Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2020, 22:38   #461
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

On taj odgovor očigledno nije u stanju da skapira.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2020, 23:08   #462
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Što se jutjubera, strimera, influensera tiče, ne mogu ti preporučiti nikoga, jer ih ja, ne šljivim puno. Naročito ove popularne face.

Merač kvaliteta u mom slučaju, to je moja malenkost.
Kao što vidiš, u ovoj temi, pisao sam svoje utiske i mišljenja o igri, toga se držim i držaću se i ubuduće.

Žao mi je ako te moj odgovor ne zadovoljava, ali se nadam da ćemo uspeti da nastavimo naše koegzistiranje na ovom forumu i nadalje nastavimo komunikaciju u ovoj ili drugim temama.
Pozdrav.
Potajno sam se nadao da ces biti kul i odgovoriti normalno iskreno, okaciti neki link, ali ocekivano klise i foliranje "ja slusam samog sebe", haha...
A u prethodnoj poruci kazes "od sivh mogucih" pa koji su to "svi moguci"? Ocigledno je da pratis neke ili hoces da kazes da ne gledas ni jedan gaming kanal na YT, izbegavas internet generalno i kupujes novine na trafici?! Koje foliranje covece.

Uzivaj u koegzistenciji sa tvojim istomisljenicima, tapsite jedni druge po ramenu do mile volje.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
3LANCER (21.9.2020), Luka Filipovic (19.8.2020)
Stara 20.8.2020, 7:11   #463
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ja polarizovaniju igru od ove nisam video.

Spoiler za spoiler:
2 tabora, jedan je dize u nebesa, poizjednacava sa drugim dolaskom Isusa ili reinkarnacijom Bude, dok drugi vuce kroz blato, poredeci je sa vrecom ******. A realno je igra negde izmedju.

Premisa price je dobra, i ako mi se ne svidja sta su uradili sa Dzoelom. Po meni jedan od boljih karaktera u igrama koji je zasluzio bolji tretman, ali opet za pricu kako su zamislili ima smisla. Ide ceo onaj deo u Sijetlu, istrazivanje, pucanje, skrivanje, bla, bla. Onda se menja perspektiva i tu ide posle Eli, Ebi. Vidimo pricu iz druge perspektive, gde glavni negativac postaje pozitivac, a Eli postaje nekakav anti-heroj. Izmedju toga ima dosta dobrih detalja, price, istrazivanja, ali i nekih delova koji su razvuceni i repetativni. AI je ponekada tupav, ali vidjao sam gore. U svakom slucaju jako dobar segment igre.

E onda ide kraj dela sa Ebi kampanjom, i ide prvi momenat koji ubija igru. Ebi koja je zrtvovala sve da dodje do Eli, koja je izgubila sve, dodje do situacije da zavrsi osvetu, ona odlucuje da postedi Eli. Okej, cela ona prica Lev i Ebi je dosta preslikana iz prvog dela, i odnosa Eli i Dzoel-a, gde Ebi otkriva ljudskost i zaludnost osvete, bla, bla, bla. Da je tu bio kraj sa segmentom gde Eli i Dina su zajedno, podizu dete, bilo bi sjajno.

Ali... Eli koja je izgubila mnogo toga, zrtvuje poslednju nadu za iole normalan zivot zbog osvete. Ubije jos ko zna koliko ljudi, i u momentu kada treba da zavrsi osvetu, ona postedi Ebi?! Ja zaista ne znam koji motiv je imala ona za to. Svo to ubijanje, zrtve, mizerija za ljude oke nje i za samu nju, da bi na kraju dobila nista. Nema smisla, niti logike. Na kraju ostaje osecaj kao da je covek jeo bombonjeru, a za kraj ostavio cokoladicu sa likerom visnje. Jeste slatko, ali ostaje gorak ukus u ustima.



Za kraj, niti je igra neko remek delo, niti djubre. Realno bi je ocenio za 7/10 ili tu negde. Ako nista drugo treba odati priznanje autorima da su uspeli da nateraju coveka da razmilja, i oseti i pozitivne i negativne emocije.

Poslednja ispravka: DeCoy (20.8.2020 u 9:41)
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Vlajk@ (20.8.2020)
Stara 20.8.2020, 10:39   #464
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Ja polarizovaniju igru od ove nisam video.

Spoiler za spoiler:
2 tabora, jedan je dize u nebesa, poizjednacava sa drugim dolaskom Isusa ili reinkarnacijom Bude, dok drugi vuce kroz blato, poredeci je sa vrecom ******. A realno je igra negde izmedju.

