Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2015, 14:11   #821
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

@Asmodeus
Pazi nisam rekao da igra ne valja, daleko od toga... U više navrata sam navodio dobre stvari vezane za HL 2, nema potrebe da ponavljam ono što i vrapci znaju šta je dobro/odlično u samoj igri (fizika, Aliks, dog, greviti gan, feropodi, okruženje u kome se igra odvija, igrivost, gomila sitnica, grafika, naravno uzimajući u obzir standarde prije 10 godina, muzika, zvuk...).

Od svih stvari koje čine igru, po meni, Valv je najmanje vremena proveo radeći na samoj priči i to vidim kao manu.
Lik koji je radio na snimcima za koje si stavio linkove (nisam pogledao sve da ne bude zabune, ali potrošio sam oko sat i po ), sudeći po načinu naracije i vremenu utrošenom na pravljenju videa, je veliki fan HL 2. Pa čak i on na par mjesta žali što nije dobio odgovor na bar neko od otvorenih pitanja same igre...

Razlika između većine ljudi ovde i mene ovde je što većina takav način izlaganja radnje i serviranja informacija na kašičicu vidi kao stil igre, a ja to vidim kao manu. Nisam očekivao da mi se sve servira i ispriča, ali da bude ovoliko otvorenih pitanja mi se ne sviđa... Igra me nije uvukla, kao slavni prethodnik (prešao sam je, da ne bude zabune) i jedini razlog za to nalazim u priči i načinu izlaganja iste, pošto ostale stvari, nemaju nedostatke ili nemaju uticaja na igračko uživljavanje sa radnjom igre.

Uostalom, player1 je odlično sumirao šta je problem sa radnjom u HL 2 u par prethodnih postova i na to nemam šta da dodam...

Za Fors nema pomoći, ako igra ima Star Vors ima da se odigra... Mada, ova će ostati tako pred nepređena, onaj Star distrojer neće da padne, pa to ti je...

Cilj ovih pisanja, nije da ja Vas preobratim da manje volite HL 2 ili da Vi preobratite mene, da ga volim, kao što recimo volim keca, već da razmjenimo mišljenja, pa sad možda usput naučimo nešto što nismo znali...
DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2015, 15:18   #822
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Znam sta hoces da kazes, ali mislim da je to jedna od vrlo malo mana koje mogu da se nadju HL2-ci (i mozda malo slabiji AI u odnosu na keca, ali nista strasno), opskurna prica cija struktura u dvojci moze da se uporedi kao sto je player1 rekao, sa n-tom sezonom u nekoj seriji cije je dalje snimanje potom otkazani, ali bez obzira na to, reci da je prica losa je malo neukusno, jer je fokus u dvojci na medjuljudskim odnosima i prozivljavanju vodjenja revolucionarnog rata protiv vanzemaljske okupacije iz drugacije perspektive, nesinematicke, neholivudske, mnogo realnije real-life iskustvu...
Sve ostalo, od gejmplej mehanike, grafike, fantasticne muzike i zvucnih evekata, evnironment storytellinga koje narator sjajno istice u svojim videima, uverljivih likova, pacinga u gejmplej mehanici (trenutak kada pomocu feropoda vodim armiju antliona na combine utvrdjenje u zatvoru je za mene bio nirvana) je na vrhunskom nivou i stvara jedinstvenu atmosferu kakvu sam retko gde drugde doziveo u igrama. Sve to uzrokuje nostalgicno prisecanje kad god neko pomene HL2, to nije fanbojizam, vec reakcija na nesvakidasnje iskustvo kakvo HL2 pruza.
I sam kazes da je sve ostalo na tako visokom nivou, cak i po tvom vidjenju, zar nije to dovoljno da smesti igru u sam vrh? Pa i igre sa manje dobrih elemenata su postajali klasici u svoje vreme.

