Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.12.2014, 21:11   #41
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

TL;DR GOTO 10
Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Neki odgovori na tvoja pitanja se tamo nalaze u eksplicitnom vidu, dok su neki implicitni.
Pa da ih pretresemo časkom ako nemaš ništa protiv?
Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Eto, recimo, koja arhitektura browsera je logična na računaru sa 1.7GB memorije?
"Logično" nema šta da traži u ovakvim tekstovima. Čime se tekst tačno bavi - potrošnjom memorije ili performansama? Potrošnja memorije sigurno nije jer je RAM u startu hendikepiran da bi se, citiram, sprečilo "razmahivanje". Zašto je onda bitno koliko guest operativni sistem može da adresira memorije kad 64-bitni Windows može da radi i sa 2GB RAM-a? Nije RAM jedini razlog zašto se prelazi na 64-bita. Korišćenje 32-bitnog hosta zbog ograničenja "razmahivanja" memorijom jednostavno nije "logičan" argument.

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Koje su verzije sintetičkih tekstova na linkovima koji idu uz tekst? Treba li baš sve da se nacrta, majka mu stara?!
Što bi bio validan argument da časopis izlazi svakodnevno a ne jednom mesečno. Browser testovi se ažuriraju bar nekoliko puta u toku meseca i nije ništa čudno da dve različite revizije daju drastično različite rezultate.

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Dalje, sve dok se radi integralni test u jednom te istom okruženju, pitanja tipa koja virtuelna mašina je korišćena, nemaju preteranog smisla, pošto su uslovi identični za sve. U testovima je najvažnije da se obezbede jednaki uslovi za sve kandidate. U konkretnom slučaju, to je VMWare.
I ovo bi bio validan argument da pojmovi "virtuelna mašina" i "test performansi" nemaju šta da traže u istoj rečenici. To je isto kao kad bi neko rekao da je u redu testirati najnovije grafičke kartice softverskim rendererom samo zato što rezultat obrade (prikaz) koristi drajver grafičke da bi prikazao sliku na ekranu. Virtuelne mašine unose bar jedan dodatan sloj softvera sa svim svojim bubicama i problemima. VMWare još i dva zato što je hipervizor. U najboljem slučaju osoba koja tako testira može da se nada da će sistematska greška bar sve rezultate obogaljiti za isti iznos pa će rezultati biti relativno (ne apsolutno) tačni. Ali...

Pola browser testova se direktno oslanja na testiranje elemenata koji zahtevaju ispravnu hardversku akceleraciju (recimo canvas). Hardverska akceleracija ne radi dobro ni u jednom softveru za virtuelizaciju.

Jedini ispravan način za testiranje softvera čije performanse zavise direktno od hardvera je tzv. "bare metal" pristup. To znači, napravi se dual boot, instalira odgovarajući OS i odmah nakon toga napravi image backup particije sa nekim rešenjem tipa Clonezilla, Macrium Reflect, Acronis itd. Nakon svakog testa sa jednim od kandidata uradi se restore particije iz backupa. Cela operacija ne traje duže od 10-15 minuta za particiju od dvadesetak gigabajta. Rinse and repeat.

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Kada čovek malo dublje pročita tekst, shvatiće zašto se koristi VM. Ukoliko se zna da sveže instalirani Win 8.1 x86 u startu "guta" oko 700MB, shvatiće da smo browsere testirali u uslovima kada im je na raspolaganju 1GB slobodnog radnog prostora. Ne ponašaju se browseri jednako kada imaju 1 i 16 GB pred sobom.
Već sam napisao zašto je testiranje performansi virtuelnom mašinom potpuno pogrešan pristup. Isto kao kad bi neko danas testirao GTX 980 na prastarom i5 750 od pre pet godina. Šta možeš iz tog testa da zaključiš osim da je metodologija testiranja potpuno pogrešna? Kakav je smisao testiranja bilo čega ako se u startu napravi bottleneck?

