Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2012, 17:19   #2021
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
dzena kaže: Pregled poruke
"CENE MESEČNOG ODRŽAVANJA

01. sep 2012.

Prema odobrenju RATEL-a, od 1.10.2012. cenu mesečnog održavanja povećaćemo sa 948 na 1020 dinara.

Uvođenje novih i naprednih usluga, promena digitalne platforme, povećanje internet brzina zahtevaju velike investicije u opremu. Sva oprema koju koristimo nabavlja se u inostranstvu, sa plaćanjem u stranoj valuti. Predviđena inflacija ove godine od 10%, promena kursa i depresijacija dinara koja već sada iznosi 12,3%, uslovili su da cenu povećamo za samo 7,6%.

Sigurni smo da će broj i kvalitet usluga u našoj ponudi, kao i stalna ulaganja u unapređenje celokupnog sistema, opravdati poverenje koje ste nam ukazali."

http://www.sbb.rs/Vesti/5327/Povecan...rzavanja.shtml

nedao Bog da snize cenu odma ima da propadnu a da ne pricam o nekoj akciji platis dva unapred terci mesec dzabe ili tako nesto. Polako ali sigurno internet mi posteje sve veci trosak i mozda i batalim flet paket.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2012, 15:54   #2022
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Krenula je neka priča da će SBB povećati brzine u toku septembra, videćemo ...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
dusanbbgk (4.9.2012)
Stara 5.9.2012, 19:17   #2023
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Poštovani korisnici,

Zbog trenutne inflacije, pada dinara i povećanja troškova poslovanja, SBB je primoran da koriguje cenu usluge mesečnog održavanja i uskladi ih uslovima koje diktira tržište. Primera radi - predviđena inflacija ove godine od 10%, promena kursa i depresijacija dinara koja već sada iznosi 12,3%, uslovili su da cenu povećamo za samo 7,6%. Takodje, uvođenje novih i naprednih usluga, promena digitalne platforme i povećanje internet brzina, zahtevaju velike investicije u opremu koju nabavljamo u inostranstvu i za nju plaćamo u stranoj valuti.

Mi smo se maksimalno potrudili da, i pored gore navedenih razloga, svoju uslugu proširimo i dodatno obogatimo novim i atraktivnim kanalima (Comedy Central Extra, IQS Life, a u planu su i drugi noviteti), a naš HD paket sad ima dvadeset kanala što ranije nije bio slučaj. Takodje smo se potrudili da kroz naše Super HD Mix i HD Mix pakete ostvarimo kvalitetne uslove za naše korisnike. I pored manjeg poskupljenja, naši paketi su i dalje izuzetno povoljni i pružaju uštedu.

SBB se uvek trudi da svojim korisnicima ponudi najbolji kvalitet usluga. I dalje ćemo raditi na unapređenju svih naših usluga u svakom smislu. I ubuduće možete očekivati da imamo spremne zanimljive i akcijske ponude koje će Vama odgovarati, budući da uvek želimo da plasiramo ponudu koje su veoma interesantne i koje sa sobom nose dosta pogodnosti.

Sigurni smo da će broj i kvalitet usluga u našoj ponudi, kao i stalna ulaganja u unapređenje celokupnog sistema, opravdati poverenje koje ste nam ukazali.
S poštovanjem
Vaš SBB

Poslednja ispravka: Iris (7.9.2012 u 10:25)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 19:33   #2024
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

^ Idi bre, presece me...

To je za povecanje odrzavanja na 1020 dinara...postavili su 3 posta iznad
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 20:00   #2025
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Tek sad vidim ali cini mi se da je ovo malo prosireno , tamo na sajtu su ukratko rekli sta i kako.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 19:01   #2026
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Brate, nemoj više da počinješ sa Poštovani korisnici ....

Prvo pomislio da se oni registrovali. Pa potom pomisliio nešto bitno. Recimo zahvalnica starim korisnicima, vidim zahladnilo malo pa možda im se malko pomutilo u glavi. Ili recimo stari korisnici imaju popust, ali pogledao kroz prozor, nema komete na nebu da nas zbriše, dakle, nije ni to. Ima nas malo starijih pa nam srčaka nije kao pre, imaj malo obzira prema nama.

Sve navedeno znali smo i ranije samo mi to skratimo na bitne delove za nas. Pomenute Super duper HD Mix i premix pakete, pa HD Mix pakete malo ljudi uzima jer im ne trebaju. Jedino ako su naleteli na popust pa ajd( ili imaju HD TV kod kuće pa hteli da upare i onda videli da i nije baš kako prikazuje SBB po pitanju kvaliteta i neke bolje slike u odnosu na standardni SD) inače običan Mix je ono što se uzima i to zbog interneta. Tako da ta dva super uber ozbiljna naučno obrazovna programa za zapadnu klijentelu nisu nam baš nešto interesantna, mi bi malo da sačuvamo zdrav razum. Plus, TV većini nije nešto bitna preokupacija, koliko sam od snaje saznao na većini kanala su neke reprize onoga od pre tako da je internet sigurno mnogo interesantnije mesto. Inače, ja kada treba da učim jezik opredelim se za neki kurs, ne za serije (koliko čujem danas je u modi učenje turskog jezika a ja baš nisam nešto njegov ljubitelj, više mi se dopadaju Španjolke, zbog njih bi još i gledao u TV u HD. mada teško da bi i tamo našao njih u HD kvalitetu pa ...).

Zanimljive ponude i akcije, ni to nam nešto nije interesantno jer je namenjeno onima koji tek treba da potpišu ugovor. Starim korisnicima osim računa i po neke opomene ( i recimo upozorenja na njhovom sajtu) nikada nije došlo ništa pametno niti ponuđeno ništa pametno. A mnogi plaćaju uredno deceniju i duže. Tako da i taj deo možemop da preskočimo.

