Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2007, 10:49   #61
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: Sve vezano za Joomlu

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
Baj d vej, SMF i Joomla! razvojni timovi su nedavno objavili prestanak saradnje na izgradnji Bridge-a. Razlog je različitost licenci između ova dva softvera - Joomla je pod GP licencom, dok SMF to nije. Dakle, ne očekujte bridge između Joomla 1.5 i SMF 2
Ma nema više ni ovog za 1.0.12. Diskauntovan, ne može se naći ni na jednom sajtu. Sem ako nema ličnih rezervi.
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 10:57   #62
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: Joomla i sve u vezi nje

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
Joomla automatski pravi baze Dakle, samo uneseš DB server, user, pass, db name i sl. i make sure da si štiklirao opciju o instalaciji primera
Ne pravi baze automatski. Nisi mu objasnio dobro.
Da bi napravio bazu treba da odeš na phpmyadmin, i tamo je kreiraš! Jednostavno je, uneseš ime i create... Posle te podatke uneseš u joomla instalaciju. Mada bi ti ja preporučio da koristiš xampp, ili još bolje wamp, taman je za početnike. Ukoliko nastaviš na freehostu, phpmyadmin se obično nalazi u mysql opciji, pa je tamo potraži.
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 11:39   #63
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Joomla i sve u vezi nje

Citat:
sin2384 kaže: Pregled poruke
Ne pravi baze automatski. Nisi mu objasnio dobro.
Da bi napravio bazu treba da odeš na phpmyadmin, i tamo je kreiraš! Jednostavno je, uneseš ime i create... Posle te podatke uneseš u joomla instalaciju. Mada bi ti ja preporučio da koristiš xampp, ili još bolje wamp, taman je za početnike. Ukoliko nastaviš na freehostu, phpmyadmin se obično nalazi u mysql opciji, pa je tamo potraži.
Zapravo, nisi u pravu. Kod joomle ne moraš da ulaziš u PhpMyAdmin i da napraviš bazu. Dovoljno je da samo prilikom instalacije Joomla! CM sistema uneseš potrebne podatke za povezivanje sa MySQL, i Joomla će sama napraviti i bazu i tabele
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 14:57   #64
Gangster
Član
 
Član od: 20.6.2007.
Poruke: 45
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Joomla i sve u vezi nje

E hvala na objasnjenja,ali nasao sam mjesto gde sam automatski digao.Znaci koji klik i to je to.Ali sada me zanima kako da uradim neku dobru galeriju slika,da se moze podjeliti pod grupe ?I ako je moguce da reg clanovi mogu ubacivati sami slike ?Ako neko moze mi pomoci evo link
http://gang4ever.freehostia.com/joomla/index.php
neka se reg i ja cu mu dati admina...da mi to odradi,ili da mi stupi u MSN
da mi kaze kako,volio bih to i jos dosta,ali sada mi je potrebna galerija.??
dej4n.hack@hotmail.com

I imal ko dobar template...Takodje bih volio da promjenim BANER,jer mi stoji onaj JOOMLA

EDIT: Takodje bih volio da napravim forum pa da spojim sajt sa forumom,a ja to ne znam ,pa ako je neko raspolozen ?
Gangster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 22:48   #65
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Joomla i sve u vezi nje

Ajmo ovako, redom.

Prvo, to što si koristio je, na freehostia, Elefante Free Scripts (to nema veze )
Galerija: meni je trebalo nedelju dana da nađem dobru, pre svega NORMALNU galeriju za Joomla. Čik pogodi? Nisam uspeo. Zato sam odlučio da pređem na "nezavisno" rešenje, i instalirao sam Coppermine. Ako me sećanje dobro služi, a s obzirom na moje još maloletne godine nadam se da da , i Coppermine imaš u Elefante Free Scripts. Integracija Coppermine sa Joomla nije nikakav problem, jer postoji odličan bridge (koji možeš naći OVDE koji će maltene spojiti baze podataka Joomla-e i Coppermine-a. Prilično dobra alternativa Coppermine-u, ako baš ne voliš ta "nezavisna" rešenja, ili si bilo kako drugačije ograničen, je PonyGallery To je ništa drugo do component-a za Joomla! (P.S. Gorenavedeni link je doduše na Nemačkom, ali mislim da ti neće biti problem da pronađeš link za download


