Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2020, 14:16   #241
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Sa quad-core procesorom mogao si da se igras skoro 10 godina bez problema. Zasto to posmatras kao nesto lose? Zar mislis je bolja varijanta da nam CPU zastari posle 3 godine?! Tebe kao kupca ne bi trebalo da zanima nista osim ulozeno/dobijeno. To sto je Intel "usporavao razvoj" procesora i nije neki argument kada istices licni interes.
Naravno da je problem i da je lose, danas ljudi za 50% vise novca dobiju tri puta vise procesorskih perfomansi.
Tri puta vise za malo vise novca, ne da je dobro vec je predobro.
Desktop procesori vise ne sluze samo za igranje, odlicni su za produktivan i koristan rad.
Ranije dok je Intel vladao trzistem onaj kome je kompjuter sluzio za produktivan rad, morao je da plati pravo malo bogatstvo da sebi priusti procesore za provesionalnu upotrebu.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 14:43   #242
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

pa i sad procesori nisu baš jeftini 12 core amd je 500e, a imaš i skuplje, 6 core je sad standard i košta isto 200e kao što je nekad pre 5-10 god standardni 4 core i5 koštao...
Jeste amd sad malo pogurao ali to je i njihova krivica što nisu imali konkurentan proizvod 10 godina pa su se u intelu opustili i valjali consumer cpu 4 core 10 god..
Ja bih pre rekao dobro su se setili umesto da ih hvalim što su konačno uspeli da stignu intel i da imaju nešto dobro da ponude.. Nekad su procesori za 2-3 godine bili duplo brži, p2, p3, p4, dual core, quad core, što je usporilo od 2010-2019
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 15:25   #243
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Danas 12 core kosta 400e a Intel 6 core oko 130e, tako nesto do pre par godina bilo je nezamislivo.
AMD je kupovinom ATI-ja zaglibio u zivo blato i zamalo se pridruzio VIA.
Na kraju im se ta odluka debelo isplatila ali umalo je mogla biti i kobna po njih.
Preziveo je zahvaljujuci onima koji su i pored Intelove dominacije kupovali njihove procesore, zahvaljujuci njima danas se i Intelovi procesori kupuju po nizim cenama i nude daleko vise nego pre par godina.
Kao zahvalnost ti kupci AMD procesora dobili su prezir i ismevanje, jednostavno receno mozga bez situacija.
Da se ta akvizicija ATI-ja drugacije zavrsila, danas bi svi mi bili u nemilosti Intela. Ko zna sta bi kupovali i po kojoj ceni.
Monopol je jedno veliko zlo i los je u svakom pogledu, najvijati za nekog proizvodjaca da dominira i bude monopolista je zdravom razumu neshvatljivo.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 15:52   #244
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

amd je zaradio pare od rudara nekoliko godina su samo amd grafičke bile dobre za rudnik, a ne zato što je neko kupovao fx 8300, pa su te pare uložili u razvoj, a kako istovremeno razvijaju i grafičke i procesore sigurno imaju uštedu u razvoju, pa sad lakše napreduju, dobro su investirali to svakako, ali sad preuzimaju tržište i postaju glavni igrač.
A tehnika napreduje što je i sasvim normalno, kao što rekoh bilo je usporenja da su se više klali sa intelom zadnjih 10 godina do sad bi imali procesore sa 24 jezgra za 200e.. quad core je izašao još pre 10 god, pa računaj da su svake 2-3 godine duplirali brzinu..
Ovako intel nije mnogo investirao u razvoj nego je delio bonuse menadžerima...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Lex987 (31.10.2020)
Stara 30.10.2020, 16:04   #245
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Zapravo kada je krenulo prvo ludilo sa rudarima, u pocetku je AMD uzimao para ,a kasnije im se to obilo o glavu, jer je AMD krenuo da stancuje graficke, a rudarenje zamrlo, trziste bilo preplavljeno jeftinim polovnjacima, a njima opala prodaja. GeForce 900 serija je tek AMD Radeon-e spustila na zemlju i bila prodavanija. Jedino sto je AMD spaslo u tim godinama jeste sto je prodao svoje fabrike za cipove i tako je nastao Global Foundries. Tu su dobili milijarde dolara, pa sada imamo Ryzen i RDNA. Da nisu prodali svoje fabrike, verovatno bi sada bilo kao Matrox, VIA i slicne kompanije koje su otpale od globalnog i rade samo za specificna trzista.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 16:15   #246
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom AMD Navi

