Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Pregled rezultata glasanja: Hoće li WINDOWS opstati
DA 53 46,49%
NE 57 50,00%
HOĆE , MADA ĆE SE PRIKLJUČITI NEKOJ DRUGOJ PLATFORMI UZ SARADNJU MICROSOFTA I DRUGE KOMPANIJE 4 3,51%
Glasova: 114. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2012, 19:06   #141
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Mi smo u firmi jedva docekali da se otarasimo Open Office resenja. Svi smo slavili kad je firma naizad odresila kesu za MS Office.

Problema koliko hoces...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 19:09   #142
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Igranje je uvek big deal za "kucno" desktop trziste.

Da nije, ne bi se igracke konzole prodavale ko alve.

Dok god ima ljudi koji kupuju nove "naslove" za 60e (i to mesecno!), placati nekih 100+ kusur dolara za Win7 Home nece biti problem.
Ne kupujem više SK redovno, samo se povremeno ogrebem od komše i kad tako prelistavam imam utisak da je glavni gaming prešao konzole. Barem po broju prikaza igara koje su ili za wii ili xbox(ako se ne varam bez porta na pc).
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 19:20   #143
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Hmm... Linuxovci su neka bas uvredljiva sorta Jos i nas neutralne ce da proglase za Windouz ovce

Kao sto se moze zakljuciti na osnovu mojih postova nemam nista protiv Linuxa i jedva cekam da on postane skroz fukncionalan makar za taj "poslovni" svet... Dakle voleo bih da u buducnosti imam laptop sa Linuxom za internet i neke redovne stvari, za Office... ali bez AutoCADa nece da mi zavrsava pos'o. Thats why Linux still sucks, for me.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 19:36   #144
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Hmm... Linuxovci su neka bas uvredljiva sorta Jos i nas neutralne ce da proglase za Windouz ovce
---
Ma, ko se to ovde ljuti?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 19:37   #145
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Linux je odlican izbor za neke stvari, daleko od toga da ne valja.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 19:41   #146
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

@Nikola16789
Jendostavno je nemoguće da je procenat veći od 10%, ispalo bi da svaka 10-a osoba koja koristi komp korisi i CAD. Ima vas, ali ne baš toliko. Kada dodamo ove za audio i video editing, dobijemo cifru od 15-20% korisnika. Ali zato velika većina koja komp koristi za net, muziku, video i igre će uskoro bez problema moći preći na Linux, pod uslovom da hoće. Ali navika je opasna stvar, znam kako je meni bilo kada sam prelazio. Nažalost, ako neko ne bude ima loša iskustva sa winom (kao što sam ih ja recimo imao), ne znam da li će mu uopšte padati na pamet da menja rutinu. Pri tome mislim na obične korisnike, ne one koji se generalno interesuju za IT sektor, tu već ima više ljudi koje će ako ništa drugo makar probati Linux kad tad.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mi smo u firmi jedva docekali da se otarasimo Open Office resenja. Svi smo slavili kad je firma naizad odresila kesu za MS Office.
Problema koliko hoces...
Ja i dan danas ljudima kada moram da stavljam win, stavljam office 2003. Jer za veliku većinu korisnika ima čak i previše opcija i veoma je lak za snalaženje. Tako da je moje mišljenje da je većini ljudi ljudi interfejs 2003 zgodniji od interfejsa officea 2007. A Libre Office je napravio priličan pomak u odnosu na Open Office, uglavnom ispod haube, tako da ga slobodno probaj, prijatno ćeš se iznenaditi.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 20:08   #147
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
@Nikola16789
Jendostavno je nemoguće da je procenat veći od 10%, ispalo bi da svaka 10-a osoba koja koristi komp korisi i CAD. Ima vas, ali ne baš toliko. Kada dodamo ove za audio i video editing, dobijemo cifru od 15-20% korisnika. Ali zato velika većina koja komp koristi za net, muziku, video i igre će uskoro bez problema moći preći na Linux, pod uslovom da hoće. Ali navika je opasna stvar, znam kako je meni bilo kada sam prelazio. Nažalost, ako neko ne bude ima loša iskustva sa winom (kao što sam ih ja recimo imao), ne znam da li će mu uopšte padati na pamet da menja rutinu. Pri tome mislim na obične korisnike, ne one koji se generalno interesuju za IT sektor, tu već ima više ljudi koje će ako ništa drugo makar probati Linux kad tad.
Cekaj, malopre si rekao da ih sve ukupno nema ni 10%, citiram:
Citat:
Činjenica je da ima još par profesionalnih programa koji ne rade na Linuxu, ali kada saberemo sa korisnicima CAD-a, ne dobijemo ni 10% ukupnih korisnika. A ono što mnogima smeta - igre, će uskoro doći, Steam za Linux je već ušao u closed beta fazu. Tako da dajte neke druge argumente.
A sad ih ima duplo vise 15-20%, sto je cini mi se mnogo realnije.

