Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2015, 15:33   #761
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Ne znas pocetak price, neces znati ni kraj. Upao si u gabenov pakao. Vec te vidim kako kroz godinu dana proveravas valve blogove o HL novostima. Dobrodosao u prvi prsten pakla, neki su ovde vec u devetom..
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Leonida (19.2.2015), N.K.P.D. (20.2.2015), Rockstar (19.2.2015), Skenderevo (20.2.2015)
Stara 19.2.2015, 15:38   #762
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Presao sam HL2 i EP1 i prosto ne mogu da verujem kakvo remek delo meni stoji na steamu vec preko 5-6 godina. Mada, mozda je i bolje ovako... kao sto je vec neko napisao, necu morati (makar se nadam) da cekam deset godina na nastavak.
Baba Vanga je rekla u svom predvidjanju, da ce ljudska civilizacija dostici svoj vrhunac 4674. godine, tehnoloski i spiritualno, i da ce otkriti misterije univerzuma. Sledece 4675. godine izacice i Half-Life 3 i ljudski rod ce konacno moci da napusti svoje fizicko telo i da zivi vecno kao cista energija u multiversu.
Tako da neces cekati dugo.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
SirDuck (20.2.2015)
Stara 19.2.2015, 16:07   #763
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
leonida kaže: Pregled poruke

necu sad da pisem opsirne utiske (a i koja je poenta, verovatno sam jedini clan ovog foruma koji nije presao hl2 ) ali moram priznati da mi je prva epizoda donekle bolje legla od glavne kampanje, iako je uzasno kratka (trebalo mi je tacno 3 sata da je predjem). Ima daleko vise mozganja (dodje kao dobra promena od konstatnog napucavanja)
Тек ће ти се онда ЕП2 свидети, поготово што на вишим нивоима тежине уопште није лака (посебно пред крај).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
nameless1 (19.2.2015)
Stara 20.2.2015, 14:23   #764
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Poput Leonide imam popis klasika koje treba odigrati i upravo sam neki dan završio HL2 sa epizodama...
Neću ulaziti u priču o grafici, pošto mi nije niti će ikad biti važan faktor za igranje, ali ako se uzme u obzir vrijeme izlaska i tadašnje stanje, vjerujem da je igra bila krem ponude što se tiče vizuelnog aspekta igara te 2004. godine.
Fizika u igri je fenomenalna... HL je tu uspostavio standarde, kako treba da izgleda taj aspekt u igrama ovog tipa.
Misije sa vožnjom su dosadne i predugačke, bar se meni tako činilo.
Ravenholm kao nivo mi se totalno ne uklapa u čitavu koncepciju i tonalitet igre... Horor elemenat, koji je neko spomenuo, tu uopšte nije prisutan...
Najsvjetlija tačka AI je Aleks (valjda se tako piše) i sama činjenica saradnika sa kojim prelazite misije. Vjerovatno HL 2 nije pionir u ovom polju (ne znam i sam se pitam), ali činjenica je da je ona bila inspiracija za kreiranje Elizabet u Biošok Infinitu je dovoljna da se istakne kao pozitivna stvar u igri... AI marinaca i protivnika osjetno lošiji nego u originalu...
Misije sa onim vanzemaljcima i kontrolisanjem grupe istih su veoma zabavne i takođe predstavljaju hvale vrijednu novinu... Šteta što je to izbačeno u epizodama.
Takođe sviđa mi se i način navođenja onih raketa. Prosto, simpatično i efektno. Super je fora što se neki zvukovi ponavljaju iz keca, znam da sam se ponekad prisjećao keca kad čujem poznati zvuk recimo razbijanja kutija...
I na kraju, red je da kažem štogod o po meni najvećoj mani igre...
Priča je po meni očajna, zaboravna i poprilično loše odrađena... Budim se posle 20 godina, ne dobijam nijedno objašnjenje šta i kako, tu je i misteriozni lik u odjelu (moj „novi” poslodavac) koji se eto pojavi s vremena na vrijeme čisto da pokrije nečije neznanje ili ljenost u kreiranju smislene priče. Ukratko saznajem da je zemlja pokorena, bla, bla, bla, policijska država, bla, bla, bla, pokret otpora i čekam da mi neko kaže otkud ja ovde i šta treba da radim, koji je moj cilj, ali ne... U čekanju tih informacija došao sam do kraja i gre. Postao sam hrabri pomagač pokreta otpora u borbi protiv okupacije, čovjek kome je dato 100% povjerenja, iako niko nije znao gdje sam bio zadnjih 20 godina... Skriptovane scene, iako u početku zabavne su postale malo dosadne prevelikom upotrebom u samoj igri... Da ne spominjem da u čitavoj igri svi pričaju osim Gordona.
Možda pretjerujem sa kritikom priče, jer sam nedavno prešao sve Biošokove koji su po meni miljama daleko od HL2 u pogledu kvaliteta izlaganja radnje, ali svakako je činjenica da je radnja štura i loše ispričana. Na momente sam imao utisak da igram tehnički demo koji treba da pokaže mogućnosti i domete tada novog endžina...
HL 2 je dobra igra, revolucionarna u nekim segmetnima, ali sveobuhvatno gledano nije na nivou svog prethodnika.
Polazeći od navedenog HL 3 me zanima u pogledu novina, poput onih koje je predstavio HL 2, ali što se priče tiče, uopšte me ne zanima, s obzirom kako je ista odrađena u dvojici i kojim putem je krenula... Pa čak da i da se na onom brodu nalazi Dži men sa svim odgovorima na pitanja iz prve dvije igre...
DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2015, 14:52   #765
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Za razliku od bioshocka, ovde ti prica nije data na kasicicu. Ovde imas timeline i objasnjenje celokupne price
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2015, 15:59   #766
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Samo sam htio reći da priča nije ispričana na dobar način i da je ostavljeno nedopustivo mnogo prostora za nagađanja... Moglo globalno sve to da se bolje odradi... Kec je dobro funkcionisao jer su način pričanja i sama radnja bili smisleni (naravno smisao je ovde relativan pojam, uzimajući u obzir tematiku i okruženje same igre)... Dvojka je imala teži zadatak, jer je lakše nešto raditi iznova, nego nadograđivati nešto postojeće.
Valveova odluka da nemaju scene izvan igre ili animacije između misija ili u važnim dijelovima same igre, dovela je do toga da je gomila stvari ostala nejasna (naravno neko je to istražio i okačio na net, ali sama igra je trebala da te stvari koliko-toliko poveže). Neke neobjašnjenje stvari su i dalje ostale u domenu pretpostavke ljudi koji su povezivali priču iz sitnica koje su hvatali i nagađali igrajući HL 1 i HL 2.
Globalni utisak ostaje da su u fokusu bile neke druge stvari (grafika, endžin, igrivost...), a da je priča u čitavom procesu zapostavljena i nekako je usputno rađena.
DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaAli na korisnoj poruci:
player1 (20.2.2015)
Stara 20.2.2015, 16:16   #767
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