Poslednja ispravka: Asmodeus (22.2.2015 u 15:41)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (22.2.2015), bokela (23.2.2015), nameless1 (22.2.2015), player1 (22.2.2015), Skenderevo (23.2.2015)
Stara 22.2.2015, 16:41   #823
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Znam sta hoces da kazes, ali mislim da je to jedna od vrlo malo mana koje mogu da se nadju HL2-ci (i mozda malo slabiji AI u odnosu na keca, ali nista strasno)
Meni je to jedna od većih zamjerki na HL2 kao i nedostajuće ruke kad "uzmeš neki predmet u ruke" i kad nešto voziš. Te mane Far Cry nije imao npr.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2015, 21:09   #824
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Za voznju se slazem, ali malo je preterano da ocekujes da ti se vide ruke kad god nesto uzmes, a da imas interakciju sa tim predmetom. Pa, novije igre nemaju to implementirano, a novi Thief je popio teske kritike zato sto si stalno morao da gledas animacije kad god nesto uzmes, pa to postaje repetitivno (jos nije bilo interakcije sa predmetima, ili je bilo a ja nisam dotle stigao).

Sto se tice Far Cry-a, odlicna je pucacina, u nekim stvarima ispred HL2, ali nema ni 10% od stvari koje sam zavoleo u HL2. Sta vise, zaboravio sam ga vrlo brzo nakon sto sam ga presao. U toj 2004-oj (neverovatna gaming godina), vise mi je legao Riddick i HL2 od FPS-ova, ali i FC je vrhunski naslov, nema tu dileme..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (22.2.2015)
Stara 22.2.2015, 22:39   #825
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Tu godinu su obelezili Half Life 2 i Chronicles of Riddick, Far Cry sam presao samo jednom i drzao ga neko vreme na kompu iskljucivo zbog realisticne grafike kao tech demo za ortake.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
nameless1 (24.2.2015)
Stara 22.2.2015, 22:46   #826
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Konacno presao. Kakav kraj... Stvarno nisu humani sto nisu izbacili nastavak do sada. Gaben je, izvinte na izrazavanju, smrad epskih proporcija.

Poslednja ispravka: Leonida (22.2.2015 u 22:56)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
blast beat (24.2.2015), darac_kv (2.3.2015), Filip89x (22.2.2015), nameless1 (24.2.2015), Sass Drake (22.2.2015)
Stara 24.2.2015, 21:49   #827
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

@Asmodeus
Slažem se, igre i sa manje kvaliteta su postajali klasici. Kombinacija par elemenata, koji su se savršeno uklopili, može da prenebregne nedostatke i učini igru klasikom.

I da, gomila stvari je na visokom nivou i trebalo bi da je to dovoljno prema navedenoj formuli da igra bude klasik, ali u mom slučaju to nije dovoljno...
Razlog si i sam naveo u svom postu:
Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
jer je fokus u dvojci na medjuljudskim odnosima i prozivljavanju vodjenja revolucionarnog rata protiv vanzemaljske okupacije iz drugacije perspektive
U kecu igra počinje laganim uvodom, još jednim radnim danom, gdje Frimen dolazi na posao, ćaska sa čuvarima i kolegama, prije nego što krene sa testiranjem... Posle toga priča se raspliće kroz seriju događaja (mada je i dalje labava, ali poštujući glavne postulate Valva da se priča odvija samo kroz igračeve oči tj. kroz ono što on vidi, bez prekidanja igre animacijom ili pak da igra počinje animacijom). Prešao sam igru osjećajući se kao Gordon Frimen, naučnik koji radi u Blek Mejsi i koji je došao u situaciju da se bori za goli život i za spas planete... Tu neka veća priča i nije bila potrebna, kao i njena razrada, već sam i u odsustvu iste u većoj mjeri, bio uvučen u kožu diplomca MIT-a, kome radni dan kreće naopako... Legenda je rođena!