Citat:
zeljo kaže: Pregled poruke
Danas 12 core kosta 400e a Intel 6 core oko 130e, tako nesto do pre par godina bilo je nezamislivo.
AMD je kupovinom ATI-ja zaglibio u zivo blato i zamalo se pridruzio VIA.
Na kraju im se ta odluka debelo isplatila ali umalo je mogla biti i kobna po njih.
Preziveo je zahvaljujuci onima koji su i pored Intelove dominacije kupovali njihove procesore, zahvaljujuci njima danas se i Intelovi procesori kupuju po nizim cenama i nude daleko vise nego pre par godina.
Kao zahvalnost ti kupci AMD procesora dobili su prezir i ismevanje, jednostavno receno mozga bez situacija.
Da se ta akvizicija ATI-ja drugacije zavrsila, danas bi svi mi bili u nemilosti Intela. Ko zna sta bi kupovali i po kojoj ceni.
Monopol je jedno veliko zlo i los je u svakom pogledu, najvijati za nekog proizvodjaca da dominira i bude monopolista je zdravom razumu neshvatljivo.

Ti ako si svesno kupovao slabiju stvar (za isti novac) da bi sacuvao neku kompaniju u kapitalizmu, ili si previse empatican, ili imas viska para. Nemam drugo objasnjenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 16:58   #247
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ti ako si svesno kupovao slabiju stvar (za isti novac) da bi sacuvao neku kompaniju u kapitalizmu, ili si previse empatican, ili imas viska para. Nemam drugo objasnjenje.
Mozes li ti nama da das bar jedan primer, kada je to neki AMD procesor koji je bio slabiji od Intelovog kostao isto koliko i taj jaci Intelov procesor?
Meni je tvoj komentar jako cudan i nelogican, izuzetno bi mi pomoglo ako bi mogao malo da pojasnis tu situaciju.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 17:59   #248
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
zeljo kaže: Pregled poruke
Mozes li ti nama da das bar jedan primer, kada je to neki AMD procesor koji je bio slabiji od Intelovog kostao isto koliko i taj jaci Intelov procesor?
Meni je tvoj komentar jako cudan i nelogican, izuzetno bi mi pomoglo ako bi mogao malo da pojasnis tu situaciju.
Za produktivnost nije, ali mnogo ljudi se zaje*alo i kupilo FX seriju procesora umesto tadasnjih i3 (da, i3!) i i5 modela jer ce "u buducnosti igre koristiti vise jezgara". 2500K i dalje pisa FX-8300 i 10 godina kasnije. 7700K (koji je famozno "najgora kupovina decenije" po AyyMD fanboyevima) i dalje pegla 1700X i 2700x u igrama, dok je tek 3000 serija stvarno prisla Intelu toliko da mozes reci da su konkurentni u gaming performansama. I evo, 5000 ih je konacno i prestigla, ali to je odmah za sobom poteglo i visu cenu (hint: 5700X je skuplji od 10700K i opasno je blizu 10900K).

Moja poenta je da su AMD fanovi generalno mnogo gori po pitanju zadrtosti i fanboyizma od Intela. Dovolljno je prelistati AMD sub i videti kakve sve mentalne gimnastike su se sprovodile dok je AMD bio u zaostatku (a kostao manje), i sada kada ce konacno biti lideri (a samim tim zbog toga kostaju vise).

