Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2011, 23:03   #1361
GordoN
Veteran

Član od: 24.4.2006.
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Mene samo jedna stvar interesuje...Posto se ne razumem u to bas dobro, procitao sam cini mi se ovde da upload utice na ping kod online igranja. Da li je to tacno, i da li to znaci ,da bi sa tih novih 512 kbit/s trebao da dobijem manji ping u onlajn igrama (konkretno TF2, jedina Online igra koju i igram)
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2011, 23:15   #1362
nexexcalibur
Deo inventara foruma

Član od: 23.2.2009.
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 3.705 puta na 1.797 poruka

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Mene samo jedna stvar interesuje...Posto se ne razumem u to bas dobro, procitao sam cini mi se ovde da upload utice na ping kod online igranja. Da li je to tacno, i da li to znaci ,da bi sa tih novih 512 kbit/s trebao da dobijem manji ping u onlajn igrama (konkretno TF2, jedina Online igra koju i igram)
Mad props za TF2...Na papiru bi trebalo da dobijes bolji ping, ali u praksi to zavisi od mnostvo faktora...uglavnom, nece biti gore

Poslednja ispravka: nexexcalibur (15.2.2011 u 1:15)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 0:18   #1363
starx
Starosedelac

Član od: 30.1.2007.
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka

Pa ako je igra slala mnogo podataka sumnjam, mozda malo, imam mikrotik ruter stavm cod da igram na 64/128 i ide a link 384/8192 i isto je, nije zahtevna najbolja bi bila za to optika eee.
Bio kod jednog nemca letos mator covek nerazume se bas dobro ali pitam ga za net u tv, posto uveo kablovsku u kuci u Srbiji i ima sneg.Ja ga pitam kako kod vas dobar signal, a on ce pa moze svako da pojaca ali nikada nije trebalo. Ja zbunjen reko ima svako pojacavac??? Ne kaze on neka stakla se stavljaju kao sociva i bude jaci e bilo mi sve jasno...Reko optika? a on pa jeste optika pa pokazuje koliko je debeo kabal. Od kad imas? Nemogu da se setim i tako...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 1:53   #1364
SirDuck
Deo inventara foruma

Član od: 27.4.2006.
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.074 puta na 1.080 poruka

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke

A nema ni nikakve mogucnosti za slabiji paket od 6Mbit. Prosto i jednostavno, moras sa spucas skoro 2 i po hiljade da bi imao tv plus najjeftiniji flat paket.
Šta pričaš ti čoveče, telekom naplaćuje 1500 dinara za 1.5 mbit! U odnosu na 6 mbit kod SBB-a! Razlika u uploadu pada u vodu kad vidiš ove razlike u downloadu.

Osim toga, plaćaš TV, pa šta, TV i gledaš, kao što telekomu plaćaš telefon, koji koristiš. Svakako bi plaćao nekome telefon, kablovsku televiziju i internet, dal je to telekom, sbb, ikom ili orion je nebitno, danak ćeš plaćati tako da ne možeš da kažeš da su bezobrazni što naplaćuju i kablovsku. Zar vam je upload toliko bitan? Nikad bagru ne možeš zadovoljiti, da daju 3 puta veći up neko bi se žalio i buntovao što nije 3.5 puta veći.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 1:59   #1365
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 4.660
Zahvaljeno 4.023 puta na 2.621 poruka

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Šta pričaš ti čoveče, telekom naplaćuje 1500 dinara za 1.5 mbit! U odnosu na 6 mbit kod SBB-a! Razlika u uploadu pada u vodu kad vidiš ove razlike u downloadu.
Pa je zato u redu da povecaju cene?!? Meni NE TREBA 6mbit. Zadovoljan sam bio sa 4mbit za manje pare. A takvu mogucnost vise necu imati. Plus je dupli udar na buzet jer su skoro poskupeli i tv odrzavanje.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 2:08   #1366
SirDuck
Deo inventara foruma

Citat:
Pa je zato u redu da povecaju cene?!? Meni NE TREBA 6mbit. Zadovoljan sam bio sa 4mbit za manje pare. A takvu mogucnost vise necu imati. Plus je dupli udar na buzet jer su skoro poskupeli i tv odrzavanje.
Poskupeli su za 150 dinara, zaboga, i 100 TV, recimo da je 300 dinara ukupno. Ako uštekaš 10 dinara dnevno nemaš problema. Al zato dobijaš mnogo bolju uslugu od konkurencije. Jel kontaš ti da u Srbiji nema jeftinije od ovoga? Ne postoji, osim ako uzmeš telekomov besramni Click START paket, koji opet košta 1200 dinara.

