Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2020, 21:20   #3881
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

U poređenju šta sve danas izlazi, Mafia 2 je odlična.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
Lex987 (15.5.2020)
Stara 15.5.2020, 21:32   #3882
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Mafia 2 jeste kratka igra,ali to se kaze kratka a slatka,meni jedna od omijenih igara ja sam uzivao u svakoj misiji u mafiji 2 i grafika odlicna.
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SportsGamer na korisnoj poruci:
Lex987 (15.5.2020)
Stara 15.5.2020, 22:55   #3883
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Ja sam je samo igrao zbog sjajne atmosfere... Previše vožnje za moj ukus ali sasvim dobra igra.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Lex987 (15.5.2020)
Stara 16.5.2020, 0:42   #3884
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

hvala na preporukama.
stoji ona uvek pri vrhu backlog-a ali nikako da dođe na red
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2020, 15:18   #3885
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Apsolutno se slažem. Kada je 2K preuzeo Illusion Softworks poprilično su isekli igru, kako bi njene delove prodavali kao DLC-ove. "Joe`s Adventures DLC" je bio integralni deo igre, ali to nije jedino što je izbačeno. Šta su sve izbacili iz M2 može da se vidi ovde:

https://www.youtube.com/watch?v=5yOhKYElYLo&t

https://www.youtube.com/watch?v=dnF3r4y-BKE

Pa, da su sve ovo ostavili u igri, to bi bilo malo remek delo, ali alavost 2K je učinila da M2 postane samo bleda senka onoga što su Česi nameravali da bude.


Ne branim 2k(ni u ludilu), seckanje igre je sigurno i njihova krivica, ali mislim da glavni razlog nije prodaja tih delova kao DLC. Pre bih rekao da je tacno ovo sto pise u videu, istekla licenca pa su morali da prave potpuno novi Engine, nije bilo dovoljno vremena da se sve ispegla a 2K forsirao da se igra izbaci sto pre. 2k jeste trazio pravljenje dodatnih DLC-ova i ostalih mamipara, ali mislim da nisu naredili seckanje da bi ih prodali. Jer jako puno isecenog uopste nema u DLC-ovima. Ja mislim da su sami Cesi doneli odluku da koriste vec dostupne resurse i isecene delove kako bi sve to ubrzali i zavrsili na vreme (ocekivano).

A sto se tice samih DLC-ova...uglavnom nebitna kozmetika minus Jimmy i Joe.

Onaj Jimmy je ubacen cisto onako nakon sto su se neki igraci bunili da nije kao GTA, nemas slobodu kretanja itd. Ja iskreno ne mislim da je Jimmy i ono ludilo od arkade bio originalni plan Ceha. Mozda free ride, ali ne i onaj monstrum.

Joe's Adventure ma koliko bio integralni deo price zbog cutscena i ostalog, po meni uopste ne bi dodao previse igri jer je opet previse arkadna sa onim glupim vremenskim ogranicenjima i limitima. To mozda i moze da se izmeni ali bi meni igranje sa drugim likom tokom glavne deonice price potpuno upropastilo imerziju.

Cinjenica je da je jako puno toga iseceno, ali mislim da je glavni razlog manjak vremena zbog potpuno novog motora i pritisak 2k-a da se sve to zavrsi sto pre. A ne seckanje i ubacivanje u DLC (jer opet, jako puno ovih stvari uopste nema u igri sa ili bez DLC-ova).
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2020, 9:19   #3886
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Cinjenica je da je jako puno toga iseceno, ali mislim da je glavni razlog manjak vremena zbog potpuno novog motora i pritisak 2k-a da se sve to zavrsi sto pre. A ne seckanje i ubacivanje u DLC (jer opet, jako puno ovih stvari uopste nema u igri sa ili bez DLC-ova).
Ne znam da li si gledao videe, ali tamo lepo stoji da je postojala mogućnost kupovine gajbe, uređivanje iste, kupovine automobila, restorani, "street cred" i šta sve ne.
E, sad, zamisli da ti na 3/4 razvoja neko kupi studio i kaže "Spremajte se da izbacite igru što je pre moguće". A oni odgovore da ne mogu brzo, da treba imlementirati RPG elemente, razvoj lika, da nisu još završili priču sa Džoom i Leom, itd. A pohlepni kravataši kažu da izbace ono što imaju, Naplaćivaćemo odela i vozila, Džoa ćemo dodatno naplatiti i, reda radi, ubaciti ono što današnji klinci vole, zatim ćemo ubaciti nekog Džimija koji nema dodirnih tačaka sa pričom i tu će moći da se razvaljuje i puca do mile volje...
Nije čudno što su ih Vavra i Kure, dva najzaslužnija čoveka za Mafiju, napustili istog trenutka. Od igre koja je trebalo da bude malo remek delo napravili su prosečnu pucaljku u kojoj se naplaćivala svaka moguća glupost.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2020, 11:58   #3887
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Mislim da na ovom forumu niko ne mrzi neku igru tako intenzivno kao što DeCoy mrzi Mafiju 2. Meni je skroz OK igra (7/10), ali razočarenje u odnosu na keca.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
DeCoy (17.5.2020), Leonida (17.5.2020), Lex987 (17.5.2020)
Stara 17.5.2020, 12:05   #3888
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Hehe