Vrlo brzo ce AMD postati Intel 2 ako budu u stanju da drze dominaciju od 10-ak godina, u to nemoj da sumnjas.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (31.10.2020), Mocko (30.10.2020)
Stara 30.10.2020, 18:59   #249
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

@buraz

Poenta mojih komentara je kako je glupo navijati za bilo koju korporaciju, kupuje se od onih koji daju najbolju ponudu i da ne treba juriti perfomanse po svaku cenu.
Moji procesori koji se secam su sledeci:
Phenom X3 8450, Phenom II X4 965, i3-4330, i5-4590, ryzen 5 2600.
Jednostavno gledao sam da dobijem najvise za svoje novce, bas me bilo briga od kojeg je proizvodjaca.
Sledeci procesor kada budem uzimao, gledacu koji nudi najvise za ulozeno, necu uopste obracati paznju na proizvodjaca.
Samo sam rekao da ne treba omalovazavati one koji su uzimali AMD FX seriju, jer oni su u to vreme kakvu takvu konkurentnost odrzavali u zivotu.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 22:07   #250
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Devojke, aj' plz manje drame, više "navija".
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 22:52   #251
stevi 25
Član
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 227
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 25 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

AMD Publishes More Radeon RDNA 2 Graphics Card Benchmarks in 4K & WQHD

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6...hd-benchmarks/
stevi 25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 0:16   #252
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
@ Renner

Pola foruma preslo na Ryzen a ti opet vrtis neku svoju pricu... Kakvi izgovori, ljudi ovde bez femkanja kupuju AMD procesore, ne blamiraj se. Imas teske posledice zbog 10-15 godina dominacije Intela.
Intel je tada za ~200e ponudio CPU koji je mleo skoro citavu deceniju, i onda dodju AMD botovi da trube kako je to bilo lose vreme. Lose za vas zagrizene fanbojeve jer je Buldozer bio kornjaca u igrama, nije vam smetalo da igrate strategije sa padovima na 10fps, mnogo vam je znacila usteda od 30-40e u odnosu na tadasnji i5. Sad vam 300-400e za CPU i 500e za GPU postalo normalno...
"Mleo deceniju", rofl, blagodeti stagnacije tržišta. I danas ima igara koje mogu biti samljevene od bilo koje grafičke, ali su usko grlo sa procesorima zbog jednog ili dva iskorištena treda, čisto da nas podsjeti na stara dobra vremena Intel dominacije. Još si morao plaćati premijum da bi imao otključan množilac i mogućnost overklokovanja, praksa koju Intel i danas čak pokušava da njeguje, možda je još trebalo da im kažemo i hvala, mo'š mislit'. Nije ni čudo što svi prelaze na Ryzen, ali ima ih još koji se opiru, ili možda i pređu ali stara ljubav zaborava nema, pa čim se prilika ukaže aha, znao sam da će i AMD tim putem. Možda i hoće, al je još koju stotinu dolara prerano za kukanje.

I još onda posle loženja da AMD zaostaje za nVidijom dvije generacije vidiš ovakve rezultate od RX6000 serije, mogu da zamislim da nekima ovdje što panično po običaju lajkuju odreda sve pro-nv komentare nije baš lako. Takvi će, mislim, tek "teške posledice" da osjete. Ne mogu reći da mi je žao.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
zeljo (31.10.2020)
Stara 31.10.2020, 0:30   #253
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Devojke, aj' plz manje drame, više "navija".
Šta da radimo dok ne dođu testovi možemo samo da laprdamo.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 0:52   #254
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Moderatori su se možda unervozili od skoka postova, valjda se naviklo na uspavan forum. A vala, i jesmo se raskokodakali, a kako i ne bi, ovo je masakr:

https://videocardz.com/newz/amd-disc...ing-benchmarks

Istini za volju, za cijenu i gotovo nikakvu razliku u performansama 6900XT mi ne djeluje kao primamljiva kupovina, bolje zadržati 350$, možeš gotovo i drugu 6800-ku uzeti. A to mi je nekako i najprimamljivija opcija, pola slota tanje, 50W manje, bolje nego 2080Ti, i dalje ista memorijska konfiguracija,... Bombona, ali kad vidim da kod nas nude 3070 za 1400 maraka (oko 700€) dođe mi da se zapitam za koliko će ići novi Radeoni... Možda ipak pristanem na jednu XT verziju, vjerovatno će me koštati kao i Vega prije 3 godine za vrijeme rudarske krize, a u ovim nesigurnim danima sa drugom vrstom krize, pandemijom, čovjek mora malo opreznije s parama...
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 0:59   #255
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