Ja zaista ne vidim zasto bi neko menjao rutinu da prelazi sa wina na linux ako na windowsu nema nikakvih problema i ako mu ne smeta da plati windows, koji btw i nije previse skup za home verzije.

Kad podvucemo crtu dolazimo do cinjenice da se nikom ne prelazi na linux iz ovih ili onih razloga.

Jednostavno, linux ne nudi nista sto bi korisnike nateralo da predju na njega.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 20:12   #148
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mi smo u firmi jedva docekali da se otarasimo Open Office resenja. Svi smo slavili kad je firma naizad odresila kesu za MS Office.

Problema koliko hoces...
BTW, Open Office je ugašen projekat.

Sad pošto Vam je kesa u firmi izgleda duboka, ima da plaćate svako malo za upgrade tog savršenstva koje je često nekompatibilno sa prethodnim verzijama same sebe.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 20:14   #149
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
---
Jednostavno, linux ne nudi nista sto bi korisnike nateralo da predju na njega.
Ili nudi isto što nudi i win samo, lavovskim delom, za džabe i sa mnogo manje sigurnosnih propusta, backdoor-ova, adware-a...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 20:50   #150
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
BTW, Open Office je ugašen projekat.

Sad pošto Vam je kesa u firmi izgleda duboka, ima da plaćate svako malo za upgrade tog savršenstva koje je često nekompatibilno sa prethodnim verzijama same sebe.
Pa bas ta kompatibilnost nam je i bila najveci problem. Narocito zato sto mnogo klijenata koristi MS office resenja, a OO se prosto nije uvek snalazio da to prikaze kako valja.

Toliki je bio problem da smo imali "dedicated" masinu sa placenim MS Officom pa smo radili remote deskop na nju uvek kada je nekome trebalo da uradi nesto dge ne moze bez MS Office-a.

Poslednja ispravka: player1 (31.10.2012 u 0:34)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 20:52   #151
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ili nudi isto što nudi i win samo, lavovskim delom, za džabe i sa mnogo manje sigurnosnih propusta, backdoor-ova, adware-a...
Problem je sto ne nudi sve, niti na istom nivou.

Naravno, nudi cesto i nesto sto win nema, ali uvek je problem ono sto linux nema, a ne sta ima, kada ljude treba ubediti da predju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 21:15   #152
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

@Nikola16789
Nisam se dobro izrazio. Manje od 10% ima vas koji koristite CAD i te stručne programe (koji se koriste u elektroinženjerstvu, arhitekturi, itd...), zaboravio sam za audio i video editing pa sam dodao na to sve i tako dolazimo do cifre 15-20%. Mada, koliko me sećanje služi, pre godinak dana sam čitao da se dobar deo video editinga za sve ove moderne crtaće radi upravo u Linuxu, ne mogu da se setim alata, naravno da je komercijalan i da se debelo plaća. Ali ga veliki studiji koriste na Linuxu. Ako se setim imena ili izguglam postaviću ovde.