Ako poskupi svako mleko u državi hoćeš kriviti Imlek ili stanje u državi?
Stara 15.2.2011, 2:09   #1367
Zoran_KS
Starosedelac

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 272 puta na 207 poruka

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Zar nije na telekomu upload povecan samo na odredjeno vreme?
Nije.
Povecanja su trajna.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 2:13   #1368
player1
V.I.P. Test Play

Citat:
Poskupeli su za 150 dinara, zaboga, i 100 TV, recimo da je 300 dinara ukupno. Ako uštekaš 10 dinara dnevno nemaš problema. Al zato dobijaš mnogo bolju uslugu od konkurencije. Jel kontaš ti da u Srbiji nema jeftinije od ovoga? Ne postoji, osim ako uzmeš telekomov besramni Click START paket, koji opet košta 1200 dinara.

Nebitno. U svakom slucaju nema razloga da budem srecan za ovo sto su uradili.
Stara 15.2.2011, 2:21   #1369
SirDuck
Deo inventara foruma

Citat:
Nebitno. U svakom slucaju nema razloga da budem srecan za ovo sto su uradili.
Onda lepo raskini ugovor i pređi na dial-up, ako ti brzina ne treba i ako ti je preskupo.
Stara 15.2.2011, 3:13   #1370
Thaedass
WALL-E

Član od: 4.9.2009.
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka

Meni prilicno odgovara ovo povecanje DL-a,ali sam pritom i razocaran po pitanju UL-a.. Na mesecnom nivou dizem ~500MB slika sto traje kao vecnost (ili Starcraft II kampanja).. Mehh poskupljenje od ~250 dinara nije drasticno da bi se dizala prasina,ali mi taj UL bode oci.. Koliko bese dupliranje protoka za UL? Oko jednog Vajferta bese?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 3:21   #1371
Nestor
Starosedelac

Član od: 15.11.2006.
Zahvalnice: 702
Zahvaljeno 770 puta na 455 poruka

Citat:

Moras da shvatis da se dosta ljudi ispruzilo koliko je dugacko i sa onim sto su do sad placali tako da svako povecanje zadaje novu glavobolju, nije sve prosto ustekuj ovde, samo za ovolko su digli... ljudi jedva placaju staru cenu i sad ce placati jos vise a kako stoje stvari u zemlji nezna se sta sutra nosi i s razlogom se bune. Ja sam do skora imao jotel kablovsku koja je osetno jeftinija a ima bolji izbor kanala (ovde me ugusise sa milion pink trovacina) i betel net koj sam placao svaki drugi mesec. I sad em imam losiji program koj placam vise em net koj placam vise a uz to se redovno koci i plus nema naznake da se nadam da ce biti neka akcija sa popustima vec suprotno mogu samo da se plasim od jos kojeg poskupljenja.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 3:44   #1372
Thaedass
WALL-E

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Moras da shvatis da se dosta ljudi ispruzilo koliko je dugacko i sa onim sto su do sad placali tako da svako povecanje zadaje novu glavobolju, nije sve prosto ustekuj ovde, samo za ovolko su digli... ljudi jedva placaju staru cenu i sad ce placati jos vise a kako stoje stvari u zemlji nezna se sta sutra nosi i s razlogom se bune. . .
Da li ti zivis u USA gde su placanje poreza i DSL zakonom obavezni? Karikiram sa razlogom - Internet nije obavezan. Ako nemas mogucnosti da budzet opteretis sa dodatnih <300 dinara onda si lud covek jer si i sa Internetom bespotrebno nategao budzet. Surovo,ali logicno
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
GordoN (15.2.2011), SirDuck (15.2.2011)
Stara 15.2.2011, 4:07   #1373
SirDuck
Deo inventara foruma

Takođe, i SBB je firma koja se takmiči sa konkurencijom, nije monopolista, a nije ni državna firma pa da diktira cene. Uvek možeš da pređeš na drugog provajdera ako ti cena ne odgovara, a to što su povećali cene paketa vrv nije jer je vlasniku zatrebalo za bazen iza kuće nego da bi se posao širio. Zaboga, optički kabl kroz celu Srbiju nije nimalo jeftina stvar, a to je upravo u izgradnji. Mene samo iritira "Aaa, mamu im bezobraznu digli cene tirani" stav. Niko vas ne tera na SBB niti na internet uopšte. Taj stav pije vodu sa EPS-om, grejanjem i ostalim stvarima gde nemamo izbor.

PS: U slučaju da povećanje cena zapravo jeste za bazen iza kuće, zaslužio ga je :/
Stara 15.2.2011, 4:22   #1374
Shone_King
Veteran

Član od: 19.4.2007.
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 91 puta na 72 poruka

Imas na nekom sajtu tamo u toj grupi je link :http://www.ogledalo.rs/news/news_srbija/1040.html evo pa citajte,ovo je razocarenje ako je tako,cena raste a upload dobijamo "mrvu"..
Shone_King je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 4:22   #1375
Banko
Starosedelac

Član od: 2.5.2008.
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka

mene sad interesuje sledece: ako je ugovor na 12 meseci potpisan po ceni od 1390din za 4mb paket, da li je onda krsenje ugovora ako povecaju na 6mb i cenu na ~1500din???
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 9:25   #1376
player1
V.I.P. Test Play

Citat:
Onda lepo raskini ugovor i pređi na dial-up, ako ti brzina ne treba i ako ti je preskupo.
Meni treba 4mbit za 1350din, kapis?, Ili samo, kontriras, fore radi.

