Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.7.2014, 8:28   #2141
Slavisa14
Član
 
Član od: 29.1.2012.
Poruke: 93
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 66 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
^ Tako je.
Nego kad smo vec kod knjiga, zna li se kada ce Sezona Oluja biti prevedena kod nas?
Ove godine. Verovatno pred sajam. Iz njihovih usta informacija.
Slavisa14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Slavisa14 na korisnoj poruci:
Feferedon (12.7.2014), Obtainer (12.7.2014), Srdjan Novitovic (12.7.2014), Vladimirus86 (12.7.2014)
Stara 14.7.2014, 14:21   #2142
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Da li neko ovde cita "Demon Cycle" Pisac: Piter V Brett.
Ima za sada tri knjige. Jos dve treba da izadju.
Ukratko radnja se odvija u nekom imaginarnom razorenom svetu. Moglo bi se reci po tehnologiji koju poseduju kao neki mracni srednji vek. Ljudi zive danju a nocu se skrivaju u kuce i imaju neke zastitne cini koje ih stite od tzv "utrobnika" kako ih oni zovu. To su demoni koji izlaze iz zemlje i ubijaju sve pred sobom. Jedina zastita su im zastitni simboli koje crtaju oko kuca. Prica prati jednog glavnog junaka sa jos dodatnih likova.
Vrlo je dinamicna i meni zarazna.
http://www.petervbrett.com/
http://www.amazon.com/Peter-V.-Brett/e/B001OJR7Y8
Kod nas znam da je Laguna prevela prve dve za trecu nisam siguran posto sam ih ja kupovao za Kindle na eng.

Poslednja ispravka: marko13 (14.7.2014 u 14:41)
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 21:13   #2143
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Preporučite neke romane ,2. Svjetski rat.Ali neka naracija bude kao roman ali ne bas ono istorijski samo podaci,da malo bude kao one knjige o antickom rimu od mekalou....
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2014, 15:52   #2144
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Krecem sa citanjem Witcher knjiga, pa me zanima koje su sve prevedene kod nas? Za sada sam nasao samo "Poslednja zelja".

Planiram da procitam sve knjige + predjem obe igre ( koje sam vec presao nekih 5x ) pre izlaska TW3.

Usput, koliko su knjige povezane sa pricom iz igre? Radnja u TW1 se desava posle zavrsetka poslednje izbacene knjige?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2014, 15:54   #2145
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: The Witcher 3

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Krecem sa citanjem Witcher knjiga, pa me zanima koje su sve prevedene kod nas? Za sada sam nasao samo "Poslednja zelja".

Planiram da procitam sve knjige + predjem obe igre ( koje sam vec presao nekih 5x ) pre izlaska TW3.

Usput, koliko su knjige povezane sa pricom iz igre? Radnja u TW1 se desava posle zavrsetka poslednje izbacene knjige?
Sve. Carobna knjiga izdavac.
Ne nesto preterano. Da, radnja se desava nakon dogadjaja iz knjige.
PS
Mislim da je na ovom sajmu knjiga prevedena i najnovija knjiga, koja je kao neki prequel.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2014, 16:39   #2146
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Krecem sa citanjem Witcher knjiga, pa me zanima koje su sve prevedene kod nas? Za sada sam nasao samo "Poslednja zelja".

Planiram da procitam sve knjige + predjem obe igre ( koje sam vec presao nekih 5x ) pre izlaska TW3.

Usput, koliko su knjige povezane sa pricom iz igre? Radnja u TW1 se desava posle zavrsetka poslednje izbacene knjige?
Ovde mozes kupiti sve knjige http://www.carobnaknjiga.rs/poslednj...o-sage-o-vescu

Radnja iz igre se desava nakon desavanja iz knjige, prica nije povezana. Geralt ima amneziju bas zbog igraca koji nisu citali knjige, tako da zajedno sa njim otkrivate njegovu proslost. Ali za one koji su citali, prepoznacete gomilu likova i mesta iz knjige, i generalno kada znate o tom svetu, to po meni cini igru zanimljivijom.

Poslednja ispravka: DeCoy (29.10.2014 u 11:40)
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sava Stankovic na korisnoj poruci:
Dovahkiin (28.10.2014), zokocx (28.10.2014)
Stara 28.10.2014, 16:50   #2147
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Krecem sa citanjem Witcher knjiga, pa me zanima koje su sve prevedene kod nas? Za sada sam nasao samo "Poslednja zelja".

Planiram da procitam sve knjige + predjem obe igre ( koje sam vec presao nekih 5x ) pre izlaska TW3.

Usput, koliko su knjige povezane sa pricom iz igre? Radnja u TW1 se desava posle zavrsetka poslednje izbacene knjige?
Prevedene su sve knjige, uključujući i novu ("Sezona oluja"). Komplet ih možeš naći na sajtu Čarobne knjige (http://www.carobnaknjiga.rs/autori/andzej-sapkovski).

