Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2010, 14:20   #1
Excess^TeAm DzonI
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Lokacija: Mirijevo
Poruke: 78
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Exclamation Zeza instalacija win. XP sp.2

Izvinite na zargonu u naslovu (ako nisam postavio na dobro mesto neka je moderatori premesete ne moraju da me kazne..Shvatite me nov sam :S) daklem imam instaliran Windows 7 starter koji sam upgrejdovao preko anytime ugrade-a.I sada kada hocu da predjem ponovo na win XP immam ga na flesu on nece da predje smrda kada pokrenem instalaciju budjavu ono install je zakamenjeno (nadam se da sam se lepo izrazio)(ako nekoga zanima moje misljenje je da je windows 7 krs) e sada ovo je moje licno misljenje i ne zelim da se tema oberise jer ce ostali spamovati o tome kako je 7 bolja ili kako je linux zakon k**ac palac samo mi pomozite.Umapred hvala
Excess^TeAm DzonI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 14:37   #2
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Zeza instalacija win. XP sp.2

Hm...

Pre svega, da li tvoj kompjuter (koji je?) ima sve drajvere za XP?
Da li je možda potreban SATA drajver?
Zašto ne instaliraš standardnim putem, sa CD/DVDa?
Zašto XP SP2, a ne SP3?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 14:48   #3
Excess^TeAm DzonI
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Lokacija: Mirijevo
Poruke: 78
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zeza instalacija win. XP sp.2

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Hm...

Pre svega, da li tvoj kompjuter (koji je?) ima sve drajvere za XP?
Da li je možda potreban SATA drajver?
Zašto ne instaliraš standardnim putem, sa CD/DVDa?
Zašto XP SP2, a ne SP3?
Imam uni drajvere.
Ne bih znao da ti kazem...(pojasni malo)
Zato sto ga nemam na CD-u a nemam ni 1 prazan CD
Jer mi se vise svidja SP2..
Excess^TeAm DzonI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 15:18   #4
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Zeza instalacija win. XP sp.2

Da bi se mogao da instalira bilo koji OS na mašinu preko USBa, mora da se napravi posebna instalacija za njega, da USB bude butabilan, ne standardno kopiranje fajlova sa CDa ili DVDa na USB.

Pod 2, uobuičajen problem koji se javlja pri ovakvim instalacijama je nedostatak SATA drajvera u okviru instalacije XPa, a to za sobom povuče da neće doći do instalacije sistema. I na to treba obratiti pažnju, dakle, integracija drajvera (pošto ako ih nemaš integrisane unutar instalacijonog diska on kasnije traži dotične, a oni jedino mogu da se ubace preko flopy-ja, takva je rutina kod XPa). Takođe, imaš još jednu stvar koja bi trebala da se proveri u BIOSu, koji je tip veze HDa sa kompom, znam da je moralo na nekoliko njih da se to menja pri reinstalaciji sistema sa XPom.

Pod 3 dobro proveri pre bilo kakve dalje priče da li uopšte imaš neophodne drajvere i neophodne ostale programe za podršku za tvoj laptop za XP. Jer ako nemaš, džaba krečimo, dok identifikuješ i prikupiš sve što treba, pa pitanje kako će da radi ....
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 15:28   #5
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Zeza instalacija win. XP sp.2

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Zašto XP SP2, a ne SP3?
Vizuelno, SP3 se ne razlikuje od SP2, ali je puno stabilniji i sigurniji od istog. Priča da igre bolje rade na SP2 nego na SP3 je urbana legenda.

Poslednja ispravka: Sass Drake (1.11.2010 u 15:34) Razlog: ne->nego na
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 15:33   #6
Excess^TeAm DzonI
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Lokacija: Mirijevo
Poruke: 78
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zeza instalacija win. XP sp.2

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Da bi se mogao da instalira bilo koji OS na mašinu preko USBa, mora da se napravi posebna instalacija za njega, da USB bude butabilan, ne standardno kopiranje fajlova sa CDa ili DVDa na USB.

Pod 2, uobuičajen problem koji se javlja pri ovakvim instalacijama je nedostatak SATA drajvera u okviru instalacije XPa, a to za sobom povuče da neće doći do instalacije sistema. I na to treba obratiti pažnju, dakle, integracija drajvera (pošto ako ih nemaš integrisane unutar instalacijonog diska on kasnije traži dotične, a oni jedino mogu da se ubace preko flopy-ja, takva je rutina kod XPa). Takođe, imaš još jednu stvar koja bi trebala da se proveri u BIOSu, koji je tip veze HDa sa kompom, znam da je moralo na nekoliko njih da se to menja pri reinstalaciji sistema sa XPom.

Pod 3 dobro proveri pre bilo kakve dalje priče da li uopšte imaš neophodne drajvere i neophodne ostale programe za podršku za tvoj laptop za XP. Jer ako nemaš, džaba krečimo, dok identifikuješ i prikupiš sve što treba, pa pitanje kako će da radi ....
Hm...pogledacu da ga narezem na CD ako nadjem neki Pisi-Brisi CD jer samo takve koristim..Auuuh dok ja analiziram tvoj post ostaricu...
Excess^TeAm DzonI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 15:53   #7
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Zeza instalacija win. XP sp.2

Excess^TeAm DzonI :
Da budem iskren ni meni se ne bi svideo Windows 7 Starter međutim Windows 7 Ultimate je sasvim druga priča.

Koji laptop imaš ? Čisto da proverimo da li je moguće da se pohvataju drajveri za Windows XP.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2010, 5:27   #8
Excess^TeAm DzonI
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Lokacija: Mirijevo
Poruke: 78
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zeza instalacija win. XP sp.2

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Excess^TeAm DzonI :
Da budem iskren ni meni se ne bi svideo Windows 7 Starter međutim Windows 7 Ultimate je sasvim druga priča.

Koji laptop imaš ? Čisto da proverimo da li je moguće da se pohvataju drajveri za Windows XP.
Ja stvarno nisam zapazio da sam rekao da imam lap-top..A ako sam rekao izvanjavam se jer nisam to hteo da kazem...Ali imam klasican racunar ako te zanima konfa okacicu sliku...
Excess^TeAm DzonI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2010, 8:51   #9
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Zeza instalacija win. XP sp.2

Slika ne pomaže, nama trebaju podaci o matičnoj ploči, grafici i tipu veze sa HDom da bi videli šta treba da se uradi. Da si odmah rekao da je desktop pitali bi to odmah, onako je rečeno da j elaptop pa ....

Usput, XP SP3 je dosta bolji od SP2 verzije po pitanju stabilnosti i preporuka je da se on stavi. Uostalom, već ima nekoliko igrica koje nećé da rade na SP2, dakle zahtevaju SP3 pa i to treba uzeti u obzir. Da ne pominjemo da više nije podržan SP2 od strane MSa.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorijal: Instalacija Windows XP-a AkulM Operativni sistemi 584 9.12.2015 21:17
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Instalacija Archa na računaru bez Interneta grim Slobodni softver 3 14.9.2009 10:51
Problem nforce 3 instalacija i .. nikos Kvarovi 6 25.10.2007 23:48
HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija mzeg Kvarovi 2 23.1.2007 13:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com