I da, tačno je, ne ponašaju se svi browseri isto sa identičnim resursima na raspolaganju. Ali isto važi i za sav ostali softver pa i operativne sisteme. Linux korisnici recimo nikada neće shvatiti ili prihvatiti koncept "stand by" memorije koju Windows potencira. Da li to znači da je taj pristup pogrešan? Ne. Operativni sistem tako jednostavno bolje radi jer je dizajniran da tako radi.

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
I to ti je objašnjeno u tekstu. Od 32 programa, izabrani su oni koji su prošli ACID3 test. E sad', da li je moja krivica što je Blackhawk uspeo da ga prodje? Tekst je zamišljena kao VELIKI TEST, zato je trebao da bude na celih 5 stranica.
Evo ja ću sada da preuzmem source kod Chromiuma, napravim par izmena u kodu i buildujem svoj sopstveni browser. Nazvaću ga "ACME". Bez problema prolazi sve ACID testove. Da li to znači da je bitnije opisati jedan od milion Chromium klonova od rezultata testova browsera koje koristi 99,99% na planeti? I to samo zato što prolazi ACID3 test!?

Danas više nema konkurencije na tržištu browser engine softvera. WebKit, Gecko i Trident, to je to. Sva tri prolaze ACID 3 bez problema tako da on nije relevantan kriterijum za izbor browsera u 2014/2015 godini. Browseri koji ne prolaze ACID 3 jednostavno koriste arhaične verzije engine-a.

10:

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Baš me zanima, šta u tekstu, po tvom mišljenju, nije prikazano objektivno?
Nije objektivno zato što na četiri strane teksta o nekakvom uporednom testiranju nema ni jednog jedinog rezultata testa! Nijedna tabela sa rezultatima. Nijedan grafikon. Sve se svodi na argumente tipa "ovaj je bolji/brži od ovog drugog...majke mi". Ako si već radio testove logično je valjda da rezultate tih testova podeliš sa nama.

Istu stvar sam ti zamerao i u tvojim prethodnim tekstovima. Svi zaključci ti se svode na nekakav subjektivan osećaj šta je po tebi brže/bolje bez ikakvog pozivanja na dokaze ili makar pouzdane izvore. To itekako smeta. Možemo mi da se ne složimo oko recimo metodologije testiranja. Tvoj je test, tvoj izbor kako ćeš da ga radiš, drugi mogu samo da se slože ili ne slože. Ali prosto ne ide da u velikom testu nema ni traga ni glasa od rezultata testiranja. Samo pismeni sastav koji, uz svo dužno poštovanje, zvuči kao filler sadržaj.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2014, 21:24   #42
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 1/2015

Pridruzujem se hvalospevima na racun gospodina Cmelika Jana, njegovi opisi Watch Dogs-a, Hatoful Boyfriend i jos par krs igara koje ste mu namerno namestili da opise su me nasmejali do suza, veoma je talentiran za pisanje vise nego ostrih kritika, skidam kapu , ali toj listi pridodacu i opis Alien:Isolation, kao jedan od boljih koji sam ove godine procitao.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
bokela (1.1.2015), goranmax (6.1.2015), mvasic (1.1.2015), oluja (2.1.2015), sale94 (31.12.2014), todos (30.1.2015), voodoo_ (31.12.2014), Wolverine (31.12.2014), Yonai (1.1.2015)
Stara 31.12.2014, 21:28   #43
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Ostrih ali pravednih rekao bih, tacno u sitna crevca je opisao sta ga toliko pogadja zbog cega i zasto je ocena takva .
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Atwa013 (31.12.2014), voodoo_ (31.12.2014), Yonai (1.1.2015)
Stara 1.1.2015, 18:35   #44
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

@DeCoy

Хвала за Stalkera! Што се тиче питања, најбољи текстови у 2014. години су, по мени, колумне Владимира Писoдорова и Слободана Мацедонића у јубиларном броју часописа.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2015, 22:17   #45
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

E za prvi dan Nove godine mini-kviz Test of Time 2014. Onaj ko prvi odgovori na 11 (u toliko prošlogodišnjih brojeva je objavljena ova rubrika) lakih pitanja u vezi igara opisanih u ToT-u tokom 2014. godine dobija humble link za igru Sonic Generations. Aktivirajte igru odmah jer je link vidljiv svima koji tačno odgovore na sva pitanja. Ja sam jednom rešio kao probnu vožnju

Odgovori na pitanja se traže u infinitivu. Kada se kao odgovor traži ime pisati ga u originalu, a ne transkribovano na srpski jezik.



http://www.itstoohard.com/puzzle/KleMwzq0

Dok rešavate pitanja možete malo i da zamezite sa ovom laganom igricom (deminutiv je nameran!)...