Nisam mislio da ne nudi ništa drugačije, nego su ljudi zaglavljeni u M$ kolotečinu još od malena, i može Linux da bude i 100 puta brži, oni neće hteti iz te kolotečine da izađu. E to je ta navika. Nudi Linux svašta nešto drugačije, samo je problem što većina ljudi ne poštuje tuđi rad, i kao dobar dan im je da se koriste piratske verzije programa, te im ova open source filozofija (koja meni puno znači) ništa ne znači. Kada bi se to promenilo, bila bi drugačija priča. Ali do tada ljudi neće imati velikog razloga za prelazak na Linux. To je samo u glavi, ne mora M$ da počne da kontroliše svoje proizvode pa da ljudi traže alternativu, nego treba ljudi malo da mućnu glavom. Tek onda će videti koliko Linux može biti drugačiji i bolji, ako samo malo razmišljaju van šablona nametnutnog još od malena.

@player1
Mislim da je broj tih opcija koje su vam falile sada sveden na veoma malu cifru, a možda su već i implementirane u Libre Office-u.

@ColdBoot
Open Office nije ugašen projekat, Apache je sada zadužen za njega.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
ColdBoot (30.10.2012)
Stara 30.10.2012, 21:34   #153
JohnnyB
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 213
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Samo da se ubacim ovako, s neba pa u rebra, posto citam ovu temu, ali ne ucestvujem toliko:
Ko kaze da za Linux nema dobrih CAD paketa, onda se ocigledno ni ne bavi profesionalno CAD-om. Kod mene u firmi smo pokupovali licence za BricsCAD koji je odlican CAD program, verujte mi na rec. To sto svi poskidaju autoCAD i ne mogu da "rade" u necemu drugom, to je vec njihov problem sto ne zele da se razvijaju ili napreduju. Druga, besplatna verzija i za poslovne korisnike je DraftSight poznate i velike nam firme Dassault Systemes.

On-topic: Konacno su u Microsoftu shvatili da treba da se napravi zatvoreni sistem, sa testiranim i potpisanim aplikacijama. I treba da je tako. Za normalan svet gde se kupuju aplikacije, to ce biti samo korak u dobrom pravcu: odes na market, kupis proverenu aplikaciju i bole te brige. Pa zar nije isto i na MacOS, iOSu, Androidu, pa i na linuxima? Time ce povecati i bezbednost, jer ce se i besplatne aplikacije plasirati putem marketa, te biti i proveravane. To sto se nama iz Srbistana nece svideti, zbog placanja, jbga, pa oni i ne prave sisteme za nas pirate.
JohnnyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyB na korisnoj poruci:
Mr.Eco (30.10.2012), todos (31.10.2012), toxic (31.10.2012)
Stara 30.10.2012, 22:24   #154
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa bas ta kompatibilnost nam je i bila najveci problem. Narocito zato sto mnogo klijenata koristi MS office resenja, a OO se prosto nije uvek snalazio da to prikaze kako valja.

Toliki je bio problem da smo imali "dedicated" masinu sa placnim MS Officom pa smo radili remote deskop na nju uvek kada je nekome trebalo da uradi nesto dge ne moze bez MS Office-a.
Jbg, to stoji. Susretao sam se tim problemom...

@blastbeat
Kad sam prešao na LO nekako je bio na ničijoj zemlji... posle više nisam pratio šta se sa njima dešava.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja rečenica iz igre... shimec O igrama uopšte 512 27.8.2015 23:13
Najbolji lik iz igre, neka anketa počne! Wolverine O igrama uopšte 494 25.7.2012 3:10
Lik iz igre koji vas je najvise uplašio Daredevil 2 O igrama uopšte 288 23.11.2011 16:27
Koju DX10 grafichku do 200€ uzeti za igre? Acid ŠDK - Grafika 66 14.10.2007 14:06
Koji je ovo lik iz igre "Everquest"? Scully Mrežne igre 3 14.3.2007 11:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com