Dvojku počinjem u vozu, bez ikakvog uvoda i objašnjenja otkud ja u vozu i šta treba da radim... Da, u jednom momentu dobijam svoj vjerni pajser (dobro neki pajser, ali ja vjerujem da je to onaj moj iz keca... ) i zadatak da nađem Aliks i ostatak ekipe u Blek Mejs Istu... Ali i dalje nemam odgovora na pitanja iz početka. I dalje nemam onaj osjećaj da sam ja d Gordon Frimen. I dalje se niko ne pita gdje sam bio xx godina. Sve što sam saznao iz početka HL 2 je da sam važna ličnost (kako Otporu tako i Kombajnu), iz ne znam kog razloga. Jednostavno rečenica „prava osoba na pogrešnom mjestu može da napravi razliku u svijetu”, meni nije dovoljna i ne predstavlja odgovor na pitanje šta ja radim u igri... Odgovor na neka pitanja nisam dobio do kraja igre, a na kraju ispostavilo da ih nikad neću ni dobiti od očekivanog izvora informacija .

U takvim okolnostima jednostavno se nisam osjetio kao u kecu, kao lik iz igre koju igram, koji trebao da bude lik koji poznajem, lik sa kojim sam prošao sve i svašta... Ne vjerujem da bilo drukčije i da je glavni lik bio neko drugi, a ne čuveni doktor sa pajserom.

Prosto, ako igra ne postigne to kod mene, ne može biti u vrhu...
DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DaAli na korisnoj poruci:
Marshall George (21.12.2015), Rainman (28.2.2015)
Stara 25.2.2015, 0:31   #828
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Pa tek u dvojci je priča razrađena kako treba i ako negde možeš da se uživiš u Gordonov lik onda je to pre dvojka nego kec. Mislim da si previše subjektivan sa time da se ne možeš uživeti u priču. To se desilo tebi i ne znam nikog drugog da je to naveo kao zamerku. Nismo mi ovde klinci pa da fanbojišemo, ali ako je igra u top 10 svih top lista najboljih igara, znači da taj nedostatak nije baš takav kako ga ti opisuješ i malo preuveličavaš.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2015, 0:52   #829
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
Dvojku počinjem u vozu, bez ikakvog uvoda i objašnjenja otkud ja u vozu i šta treba da radim.
Kako nema uvoda? A sta je sa onim 'Rise and shine Mr. Freeman'? Igra pocinje isto kako se kec zavrsava, sa GMan-om u krupnom planu kako nesto govori, a u pozadini vidis valjda zvezde kako promicu, implicirajuci neko putovanje kroz hiper svemir (otuda vremenska distanca od 20 godina). Znaci, Freeman je probudjen (na kraju keca je regrutovan za neki nespecifican zadatak, pa stavljen u stasis), pa preko portala (opet pomenut u kecu) vracen na Zemlju, sa ciljem koji GMan naglasava 'The right man in the wrong place can make all the difference in the world'..

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
I dalje se niko ne pita gdje sam bio xx godina. Sve što sam saznao iz početka HL 2 je da sam važna ličnost (kako Otporu tako i Kombajnu), iz ne znam kog razloga.
Sasvim sam siguran da se par NPC-a pita i cudi gde je Freeman bio svih ovih godina (izmedju njih i Ilaj), ali tu se staje jer nema ko da im odgovori. Otporu si vazan zato sto su vodje otpora bili sa Freemanom u Black Mesi, i znaju sta je on tamo uradio, pa su se ti podvizi prepricavali radi dizanja morala ljudi..

Poslednja ispravka: nameless1 (25.2.2015 u 1:01)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Marshall George (21.12.2015), simke85 (3.3.2015), Skenderevo (25.2.2015)
Stara 25.2.2015, 2:11   #830
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke

Dvojku počinjem u vozu, bez ikakvog uvoda i objašnjenja otkud ja u vozu i šta treba da radim...
Kako nema uvoda kada se jasno vidi da te G-Man vraća na Zemlju i da ti jedan od saputnika u vozu kaže „I didn't see you get on.” Jeste konfuzan početak, ali ne toliko da ne možeš skontati o čemu se radi (govor administratora, vortigant sa metlom u ruci, ...)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2015, 16:10   #831
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Nisam mislio da bukvalno nema uvoda, ali uvod od par rečenica Dži-mena, koji bi uz ponavljanje scene sa kraja keca trebao da napravi vezu između keca i dvojke, teško se može nazvati nekim uvodom... Buđenje, malo ste zaspali na poslu, vi ste moj pravi čovjek na pogrešnom mjestu, uz animacije koje vidimo kroz Dži-mena (od kojih je jedna iz keca, a drugu vidimo tek posle u igri)... Zar je, recimo, bilo teško da se napravi malo duži govor za Dži-mena, a da se iza ubaci kratka animacija sedmodnevnog rata, kako je ekipa iz Blek Mejse pobjegla odatle iz keca, otkud su sad na drugoj strani zemaljske kugle...