^^A pa bash to izdvaja HL serijal od drugih i bash zato je HL2 WOW kao inace i ceo SERIJAL.

Budi u tebi potrebu da istrazujes da se pitash da nagadjash... Pogotovo je na mene ostavila veliki utisak dok sam bio klinac.... gamer pocetnik koji nista slicno nije video.

Moja jedina zamerka na HL serijal je sto nije nastavljen i tu cu staviti
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
filpan (20.2.2015), nexexcalibur (20.2.2015)
Stara 20.2.2015, 16:22   #768
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
Možda pretjerujem sa kritikom priče, jer sam nedavno prešao sve Biošokove koji su po meni miljama daleko od HL2 u pogledu kvaliteta izlaganja radnje, ali svakako je činjenica da je radnja štura i loše ispričana. Na momente sam imao utisak da igram tehnički demo koji treba da pokaže mogućnosti i domete tada novog endžina..
U Bioshock-u prica je glavni askpekt, sve ostalo je podredjeno njoj, pa otuda jednolican, monoton i dosadan gameplay i level dizajn. Lako je u takvim uslovima kvalitetno izlagati radnju. HL2, sa druge strane, se treba posmatrati kao sinergijska celina, gde svi pojedinacni delovi zajedno stvaraju jedno izuzetno iskustvo, avanturu. Iako glavni zaplet nije za pamcenje, tu je gomila sitnih pricica, raznoraznih desavanja, interesantnih stvari za vidjenje, sjajne atmosfere, upecatljivog level dizajna, jedinstvenog art stila, zivopisnih NPC-eva.. da te sve to vuce da igras kako bi saznao sta sledi dalje..