Kod:
DIMXP-II7BW-3EM2F

ACN57-5R3RA-VXMMB

TZFPD-N42QD-K64MW

9YBB6-JWQ3T-JYW7F

2NNPE-G4AYF-NANL9

6RFJ2-IC8AM-0MR9D

L6K0H-T7XEE-X4LD3

ZDR9Q-ICDYJ-3DVG0

X9LJ7-TX66F-6XT9P

5MFCC-F2TMR-3I0FD
A ja još jednom koristim priliku da vas pozovem (zahvaljujem onima koji su se već odazvali) da napišete koji vam se tekst u SK najviše dopao u prošloj godini.

Sve najbolje i još jednom srećna Nova godina
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
bokela (2.1.2015), Miloš987 (2.1.2015), Oggy (1.1.2015), oluja (2.1.2015)
Stara 1.1.2015, 22:43   #46
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
TL;DR GOTO 10
Pa da ih pretresemo časkom ako nemaš ništa protiv?
apsolutno


Citat:
Potrošnja memorije sigurno nije jer je RAM u startu hendikepiran da bi se, citiram, sprečilo "razmahivanje". Zašto je onda bitno koliko guest operativni sistem može da adresira memorije kad 64-bitni Windows može da radi i sa 2GB RAM-a?......
Grešiš.Potrošnja RAM-a je upravo bila u prvom planu. A ideja za tekst se pojavila nakon sređivanja jednog netbuka koji je imao čitavih 1GB memorije. Vlasnik nije umeo da postavi dodatni modul (objektivno su na tom modelu jako zakomplikovali stvar), pa sam situaciju rešavao remote kontrolom. Cilj cele operacije je bio da se obezbedi nesmetan rad u uslovima vrlo ograničenih resursa. Osim svih mogućih optimizacija Windosa 7, valjalo je izabrati i web browser.

Na 64 bita se prelazi zato što je to logika evolucije. Možda ti imaš dovoljno novca da sebi kupiš najjaču konfiguraciju koja postoji, pa te boli briga za memoriju, ali nije takva situacija kod svih. Lično znam mnogo ljudi koji jednostavno ne žele da bace svoj laptop star 10-ak godina, pošto i takav kakav jeste zadovoljava sve njihove potrebe. Nemaš pojma koliko takvih ima oko tebe


Citat:
Što bi bio validan argument da časopis izlazi svakodnevno a ne jednom mesečno. Browser testovi se ažuriraju bar nekoliko puta u toku meseca i nije ništa čudno da dve različite revizije daju drastično različite rezultate.
Teško da ćeš uočiti neke drastične razlike između dve uzastopne verzije nekog browsera. Kao što se može videti iz teksta, neki od njih namenski koriste dosta stari engine, iako im potpuno besplatno na raspolaganju stoji onaj najnoviji. Zašto? Zato što su novije verzije po pravilu i veći gutači resursa.

Citat:
I ovo bi bio validan argument da pojmovi "virtuelna mašina" i "test performansi" nemaju šta da traže u istoj rečenici. To je isto kao kad bi neko rekao da je u redu testirati najnovije grafičke kartice softverskim rendererom samo zato što rezultat obrade (prikaz) ......
Ovde si delomično u pravu, pošto dolazi do odstupanja u merenju, pa je zbog toga korišćena srednja vrednost iz tri merenja. Za tvoju informaciju, do odstupanja dolazi i prilikom izvršavanja na hostu. Računari su previše komplikovani sistemi da bi se sve moglo izmeriti "u milimetar".