Jedna od verzija uvoda u dvojku trebalo je da bude vožnja vozom do stanice kroz Grad 17, gdje bi nam jedan od putnika ukratko ispričao (vjerovatno onaj koji nam je rekao da nas nije vidio kad smo ušli ), šta se desilo između keca i dvojke, ali su, navodno, testeri ocjenili to kao sporo i nepotrebno , tako da je čitav uvod sveden na 5 rečenica i na novinski članak na zidu... Pa ako je kec mogao da počne tako, ne vidim problem zašto i dvojka nije mogla... Okej, sedmodnevni rat... Gdje je počeo, otkud baš doktor Brin da je izabran da bude ljudski predstavnik (a uzgred budi rečeno mogli su da izaberu neko drugo lice da predstavlja negativca, a ne Denisa Hopera ), kako je moguće da su skoro svi vodeći ljudi ustanka ljudi koji su nekad radili u Blek Mejsi...

Većini to ne smeta, jer od momenta kada vas zatekne racija u stanovima, nemate mnogo vremena za razmišljanje, pošto igra postaje triler što se tiče odvijanja radnje i tempa igre. Manjini to smeta, jer kako napredujemo kroz igru, broj neodgovorenih pitanja samo raste, do tačke da se čovjek pita, da li su oni radili na priči duže od jednog popodneva (naravno pretjerujem ovde, ali dozvoliću sebi taj luksuz ).

Neko je već rekao ranije ovde da je u dvojci fokus na okupaciju i oslobađanje iste... U kecu fokus je bio na Gordonu Frimenu, da ne ponavljam ranije postove, ali okruženje i način prikaza radnje je radio fantastično... Po meni ta formula nije mogla da istovjetno primjeni u dvojci, gdje je fokus više na priči drugih likova, nego na samom Gordonu... Opet neko je rekao da je junak dvojke mogao biti bilo ko i to je apsolutno tačno. Ali fakat da je to čuveni cvikeraš sa pajserom, stvara obavezu pažljivijeg tretiranja lika, jer on nije novopredstavljeni lik, bez istorije, već legendarna ličnost i odatle osnovani zahtjevi da se sazna nešto više o njemu. Sa druge strane, baš zato što je priča više fokusirana na druge, trebalo je više razviti njihove likove, bar da saznamo nešto više od njima. Uostalom, zašto Kombajn odjednom ulaže sve resurse da me uhvati na početku (neko im je rekao, ali ko, možemo do sutra da raspravljamo). Barni me vidi i prva rečenica je „e za ono pivo što sam ti dužan” (vezano za keca). Nije me vidio 20 godina, ne zna da li sam bio živ, a on počinje sa pivom (nemam ništa lično protiv piva, štaviše ). „E ja radim kao ubačen agent u civilnoj zaštiti”! Super, e ja sam spavao 20 godina, zarobio me misteriozni čovjek, bla, bla, bla, ali o tome nećeš ništa saznati jer ne postoji način da Frimen bilo kome kaže šta...