Tehnicki demo? Samo zato sto nema neke preterano usmerene price koja te vuce za rukav?

@Neutrino

Haha, ti si nasao da pricas nesto. Mislim da niko nije fanaticnije fanbojisao od tebe u Infinite temi- bukvalno si na svaki post odgovarao kilometarskim sastavima.

Poslednja ispravka: nameless1 (20.2.2015 u 18:07)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (20.2.2015)
Stara 20.2.2015, 17:22   #769
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Auuuu DaAli usudio si se da nađeš mane Half Life-u 2!? Pa ti si ga ugasio. Sad će odma' vorumska raja da ti šalje pretnje smrću i odsečene konjske glave Ne vole ovde ljudi kad im diraš u religiju
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Sh0m1 (20.2.2015)
Stara 20.2.2015, 22:19   #770
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

@nameless1
Pa ne vidim razlog zašto bi posmatrao HL 2 kao sinergiju, a Biošok ne?! Mislim da obije igre zaslužuju isti tretman.
Pazi i za Biošok slično možeš reći „glavni zaplet je za pamcenje, tu je gomila sitnih pričica, raznoraznih dešavanja, interesantnih stvari za viđenje, sjajne atmosfere, jedinstvenog art stila, živopisnih NPC-eva.. da te sve to vuče da igras kako bi saznao sta sledi dalje...” Vidiš sličnost?!
Izostaviću level dizajn jer je Valve tu objasnio neke stvari!
Imam drukčije viđenje stvari, jer sam igrao keca, pa Biošokove, pa HL 2...
Upravo sam posmatrajući cjelinu kao skup sastavnih dijelova i sastavio onoliki post, naveo stvari koje mi se sviđaju i stvari koje mi se ne sviđaju, ali istakao sam priču kao stvar koja mi najviše škripi.

Da, samo zato što mi je priča nedorečena imao sam ponekad utisak da igram tehnički demo... Čekao sam odgovor na pitanje koji je moj cilj, zašto sam stavljen u onaj voz na početku, zašto me niko ne pita gdje sam bio x godina itd.. I na kraju dobijem brod, umjesto odgovora dobijem još jedno pitanje.
Nameće se utisak da eto svaka igra ima priču, sklepaćemo nešto i za ovu, pošto bez priče ne može da se izda singl plejer igra...

I dalje stojim iza tvrdnje da igra takvog kalibra i dometa, takve istorije i pedigrea nije mogla da ima takvu priču odnosno da ja na takav način (ne)ispriča... Pa makar i da su stavilli star vors slova koja će da skroluju prije samog pojavljivanja u vozu na početku (ovo je šala naravno ).

@Neutrino
Znam šta je svetinja i sam ne volim kad neko čačka moje svetinje , ali mislim da neke stvari koje sam rekao stoje i da sam malo objektivniji od ljudi koji igru smatraju najboljom igrom ikad ili je svrstavaju u šta ja znam top 10/top 30. I naravno nije ovo misionarski rad, ne očekujem da se ljudi preobrate i prihvate moje mišljenje, već eto samo da čuju i drukčiji stav. Prijetnje nisu problem, ne dirajte konje!

Poslednja ispravka: DaAli (20.2.2015 u 22:20) Razlog: Slovne greške
DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2015, 23:05   #771
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne vole ovde ljudi kad im diraš u religiju
Hah, ko nam kaze!

Slazem se da igra samo otvara nova pitanja, pa ne sumnjam ni da ce tako biti sa HL3. Samo se bojim na sta ce to da lici u "novom" valve biznis modelu sa mikrotransakcijama. Mozda ce i za Freemana da se nadje neki sesiric ili zastavica.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2015, 23:14   #772
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Ja krenuo da gledam ovo bzv onako i ne mogu da stanem, evo krecem drugi deo sad

