Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2012, 11:29   #1
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Deljenje interneta na malo većoj razdaljini

Dobro veče dobri ljudi, pa da počnemo.

Ja u svom stanu imam SBBov internet, ovih dana kupujem ruter da bih ga delio sa komsijom zbog manjih mesecnih troskova. Planirao sam ovo da pazarim http://www.tp-link.com/en/products/d...L-WR941ND#over i da u Bandwidth Control podelim net na ravne casti Ako imate neki bolji predlog za ruter slobodno napisite, ovaj kosta oko 40e.

Komšija planira da uzme ovu karticu da bi se kačio na ruter http://itsvet.com/proizvod/tp-link-t...dapter/317/302

Kakvo je vaše mišljenje o ruteru i kartici i kakva su iskustva, ako se neko sa njima sretao?

Povezivanje sa komsijom nije problem, jer je u stanu do mene, ali imam burazera koji živi u neposrednoj blizini, a posto on nema internet mislio sam da i on uleti u kombinaciju. E za taj deo mi treba pomoć.

Burazer živi na, po Google earth-u, 260m vazdušnom linijom od mene. Evo i screen shot-a razdaljine
Vidljivost nam prekida jedino neko drveće, nema nikakvih zgrada između.

Mene interesuje šta mi je sve potrebno da bi i on delio net samnom?

Koliko ja kontam njemu sigurno treba antena koju će da postavi kod sebe, a možda treba i meni da mu pošeljem signal. Na netu sam našao ovu antenu http://www.kupindo.com/Antene/991959...VA-ZA-INTERNET, pa me zanima da li mi to treba, da li zadovoljava moje potrebe i da li je to klasican konektor za antenice koji postoji na većini bežičnih kartica, da li mi treba AP?

Zanima me kako bih povezao te antene sa jedne i druge strane?
Kod burazera bi antena mogla direktno da se kači na wireless karticu zar ne? Ili mu ipak treba AP na koji će da nakači ovu veliku antenu, pa onda sa APa UTP kablom u komp?

Što se povezivanja na mojoj strani tiče, ja bih morao da uzmem AP da ga nakačim na antenu, pa onda AP UTP kablom da povezem na LAN port rutera?

Što se kablova do antene tiče, kolika bi mogla da bude njihova maksimalna dužina?

Nadam se da sam bio dovoljno jasan, uostalom ko razume shvatiće

Unapred zahvalan
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2012, 11:55   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Deljenje interneta na malo većoj razdaljini

Što se tiče povezivanja sa tvojim bratom. Ova varijanta sa dve antene i dva AP-a je svakako najelegantnija. Ali ja bi probao sa takvom karticom ko što će uzeti tvoj komšija. Postoji velika šansa da vam i ona završi posao na toj razdaljini jer je u pitanju i dobar ruter (koji planirate da kupite) a i ta kartica uopšte nije za pocenjivanje. Tako da bvi ja zamolio tog komšiju da donira tu karticu i da probate sa njom ti i buraz da se umrežite pa tek ako ona ne završi posao tek onda razmišljajte o antenama i aksespointima...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
[Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough) zoran845 Avanturističke igre 190 1.3.2012 12:56
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
[Monitor] BenQ G2420HD Aibo Opisi, recenzije i testovi 31 6.4.2011 15:04
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com