Igra kao igra je sasvim OK, prešao sam je dva puta, jednom dok bejah mlađan pirat, drugi put par godina kasnije na Steamu. Ono što mi se gadi je priča i likovi (osim Skalete) - tebe gledam Džo(i), plus bio sam i razočaran neiskorišćenim potencijalom ogromnog Empire Baya.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2020, 0:41   #3889
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ne znam da li si gledao videe, ali tamo lepo stoji da je postojala mogućnost kupovine gajbe, uređivanje iste, kupovine automobila, restorani, "street cred" i šta sve ne.
E, sad, zamisli da ti na 3/4 razvoja neko kupi studio i kaže "Spremajte se da izbacite igru što je pre moguće". A oni odgovore da ne mogu brzo, da treba imlementirati RPG elemente, razvoj lika, da nisu još završili priču sa Džoom i Leom, itd. A pohlepni kravataši kažu da izbace ono što imaju, Naplaćivaćemo odela i vozila, Džoa ćemo dodatno naplatiti i, reda radi, ubaciti ono što današnji klinci vole, zatim ćemo ubaciti nekog Džimija koji nema dodirnih tačaka sa pričom i tu će moći da se razvaljuje i puca do mile volje...
Nije čudno što su ih Vavra i Kure, dva najzaslužnija čoveka za Mafiju, napustili istog trenutka. Od igre koja je trebalo da bude malo remek delo napravili su prosečnu pucaljku u kojoj se naplaćivala svaka moguća glupost.


Pa da, to sam ja i rekao

Novi endzine je krenuo a 2k ih pozurio da sve to zavrse sto pre i eto problema.

Hteo sam da kazem da nije bila secena samo da bi se ti iseceni delovi ubacili u DLC (jer jako puno toga isecenog nije ni bilo u DLC-ovima)

Ali je svakako doslo da razvodnjavanja proizvoda usled vremenskih ogranicenja i ostalih limita koje je postavila 2k.

Slazemo se ja i ti da je 2k zeznuo stvar debelo, ali razlog nije seckanje zbog DLC-ova koje bi kasnije ubacili, vec klasicna AAA zavrzlama (koja je i dan danas tu) gde imas nenormalne rokove da zavrsis i izdas igru koja ce biti makar funkcionalna.

Mnogi izdavaci su na taj nacin zeznuli gomilu studija i igara, sve ih je vise i vise.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2020, 22:55   #3890
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Nazalost trka za profitom je toliko velika da se vise ni ne trude da naprave nesto novo, ovo je recikliranje u klasičnom smislu, ono što se desilo sa trećim nastavkom serijala najbolje oslikava kakva je situacija u većini gejming kompanija. Kupci se obmanjuju našminkanim trejlerima, a na kraju dobijamo jedan te isti proizvod čak i lošiji od originala. Prvu mafiu ima smisla rimejkovati, igra je stvarno ozbiljno ostarela, i tadašnja tehnologija jeste bila primitivna u odnosu na ovu danas. I jedina je igra u serijalu koja ima kultni status. Drugi i treci deo bolje da su ostavili po strani da se što pre zaborave.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2020, 23:09   #3891
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

možda sam prevideo negde u ovoj gorućoj prepisci, da li je neko napisao da je u paketu i Mafia 1 remaster?
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2020, 23:43   #3892
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Drugi i treci deo bolje da su ostavili po strani da se što pre zaborave.
Treci deo da, drugi deo iako nedovrsen spada u najbolje igre u svom zanru (do 2010 godine). Cak i takva nedovrsena dvojka je bila nedodirljiva do pojave RDR i GTA 5. Nije remek-delo kao prvi deo ali je mnogo bolja od trojke.
Dvojka 8/10, trojka maks 5/10.
Remaster za II nije potreban. Grafika, fizika, napucavanje... U ono vreme domaci zadatak za ostale, cak i za danasnje standarde skroz OK.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2020, 23:48   #3893
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
možda sam prevideo negde u ovoj gorućoj prepisci, da li je neko napisao da je u paketu i Mafia 1 remaster?
Sutra će se znati već sve kada puste trejler. Navodno je po leak-u sa MS prodavnice sutrašnji datum i dan izlaska Mafia 2 DE, a čak i Mafia 3 DE.