walkthrough


Mnogo se detalja propusti uzivo dok se igra, ovako svaki dijalog upijem
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2015, 23:15   #773
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
@nameless1
Pa ne vidim razlog zašto bi posmatrao HL 2 kao sinergiju, a Biošok ne?! Mislim da obije igre zaslužuju isti tretman.
Pazi i za Biošok slično možeš reći „glavni zaplet je za pamcenje, tu je gomila sitnih pričica, raznoraznih dešavanja, interesantnih stvari za viđenje, sjajne atmosfere, jedinstvenog art stila, živopisnih NPC-eva.. da te sve to vuče da igras kako bi saznao sta sledi dalje...” Vidiš sličnost?!
Mislim da sam bio jasan, ali ponovicu. U Bioshock-u (originalu) kroz celu igru se vucaras skoro pa identicnim hodnicima, ubijas iznova i iznova manje vise identicne protivnike, slusas audio trake ( i to je to), art stil je interesantan ali vrlo brzo postaje monoton, atmosfera takodje; sitne pricice su zapravo deo glavne price (verovatno mislis na audio trake?), a NPC-evi su skoro pa nepostojeci (audio trake nisu NPC-evi), vec svi skacu da te ubiju. Znaci, jedno krajnje jednolicno i monotono iskustvo, koje da nema kvalitetne price, i nema sta mnogo da ponudi..

HL2 sa druge strane ti stalno predstavlja nesto novo, nema neku matricu koje se cvrsto drzi: cas se vozikas, cas puskaras, cas resavas zagonetke, cas se setkas medju NPC-evima i slusas sta govore, igras se sa novim oruzjima koja menjaju nacin igranja, sukobljavas sa novim protivnicima koji zahtevaju razliciti pristup, nivoi su raznoliki sa svojim jedinstvenim izazovima, itd. Znaci, kad god nesto pocinje da zamara, igra te uvek secne, pa je iskustvo veoma dinamicno. U takvim uslovima nije lako imati snazan narativ, tako da to treba imati na umu. A da je moglo bolje, moglo je..

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
ali mislim da neke stvari koje sam rekao stoje i da sam malo objektivniji od ljudi koji igru smatraju najboljom igrom ikad ili je svrstavaju u šta ja znam top 10/top 30.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2015, 23:54   #774
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Upravo igram Bioshock Infinite, i ne mogu da ne osetim koliko atmosfera podseća baš na HL2.

Ili ste možda preneli nostalgiju i na mene...bastards!
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2015, 0:02   #775
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
... Da ne spominjem da u čitavoj igri svi pričaju osim Gordona...
Ispravka, kada ga na početku uvode kod Barnija "na batinanje" izgovara celu jednu rečenicu
Ja sam se evo drugi put u životu (prvi je RA2) usudio da pokušam preći neku igru na najtežem nivou. A ako nešto dobro poznajem da mogu tako preći onda je to HL.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2015, 0:57   #776
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Meni to nije minus. Dishonored,Metro (prica nesto samo izmedju misija) ,STALKER... nista im ne fali sto je glavni lik mutav.

PS
mada nisam bas neki fan HL2, meni je legendarni kec mnogo bolji
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2015, 2:14   #777
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

@nameless1
Half Lajf 2 mi stalno predstavlja iste protivnike, koji imaju uglavnom jedan nelogičan šablon ponašanja, dionice sa vožnjom su više dosadne nego zanimljive (jer ako hoću da vozim nešto neću da igram FPS), atmosfera u HL 2 se brzo izgubi od konstantnog jurcanja... Mogu do sutra ovako...

Nemam namjeru da nastavljam sa ovom raspravom koja dobrano ide u smjeru „Ja u klin, ti u ploču”! Ti ćeš braniti HL 2 i napadati Biošok, ja obrnuto. Nećemo se složiti ni za 100 godina, a i ne trebamo. A to i nije bila namjera mog pisanja u ovoj temi...

Mislim da sam i ja bio jasan kada sam rekao da igra ovog kalibra nije smjela da se izda sa ovakvom pričom, odnosno sa ovakvim načinom izlaganja... Pola scena slušam kako se raspravljaju o nekim glupostima, umjesto da saznam nešto esencijalno za priču... Prilikom razvoja jedna od ideja bila je da putovanje u vozu traje kao u kecu i da te jedan od putnika, kroz razgovor uvede u priču... Iz nekog razloga to nije prošlo...
Čitava poenta moje priče je da HL 2 fali bolja priča ili bolji način prezentovanja iste... Nisam se poistovjetio sa likovima, njihovom sudbinom i nije me mnogo zanimao konačan ishod jer sam imao gomilu neodgovorenih pitanja od samog početka...

