jos i sada se velika vecina loguje kao administrator, sto se vidi i iz pokusaja koje microsoft cini sa svojim service packovima da takve stvari spreci.
Jednostavno, windows je OS za diletante, za njih je pravljen i tu nema pomoci.

- Drugo
Na Linuxu odsustvuje veliki broj poluzavrsenih tehnologija koje su raj za otkrivanje rupa, activex, smb/cifs protokoli kao i NetBios.
Serverske aplikacije na Linuxu su veoma dugo u razvoju i detaljno testirane. SMTP, FTP serveri su stabilni i sigurni bez poznatih sigurnosnih propusta. Enkripcija preko OpenSSL-a, SSH-a u sadejstvu sa ostalim tehnologijama dodatno smanjuje mogucnost kompromitacije.
Cak i kada se pronadje sigurnosni propust, otvorena priroda razvoja softvera na Linuxu doprinosi da greske budu ispravljene u veoma kratkom roku.
AxeZ je offline  
Stara 6.1.2006, 3:17   #130
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

"Jednostavno, windows je OS za diletante, za njih je pravljen i tu nema pomoci."

Ovo je vec drugi put za jedan dan da ovaj covek 99% ljudi naziva diabolama.Iskuliraj malo.Meni se vise svidja Win i radio sam sa svim verzijama pocev od 3.11.I sta sad,ja dam diletant?Eto ne volim da se *****am sa driverima za Linux,mrzi me da skidam fajlove kad mi zatrebaju,jednostavno volim kada mi je sve na jednom mestu.Windows to jeste.Sad sto neki ljudi ne znaju da ga koriste i ne poiskljucuju sve nepotrebne stvari to je njihov problem.To sto ti imas to malo znanja sa Linuxom pa mislis da su svi dileje koji znaju manje od tebe to je tvoj problem.Uostalom pogledaj glasanje pa onda cvili.
ACHTUNG je offline  
Stara 6.1.2006, 3:19   #131
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
"Jednostavno, windows je OS za diletante, za njih je pravljen i tu nema pomoci."

Ovo je vec drugi put za jedan dan da ovaj covek 99% ljudi naziva diabolama.Iskuliraj malo.Meni se vise svidja Win i radio sam sa svim verzijama pocev od 3.11.I sta sad,ja dam diletant?Eto ne volim da se *****am sa driverima za Linux,mrzi me da skidam fajlove kad mi zatrebaju,jednostavno volim kada mi je sve na jednom mestu.Windows to jeste.Sad sto neki ljudi ne znaju da ga koriste i ne poiskljucuju sve nepotrebne stvari to je njihov problem.To sto ti imas to malo znanja sa Linuxom pa mislis da su svi dileje koji znaju manje od tebe to je tvoj problem.Uostalom pogledaj glasanje pa onda cvili.
Knjigu u sake i da naucis sta znaci rec diletant...
AxeZ je offline  
Stara 6.1.2006, 3:21   #132
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Hmmm,mozda isto sto i balavci?Knjiski moljcu.
ACHTUNG je offline  
Stara 6.1.2006, 9:17   #133
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
"Jednostavno, windows je OS za diletante, za njih je pravljen i tu nema pomoci."

Ovo je vec drugi put za jedan dan da ovaj covek 99% ljudi naziva diabolama.Iskuliraj malo.Meni se vise svidja Win i radio sam sa svim verzijama pocev od 3.11.I sta sad,ja dam diletant?Eto ne volim da se *****am sa driverima za Linux,mrzi me da skidam fajlove kad mi zatrebaju,jednostavno volim kada mi je sve na jednom mestu.Windows to jeste.Sad sto neki ljudi ne znaju da ga koriste i ne poiskljucuju sve nepotrebne stvari to je njihov problem.To sto ti imas to malo znanja sa Linuxom pa mislis da su svi dileje koji znaju manje od tebe to je tvoj problem.Uostalom pogledaj glasanje pa onda cvili.
Decko mogao bi malo da se smiris, sta mislis o tome?Nemoj da vredjas druge ljude samo zato sto ne mozes nista od ovih stvari da objasnis!

Kada bi sad svi ljudi na planeti presli na DOS, da li bi i ti presao posto ga vecina koristi.Kvantitet nije kvalitet valjda to znas.