Već je rečeno to je Valvov stil, da se rupe u priči popunjavaju nagađanjima...
Fori*****em te priče Valv samo dobija opravdanje da ostavlja te iste rupe u pričama. To ne radi kod nas koji hoćemo da znamo više... Mislim da je igra trebala da da više, ne sve odgovore, pa koga ne zanima priča neka protrči kraj svih slika, novinskih članaka po zidovima, neka radi nešto drugo dok traje animacija u igri...
Mene kroz igru je više vuklo da saznam zašto sam ja onde i šta pokušavam da postignem, nego sama priča igre... I na kraju nisam dobio odgovor na to. Priča iz keca govori o Frimenu, priča iz dvojke govori o ustanku, gdje se Frimen igrom slučaja zatekao... Glavni junak priče mogao je biti i bilo ko drugi, a i sama igra je mogla da se zove HL Revolušn, HL s3e4 ili šta ti ja znam, s obzirom kako je povezana sa kecom...

Ova igra ostavlja toliko prostora za teorije, da se može porediti sa Kenedijevim ubistvom, izgradnjom egipatskih piramida, slikama iz Naske (nastaviti po želji ).
Bez obzira koliko čovjek pazio igrajući HL 2, ostaje gomila pitanja, na koja odgovor može dati samo nagađanje... Par neodgovorenih pitanja je ok, čak i poželjno, gomila je već nedostatak...

Forsiranje stila keca u pogledu naracije u HL 2, predstavlja manu igre (poput vještačke inteligencije, ali nemam volje da sad pričam o tome) i predstavlja korak unazad u odnosu na keca i stvar koja razdvaja, u mom slučaju, status jedne i druge igre.

Nisam jedini koji govori o ovom nedostatku, uostalom i opis HL 2 iz SK (decembar 2014), govori o istom... I siguran sam da ima još ljudi (u velikoj manjini, da se ne lažemo ) sa ovakvim mišljenjem, samo neće da se bore protiv horde obožavalaca!

Što se tiče dužine čekanja HL 3, polako ulazimo u zonu Djuk Njukem Zauvijek, samo se nadam da rezultat (ako igra ikad izađe ) neće biti isti.
DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DaAli na korisnoj poruci:
bokela (1.3.2015), Rainman (28.2.2015)
Stara 28.2.2015, 18:00   #832
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Sine, moja igra razvaljuje, ali ti si pglu za HL2

Pozdravlja te cika Gaben.


Ali ozbiljno, sve je objasnjeno, samo treba da gledas, pratis i slusas. Ja sam ti postavio link sa pricom vec i tu pricu nisu popunjavali svojom mastom random likovi, nego je to ustanovljena prica koju su potvrdili i iz valve-a.
Uzgred, overi i Raising The Bar knjigu o developmentu igre, dosta stvari se nauci...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Psycho13 (28.2.2015)
Stara 28.2.2015, 18:26   #833
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Decko napise i obrazlozi sve sta misli o igri, koji su joj propusti, koje su dobre stvari, SVESTAN je da je u manjini, i ti njemu napises "ti si pglu za HL2"?

I onda das link od onog Venea, i koliko god da je ovaj neki seljober, lepo mu je rekao. Znas koje je izdanje trenutno? 23-e ispravljeno. Knjiga puna rupa i gresaka, psovo ga licno kad sam isao u srednju jos, moz misliti kolko zbirka nije imala veze sa mozgom tada.

A ostali, nemo da dirate u Gabena, molim vas, naucite Heil Gaben i te fore. Idolopoklonstvo u svojoj novoj formi. #HL2masterrace
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Atwa013 (28.2.2015), bokela (1.3.2015), player1 (28.2.2015), Sh0m1 (28.2.2015)
Stara 28.2.2015, 18:28   #834
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Half Life 2

Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh0m1 na korisnoj poruci:
Sass Drake (28.2.2015)
Stara 28.2.2015, 18:36   #835
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Reci nekome da je glup za igru....
Zrelo, vrlo zrelo....i argumentovano, nema sta...
Pa sta sad, treba da mu odem na gajbu i isavijam tenkrea sto mu se ne djasvi HL2?
Sto se drznuo i usudio, da na kulturan nacin da svoje vidjenje igre, koje meni ili nekom drugom ne odgovara?
Bez komentara...
Jbt, u koju krajnost se ide ovde, neverovatno...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
bokela (1.3.2015), Sh0m1 (28.2.2015)
Stara 28.2.2015, 18:43   #836
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
Zar je, recimo, bilo teško da se napravi malo duži govor za Dži-mena
G-Man ne govori dugo i ne govori jasno, vec kratko i krajnje kripticno. Tako on rolla.