Citat:
Pola browser testova se direktno oslanja na testiranje elemenata koji zahtevaju ispravnu hardversku akceleraciju (recimo canvas). Hardverska akceleracija ne radi dobro ni u jednom softveru za virtuelizaciju.
Kako to "ne radi dobro"? Ne radi dobro kada se koriste napredne funkcije potrebne u svakojakim igrama, ali je danas podrška za elementarne grafičke operacije (koje HTML5 najčešće i koristi), na sasvim zadovoljavajućem nivou.

Citat:

Jedini ispravan način za testiranje softvera čije performanse zavise direktno od hardvera je tzv. "bare metal" pristup. To znači, napravi se dual boot, instalira odgovarajući OS i odmah nakon toga napravi image backup particije sa nekim rešenjem ..........
To si mudro rekao Neću da objašnjavam detalje, ali s obzirom da sam na testiranje potrošio izuzetno mnogo vremena, iz resursa koji su bili na raspolaganju je izvučeno više nego dovoljno. Relativni odnos performansi pod VM i onih izmerenih pod hostom je ostao u granicama proporcije sa tolerancijom do 5%.

Citat:
Već sam napisao zašto je testiranje performansi virtuelnom mašinom potpuno pogrešan pristup. Isto kao kad bi neko danas testirao GTX 980 na prastarom i5 750 od pre pet godina. Šta možeš iz tog testa da zaključiš osim da je metodologija testiranja potpuno pogrešna?
Mislkim da sam već odgovorio na ovo. Tvoj pristup bi bio OK ako bi se merile apsolutne performanse. Mi smo se, naprotiv, orijentisali prema relativnim performansama.


Citat:
Evo ja ću sada da preuzmem source kod Chromiuma, napravim par izmena u kodu i buildujem svoj sopstveni browser. Nazvaću ga "ACME". Bez problema prolazi sve ACID testove. Da li to znači da je bitnije opisati jedan od milion Chromium klonova od rezultata testova browsera koje koristi 99,99% na planeti? I to samo zato što prolazi ACID3 test!?
Kao prvo, ne postoji tako mnogo browsera, kako bi se moglo pomisliti u prvi mah. Kao drugp, ljudi ne mogu znati o kakvom se browseru radi ukoliko isti nije prošao komparaciju sa drugim browserima.


Citat:
Danas više nema konkurencije na tržištu browser engine softvera. WebKit, Gecko i Trident, to je to. Sva tri prolaze ACID 3 bez problema tako da on nije relevantan kriterijum za izbor browsera u 2014/2015 godini. Browseri koji ne prolaze ACID 3 jednostavno koriste arhaične verzije engine-a.
Hmmm... to su diskutabilne stvari. Svi testovi koje sam video na netu obavezno koriste ACID3. Njegova vrednost je u tome što omogućuje uvid u stanje podrške za JavaScript i DOM. Iako bi čovek pomislio da je taj uslov ispunjen kod mnoštva browsera, to baš i nije tako. Možda jeste donekle zastareo test, ali dok se ne pojavi ACID4, to je ono što imamo.
Citat:
10:

Nije objektivno zato što na četiri strane teksta o nekakvom uporednom testiranju nema ni jednog jedinog rezultata testa! Nijedna tabela sa rezultatima. Nijedan grafikon. Sve se svodi na argumente tipa "ovaj je bolji/brži od ovog drugog...majke mi". Ako si već radio testove logično je valjda da rezultate tih testova podeliš sa nama.
Tekst je trebao da izađe na 5 stranica. Uključi svoj procesor i nađi kariku koja nedostaje. Rezultati postoje, videćemo gde to da objavimo.


