Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Tema zaključana

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2006, 20:48   #181
Ghost
Starosedelac

Član od: 10.4.2006.
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Излази Medieval II Total War!!!

Мени Ром досадан, и неволим нешто античку Грчку & Co.
Ghost je offline  
Stara 9.6.2006, 2:07   #182
Julianus Mancinus
Novi član

Član od: 9.6.2006.
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

AVE (friends romans countryman)morao sam to da kazem mada nisam siguran za spelling,nema nista lepse nego kada se sa teskom konjicom zaletis u ledja ili bok pesadije pa krenu casovi iz letenja i routovanja.
Elem ja sam ovde novi POZDRAV svima koliko vas ima i igram R:TW jedno godinu dana i to mi je jedna od najboljih igara do sad.
Nisam igrao medieval ali nameravam i vec se spremam da budzim masinu za dvojku.
E sad pitanje za DUKE-a imali nas jos na forumu totalwar.org i vredi li se ukljucivati.

POZDRAV
Julianus Mancinus je offline  
Stara 9.6.2006, 12:57   #183
_Maximus_
Veteran

Član od: 11.3.2006.
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka

PA ima nas desetak! A,to da li je vredno,zaista ne znam! JEr se tamo vredi ukljucivati samo zbog vrsenja pritiska na druge ljude da se sete Srbije i da je mozda ubace u igru,a to kazem jer novajlije ne mogu da postavljaju nove teme! Brate ima da se otelim dok ne budem u stanju to da radim! Uostalom ukljuci se pa ces videti!
_Maximus_ je offline  
Stara 9.6.2006, 18:16   #184
4th Dimension
Starosedelac

Član od: 22.10.2005.
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka

Koliko ja znam to što se tiče Italijana, vazda kada ih broje frakcije mislim da broje svaki taj grad posebno.

A što se tiče nas u MTW-u, jednostavno nismo im zanimljivi. Za njih smo mi jedna od onih meteoritskih država koje su uletjele u ustoriju i ubrzo sagorjele ma koliko ih mi u suprotno uvjeravali. A takođe bi BAlkan morao biti poprilično još usitnjen kako bi faj po balkanu bio zanimljiv.
4th Dimension je offline  
Stara 9.6.2006, 21:38   #185
Grimm_SBL
Veteran

Član od: 24.3.2006.
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL

Citat:
4th Dimension kaže:
Koliko ja znam to što se tiče Italijana, vazda kada ih broje frakcije mislim da broje svaki taj grad posebno.

A što se tiče nas u MTW-u, jednostavno nismo im zanimljivi. Za njih smo mi jedna od onih meteoritskih država koje su uletjele u ustoriju i ubrzo sagorjele ma koliko ih mi u suprotno uvjeravali. A takođe bi BAlkan morao biti poprilično još usitnjen kako bi faj po balkanu bio zanimljiv.
Samo mogu da se od tuge...
Priložene slike

Grimm_SBL je offline  
Stara 9.6.2006, 23:55   #186
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

Citat:
DukeofSerbia kaže:
IG ima solidu glavnu kampanju, ali su bitke katastrofalno uradjene (nema moral, samo tri formacije koje moras da razvijes, sve jedinice osim imena su cisti copy/paste), plus mali izbor drzava i ko zna sta jos (davno sam igrao).

Imas vatreno oruzje u Medieval TW i prilicno je ubitacno (arkebuze, a narocito kulverine, serpetine i opsadni topovi). Jeste primitivno, ali deluje ako se upotrebljava pravilno.
Ali je sve osim bitaka deset puta bolje uradjeno u IG nego u TW serijalima. Resursi, izdrzavanje, ekonomija, AI a o diplomatiji da ne govorimo. Ono kada ti jedinice stoje u kasarni izdrzavanje je minimalno, kada su na terenu podnosljivo a kad predju na tudju teritoriju neopisivo skupo, to me je odusevilo. Pa moras da brines da li ces zaratiti sa nekim jer preko njega ide 90% tvojih trgovinskih ruta. Savezi zaista znace nesto, cim ti je teritorija slabije branjena protivnik te napada itd... Bitke su uradjene prilicno lose, meni najvise smeta sto ne mozes da izdajes naredjenja u pauzi ali ostalo je podnosljivo. I uostalom, vojske su tada prilicno licile jedna na drugu, nisu bile iz korena razlicite kao u anticko doba... U TW serijalu cesto ne znas sta konkretno dobijas od koje gradjevine, zasto je danas populacija na 170% a sutra na 80% i milion drugih brljotina.
Kao da su sve snage usredsredili na battle engine a sve ostalo samo na brzinu sklepali...
Sarmatian je offline  
Stara 10.6.2006, 0:00   #187
Sarmatian
Starosedelac