Template: teško je pronaći besplatan, a dobar template. Ja sam ti u razgovoru na MSN-u naveo linkove za plaćene template, ali mi nije teško da ih ponovim:
RocketTheme
JoomlArt
YooTheme
YouJoomla

E sad, kao što rekoh, ti template-ovi se plaćaju, ali uvek možete naći linkove na kojima .... khm [stop here]

Baner: zapravo, baner je vrlo lako isključiti. Ako u svom meniju potražiš Site Modules, videćeš modul u poziciji "banner" nazvan "mod_banner". Selektuj ga, i samo klikni na "Unpublish" i voila. Ako pak hoćeš da PROMENIŠ banner, dovoljno je da odeš na meni COMPONENTS i da selektuješ komponentu "BANNER" iz padajućeg menija

Spajanje sa forumom: koliko god delovalo, nije lako. Zašto? Iz prostog razloga što su SMF, drugi najpopularniji (a i po meni najbolji ) i Joomla razvojni timovi objavili prestanak saradnje na izgradnji bridge-a zbog nekompatabilnosti licence ta dva softvera. Par post-ova iznad sam to objasnio. Što se tiče bridge-a za phpBB, postoji za verziju 2.0.x, ali mi nije poznato da isti postoji za verziju 3.0.x, bar ne u trenutku pisanja ovog teksta.

Nadam se da sam pomogao.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 0:01   #66
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: Joomla i sve u vezi nje

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
Zapravo, nisi u pravu. Kod joomle ne moraš da ulaziš u PhpMyAdmin i da napraviš bazu. Dovoljno je da samo prilikom instalacije Joomla! CM sistema uneseš potrebne podatke za povezivanje sa MySQL, i Joomla će sama napraviti i bazu i tabele
Pa bar svaki dan naučiš nešto novo. U pravu si bio, stvarno ovo nisam znao, ja to na "hard way" radio.
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2007, 23:27   #67
Gangster
Član
 
Član od: 20.6.2007.
Poruke: 45
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Joomla i sve u vezi nje

Sto se tice tog foruma,hmm ja sam se i lakse snasao B@NE mi poslao ja samo uploadovao na joomlu i imas forum sve spojeno
Ali to sa banerom ja nist ne kontam.1000 puta sam pokusao i nist
Gangster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 12:23   #68
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Joomla i sve u vezi nje

Evo i drugih nacina za postavljanje banera na sajt.

1. Kreiranje novog modula i postavljanje u njega koda za sliku( bilo na sajtu,bilo na eksternom serveru). E sad baner moze biti samo na pocetnoj, a ako zelis na vise kreiraj modul_baner_1, modul_baner_2...
2. Sama izmena se vrsi preko menija komponente/banners i tu mozes da vidis sve opcije. Vazna napomena da se baneri nalaze u folderu media u joomli tako da ces ih tu naci.
3. Preko neke komponente/modula, ja ti licno savetujem ArtBannersPlus
Ako ti se ne svidja on, pokusaj da pronadjes jedan od velikog izbora.

http://extensions.joomla.org/index.p...1755&Itemid=35

Uskoro ocekujemo tvoju web stranu sa banerom
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Par pitanja u vezi DIABLA II? Ekiman Role-Play 4 5.12.2006 4:01
Dilema u vezi svega! Please help Nikola_BN Šta da kupim? 13 26.10.2006 1:22
Pitanje u vezi Asus P5B DVD-RW i IDE HDD! cur3 Nosači podataka 5 19.9.2006 23:23
Savet u vezi win98! Alex82 Operativni sistemi 3 8.9.2006 11:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com