i sama lisa su je izjavila da kad je dosla na celo amd kompanija je bila u teskom s**nju,umalo ih zakopala kupovina ati-ja i da bi se spasla proizvodnja morali su se okrenuti trzistima kao sto su prvenstveno data i tu centri u to vreme je ionako trziste dekstop racunara stagniralo,znaci ne bas bukvalno da su morali da skinu gace ali prvo probijanje na trziste data centara pa onda trziste konzola i tu su pristali pod uslovima nije navela tacno al te uslove su intel i nvdia odbili i naravno rudarska groznica je dosla u pravo vreme da stanu na noge
Tako da ne cudi me sto sad nvdia kupila arm a intel kreno sa proizvodnjom gpu-a,tako da niko od velikih igraca nemoze da prezivi samo na jednoj strani,sibicari se na sve strane
meni licno najvaznije da se konkurencija krlja medjusobno pa jednom ce proci i ovo cudo od pandemije grabilo se i kod nas pa su cene dosta vece nego pre ovog ludila pre godinu ipo dana moju safir rx570 gb sam u prodavnici platio 13300 dinara a bilo donedavno dok je bilo mnogo skuplje pa kad sve ovo ludilo prodje nadam se nekom rx5600 sa 8 giga ili nesto od nvdie,nigde ne zurim
a za nekog amerikanca sto se smrzavo 30 sati ispred prodavnice i lije suze uospte ga ne zalim to mu je i jedina muka u zivotu i kad mu se malo smrzla guzica
mi ovde od rodjenja uvek nesto cekamo pa smo operisani od toga


najvaznije da smo dosli do toga da su se sve izjednacili i da cemo odsad kupovati graficke isto kod kad zeske kupuju auto po boji koja nam se svidja
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 1:08   #256
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Ma u AMD-u su trubili godinama, tj. hvalisali se, mi smo jedini koji proizvode i visokoperformativne GPU-ove i CPU-ove, ali sad ta priča konačno ima neki smisao van puke samopromocije. Upariš Ryzen 5000 i RX6000 i dobiješ boost za džabe. Čudi me da ne prodaju kakve CPU/GPU bundlove za neki sitniji popust, bolje nego s igrom, ovako bi možda potaklo ljude lakše na konverziju, ili nadogradnju.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 1:46   #257
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

1440p sa smart memory ON

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 13:12   #258
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Deluje jako dobro, cak bolje nego sto se ocekivalo.
RX 6800 bi mogao biti novi HD 48xx (zlatne godine ATI/AMD-a), za razliku od Polarisa RX480 koji je najavljivan kao novi 4850, ubica 980-Ti... Ipak na kraju bio slabiji od GTX 1060.
Ovo bi moglo da natera zelene da obore cene, kao nekada sa 8800GT.
6800 ce verovatno biti najbolji ne samo zbog cene, vec zbog prihvatljive potrosnje (za ove performanse) i temperatura. Ako ovo ne budu vurune koje rade na 100C, Nvidia je u problemu.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 13:14   #259
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
ali kad vidim da kod nas nude 3070 za 1400 maraka (oko 700€) dođe mi da se zapitam za koliko će ići novi Radeoni...
Nije to nista, u Madjarskoj 3070 kosta 1000e, zadnja cena koju sam video za 3080 bila je 1450e.

Nije ni cudo sto je nestasica kada u kratkom vremenu na trziste izlaze Nvidia GPU, AMD CPU i GPU, plus nova generacija konzola.
Tajvan i Kina nisu toliko pogodjeni koronom, pogotovo se Tajvan jako dobro nosi sa situacijom.
Nvidia presla kod Samsunga pa se iz svega moze izvuci zakljucak da su na kraju krajeva, ipak problem TSMC 7nm proizvodni kapaciteti.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 14:31   #260
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

po ovim gore testovima sudeći,6800 mama. još kad ispeglaju drajvere,biće to još bolje.
ko menja 2080 ili 2080ti za bilo amd ili nvidiju poslednje generacije,nije normalan.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD Ryzen Vlad Cepesh Vesti 2485 27.1.2023 21:26
Dota 2 GrimReaper Mrežne igre 5427 16.4.2018 8:54
[Mobilni telefon] Nokia X6 16GB Navi Borko Motorko Opisi, recenzije i testovi 11 13.1.2011 23:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com