Citat:
_Maximus_ kaže:
PA ima nas desetak! A,to da li je vredno,zaista ne znam! JEr se tamo vredi ukljucivati samo zbog vrsenja pritiska na druge ljude da se sete Srbije i da je mozda ubace u igru,a to kazem jer novajlije ne mogu da postavljaju nove teme! Brate ima da se otelim dok ne budem u stanju to da radim! Uostalom ukljuci se pa ces videti!
Ne znam na koju to foru ide, da li moras da imas odredjen broj postova ili da neko vreme provedes ili kada se svidis moderatorima. Meni su dali member status posle 20-ak postova. Neki moderator mi poslao poruku u kojoj kaze da su primetili moj pozitivan nastup i da su me unapredili u membera.
Sarmatian je offline  
Stara 10.6.2006, 10:44   #188
_Maximus_
Veteran

E pa kao sto vidis to ti je sve do moderatora! Dzabe ti svi postovi ovoga sveta ako nisu "korisni" i dopadljiva nekome! Sa odredjenom dozom ljubaznosti prema ostalim chaterima!
_Maximus_ je offline  
Stara 12.6.2006, 1:43   #189
Sarmatian
Starosedelac

Citat:
_Maximus_ kaže:
E pa kao sto vidis to ti je sve do moderatora! Dzabe ti svi postovi ovoga sveta ako nisu "korisni" i dopadljiva nekome! Sa odredjenom dozom ljubaznosti prema ostalim chaterima!
Sta da ti kazem, nije tesko biti fin. Salu na stranu, i ja sam otvoreno lobirao za srbiju samo sto sam uvazavao i ostale i argumentovano govorio, a ne kako sam procitao neke postove od nasih likova - mi smo bili najjaci, da je car dusan jos poziveo osvojili bi celu evropu, da nije bilo nas turci bi preplavili evropu za 50 god i slicno... Niti sam posebno pametan, niti posebno fin sto znaci da svako moze da dobije...
Sarmatian je offline  
Stara 12.6.2006, 10:28   #190
SFRJ-Forever [CG]
Veteran

Član od: 25.12.2005.
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]

Ljudi, ajte malo o igri, ima li kakvih novih informacija, slika, bilo cega?

Rome:TW Aleksandar ce ipak biti distribuiran samo preko interneta. Hoce i Sega da se oproba u tome kao Valve i EA.
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 12.6.2006, 11:39   #191
4th Dimension
Starosedelac

Citat:
Sarmatian kaže:
Sta da ti kazem, nije tesko biti fin. Salu na stranu, i ja sam otvoreno lobirao za srbiju samo sto sam uvazavao i ostale i argumentovano govorio, a ne kako sam procitao neke postove od nasih likova - mi smo bili najjaci, da je car dusan jos poziveo osvojili bi celu evropu, da nije bilo nas turci bi preplavili evropu za 50 god i slicno... Niti sam posebno pametan, niti posebno fin sto znaci da svako moze da dobije...
Зато ја млого и не постујем тамо. Јер нама више штете но користе они који превише инсистирају на Душану. Ако се њега нон стоп ватају онда изгледамо као неко метеоритско краљевство које је просперирало за вријеме само једног владара а не као краљевина која се плагана али константно ширила и повећавала свој утицај током доброг дјела периода који игра покрива. У ствари најбоље би било да ти који нас заступају се уопште не представљају као да су одавдје. Знам да је ово мало кварно али би томе ко би нас заступао дало више кредибилитета јер неби му могли прикачит субјективност.
4th Dimension je offline  
Stara 12.6.2006, 13:00   #192
BlackAdder
Član