Zasto treba da budem presrecan za svako poskupljenje, samo zato sto ADSL ima losiji protok. Gluposti...

Mislim... ko ziv se raduje poskuljenju?
Ovo povecanje bi bila lepa vest, da nije zamaskirano u poskupljenje. I to ne prvo u ovih nekoliko meseci.

P.S.
A ni ne mogu da raskinem, vezan sam dve godine MIXom.
Stara 15.2.2011, 9:34   #1377
player1
V.I.P. Test Play

Citat:
Takođe, i SBB je firma koja se takmiči sa konkurencijom, nije monopolista, a nije ni državna firma pa da diktira cene. Uvek možeš da pređeš na drugog provajdera ako ti cena ne odgovara...
E vidis, meni deluju najgotivnije cene IKOMa (imaju jeftinije pakete, koji bi mi odgovarali, u koje je cak ukljucena tv pretplata), al jbga, ne mogu da predjem na IKOM, samo SBB ide do mene. Toliko o nemonopolu.
Stara 15.2.2011, 9:57   #1378
Thaedass
WALL-E

@player numero uno: Onaj kvazi ugovor (vidjao sam detaljnije salvete od parceta papira koji oni nazivaju ugovorom) ti nije omca oko vrata da si ti duzan da ga koristis naredni period do isteka propisanih 2 godine. Ti imas mogucnost i svako pravo da u bilo kom momentu ponistis taj ugovor,ali ces biti u situaciji da placas penale za taj postupak. Dakle vidi sta je isplativije: da se ubacis u reku i plutas sa svima nama do prvog vodopada (u prevodu da nevoljno prihvatis poskupljenje i benefite od istog) ili da pesacis kilometrima okolo po trnju i ostrom kamenju (platis raskid ugovora pa potom potrazis drugog provajdera). Ber Grilz je odabrao prvu opciju i preziveo

Situacija je takva kakva je. Isplativiji internet u ovoj bednoj livadi tesko da ces naci,ali izbora ima pa svako sece parce torte koje mu se svidi. cca 300 dinara nije neka suma da bi se pravila panika,ali sama cinjenica da su poskupeli iritira..

Kad vec spominjes IKOM: imas i ekstremnu varijantu tj da se preselis gde im signal curka
Stara 15.2.2011, 11:47   #1379
starx
Starosedelac

Član od: 30.1.2007.
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka

Ja se izvinjavam na postu mrzelo me da ga editujem, jedan korisnik je video, slucajno googlajuci videh na kablovskom forumu ako je istina zlo...
Nadam se da se nece ljutiti jer ovo niko nije ocekivao iskreno

http://www.rtvforum.net/thread-243-p...8.html#pid2168

Citat:
Citat:
Malopre sam bio u SBB i gledao mail svojim očima. Onaj ko ima ugovornu obavezu od godinu dana, paket S - umesto 1350 plaća 1520 i povećava mu se net sa 4Mb na 6Mb, a paket M - umesto 2090 košta 2150 i više nije 8Mb, već 9Mb (DEVET).

Poslednja ispravka: Iris (15.2.2011 u 14:17)
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 12:49   #1380
vasiljevic
Starosedelac

Član od: 21.4.2006.
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka

Izgleda da su na sajtu SBBa malo ljuti korisnici, pa ima dosta brisanja postova, dosta njih je dobilo opomene od urednika, ljudi su "malčice" ljuti, pogotovu od kada je procureo dotični post. Tako da će biti interesantno da se vidi šta će biti do kraja. Izgleda da će morati da se sačeka zvaničan cenovnik pa da vidimo šta su smislili geniji, jer ovo nije nimalo dobro.

Da budemo iskreni, danas najvećem broju ljudi je manje bitno da imaju download od 8 Mbita, i lako bi menjali to za 6 Mbita ako imaju upload od 1Mbita (recimo ponuda Oriona). Da li će nešto skinuti malo brže nije više njima toliko bitno, za veća skidanja će malo sačekati i to je to. Ali njima dosta znači kad mu je dva puta veći upload kad mu prođe dva puta manje vremena, a danas klincima facebook i youtube generacije to je vrlo bitno. Da ne pominjem dosta ljudi koji moraju da šalju veće datoteke i veće količine podataka. I zato većina ljudi i komentariše da je ovo mazanje očiju da bi se povećala cena osnovnih paketa koji vuku najviše. Da ne govorimo komentari posle pomenutog posta da oni koji redovno plaćaju, i daju više para za brže pakete su najviše kažnjeni.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:25.