Što se povezanosti knjiga sa igrom tiče... Prva igra se odvija pet godina nakon epiloga poslednje knjige i realno ne postoji nikakav diskontinuitet između dešavanja u knjigama i igrama. Kompletan lore je tu, lepo upakovan u journal i priču.

Ono što međutim umnogome povećava uživanje u igrama nakon pročitanih knjiga je što igrač konačno ima dobru predstavu šta je šta. Recimo, pominjanje Vilgeforca u prologu prve igre (Kaer Morhen) ili kasnije bitke kod Bruge apsolutno ništa ne znači igračima koji nisu pročitali knjige. S druge strane oni koji jesu znaju koliko su ti termini važni za lore pa čak i za ishod sage. Druga igra, iako je malo zastranila...
Spoiler za gadan spoiler:
...poprilično lepo priprema one koji nisu čitali knjige za Rivski pogrom i smrt Geralta i Jenefer.
Ono što ja lično uzimam kao veliki nedostatak igara je što se veoma malo koncentrišu na Ciri. Osim tu i tamo usputnog pominjanja "moćne čarobnice/vešterice sa gadnim ožiljkom ispod oka" Ciri je jedva zastupljena u igrama. A ona je po meni bitniji lik od Geralta, pokretač svih radnji u knjizi zbog kojeg saga uopšte i postoji.

Dakle, što se mene tiče Witcher 3 treba da se koncentriše mnogo više na Ciri i da kao epilog da bar neko poluzvanično objašnjenje toga šta se desilo...
Spoiler za spoiler:
... u Rivskom pogromu... Tačnije, gde je Ciri poslala Geralta i Jenefer nakon njihove smrti i kako su se tačno vratili nazad posle pet godina. To je ono što kopka svakoga ko je pročitoa knjigu
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2014, 20:07   #2148
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Одг: The Witcher 3

@Leonida

Samo nemoj da očekuješ neki neverovatan roman. Sapkovski je dobar i svaka preporuka od mene za knjige, ali ako si iskusan čitalac, daleko je ispod nekih drugih.

I jeste, sve su prevedene, a na sajmu imaš poslednju knjigu.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2014, 20:28   #2149
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Одг: The Witcher 3

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Samo nemoj da očekuješ neki neverovatan roman. Sapkovski je dobar i svaka preporuka od mene za knjige, ali ako si iskusan čitalac, daleko je ispod nekih drugih.
Hm, šta ti se konkretno nije svidelo?

Ono jeste da ima deonica, pa čak i tomova (*cough* *cough* "Vatreno krštenje" ), koji su mogli komotno da se izbace ali sve u svemu rekao bih da je saga u globalu veoma dobro napisana. U stvari ono što mi se najviše sviđa kod Sapkovskog je što ume veoma nenametljivo da "utvrdi gradivo" iz prethodnih tomova i što ima neverovatno dobar osećaj kako treba da tempira naraciju. Baš zbog te tempirane naracije i pripreme terena u prethodnim tomovima čitanje "Gospodarice jezera" je vrhunsko iskustvo, definitivno najbolja knjiga pored "Poslednje želje".

Doduše opet kažem, ima deonica koje deluju previše razvučeno i nepotrebno. Eto, pomenuto "Vatreno krštenje" mi deluje kao potpuno nepotrebno sa akcentom na osobu koja je relativno nevažna u celoj priči.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Asmodeus (28.10.2014)
Stara 28.10.2014, 20:39   #2150
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Одг: The Witcher 3

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
@Leonida

Samo nemoj da očekuješ neki neverovatan roman. Sapkovski je dobar i svaka preporuka od mene za knjige, ali ako si iskusan čitalac, daleko je ispod nekih drugih.

I jeste, sve su prevedene, a na sajmu imaš poslednju knjigu.
Iako sama fabula nije na nezapamcenom nivou, posebno u Poslednjoj zelji koja deluje nepovezano, sami likovi i svet su sjajno odradjeni. Yen i Geralt su mozda najbolje izgradjeni likovi koje sam ja ikada imao prilike da sretnem u knjigama epske fantastike, a tu je i svet i sivilo koje u njemu preovladava, svet koji je toliko dobro odradjen da se na trenutak osecam kao da citam knjigu istorije neke zemlje koja je nekada stvarno postojala

Skoro svi likovi su prilicno vodjeni licnim interesom i retko rizikuju osim ako dobra nagrada nije na kraju tunela, a imajuci u vidu da je Mr. Sap ekonomista, taj stil se i mogao ocekivati. Svaka radnja svih likova je debelo proracunata, i neretko oni su spremni na sve da ostvare svoje interese. Ovo je najveca vrlina, ali mozda i najveca mana Witcher sage. Citalac vremenom podsvesno sa nepoverenjem pocinje da procenjuje nove likove i tesko se emotivno vezuje za njih, sto dovodi do ravnodusnosti citalaca prema njima i vrlo suzava mogucnost price, jer cim se fokus pomeri sa glavnih likova knjiga nekom postaje dosadna.