Citat:
Istu stvar sam ti zamerao i u tvojim prethodnim tekstovima. Svi zaključci ti se svode na nekakav subjektivan osećaj šta je po tebi brže/bolje bez ikakvog pozivanja na dokaze ili makar pouzdane izvore. To itekako smeta. Možemo mi da se ne složimo oko recimo metodologije testiranja. .
I sećaš li se kakve smo zaključke izvlačili ranije u ovakvim situacijama? ))))
Svaki put si imao jedne te iste argumente i odgovor je bio uvek jedan te isti

Ufff... umorih se od pisanja ))) Ali mi je jako drago da postoje kritički orijentisani čitaoci. Šteta pa ih nema dosta više. Osim tebe i Todosa, još je lepu kritiku davao i Slađan85, ali se on odavno ne pojavljuje.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Yonai (3.1.2015)
Stara 2.1.2015, 0:48   #47
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A ja još jednom koristim priliku da vas pozovem (zahvaljujem onima koji su se već odazvali) da napišete koji vam se tekst u SK najviše dopao u prošloj godini.
Jesu li u ovom slučaju specijalni tekstovi i kolumne za ljubilarni SK van kategorije?
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2015, 0:54   #48
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Sve što je napisano u SK dolazi u obzir
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 1:14   #49
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Bezveze naslovna strana i naslovna tema.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 2:06   #50
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

E neka si im rek`o!

Sonic Generations još uvek čeka da ga neko zaigra na svom Steam profilu, a odgovori na sva pitanja se za 5-6 minuta mogu pronaći ovde.

Internet rubrika u poslednih nekoliko meseci ponovo postaje zanimljiva, u ovom broju izdvojio bih tekst "Evolucija ili lenjost" mada bih teško mogao da se složim sa zaključkom autora jer svaki dan primetim isuviše primera koji ga opovrgavaju.

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
oluja (6.1.2015), Remedy (4.1.2015), Sass Drake (4.1.2015)
Stara 4.1.2015, 14:07   #51
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Rešio sam ga noćas (neke odgovore sam čak i znao ). Inače nikad nisam igrao Sonic, pa eto prilike da probam, mada će se time više zanimati drugi član moje porodice (nema više vremena za igranje kao nekad, Stalker SoC razvlačim još od kraja novembra).

Što se tiče tekstova u 2014-oj, ovako na prvu, Macedonićeva kolumna (Faust) u oktobarskom broju. I što je već pomenuto, tekstovi u kojima Jan Čmelik opisuje "trash" igre su urnebesni.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
Yonai (5.1.2015)
Stara 6.1.2015, 13:45   #52
BigVlada
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 16
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 18 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Sve pohvale za tekst o vojnim simulatorima letenja. Inteersantno je da su obe supersile imale škole gde su se piloti obučavali za borbu koristeći zarobljene protivničke avione. Naš Gus je veća faca od njihovog.

hmmm, neko bi mogao da namlati dobre pare praveći igrački centar sa kokpitima starih aviona, od Ikarusa ŠM, preko Rogožarskog R-313 do Jastreba, Orla i Galeba. Znam da postoji višegodišnji projekat eskadrile starih aviona, ali oni idu u muzej, lični kontakt sa kokpitom je druga stvar.

Nije to neka nova ideja, početkom devedesetih ste imali kratak tekst o zabavnom parku gde su se do 4 igrača borila Mech-ovima sedeći u kokpitima, kao i arkadni G-LOC R360 koji je kod igrača izazivao osećanja tipa "jel' to večera u mom krilu".

Imam jednu primedbu na članak o Pirate bay-u. Autor u jednoj rečenici pominje tezu da promet sadržaja preko dotičnog sajta automatski znači materijalni gubitak za vlasnike sadržaja (u milijardama dolara). To je teza koju MPAA godinama gura a koja jednostavno nije tačna. Ako bi se ukinuo sav piratski sadržaj na Internetu to ne bi značilo da bi ljudi naprasno počeli da kupuju isti sadržaj po premium cenama. Piraterija je i nastala jer sadržaj nije dostupan svuda na svetu,bez raznih DRM ograničenja, u isto vreme i po cenama koje tržište može da plati.