"To sto ti imas to malo znanja sa Linuxom" - Za toliko ima vise znanja od tebe!
diablo_ je offline  
Stara 6.1.2006, 22:13   #134
Doxi
Novi član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Doxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Doxi
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Ljudi,nema potrebe ulaziti u neku svadju zbog sukoba misljenja!Neka izabere svako sta hoce u zivotu ali ono sto sam rekao je realna cinjenica a ne nekakva propaganda!!Uostalom ja jurim svuda po netu i nema sta ne radim sa Windowsom i nikad ga u zivotu ga nisam reinstalirao zbog nekih virusa ili gresaka!!Nije zvaka sa seljaka kako kazu!Zavisi i od coveka kako odrzava sistem kao sto zavisi ocuvanost polovnog auta od samog vozaca ili vlasnika!Dzabe ti Mercedes ako si sirovina i seljacina!!
Doxi je offline  
Stara 6.1.2006, 23:55   #135
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
Doxi kaže:
Uostalom ja jurim svuda po netu i nema sta ne radim sa Windowsom i nikad ga u zivotu ga nisam reinstalirao zbog nekih virusa ili gresaka!!Nije zvaka sa seljaka kako kazu!Zavisi i od coveka kako odrzava sistem kao sto zavisi ocuvanost polovnog auta od samog vozaca ili vlasnika!Dzabe ti Mercedes ako si sirovina i seljacina!!
OK, znaci ti si jedini pametan a onih nekoliko miliona ljudi sto svaka 2-3 meseca reinstaliraju Windows su seljaci?
Reloader je offline  
Stara 7.1.2006, 1:31   #136
Doxi
Novi član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Doxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Doxi
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Decko,to o seljacima je napisano u drugom kontekstu!Verovatno nisi dovoljno pismen da bi shvatio sustinu poruke!Ja poznajem stotine ljudi koji nikada nisu reinstalirali windows a ti poznajes nekoliko miliona ljudi koji su reinstalirali ili si samo cuo da ih ima toliko!!Previse si brzoplet sa komentarima to nije zrelo uopste!Pozivam urednike da procitaju moje komentare i da sami razluce sustinu poruke!
Doxi je offline  
Stara 7.1.2006, 1:52   #137
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
Doxi kaže:
Verovatno nisi dovoljno pismen da bi shvatio sustinu poruke!
Da, ocigledno sam i ja seljak posto formatiram komp bar jednom godisnje

Citat:
Doxi kaže:
Ja poznajem stotine ljudi koji nikada nisu reinstalirali windows a ti poznajes nekoliko miliona ljudi koji su reinstalirali ili si samo cuo da ih ima toliko!!
Pa ajde neka sam ja budala obidji bilo koji forum osim Microsoftovog pa ce malo da ti se razjasni slika sveta

Citat:
Doxi kaže:
Previse si brzoplet sa komentarima to nije zrelo uopste!


Citat:
Doxi kaže:
Pozivam urednike da procitaju moje komentare i da sami razluce sustinu poruke!
Reloader je offline  
Stara 7.1.2006, 1:55   #138
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

"Zavisi i od coveka kako odrzava sistem..."
Upravo.Cela poenta koriscenja Windowsa.Primetio sam da ljudi koji voli Linux toooliko mrze Win da je to nemoguce.Ajde bre ljudi sta vam je,pa i vi ste radili na njemu.Mada to i razumem,mislim koriste bolji OS pa ih nervira ovaj.Ali nazivati koisnike Win-a retardima...Ja reinstaliram Win jednom godisnje.Takodje smatram da je krajnost kada se win reinstalira svaka 2-3 meseca.Ali slozicete se da je obicnom korisniku(filmovi,muzika, igrice) Win bolje resenje.
ACHTUNG je offline  
Stara 7.1.2006, 2:05   #139
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
Doxi kaže:
Decko,to o seljacima je napisano u drugom kontekstu!Verovatno nisi dovoljno pismen da bi shvatio sustinu poruke!Ja poznajem stotine ljudi koji nikada nisu reinstalirali windows a ti poznajes nekoliko miliona ljudi koji su reinstalirali ili si samo cuo da ih ima toliko!!Previse si brzoplet sa komentarima to nije zrelo uopste!Pozivam urednike da procitaju moje komentare i da sami razluce sustinu poruke!
hmmm...... izgleda da nisam ni ja pismen onda. Shvatio sam poruku, onako kako si je i napisao, tj. Seljak si ako ne znas da odrzavas Win!?!
Veoma zanimljivo...

Poslednja ispravka: The Finest Serbian Since '82 (7.1.2006 u 2:28)
The Finest Serbian Since '82 je offline  
Stara 7.1.2006, 2:08   #140
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
"Zavisi i od coveka kako odrzava sistem..."
Upravo.Cela poenta koriscenja Windowsa.Primetio sam da ljudi koji voli Linux toooliko mrze Win da je to nemoguce.Ajde bre ljudi sta vam je,pa i vi ste radili na njemu.Mada to i razumem,mislim koriste bolji OS pa ih nervira ovaj.Ali nazivati koisnike Win-a retardima...Ja reinstaliram Win jednom godisnje.Takodje smatram da je krajnost kada se win reinstalira svaka 2-3 meseca.Ali slozicete se da je obicnom korisniku(filmovi,muzika, igrice) Win bolje resenje.
Za igrice mu je najbolja konzola koji ce mu Q. komp.....filmove i muziu moze gledati/slusati na linuxu..a i za to ima resenje kucni bioskop i da uziva
Anak1n je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WIN Vista yoker86 Operativni sistemi 51 12.11.2006 13:49
Windows 98 Second Edition Night Hawk Operativni sistemi 32 16.12.2005 15:19
Windows Explorer u Full Screen modu Jack In The Box Operativni sistemi 5 13.12.2005 22:38
Problem sa Windows Registry-jem Vlado78 Operativni sistemi 10 8.12.2005 17:48
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com