Član od: 22.3.2006.
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

Ej, ljudi, toliko teksta na forumu da ne mogu ni 5% da procitam. Jedino gde sam sreo Srbe u TW-u je kad sam se borio protiv Otomana i zarobio vazala Stefana. A onaj Hrvatski mod mi se nije uopste dopao-kao, startujes u Danskoj. Inace, jedva cekam ovaj Medival TW 2-deluje i bice fantastican. Pozdrav
BlackAdder je offline  
Stara 12.6.2006, 23:28   #193
_Maximus_
Veteran

Citat:
4th Dimension kaže:
Зато ја млого и не постујем тамо. Јер нама више штете но користе они који превише инсистирају на Душану. Ако се њега нон стоп ватају онда изгледамо као неко метеоритско краљевство које је просперирало за вријеме само једног владара а не као краљевина која се плагана али константно ширила и повећавала свој утицај током доброг дјела периода који игра покрива. У ствари најбоље би било да ти који нас заступају се уопште не представљају као да су одавдје. Знам да је ово мало кварно али би томе ко би нас заступао дало више кредибилитета јер неби му могли прикачит субјективност.
Da ali je zato uvek bolje ista nego nista!
_Maximus_ je offline  
Stara 13.6.2006, 0:38   #194
4th Dimension
Starosedelac

Проблем је управо у томе да то ишта се претвара у ништа јер све приписују субјективности. А онда наставе да разговарају онекој њиовој измишљеној фракцији која ће се свеједно појавити.
4th Dimension je offline  
Stara 13.6.2006, 2:07   #195
Sarmatian
Starosedelac

Citat:
4th Dimension kaže:
Проблем је управо у томе да то ишта се претвара у ништа јер све приписују субјективности. А онда наставе да разговарају онекој њиовој измишљеној фракцији која ће се свеједно појавити.
Tacno. Zato prvo steknes kredibilitet pa onda pricas. I kada pricas, to radis argumentovano, citiras neke istoricare, po mogucstvu strane da bi bilo objektivnije, prikazes neke mape itd... Ovako samo ispadamo glupi, po mom skromnom misljenju.
Sarmatian je offline  
Stara 13.6.2006, 18:49   #196
DukeofSerbia
Starosedelac

Član od: 21.11.2005.
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka

Citat:
_Maximus_ kaže:
Како се постаје од јуниор члана члан на http://www.totalwar.org. Убудуће читајте упутство које имате на форумима.

Promotion to Member
Promotion to Member is based on participation, conduct and contributions in your posts. Quantity of posts doesn't matter - you could be promoted on the basis of one amazing post, although just showing the ability to interact with the membership in a helpful and polite manner is easily sufficient. In other words, you don't need to do something special, just enjoy yourself whilst following the Forum Rules above. Introducing yourself (if you have not already done so) in the HAIL New Members! (Introductions) III thread doesn't hurt either!

Promotions are handled manually by the Guild Staff, and are generally done en masse. So as a very quick rule of thumb: if you've been here for a couple of weeks and been posting reasonably regularly during that time, you should be promoted to Member.

In any case, the staff will always try to help you if they can. If you feel perhaps that you've been mistakenly overlooked (as does happen on occasion), your best bet is to PM KukriKhan and explain your situation.

Дакле, ствар је прилично јасна.
Нећете постати чланови на основу квантитета, већ квалитета. Ја сам постао члан на основу једне теме у Колосеуму (Rome TW is almost totally unhistoric!). Само после који дан сам унапређен, а нико ме није ни обавестио. Нисам имао ни 10 порука! Сада се чланови обавештавају приватним порукама да су унапређени.

Ако је неко далеко догурао, онда је то player1 који је постао сениор члан (због надасве чувеног Unofficial bug fixer-а), а то се прилично тешко добија.

Добродошли у капитализам...

Не могу да се сетим, али један од форумаша има већ преко 140 порука и чак 4 препоруке, што ме је прилично позитивно изненадило (ја имам 3 препоруке, на основу чега - немам појма?!).

Има нас сигурно бар 10, али ја не видим да је ико активан. Од клана нема ништа после оне свињарије из фебруара, када је неко био толико паметан и поставио тему на српком усред енглеског форума (мислим на језик, не на националност).