Tu je R.R. Martin tata. Iako je svet u Pesmi leda i vatre dosadan random srednjevekovni buckuris sa malo fantazije, raznovrsni likovi i njihova interakcija su nesto sto kupuje citaoce. Ja licno ne volim Martinov stil pisanja, ali covek je sklepao neke od najboljih likova i fabula koje ih prate u epskoj fantastici. Za to mu, fala
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Asmodeus (28.10.2014), Feferedon (28.10.2014)
Stara 28.10.2014, 20:51   #2151
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Одг: The Witcher 3

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Iako sama fabula nije na nezapamcenom nivou, posebno u Poslednjoj zelji koja deluje nepovezano
"Poslednja želja" i treba da bude nepovezana jer je samo zbirka pripovedaka čiji je jedini cilj da objasni neke stvari koje su bitne kasnije za roman. "Mač sudbine" radi istu stvar, mada meni iskreno nije jasno zašto ta knjiga nije deo sage s obzirom da obrađuje tako bitan početak avanture sa Geraltom i Ciri.

Zvanično prvi tom romana je "Krv vilenjaka".
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2014, 21:02   #2152
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Одг: The Witcher 3

Procitao sam Mac Sudbine i Poslednju Zelju, a Krv Vilenjaka zapoceo i nikako da nastavim, vec par meseci, stalno nesto drugo iskrsne u prvi plan, ali definitivno moram naci vremena da zavrsim svih sedam knjiga, posto vidim da ih puno hvalite...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2014, 21:06   #2153
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

^Sad je 8, ima jos jedna.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2014, 1:39   #2154
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Одг: Re: Одг: The Witcher 3

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Procitao sam Mac Sudbine i Poslednju Zelju, a Krv Vilenjaka zapoceo i nikako da nastavim, vec par meseci, stalno nesto drugo iskrsne u prvi plan, ali definitivno moram naci vremena da zavrsim svih sedam knjiga, posto vidim da ih puno hvalite...
Bukvalno, ali bukvalno ista prica i samnom, s'tim sto sam ja stao na Vremenu Prezira sve mi nesto prece, serije, filmovi, igre... Moracu da se skoncentrisem i bar do kraja godine da zavrsim ovu i Vatreno Krstenje
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2014, 17:20   #2155
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: Одг: The Witcher 3

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
^Sad je 8, ima jos jedna.
Au majku mu, pa kad pre?
Uglavnom, saga je zavrsena, to je kao neki predstavak ako se ne varam?

Citat:
Srdjan Novitovic kaže: Pregled poruke
Bukvalno, ali bukvalno ista prica i samnom, s'tim sto sam ja stao na Vremenu Prezira sve mi nesto prece, serije, filmovi, igre... Moracu da se skoncentrisem i bar do kraja godine da zavrsim ovu i Vatreno Krstenje
Ma nista mi ne pricaj, stalno me neko lozi sa nekim serijama, a vremena nigde, ne stizem ni igre da igram, pogledam tu i tamo neku epizodu neke serije, film, anime i to ti je to. Meni je druga knjiga, Poslednja Zelja odlicna, ne znam kakve su ostale, ali ako budu priblizno dobre ja cu biti prezadovoljan.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2014, 17:21   #2156
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Knjige

@Asmodeus
Jeste, prequel...narucio, sad je cekam... Kazu da je dobra.

PS
Poslednja zelja je prva knjiga.

Poslednja ispravka: Atwa013 (29.10.2014 u 18:37)
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Asmodeus (29.10.2014)
Stara 29.10.2014, 21:13   #2157
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Je l pazario ko sta na sajmu?

Ja uzeo sabrane price Poa, bas lepo izdanje. Malo Fante, malo Orvel, Bernhard, Dzojs.

Uzeo sam i dva stripa, Krejg Tompsona, fantasticna izdanja (Komiko) .
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shadowfax na korisnoj poruci:
Wolverine (30.10.2014)
Stara 30.10.2014, 0:23   #2158
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Knjige

Hm, ja sam za fikciju u poslednje vreme poklonik elektronskog formata, ali moraću do sajma da pazarim novu "Normativnu gramatiku". Po kojoj bi trebalo da će moći da se kaže da bi neko nešto, elem, trebAO. Naravno, ne mora se sve što može...


<justlektorthings>
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2014, 4:20   #2159
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Knjige

Ja se mucim sa Neletovom knjigom. Izguracu je nekako.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2014, 10:52   #2160
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Knjige

^ Hajde, toj knjizi patetika izbija iz naslova. Ja bih radije čitao Kako smo propevali, kad mi ne bi bilo žao pući 12e za nju.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
knjige, literatura

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke barjaktar Opšta kultura 189 14.12.2007 11:59
Kako download-ovati knjige? Beowulf Internet tehnologije 6 10.6.2007 11:59
Knjige, tutorijali za rad sa Vegasom, Premierom, Avid Xpressom i After effectsom Se7en_ Video/TV softver 2 20.4.2007 14:42
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10
Besplatne web knjige Carl Jonson CJ Zanimljive Web lokacije 7 7.1.2006 1:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com