Mogao bih da raspravljam o tome koliko nečiji subjektivan stav i ljubav prema nečemu utiču na objektivno posmatranje, ali prostije mi je da uradim kao odgovor na tvoj !
DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2015, 2:46   #778
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
Mislim da sam i ja bio jasan kada sam rekao da igra ovog kalibra nije smjela da se izda sa ovakvom pričom, odnosno sa ovakvim načinom izlaganja... Pola scena slušam kako se raspravljaju o nekim glupostima, umjesto da saznam nešto esencijalno za priču... Prilikom razvoja jedna od ideja bila je da putovanje u vozu traje kao u kecu i da te jedan od putnika, kroz razgovor uvede u priču... Iz nekog razloga to nije prošlo...
Čitava poenta moje priče je da HL 2 fali bolja priča ili bolji način prezentovanja iste... Nisam se poistovjetio sa likovima, njihovom sudbinom i nije me mnogo zanimao konačan ishod jer sam imao gomilu neodgovorenih pitanja od samog početka...
Te "gluposti" ti upravo serviraju priču na kašičicu, ali na kašičicu. Esencijalnu stvar si saznao tokom HL2 EP2, ali samo jednu. Valve tako radi, fragmente priče servira na kašičicu i to kroz dijaloge (koje tokom prvog igranja ne možeš čuti ) i kroz neke detalje koje takođe nećeš primjetiti dok igraš prvi put igru, a veoma često u kriptičnom obliku. Još ako si isključio titlove pa nisi ni mogao uhvatiti neke citate koje iz nekog razloga nisi mogao čuti u igri (udaljenost, pucnjava, itd.), a ima dosta zanimljivih za čuti. Mislim da su negdje na netu svi zapisani ako ti se traži. Jednostavno, igra nije napravljena da se u jednom nastavku ispriča čitava priča. Sumnjam da je onaj ko je smislio G-Mana smislio i to šta je on u stvari. Ako si prešao HL1 poslušaj opet riječi zadnjeg bosa kojeg sigurno nisi slušao tokom prvog igranja. Možda ti neke stvari postanu jasnije.

Spoiler za .:
„He is not a man. For you he waits, for you.”
Nema klipa koji je samo titlovan pa stoga: https://www.youtube.com/watch?v=pdnkc8RzMpA



P.S. Anyone who dares to insult HL should prepare for unforeseen consequences.

Poslednja ispravka: Sass Drake (21.2.2015 u 3:12) Razlog: typos
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2015, 2:58   #779
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

@DaAli

Meni stvarno nije jasno to što ti pričaš. Sass ti je lepo objasnio, priča je mnogo kompleksnija nego što izgleda na prvo igranje, a o likovima da ne pričam. Ja lično sam recimo "Psa" zavoleo kao da je moj ljubimac, a o ostalim likovima da ne pričam. Toliko ima materijala za dublju analizu o priči unutar igre da imaš i onu knjigu, ako se ne varam "Raising the bar" se zove, ili tako nešto.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2015, 3:44   #780
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Stvar ukusa, šta ćeš, ne sviđa se čoveku kako je servirana priča i to je to.

Meni se sviđa što je sve tako kriptično i u malim detaljima. Nemam doživljaj da je HL priča samo priča iz jedne igre. Ceo taj svet nekako prelazi granice igre, tera te da razmišljaš i nagađaš šta je kako i zašto godinama pošto si poslednji put igrao. Mene nije ostavila nezadovoljnim zbog manjka informacija već mi je to dodatno raspalilo maštu i pojačalo želju za nastavkom.
Pogotovo kad sam video logo na Borealisu

Lepo je imati i kompletiranu priču na kraju igre, sa sve fimlićem koji to lepo zatvara, ali HL ne bi menjao nikako
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
half-life, valve


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Half Life Inuyasha Akcione igre 167 23.12.2023 3:31
Half life 3 Bansek Akcione igre 97 27.8.2017 17:15
Half Life 2:Episode One Garson Akcione igre 96 25.7.2008 22:19
Half Life 2; Node out of date-Rebuilding Nicolas Akcione igre 40 26.6.2007 1:15
kako da skinem half life 2 sa neta Crusader88 O igrama uopšte 15 26.8.2006 12:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com