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
a da se iza ubaci kratka animacija sedmodnevnog rata, kako je ekipa iz Blek Mejse pobjegla odatle iz keca, otkud su sad na drugoj strani zemaljske kugle.
Animacije nisu karakteristicne za serijal. Svo pripovedanje desava se iz prvog lica, u realnom vremenu. Zasto je vazno da se pokaze kako su Ilaj, Klajner i Barni dosli tu gde su? Eto, City 17 je Combine centar, pa su dosli da bi se borili protiv njih, napravili Black Mesa East..

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
(vjerovatno onaj koji nam je rekao da nas nije vidio kad smo ušli )
Zasto ovo ? Lepo ti je napisano da je Freeman vracen na zamlju portalom, bas u taj voz i otud cudjenje putnika.

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
šta se desilo između keca i dvojke, ali su, navodno, testeri ocjenili to kao sporo i nepotrebno , tako da je čitav uvod sveden na 5 rečenica i na novinski članak na zidu... Pa ako je kec mogao da počne tako, ne vidim problem zašto i dvojka nije mogla... Okej, sedmodnevni rat... Gdje je počeo, otkud baš doktor Brin da je izabran da bude ljudski predstavnik (a uzgred budi rečeno mogli su da izaberu neko drugo lice da predstavlja negativca, a ne Denisa Hopera ), kako je moguće da su skoro svi vodeći ljudi ustanka ljudi koji su nekad radili u Blek Mejsi.
Da li ti stvarno kroz igru nisi koliko toliko skontao sta se desilo u medjuvremenu iz raznih dijaloga, natpisa..? U pocetku jeste 'WTF.. sta se to dogadja', ali kasnije pokupis tu i tamo neke delice slagalice, pa mozes da sklopis generalnu sliku. Mozda to i jeste bio cilj, da igrac bude u pocetku dezorijentisan, izgubljen.. zato sto bi se isto tako i Freeman osecao, a igra tezi imerzivnosti, kako kroz pripovedanje, tako kroz izvedbu.

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
Opet neko je rekao da je junak dvojke mogao biti bilo ko i to je apsolutno tačno. Ali fakat da je to čuveni cvikeraš sa pajserom, stvara obavezu pažljivijeg tretiranja lika, jer on nije novopredstavljeni lik, bez istorije, već legendarna ličnost i odatle osnovani zahtjevi da se sazna nešto više o njemu.
Uopste ne razumem ovu zamerku. Sta bi ti da saznas o Freemanu? Kako da saznas kad je on samo ekstenzija igraca? Kako je to on kao lik tretiran u kecu- saznas da je MIT diplomac, i sta jos (btw, i u dvojci se pominje njegovo skolovanje, kroz opasku da je ovih dana malo MIT diplomaca)? Sto se njegove istorije tice, itekako se ona pominje u igri, likovi to pominju, postavljaju neka pitanja (npr. kada te je ona naucnica pitala kako je bilo raditi sa Klajnerom i Ilajom u BM, ili kad Ilaj primeti da nisi ni dan ostario, sto je posledica hibernacije, putovanja kroz hiper svemir)..

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
Sa druge strane, baš zato što je priča više fokusirana na druge, trebalo je više razviti njihove likove, bar da saznamo nešto više od njima.
Saznao si sasvim dovoljno o njima, vise paznje je posveceno NPC-ovima nego u bilo kom drugom FPS-u (eto, Elizabet iz Infinitea nastavlja tu tradiciju). Za neke likove kao sto je Klajner, dovoljno je samo ih gledati sta rade, pa da ti sve bude jasno. Dok je odnos Ilaja i Alyx lako uocljiv iz facijalnih ekspresija, onome sto govore.. pa kad vidis onu porodicnu sliku sa Ilajovom zenom, on pocne da prica o njoj, itd..

