Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2009, 22:29   #281
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Izmedju najbolja igra i najbolja prica u igri postoje razlike i te dve stvari ne moraju da se podudaraju, tako da igra sa najboljom pricom ne mora ni priblizno da bude i najbolja igra jer moze imati masu drugih nedostataka i obratno igra koja nema originalnu pricu moze biti dobro uradjena sa masom drugih dobrih stvari koji ce nadomestiti losiju (neoriginalnu) pricu.

Ne sporim da GTA IV moze bez problema da udje u rang igara koje ce se boriti za titulu najbolje igre, ali da udje u rang igara sa najboljom pricom... Ma haj'te molim vas, to mora da je neka zakasnela prvomajska sala.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2009, 23:42   #282
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
...
Ma pusti decu nek se dopisuju. Dok se ne napravi neki forum na kojem bi se pri registraciji testiralo znanje o igrama (ili bar IQ test), takvi postovi su nasa svakodnevnica.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
Equilibrium (10.5.2009), Marti Misterija (9.5.2009), Psycho13 (9.5.2009)
Stara 11.5.2009, 11:49   #283
Alphacore iSeven
Novi član
 
Član od: 9.5.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Od vas nekoliko sto su me demantovali siguran sam da nijedan nije odigrao "celu igru" u suprotnom ne bi to rekao,oni koji iole razumeju eng. i koji su odgledali svaku cut-scenu u igri ovo sigurno ne mogu da kazu.
Za mene nijedna igra nema ovako razgradjen pocetak i kraj...to je moje misljenje a siguran sam i mnogih drugix koji su igru igrali.Slazem se naravno ima mnogo boljix igara od doticne,meni npr. return to castle:wolfenstein,mario bros,i cod serijal ne moze da se poredi sa gta po pitanju igrivosti,u slucaju CalloD-po pitanju grafike itd.Da Kuzmanovic dodje na forum isto bi vam rekao,mozda i njemu gta ne bi bio no.1 (njemu je to bioshock i guess)po pitanju price ali za ovaj vas cinizam stvarno nemam reci.
Alphacore iSeven je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 12:44   #284
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Alphacore iSeven kaže: Pregled poruke
Od vas nekoliko sto su me demantovali siguran sam da nijedan nije odigrao "celu igru" u suprotnom ne bi to rekao,oni koji iole razumeju eng. i koji su odgledali svaku cut-scenu u igri ovo sigurno ne mogu da kazu.
Pa, znas, mogu. Zato sto su igrali Planescape, Baldur's Gate, Fallout, Arcanum, Bloodlines, The Longest Journey, Myst, Grim Fandango, Starcraft, The Witcher... Znas, ono, igre koja zapravo imaju pricu. I to originalnu!
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 14:22   #285
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Alphacore iSeven kaže: Pregled poruke
oni koji iole razumeju eng. i koji su odgledali svaku cut-scenu u igri ovo sigurno ne mogu da kazu.
Evo i jaznam eng. i ogledao sam svaku cut-scenu i kazem da je vecina u pravu odnosno da GTA 4 nema najbolju pricu,cak ta prica nije dovrsena!
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 15:15   #286
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Ajde prvo bi mogli da prestanete da se raspravljate oko toga kome koja pricha nije trebalo da se svidi (), pa da i ja kazhem koju.

Dakle, odmah da se ogradim od lavine chiju senku vidim ispred sebe, nisam odigrao mnogo RPG-ova da bih mogao da sudim. Nije da ih ne volim, niti da nemam iskustva sa njima ili uopshte igrama, jednostavno situacija je takva da nisam mnogo odigrao, pa se moje mishljenje nekima mozhda nece svideti.

Ono shto je vec neko spomenuo, za omiljene priche cu izabrati one koje su me i terale da igram odredjenu igru. Dakle, od tih malo RPGova, Planetscape je stvarno bio vrlo dobar. The Witcher nisam igrao, ali mi je pricha "preprichana" i malo sam gledao sa strane, pa bih rekao da je stvarno lepo zamishljena, ali ne znam kako je u celosti realizovana.

Avantura je bilo mnogo, izdvojicu Psychonauts i Legacy of Kain (maltene jedini razlog da se igra veci deo ovog serijala, i dalje cu ga zbog toga svrstavati u avanturu a ne u platformu, kako su me vec jednom zasuli kamenjem ). Da navedem ovde i neverovatno zagonetnu prichu u, sada vec teshkoj kategoriji platformi, Braid, koju sam skoro odigrao i josh sam pod utiskom.

Elem, pucachine, tj FPS... Bioshock? Neee, nije u stvari sama pricha toliko dobra, koliko je atmosfera neverovatna. Ima dobru podlogu, ali ipak nije to za takvo poredjenje. Kada malo bolje razmislim, ja ovde nemam nishta da napishem.

