Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2006, 12:45   #41
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Service Pack 2 nedođija!

I ja nešto ne koristim system restore. Nikad mi nije uspelo da vratim sistem na ručno napravljen checkpoint. Ovaj koji Win sam pravi mi je jednom samo pomogao (pre par dana kada se DSL modem nešto ubagovao). Valjda će da ga usavrše u Visti!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 22:38   #42
The Dark Gamer
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Bela Crkva
Poruke: 241
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Re: Service Pack 2 nedođija!

Citat:
Rocker kaže:
I ja nešto ne koristim system restore. Nikad mi nije uspelo da vratim sistem na ručno napravljen checkpoint. Ovaj koji Win sam pravi mi je jednom samo pomogao (pre par dana kada se DSL modem nešto ubagovao). Valjda će da ga usavrše u Visti!

A,mene System Restore redovno vadi iz g****a.Kad god sam siguran da mi racunar radi dobro,ja napravim checkpoint,i kad nesto zeznem,tu je SR .Mada video sam da na gotovo svim masinama sa SP2 System Restore pravi problema,a meni na SP1 ne.
The Dark Gamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 0:18   #43
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Service Pack 2 nedođija!

Citat:
The Dark Gamer kaže:
Mada video sam da na gotovo svim masinama sa SP2 System Restore pravi problema,a meni na SP1 ne.
Daleko od toga... Zavisi od nekoliko stvari da li će biti problema nakon instalacije SP2:
1...sa kakvog CD-a je instaliran sam Windows (da li je imao SP1),
2...ko je instalirao Windows i šta je sve instalirano nakon njega pa do instalacije SP2 (korektnost drajvera...).

Ja sam slipstreamovao Windows (koji je imao integrisan SP1) sa SP2 i nikad nisam imao problema sa tako instaliranim Windowsom. Nakon njega negde odradim i Autopatcher i opet nema nikakvih problema. Nemojte kriviti SP2, razmislite šta je STVARNO problem?
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 1:42   #44
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Service Pack 2 nedođija!

Jedna od prvih stvari koju uradim po instalaciji Win-a je iskljucivanje SR-a.Em usporava, em ne radi kako treba.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 8:48   #45
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Service Pack 2 nedođija!

Citat:
Garson kaže:
Jedna od prvih stvari koju uradim po instalaciji Win-a je iskljucivanje SR-a.Em usporava, em ne radi kako treba.
heh... kod mene ne usporava, a radi bas kako treba par puta mi je pomogao, kad sam se nesto igrao sa nezvanicnim drajverima i slicnim "zezalicama"...

inace, nikome ne iskljucujem SR prilikom instalacije Win-a, i kod svih radi kako treba (WinXP sa integrisanim SP2 i SATA drajverima)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 11:57   #46
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Service Pack 2 nedođija!

Citat:
ZoNi kaže:
heh... kod mene ne usporava, a radi bas kako treba par puta mi je pomogao, kad sam se nesto igrao sa nezvanicnim drajverima i slicnim "zezalicama"...
Kod svih usporava, to ne zavisi od racunara.Pri instalaciji drajvera, programa, Win pravi restore point, shto zna dosta da uspori racunar.A tu je i par GB izgubljenog prostora.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 15:27   #47
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Service Pack 2 nedođija!

Citat:
Garson kaže:
Kod svih usporava, to ne zavisi od racunara.Pri instalaciji drajvera, programa, Win pravi restore point, shto zna dosta da uspori racunar.A tu je i par GB izgubljenog prostora.
Da, to usporenje jako smeta, pogotovo ako svakodnevno pedeset puta instaliraš neki novi drajver
To što napravi restore point je mnogima pomoglo da ne reinstaliraju Windows kad nešto urade kako ne treba (takvih je jako mnogo). Pogotovo onih koji kad uz časopis dobiju CD ili ne daj bože DVD, isprobaju sve što nađu na njemu.
A šta ti smeta i koji Gb (što opet možeš ograničiti i ponekad isprazniti) ako imaš istih jednu ili više stotina?
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 2:24   #48
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Service Pack 2 nedođija!

Citat:
dbaja kaže:
Da, to usporenje jako smeta, pogotovo ako svakodnevno pedeset puta instaliraš neki novi drajver
To što napravi restore point je mnogima pomoglo da ne reinstaliraju Windows kad nešto urade kako ne treba (takvih je jako mnogo). Pogotovo onih koji kad uz časopis dobiju CD ili ne daj bože DVD, isprobaju sve što nađu na njemu.
A šta ti smeta i koji Gb (što opet možeš ograničiti i ponekad isprazniti) ako imaš istih jednu ili više stotina?
Pravi se restore point i pri instalaciji programa, smaracki servis je aktivan itd.
Nemam nishta protiv SR, dosta je potreban onima koji nisu preterano upuceni , kojih kao shto kazesh ima mnogo.
Ranije izneto je licno mishljenje, ja na svojoj mashini iskljucujem SR , na tudjim ne.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2006, 22:50   #49
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Service Pack 2 nedođija!

Jel' postoji spisak sta tacno sadrzi SP2? Da li ima neke security updates koji nisu dostupni pojedinacno ili je samo skup svih do tada objavljenih zakrpa? Ako nema nista novo, zasto ne moze da ga zameni auto patcher?
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 16:32   #50
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Service Pack 2 nedođija!

Što se tiče System restore-a može da bude veoma koristan ponekad i da uštedi trud ponovne reinstalacije ali ono što ja obavezno uradim posle sveže instalacije je njegovo deaktiviranje za particiju D: pošto u suprotnom veoma lako može da se desi da fajlovi koji su novijeg datuma jednostavno nestanu pošto System restore Windows shvata baš bukvalno
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 17:14   #51
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Service Pack 2 nedođija!

SP2 zna da bude koristan,ako se lepo podesi.Bas sam skoro reinstalirao komp,pa sam ga ubacio pa preko svega toga autopatcher.Treba vremena da se ikljuce neke gluposti a autopatcher pomaze u tome.Na kraju mogu da kazem da mi sistem radi dosta bolje.Ali mi se takodje chini da zavisi i na kakvoj konfiguraciji se instalira.Negde klizi,a negde sistem divlja...To je kad se nemaju pare za Intel.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa mp3 playerom? Na nekom XP-u radi na nekom ne... Master Neo Foto i audio/video 7 5.1.2006 2:42
Sta posle instalacije Windowsa ? Night Hawk Operativni sistemi 43 25.12.2005 11:12
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com