Sta ti tu vise treba?

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
Uostalom, zašto Kombajn odjednom ulaže sve resurse da me uhvati na početku (neko im je rekao, ali ko, možemo do sutra da raspravljamo). Barni me vidi i prva rečenica je „e za ono pivo što sam ti dužan” (vezano za keca). Nije me vidio 20 godina, ne zna da li sam bio živ, a on počinje sa pivom (nemam ništa lično protiv piva, štaviše ). „E ja radim kao ubačen agent u civilnoj zaštiti”! Super, e ja sam spavao 20 godina, zarobio me misteriozni čovjek, bla, bla, bla, ali o tome nećeš ništa saznati jer ne postoji način da Frimen bilo kome kaže šta...
Jbg, ja ovakve sitne nedostatke, nelogicnosti.. mogu u svakoj igri da nadjem, ako bas to uporno trazim. Npr, u Fallout-u (igram ga ponovo po n-ti put) na samom pocetku se javlja velika nelogicnost: Vault je ugrozen, nedostaje vode, a oni salju samo tebe da nadjes water chip, iako od toga zavisi opstanak citave zajednice- dok ostali zitelji sede na dupetima i cekaju da ih spases.

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
To ne radi kod nas koji hoćemo da znamo više.
Ajde, za pocetak, napisi sta je to sto zelis vise da saznas? I na koja to pitanja iz dvojke nisi dobio odgovor? Mnogo apstraktno pises, bez mnogo obrazlozenja, iako si napisao zid teksta..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (28.2.2015), Atwa013 (28.2.2015), blast beat (1.3.2015), darac_kv (5.3.2015), Filip89x (2.3.2015), N.K.P.D. (1.3.2015), nexexcalibur (28.2.2015), Psycho13 (28.2.2015), Rainman (28.2.2015), simke85 (3.3.2015)
Stara 28.2.2015, 19:26   #837
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Evo ja da pitam. Jel Gordon nem? Koji je razlog sto ne prica? Jel ima odgovor na to u prici?
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2015, 20:01   #838
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Evo ja da pitam. Jel Gordon nem? Koji je razlog sto ne prica? Jel ima odgovor na to u prici?
Ovaj tred je zlato u zadnje vreme...Steta sto nemamo prevod za imerziju, jer realno neki ljudi ne razumeju poentu i koncept iste.


Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
Uostalom, zašto Kombajn odjednom ulaže sve resurse da me uhvati na početku (neko im je rekao, ali ko, možemo do sutra da raspravljamo)
Kad headcrab pokvari teleport i pocnes da se pojavljujes na razlicitim mestima, izmedju ostalog se pojavis i kod Breena u citadeli. On kao prava mega izdajica odmah kontaktira combine advisora (igracev prvi pogled na advisore, glavne neprijatelje) i u drugom teleport pojavljivanju se vidi ta scena. Advisor naravno usmerava celokupnu armiju ka unistenju Gordona za kog je Breen znao da je veoma sposoban jos iz dana kad mu je bio sef u Black Mesi...

Poslednja ispravka: nexexcalibur (28.2.2015 u 20:20)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
simke85 (3.3.2015)
Stara 28.2.2015, 20:16   #839
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Evo ja da pitam. Jel Gordon nem? Koji je razlog sto ne prica? Jel ima odgovor na to u prici?
Nije nem, kod mene ume bas da se rasprica, ako me razumes.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2015, 20:20   #840
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Ne razumem, sta ces. Ne vredi ni da mi objasnjavate, to je taj immersion koji ne moz se prevede.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Sh0m1 (28.2.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
half-life, valve

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Half Life Inuyasha Akcione igre 167 23.12.2023 3:31
Half life 3 Bansek Akcione igre 97 27.8.2017 17:15
Half Life 2:Episode One Garson Akcione igre 96 25.7.2008 22:19
Half Life 2; Node out of date-Rebuilding Nicolas Akcione igre 40 26.6.2007 1:15
kako da skinem half life 2 sa neta Crusader88 O igrama uopšte 15 26.8.2006 12:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com