Takođe je PSN Australija postavio cenu od 60$ za Trilogiju. Dok će naravno moći da se kupe i pojedinačno.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
bokela (19.5.2020)
Stara 19.5.2020, 16:30   #3894
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Razlike
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2020, 17:07   #3895
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mislim da na ovom forumu niko ne mrzi neku igru tako intenzivno kao što DeCoy mrzi Mafiju 2. Meni je skroz OK igra (7/10), ali razočarenje u odnosu na keca.
Evo ja

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
Lmao, dvojka je đubre sa generičnom pričom, plitkim likovima i repetativnim misijama, koje nema apsolutno nitša osim malo napucavanja i grafike koja ni danas ne izgleda toliko zastarjelo, tako da, čisto gubljenje vremena i novca... Ako su već odlučili da prave remaster, bolje da su kec presvukli u novi engine, barem je vrijedan igranja.
Ozbiljno mislim da je igra đubre, sem napucavanja i malo kozmetike, kao što rekoh igra nema šta da ponudi. Ne vidim čime se ljudi ovdje oduševljavaju, ili još gore proglašavaju igru najboljom u žanru do tog vremena (). I btw, @Lex, RDR je izašao prije MAFIA II...
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2020, 18:05   #3896
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Mafia II Definitive Edition | Official Trailer:

https://youtu.be/vDdLd9FuuI0

Spoiler za Screenshots:

















Poslednja ispravka: mare037 (19.5.2020 u 18:26)
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2020, 19:25   #3897
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.151
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Mafia 2 and 3 Definitive Editions are out now, free for owners of the originals
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2020, 21:44   #3898
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

@ Dantheus

Koje su to igre u ovom zanru bolje osim RDR i GTA 5? Zeleo bih da odigram ako sam propustio, uputi me
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2020, 22:40   #3899
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
Evo ja
Ozbiljno mislim da je igra đubre, sem napucavanja i malo kozmetike, kao što rekoh igra nema šta da ponudi. Ne vidim čime se ljudi ovdje oduševljavaju, ili još gore proglašavaju igru najboljom u žanru do tog vremena (). I btw, @Lex, RDR je izašao prije MAFIA II...
Izvini, zaista ne mislim da ikoga vređam, ali...
Danas je moderno pljuvati nešto bez ikakvog razloga ZAŠTO se misli da je tako. Ogromna većina ljudi misie da su mnogo pametni time što napišu da je to tako kako oni kažu, jer se jedino na taj način mogu u svojoj glavi izdići od proseka gluposti kojoj pripadaju.
Ako misliš da je nešto loše, onda kažeš i ZAŠTO je loše, nabrojiš SVOJE viđenje i obrazložiš to (što bi svako normalan prihvatio kakvo god da je) osim ako misliš da si najpametniji na svetu pa je tvoje "bezveze" bez ikakvog objašnjenja dovoljno merodavno da svako ko misli drugačije greši.
Ja, na primer, mislim da je DOOM ETERNAL neopisivo glupa igra. I imam more razloga zašto JA LIČNO mislim da je tako. Ali ima ljudi koji je vole i koje vole igre tog tipa. Ali na temi o DE nećeš videti NITI JEDAN moj post. Ako me nešto ne zanima onda me tu nema, ponajmanje da pametujem ljudima kako je ta igra glupa. Iako nije. Samo se MENI ne sviđa. A moje mišljenje je samo moje i nije obavezujuće za bilo šta. Nadam se da razumeš.

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
@ Dantheus
Koje su to igre u ovom zanru bolje osim RDR i GTA 5? Zeleo bih da odigram ako sam propustio, uputi me
Čekaj samo da saznaš šta će ljudi napisati da je u tom žanru, nećeš verovati.
Evo, RDR 2 je bolja od RDR.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Lex987 (19.5.2020)
Stara 19.5.2020, 23:28   #3900
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia 2

Jaoj, bože dragi, koji blam. Šta su, bre, ovo izbacili? Kakav crni "remaster"? Jedva da su takli igru. Ovo u jednom modu se rešava bukvalno.

Kakve pohlepne i alave slepčine.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mafia, mafia 2, mafija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mafia Che_ Akcione igre 549 3.9.2022 9:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com