А да би сте помогли Србији, морате прво бар добро да познајете српску средњевековну историју (поготово војну). Зато свима препоручујем (и поред неких ситнијих пропуста и мини грешака) да ако можете, купите најновију књигу од Небојше Ђурановића „Средњовековна Србија“ у издању ИК Прометеја и ИП Београд, изашло у априлу 2006.
DukeofSerbia je offline  
Stara 13.6.2006, 18:50   #197
DukeofSerbia
Starosedelac

Citat:
4th Dimension kaže:

O Италијанима сам већ куцао икс пута. Сви ти градови-државе на северу Италије (Ђенова, Милан, Венеција, Тоскана, Корзика и Сардинија) су у МТW били једна факција (Италијани, што је историјска небулоза), али је то био компромис. Не видим ни један разлог зашто тако неће бити ни у наставку.

Да се ми нећемо појавити, то је сигурно. На Балкану ће бити само тзв. Византија. Много битнија ствар (и о томе сам раније куцао) је да буду остављени слободни слотови за додавање нових факција. VikingHorde, творац XL мода, је обећао да ће поново направити мод, а био сам и у контакту са једним од лидера новог Реализм тима за М2 ТW који је заинтересован да се Србија убаци, али прво мора да види да ли ће бити слободних слотова. Углавном, он би да се Србија убаци у будући Medieval Total Realism, ако буде технички изводљиво. Шта ће бити видећемо. Све зависи од Creative Assembly-ја и SEGA-е.
DukeofSerbia je offline  
Stara 13.6.2006, 18:51   #198
DukeofSerbia
Starosedelac

Citat:
Sarmatian kaže:
Ali je sve osim bitaka deset puta bolje uradjeno u IG nego u TW serijalima. Resursi, izdrzavanje, ekonomija, AI a o diplomatiji da ne govorimo. Ono kada ti jedinice stoje u kasarni izdrzavanje je minimalno, kada su na terenu podnosljivo a kad predju na tudju teritoriju neopisivo skupo, to me je odusevilo. Pa moras da brines da li ces zaratiti sa nekim jer preko njega ide 90% tvojih trgovinskih ruta. Savezi zaista znace nesto, cim ti je teritorija slabije branjena protivnik te napada itd... Bitke su uradjene prilicno lose, meni najvise smeta sto ne mozes da izdajes naredjenja u pauzi ali ostalo je podnosljivo. I uostalom, vojske su tada prilicno licile jedna na drugu, nisu bile iz korena razlicite kao u anticko doba... U TW serijalu cesto ne znas sta konkretno dobijas od koje gradjevine, zasto je danas populacija na 170% a sutra na 80% i milion drugih brljotina.
Kao da su sve snage usredsredili na battle engine a sve ostalo samo na brzinu sklepali...
Лепо је видети да сте се вратили...
Тема није IG, али ћу прокоментарисати. Слажемо се за битке – оне су и више него катастрофалне. За јединице у касарнама и ван њих си у праву.За трговину је иста прича и у Рому и у Medieval-у, с тим што је то много израженије Medieval-у, где рат често уме да загробари трговину. Савези у Риму не значе ништа, јер је AI очајан. Али у Medieval-у и те како значе. Ако си играо, знаћеш. AI u Medieval-у исто напада ако немаш никакве армије на границама.
Константација да су војске у то време личиле једне на друге је само делимично тачна. Козаци су били најбоља шок коњица тога времена, али у IG нису. За паузу се слажем. Али НЕМА морал. Све остало пада у воду. И док се противничка армија не довуче, треба да прође вечност. Јесте да се у то време маневрисало прилично, али га они претераше. Био сам једно време на Activision-овом подфоруму за IG и прилично се велики број људи разочарао.
Не знам због чега си стекао утисак да се не зна шта која грађевина доноси? По мени је све прилично јасно.
DukeofSerbia je offline  
Stara 13.6.2006, 18:52   #199
DukeofSerbia
Starosedelac

