Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2006, 20:00   #1
urke
ex Laki pingvin

Član od: 28.10.2005.
Zahvalnice: 476
Zahvaljeno 878 puta na 486 poruka
Thumbs up Hakovanje Siemensa A57

Pozdrav...

Siemens A57 je najobičniji mobilni telefon koji služi za komunikaciju glasom i SMS-ovima. Ima monohromatski ekran, podržava polifone midi melodije, monohromne animacije i sličice, i to je to. Još jedna bitna stavka, ima samo 120KB memorije.

Pitanje 1: Da li neko zna gde mogu da pronađem specifikaciju za animacije koje se koriste za ovaj mobilni telefon? Znači, kao što su onaj cvet i ptica, kako bih sam napravio željenu animaciju. Znam da su logotipi u BMP formatu, B&W paleta boja, ali ne znam koji je format animacije, pa ako neko zna... bio bih zahvalan.

Pitanje 2: Da li je neko uradio "hakovanje" ovog telefona po uputstvima sa nekog ruskog foruma (mysiemens.ru?) kojim se memorija proširuje na nešto preko 1MB i dobija (valjda?) C65 softver, ili nešto slično? Bitno mi je samo da znam jel moguće proširiti memoriju i na koji način, a bez kupovine drugog telefona jer me ovaj "zadovoljava"

Hvala svima na konstruktivnim odgovorima unapred, a ostali neka se uzdrže od preporučivanja simbian, java i windows telefona jer ovaj telefon košta mnoooogo manje od tih kompjutera sa mobilnim komunikatorom!
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 20:09   #2
C-H-O-T-Y
Novi član

Član od: 30.11.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku C-H-O-T-Y Slanje poruke preko AIM-a korisniku C-H-O-T-Y Slanje poruke preko MSN-a korisniku C-H-O-T-Y Slanje poruke preko Yahooa korisniku C-H-O-T-Y
Određen forumom Re: Hakovanje Siemensa A57

imam i ja Siemens A57... meni je dovoljan ali bi hteo vise

ima li neko ideju kako da poboljsati?
C-H-O-T-Y je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 20:19   #3
Deusdies
Starosedelac

Član od: 9.11.2005.
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies

1.Ne secam se tacno, ali mi mozak pokazuje da su u pitanju GIF B&W animacije (bar na C55). Ne znam da li je u medjuvremenu siemens razvio neku novu ekstenziju.

2.Ne verujem da mozes napraviti da software bude kao kod C65, jer je on POTPUNO razlicit od software-a za tvoj telefon. Tacnije, Siemens (sada BenQ mobile iliti BenQ-Siemens) razvio je pre oko 2-3 godine novi software pod imenom Siemens x65 software. Njega su koristili najpre Siemens C65,CX65,M65,S65 i CF62, a kasnije su se pridruzili neki modeli (CXT65,CX70...). C65 je imao malo drugaciju x65 software, jer je imao manji ekran od svoje 'brace'. E sad, Siemens A57 koristi x55 software koji je u upotrebi od modela A45,C45 na dalje...,sve do A57 i C56. Tako da update software-a sa A57 na C65 nije moguc. Mozes eventualno, naci neki novi firmware na siemensovom sajtu.

Sumnjam da je moguce prosiriti memoriju na 1 MB, jer procesor koji se nalazi u A57 nije sposoban da adresira i samim tim uposli toliko memorije. I da, i da nekako ubacis 1MB memorije, sta ce ti to ako software tih 1MB ne moze da prepozna.

Poslednja ispravka: Deusdies (8.5.2006 u 20:26)
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 21:45   #4
Magneto
Starosedelac

Član od: 24.10.2005.
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka

C65 ne samo da je malo drugačiji već mnogo, mnogo drugačiji softver od A57, iz drugačije klase, serije, budžetske orijentacije. A bilo kakvo dobijanje A57 -> C65 je fizički potpuno neizvodljivo. Sve su to vrlo loše šale.