Imate li u planu da u skorije vreme obradite i alternativne pretraživače? Slučajno sam naleteo na ovaj (Unbubble - https://unbubble.eu/) koji se reklamira kao neutralni pretraživač pa bih cenio jedno detaljno seciranje.
BigVlada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku BigVlada na korisnoj poruci:
Oggy (6.1.2015), oluja (6.1.2015), sale94 (6.1.2015), Yonai (8.1.2015)
Stara 6.1.2015, 15:06   #53
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Коначно сам стигао да мало детаљније прелистам часопис и стварно је ова репортажа о пилотима сјајна, могли би да направите серију текстова о примени информационих технологија у нашој војсци. С обзиром на то да је укупно стање лоше, овакве приче баш подижу расположење.

Што се тиче остатка броја, издвајају се текстови о Амазону и домаћој сцени, као и текст "Еволуција или лењост" (и ту постоји доста простора за продубљивање неких проблема које је аутор само успутно поменуо).
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Тормунд na korisnoj poruci:
oluja (6.1.2015), Wolverine (6.1.2015)
Stara 6.1.2015, 21:57   #54
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Ne znam da li sam ovo već rekao, ali trenutni odgovorni za I/O port radi odličan posao, sve pohvale.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Oggy (6.1.2015), oluja (8.1.2015), Rocker (7.1.2015), Wolverine (7.1.2015), Yonai (8.1.2015)
Stara 6.1.2015, 22:18   #55
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ne znam da li sam ovo već rekao, ali trenutni odgovorni za I/O port radi odličan posao, sve pohvale.
Za razliku od onih ranijih, kad je odgovore davao... ko' ono beše?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
Rocker (7.1.2015)
Stara 6.1.2015, 23:40   #56
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Kuzma :P Koji je poslednjih godina stravično otaljavao rubriku, a vidi sad
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2015, 3:27   #57
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 1/2015

^Hvala na podršci gospodo!

Kuzma je po sopstvenom priznanju 17 godina pripremao I/O Port i prosto se malo istrošio. I bio je više nego rad da mi prepusti to breme, a ja, opet, više nego rad da ga prihvatim.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Atwa013 (8.1.2015), darko31 (8.1.2015), GoranSTX (7.1.2015), LoneWolf (8.1.2015), Nergal (7.1.2015), NjegovaWisost (16.1.2015), oluja (8.1.2015), todos (8.1.2015), voodoo_ (7.1.2015), Wolverine (7.1.2015), Yonai (8.1.2015)
Stara 8.1.2015, 0:40   #58
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Nego malo zapažanje, kad pomenu Decoy "Test of time".

Navika mi je bila kad otvorim tu rubriku, prvo pogledam timeline i koju ste sličicu glumice stavili - malo proguglam u kojim filmovima igra i onda pređem na čitanje cele rubrike .

Prvo sam primetio u jubilarnom broju da nema nijedne - ali pomislih ionako je to specijalni broj pa je ok. Kad ni u ovom broju nema.
Nije valjda da je ponestalo lepih mladih glumica?
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 11:04   #59
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
Nego malo zapažanje, kad pomenu Decoy "Test of time".

Navika mi je bila kad otvorim tu rubriku, prvo pogledam timeline i koju ste sličicu glumice stavili - malo proguglam u kojim filmovima igra i onda pređem na čitanje cele rubrike .

Prvo sam primetio u jubilarnom broju da nema nijedne - ali pomislih ionako je to specijalni broj pa je ok. Kad ni u ovom broju nema.
Nije valjda da je ponestalo lepih mladih glumica?
Prenecemo ovu poruku nadleznom uredniku. Zaista ovo ne bi smelo vise da se ponovi...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
choi (8.1.2015), player1 (8.1.2015), Rockstar (10.1.2015), todos (8.1.2015), Wolverine (8.1.2015)
Stara 8.1.2015, 13:11   #60
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Citat:
Тормунд kaže: Pregled poruke
о примени информационих технологија у нашој војсци. С обзиром на то да је укупно стање лоше, овакве приче баш подижу расположење.
E, blago tebi, kad ti raspoloženje podižu textovi o vojsci u časopisu koji se NE zove "Svet vojske"
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com