Citat:
4th Dimension kaže:
.org је највећи и најбољи форум намењен total war серијалу. То није CA-ов форум. Њихови људи се појављују с времена на време и ослушкују мишљење фанова. Једно се мора схватити – Срби (или Србија) неће бити факција у наставку и то треба да свима буде јасно. Наш посао треба да буде контакт са главним модерима који планирају да модују М2 ТW, али тако што се неће величати неаргументовано, већ са чињеницама. Па кад они схвате да је Србија нешто значила у тој историји (као што VikingHorde зна, па је убацио Србе у свој XL мод, а момак је Данац), онда ће то бити велики успех.
DukeofSerbia je offline  
Stara 14.6.2006, 1:17   #200
Sarmatian
Starosedelac

Citat:
DukeofSerbia kaže:
Лепо је видети да сте се вратили...
Тема није IG, али ћу прокоментарисати. Слажемо се за битке – оне су и више него катастрофалне. За јединице у касарнама и ван њих си у праву.За трговину је иста прича и у Рому и у Medieval-у, с тим што је то много израженије Medieval-у, где рат често уме да загробари трговину. Савези у Риму не значе ништа, јер је AI очајан. Али у Medieval-у и те како значе. Ако си играо, знаћеш. AI u Medieval-у исто напада ако немаш никакве армије на границама.
Константација да су војске у то време личиле једне на друге је само делимично тачна. Козаци су били најбоља шок коњица тога времена, али у IG нису. За паузу се слажем. Али НЕМА морал. Све остало пада у воду. И док се противничка армија не довуче, треба да прође вечност. Јесте да се у то време маневрисало прилично, али га они претераше. Био сам једно време на Activision-овом подфоруму за IG и прилично се велики број људи разочарао.
Не знам због чега си стекао утисак да се не зна шта која грађевина доноси? По мени је све прилично јасно.
hvala, i nama je drago da smo se vratili
Igrao sam i medieval i rome i varijanta je prilicno slicna, s tim sto cu se sloziti da je AI bolje u med nego u rome. U IG postoje prijateljski odnosi gde se mozes vise pouzdati u drzavu s kojom imas dobre odnose. Kada ti je drzava naklonjena lakse pristaju na savez, pomoc, trgovinu itd... Dobro razmislis da li ces uci u rat sa drzavom sa kojom imas dobre odnose. U medievalu mi traze da sklonim vojsku sa granica za bolje odnose a nista se ne promeni kada to uradim. Cak me i napadnu posle nekog vremena. Savezi u med. znace samo da te taj nece napasti i nista vise, u rome cak ni to. Trgovina u med je totalno besmislena s onim da mora brod da stoji na svakom polju u moru. A da ne govorimo da mozes da prebacis trupe iz francuske do egipta u jednom krugu morem. A najveca brljotina mi je neobjasnjivo padanje i rast zadovoljstva stanovnistva u medievalu. Npr u bugarskoj mi je u jednom krugu 180% a u sledecem 70%. Isti car, ista vojska, isti guverner, isti porezi, sve isto i samo tako odjednom padne. Drugo, ponovno pojavljivanje unistenih frakcija je totalno idiotski. Bilo bi ok da se oni pojave umesto rebela ako je veliko nezadovoljstvo, pa ako pobede ponovo su u igri. Ovako, s neba pa u rebra je malo glupo. Vise mi se isplatilo da ostavim svakoj porazenoj frakciji po jednu teritoriju da ne bi iskakali negde posle. Ovo sam sad na brzinu napisao, ima toga jos. To je po mom misljenju jako puno brljotina.
Zakljucak je IG sa battle engineom TW. Apsolutno nema nijednog aspekta na campaign mapi TW koji je bolji od IG, a obrnuto vazi za bitke. Mada kako izgleda, CA ce ostaviti sve isto. Najveci napredak ce biti u grafici. Svaki vojnik ce imati drugaciju frizuru, jupiiiii...
Sarmatian je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1957 2.5.2018 16:20
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Medieval Total War + Viking Invasion DukeofSerbia Strateške igre 100 9.8.2012 11:25
Total TV i računar sa monitorom od 22" djuro88 Video/TV softver 3 24.7.2010 15:01
Medieval 2 Total War: Kingdoms masteri Strateške igre 142 10.12.2007 17:20

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:52.