Poslednja ispravka: Magneto (8.5.2006 u 22:05)
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 22:22   #5
Lord
Veteran

Član od: 19.12.2005.
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord

Čitao sam na nekim forumima da se kod Siemensa mogu obrisati svi jezici i ostaviti jedan ili dva - i tako se navodno dobija 2-3mb (bar kod CX70). Ako negde iskopam link, javicu, znam samo da je meni postupak izgledao žešće komplikovan...
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 11:23   #6
Deusdies
Starosedelac

Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies

Citat:
C65 ne samo da je malo drugačiji već mnogo, mnogo drugačiji softver od A57, iz drugačije klase, serije, budžetske orijentacije. A bilo kakvo dobijanje A57 -> C65 je fizički potpuno neizvodljivo. Sve su to vrlo loše šale.
...Bas sam to i rek'o...

Citat:
Čitao sam na nekim forumima da se kod Siemensa mogu obrisati svi jezici i ostaviti jedan ili dva - i tako se navodno dobija 2-3mb (bar kod CX70). Ako negde iskopam link, javicu, znam samo da je meni postupak izgledao žešće komplikovan...
Da li je zaista neophodno muciti software i imati 50:50 sanse da ce telefon uopste PREZIVETI udar kada mu nestanu jezici Nevertheless, ja se ne bih baktao sa tim...Siemens je to...
Stara 9.5.2006, 12:36   #7
Lord
Veteran

Član od: 19.12.2005.
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord

"muciti", "preziveti", "udar" pričaš o telefonu kao da je živo biće! :-)
Nije uopšte neophodno, ali ako čovek hoće, što da ne? Ionako ne koristi sve jezike!
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 13:58   #8
Miloš
Veteran

Član od: 18.1.2006.
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš

Да ли бих ја нешто постигао променом фирмвера на мојој Нокији 3220? Ако бих, где могу да га нађем?
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 20:17   #9
Deusdies
Starosedelac

@LORD : Pa imao sam ja Sie C55 i puno sam se vezao za njega )) I telefoni imaju dusu...

@Milos : Ako mislis na nesto kao prosirenje memorije, sumnjam. Nokia (fabrika) je VEOMA delikatna sto se tice telefona, i sumnjam da bi NOKIA dozvolila da promena firmware-a 'otkljuca' nesto...
Ali, promenom FIRMWARE-a ces sigurno postici nesto...Bolji software
Stara 9.5.2006, 20:29   #10
Miloš
Veteran

Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš

Citat:
deusdies kaže:
@Milos : Ako mislis na nesto kao prosirenje memorije, sumnjam. Nokia (fabrika) je VEOMA delikatna sto se tice telefona, i sumnjam da bi NOKIA dozvolila da promena firmware-a 'otkljuca' nesto...
Ali, promenom FIRMWARE-a ces sigurno postici nesto...Bolji software
Да ли бих онда нпр. могао да пушта mp3?
Stara 9.5.2006, 20:35   #11
Deusdies
Starosedelac

Ne verujem, ali probaj! Pogledaj na NOKIA sajtu sta sve novi firmware ima...Mada ne verujem sbog sporog procesora koji verovatno nije u stanju da reprodukuje mp3
Stara 9.5.2006, 21:28   #12
Miloš
Veteran

Да ли зна неко одакле могу да скинем фирмвер за Нокију 3220 јер се уби тражећи? Такође би ми и упутство требало.
Stara 10.5.2006, 11:08   #13
urke
ex Laki pingvin

Član od: 28.10.2005.
Zahvalnice: 476
Zahvaljeno 878 puta na 486 poruka

Kakve veze NOKIA ima sa temom? Da se briše ili premešta?
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 11:20   #14
Deusdies
Starosedelac

@urke: Sorry, zemljak, ali covek ima problem...

@Milos: Da se urke ne bi ljutio, najbolje ti je da otvoris novu temu
Stara 10.5.2006, 13:25   #15
Miloš
Veteran

Урке, извини, мало сам се занео. А нисам хтео да отварам нову тему за ово. Sorry!
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:38.