Unapređenje kvaliteta usluge u svakom smislu .... Kakvi su bili pre godinu dana tkvi su bili i godinu dana ranije, i koju godinu pre toga, a bome i sada i biće isti u sutra, i to po svim stavkama. I dalje onaj ko treba da se priključi ima da čeka, da zove i da zove, jer se zagubio nalog, ili je baš stigao i treba da se prosledi ekipi, nema dovoljno ekipa, ili se ekipa zagubila..... I dalje nam je veza dobra i oni nas vide a problem je naš sistem, to što imamo ruter, i štop nemamo legalan OS, a ako kojim slučajem imamo legalan, nemamo antivirus, a onaj koji imamo je šupalj .... Istine radi, tu ima unapređenja jer kako su počeli da dele rutere, manje se čuje ona opaska oko rutera, tu im svaka čast. Tim tempom, njihov podrška će dostiči neophodan kvalite negde za 50-60 godina, što je unapređenje u odnosu na prethodnu godinu kad je ta cifra bila nikada.

Bottom line, ili nam da podvučemo, realno, nama je poskupeo net. Jer plaćamo TV pretplatu i silne MIX pakete da bi imali normalan net a ne da bi gledali TV. A na netu uvek imamo nešto bolje i pametnije da nađemo, da ne pominjem novije.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 15:20   #2027
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

U petak sam otišao do SBB da uzmem internet brzine 10 mb/s. Imam nekoliko pitanja. Rekli su mi da će me pozvati čim neki njihovi serviseri nešto urade, ne znam tačno šta u vezi je telefonske linije, koliko bi to moglo da potraje? Jel se dobro pokazao u smislu da se ne gubi internet često? Koji modem ću dobiti? Hvala unapred!
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 15:28   #2028
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne bi trebalo telefonsku liniju da diraju, sta god da rade nece potrajati dugo. Modem je cisco 2100.
Internet nisam gubio, jedino 2,3 puta na krace vreme otkako ga koristim (3 godine)
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2012, 17:18   #2029
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Milan1997 kaže: Pregled poruke
U petak sam otišao do SBB da uzmem internet brzine 10 mb/s. Imam nekoliko pitanja. Rekli su mi da će me pozvati čim neki njihovi serviseri nešto urade, ne znam tačno šta u vezi je telefonske linije, koliko bi to moglo da potraje? Jel se dobro pokazao u smislu da se ne gubi internet često? Koji modem ću dobiti? Hvala unapred!
Do dan danas me nisu pozvali, razmišljam o pozivanju call centra.
Iskreno znao sam da ću morati da poteram nekoga da mi odradi posao.
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2012, 17:28   #2030
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Moje iskustvo sa SBB-om je sve gore, sad dizu cene a nikad se nije desilo da imaju neku akciju platis dva eseca treci dzabe ili tako nesto a sad u Nišu u zoni 2 zatvaraju mesto za placanje tako da ce od oktobra biti samo jedna kancelarija i to iza narodnog na ceo Niš pa to je smesno.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 16:03   #2031
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Veoma zanimljiv racun od SBB-a mi je dosao danas.
Naime racun treba da iznosi 2800 din koji bi trebalo da je sa pdv-om medjutim oni su dodatno ubacili stavku pdv od 517 din tako da krajni racun iznosi skoro 3400din.
E sad pitanje da li je tako i kod vas koliko znam ne bi trebalo ovoliko da bude nego ona cena od 2800din?
U svakom slucaju cu ici da vidim ali me zanima vase misljenje o tome.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 16:39   #2032
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Meni je stiglo danas 2450 din. ukupno ,oko 370 din. uracunat pdv.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 16:16   #2033
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Tek septembarski racun treba da dodje uvecan jer su podigli cene odrzavanja a na to kad se nakaci i novi pdv od 20% sreci nikad kraja, pre godinu i po sam prvi racun za kablovsku i flat net 6 Mb/s platio 2.230 din a pre neki dan racun platio 2.488 din i jedva cekam septembarski sa dodatnim povecanjem plus vladin pdv od 20% pa da se pozdravljam sa flet prikljuckom
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2012, 10:02   #2034
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne, ovaj moj racun je od proslog meseca i jos je 18% samo su mangupi racunali 2x PDV. Vredjaju mi inteligenciju pa ne moze to tako
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2012, 10:58   #2035
joker.c
Novi član
 
Član od: 11.9.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Moze li mi neko reci koliko iznosi najjeftiniji paket sbb-a, kablovska+internet? Hvala
joker.c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2012, 11:40   #2036
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
joker.c kaže: Pregled poruke
Moze li mi neko reci koliko iznosi najjeftiniji paket sbb-a, kablovska+internet? Hvala
2,5 soma flet, ako oces prepaid, www.sbb.rs
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2012, 13:38   #2037
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

računaj oko 2.600 sad uz ovo novo poskupljenje + provizija pošti
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2012, 21:45   #2038
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

@Kidja:

Državi trebaju pare, pa računaju da si duša od čoveka i da ćeš rado pomoći pa .....
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2012, 20:01   #2039
Vlado_M
Član
 
Član od: 24.8.2009.
Poruke: 92
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 6 puta na 2 poruka
Question Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

da li moze da se uzme samo digitalna televizija (d3) bez interneta jel' imam adsl kod telekoma ili sam osudjen na obicnu kablovsku (analognu). Nadam se da me razumete.Hvala
Vlado_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2012, 20:05   #2040
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Moze, ali mislim da se placa oko 100 dinara mesecno, mozda je i vise.
Dok je uz internet besplatno.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka Filipovic na korisnoj poruci:
Vlado_M (20.9.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com