RTS... prilichno ista pricha, sve su iste. Warcraft (koji nije chist RTS, al ajde) izgleda dobro, ali je previshe pokradeno od Tolkina, Warhammer sveta i opshte kulture i mitologije, da bih to mogao da zaobidjem, uopshte mi je Blizzard ogavan zbog toga. Warhammer svakako nema specijalnu prichu (mislim na Dawn of War serijal), ali definitivno ima najbolju podlogu, tj ogroman database. U DoW 2 su i oni uzvratili udarac kradjom od Blizzarda

Eto toliko, znam da je propushteno nekoliko zhanrova (kako sam mogao da zaboravim sportske simulacije !), ali shta je tu je, nisam mogao u momentu vishe stvari da se setim...

P.S. GTA IV i najbolja pricha ? Hmm... AHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHA
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 15:16   #287
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Alphacore iSeven kaže: Pregled poruke
Oni koji iole razumeju eng. i koji su odgledali svaku cut-scenu u igri ovo sigurno ne mogu da kazu.
Sorry, but I really don't understand English, would you teach me please!
The problem is, that when you want to play games, I like to play (RPG), you HAVE TO know English language, at least beginer level, and if you don't, you jast can't play it well, or you'll miss many important things. And all of that becouse of their STORY. That's why we talk about story all this time.

Citat:
Alphacore iSeven kaže: Pregled poruke
Slazem se naravno ima mnogo boljix igara od doticne,meni npr. return to castle:wolfenstein,mario bros,i cod serijal ne moze da se poredi sa gta po pitanju igrivosti,u slucaju CalloD-po pitanju grafike itd.
Ovaj tvoj citat gde uplices igrivost i grafiku je samo jos jedna potvrda da si u potpunosti promasio poentu teme koja glasi "najbolja PRICA u nekoj igri" a ne "najbolja igra" sto se apsolutno vidi da ti potenciras. Jer FGN kakve veze ima grafika sa temom najbolja prica...?
A cinjenica je da GTA IV "ima" takvu pricu da se jednostavno ne moze porediti nisajednom igrom koju je spomenuo Ketchua i koji po pitanju price siju GTA IV za nekoliko koplja.
Btw. igrao sam i GTA IV i sve igre koje je naveo Ketchua sem Grim Fandanga, a imam dovoljno igrackog iskustva, a recimo i ukusa da mogu da dam relevantan sud o kvalitetu price.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (11.5.2009 u 19:39)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 19:25   #288
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

budimo realni...mozda nema najbolju grafiku i audio podlogu,ali sto se tice storyline-a SYBERIA nema ravnog...i 1. i 2. deo....jos sam danas cuo da izlazi 3. deo...i to mi je informacija meseca!!!
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 12:51   #289
MICROCOMP DOORS
Veteran
 
Član od: 26.1.2008.
Lokacija: pravo pa levo
Poruke: 627
Zahvalnice: 473
Zahvaljeno 182 puta na 77 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MICROCOMP DOORS
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

stalker ima zanimljivu pricu...
half life
MICROCOMP DOORS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 20:24   #290
Alphacore iSeven
Novi član
 
Član od: 9.5.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Zasto Gta ima losu pricu?
Kolko vas je samo reklo da fallout 3 ima dobru pricu?po meni to nema veze sa mozgom...postapokaliptic,rodis se u vaultu,pobegne ti cale, ti za njim.. kakva prica...(strasno)sto na to niste tako reagovali,nego svi na gta?
Gta mozda nije nesto posebno originalan ali zato ima fantasticnu realizacju same price,i to se gleda.
Ovaj pomenu starcraft...whattttt?HAHAHA,RTS sa dronovima,bazama...prica nema sta-
Uzgred tema ne glasi:Najoriginalnija prica u igri
Takodje filmovi nisu video igre,tako da se sa istim ne mogu porediti.
Evo editujem sebe,najbolja pricu u igri po meni ima MASS EFFECT(igrao sam celu igru,prica je vrhunska).
Eto da vam zapusim usta.----.-----
Alphacore iSeven je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 21:05   #291
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Alphacore iSeven kaže: Pregled poruke
Zasto Gta ima losu pricu?
fallout 3 ima dobru pricu?po meni to nema veze sa mozgom...postapokaliptic,rodis se u vaultu,pobegne ti cale, ti za njim.. kakva prica...(strasno)
U potpunosti se slazem. Fallout 3 nema dobru pricu jer nesto sto nikad nije ni zavrseno ne moze ni u potpunosti da bude ocenjeno. Jer mi jos uvek cekamo da neko providjenje sprovede genijalni koncept Van Burena u delo. Sa druge strane Fallout: Bethesda je najcistiji primer silovanja tudje ideje zarad profita, i samim tim nije vredan da iko potrosi vise vremena na njega od prvih 10 min te "igre" koji su mu potrebni da shvati malopre pomenutu cinjenicu. Vreme za denstalacija istog nije uracunato u ovo.

Citat:
Alphacore iSeven kaže: Pregled poruke
Gta mozda nije nesto posebno originalan ali zato ima fantasticnu realizacju same price,i to se gleda.
Khm, mislim da malo gresis:

realizacija (od francuskog "realisation"); znaci ostvarivanje, izvrsenje, izvodjenje, privodjenje neke ideje u delo.

originalan (od latinskog "origo" - poreklo - "originalis" - prvobitni); znaci izvoran, iskonski, samonikao, koji nije izradjen podrazavanjem nekog/neceg drugog (~plagiranje).

...dva pojedinacna elementa.

Najbolji sa druge strane je potpuno drugi pojam. Biti najbolji u necemu znaci biti iznad ostalih sa kojima se poredis (drugim igrama u ovom slucaju) u ukupnom odnosu svih svojih cinioca. Tako da ne mozes da izdvojis samo realizaciju i originalnost. Ako si se vec masio drugih elemenata koji cine igru, gde su ti atmosfera, muzika, graficki ugodjaj, smek koji igra nosi...sve su to (i jos mnogi drugi) elementi koji doprinose dobroj prici, neki manje neki vise. A ako bi uzeli da delimo igre koje su ovde navedene na osnovne cestice, ovaj forum bi kolabirao pod kolicinom fanatickog flejma i svakjakih postova...A ovde je i onako u pitanju samo background i setting koji pokrece celu stvar, nista drugo.

Sto se samog GTA serijala tice, cenim keca, dvojku (zbog urnebesne zabavnosti) i Vice City (zbog smeka). Sve ostalo? Bolje da ne navlacim bes fanova...

Citat:
Alphacore iSeven kaže: Pregled poruke
Ovaj pomenu starcraft...whattttt?HAHAHA,RTS sa dronovima,bazama...prica nema sta-
Dronovi i baze nisu prica. To su ELEMENTI koji cine osnovu gameplaya neke igre koja pripada nekom od mnogih strateskih podzanrova. DO YOUR H.O.M.E.W.O.R.K.

---

A sto se same teme tice, najbolja prica u nekoj igri? Pitanje je isuvise subjektivno da bi se dao iole realan odgovor koji bi zadovoljio vise od 5 osoba, ali da ne davim dalje:

Wasteland i Ur-quan Masters dele suvereno prvo mesto. End of discussion.

-----------> PLEASE CUT THE THREAD HERE

Poslednja ispravka: Ilmarinen (20.5.2009 u 1:34)
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 23:46   #292
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

^ Star Control 2?
Kako se ja toga nisam setio.

Genijalno!!!
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2009, 0:26   #293
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Po nekom mom misljenju, jedna od boljih prica u igrama koje sam ja odigrao sigurno ima Freelancer. Jes' da je malko klisee u nekim trenutcima, ali je stvarno dobra. Takodje, BGII, Witcher, Fallout 1&2 imaju odlicne price. Da ne zaboravim, Red Alert 1, a pogotovo 2 imaju odlicne price.I C&C Tiberium Wars ima finu pricu, takodje World in Conflict (volim taj alter-istorijski pravac).
Bez ljutnje i bez zelje da omalovazim bilo koga, niti da nipodstodavam bilo koga, pojedinci moraju malo da spuste loptu sa GTA i najboljom pricom, pogotovo ako imaju manje godina zivota nego sto ja imam godina igrackog staza. Odigrajte jos nesto sem GTA, i kasce vam se samo, eto vam lista nekoliko redova povise, pocnite sa ovim igrama i videcete sami.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2009, 23:22   #294
dax94
Član
 
Član od: 16.1.2009.
Lokacija: Zemun (ko ne zna ne pitaj)
Poruke: 198
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 18 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

naravno Nox...je N n S koji ubedljivo ima najbolju pricu...
dax94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 17:11   #295
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Sta si hteo da kazes pod tim N n S?
Znam da Nox spada u red RPG (recimo) igara ali mi je taj izraz N n S nepoznat.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 17:13   #296
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Nack & Slash... Verujem da je mislio na HnS... Dijablolike igre, u prevodu.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 17:21   #297
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Ali zasto je stavio malo n usredini?
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 17:22   #298
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Nack & Slash... Verujem da je mislio na HnS... Dijablolike igre, u prevodu.
Ma znam i ja da je mislio na HnS, ali Nox mi nije bas reprezentativni primer tog tipa igre, jer je bas ne bih svrstao u igre tipa Diablo.

Sto je najbolje, sam naziv tog tipa igara govori o tome koliko imaju dobru pricu i koliko im je ona bitna.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2009, 17:23   #299
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Ali zasto je stavio malo n usredini?
Zato sto malo n u tom slucaju znaci isto sto i & (and)!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2009, 2:04   #300
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Mass Effect
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, prica


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Po kojoj biste igri voleli da se snimi film, i zasto? Marko_L Kompjuteri i film 691 6.11.2015 15:17
Najbolja atmosfera u igri tiberije O igrama uopšte 159 20.10.2013 21:44
Najbolja mini igra? alex92 Male igre 56 21.2.2009 19:02
Najbolja LINUX šminka JovanK Slobodni softver 10 18.5.2007 8:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com