Premisa price je dobra, i ako mi se ne svidja sta su uradili sa Dzoelom. Po meni jedan od boljih karaktera u igrama koji je zasluzio bolji tretman, ali opet za pricu kako su zamislili ima smisla. Ide ceo onaj deo u Sijetlu, istrazivanje, pucanje, skrivanje, bla, bla. Onda se menja perspektiva i tu ide posle Eli, Ebi. Vidimo pricu iz druge perspektive, gde glavni negativac postaje pozitivac, a Eli postaje nekakav anti-heroj. Izmedju toga ima dosta dobrih detalja, price, istrazivanja, ali i nekih delova koji su razvuceni i repetativni. AI je ponekada tupav, ali vidjao sam gore. U svakom slucaju jako dobar segment igre.

E onda ide kraj dela sa Ebi kampanjom, i ide prvi momenat koji ubija igru. Ebi koja je zrtvovala sve da dodje do Eli, koja je izgubila sve, dodje do situacije da zavrsi osvetu, ona odlucuje da postedi Eli. Okej, cela ona prica Lev i Ebi je dosta preslikana iz prvog dela, i odnosa Eli i Dzoel-a, gde Ebi otkriva ljudskost i zaludnost osvete, bla, bla, bla. Da je tu bio kraj sa segmentom gde Eli i Dina su zajedno, podizu dete, bilo bi sjajno.

Ali... Eli koja je izgubila mnogo toga, zrtvuje poslednju nadu za iole normalan zivot zbog osvete. Ubije jos ko zna koliko ljudi, i u momentu kada treba da zavrsi osvetu, ona postedi Ebi?! Ja zaista ne znam koji motiv je imala ona za to. Svo to ubijanje, zrtve, mizerija za ljude oke nje i za samu nju, da bi na kraju dobila nista. Nema smisla, niti logike. Na kraju ostaje osecaj kao da je covek jeo bombonjeru, a za kraj ostavio cokoladicu sa likerom visnje. Jeste slatko, ali ostaje gorak ukus u ustima.



Za kraj, niti je igra neko remek delo, niti djubre. Realno bi je ocenio za 7/10 ili tu negde. Ako nista drugo treba odati priznanje autorima da su uspeli da nateraju coveka da razmilja, i oseti i pozitivne i negativne emocije.

Spoiler za spoiler:

Ne znam kako ti je nejasan kraj, motivacije su sasvim očigledne i duboko utisnute u likove i njihov karakterni razvoj i put. Abby je odlučila da poštedi Ellie jer je Lev uticao na nju i njenu odluku - on je taj koji ju je upozorio da ne ubija Dinu. Time što je poštedela Lev i Yaru Abby je osetila da je nekako prevazišla smrt svog oca. Pogledaj flešbekove koje ima - od smrti njenog oca do obešenih klinaca - tek kada ih spase ona sanja svog oca u bolnici, nasmešenog. Ellie, s druge strane, nije mogla da se otarasi košmara i posle svega toga - na farmi vidimo PTSD scene Joella mrtvog, njeno spuštanje niz hodnik gde njega muče - tek nakon što je došla do Abby, dolazi se do njenog konflikta - osvetiti se ili spasiti.
Paradoksalno, ali da se Ellie nije pojavila, Abby i Lev bili bi mrtvi. Nasilje rađa nasilje, ali čin žrtve i opraštanja uspeva da razreši prethodne traume. U trenutku dok ona pokušava da udavi Abby, javljaju joj se slike Joella - ali ne u trenutku dok ga ubijaju, već dok stoji nasmešen naslonjen na ogradu ispred kuće. Dakle, to je bio dovoljan razlog da ona odluči da više ne treba da ide dalje, da bi je slike smrti Abby i Leva dodatno progonile.
Meni je strava odrađen taj konflikt gde vas igra namerno stavlja da satima hodate u Abby-nim čizmama, gde na kraju ne želite da strada iko od njih dve, pred vama su samo dve izmučene osobe koje su proživele pakao. Ali bih rekao da je kraj zadovoljavajući. Prvi deo je ostavio taj veliki klifhenger, ovaj je dovoljno toga razrešio



Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
djuras (21.8.2020), ezenkiel (23.8.2021), Mandragora (20.8.2020)
Stara 20.8.2020, 11:22   #465
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Presao juce. Ja sam se zabavio, produkcija je na jako visokom nivou, facijalne animacije gameplay zabavan i sluzi svrsi , ali sto se tice price...

Spoiler za meh:
Prazno filozofiranje bez ikakve osnove. TLoU2 je milion puta prezvakana prica (koja veze nema sa realnoscu, niti sa zdravim razumom) , samo sa drugim imenima. Krvi cu vam se napiti za ovo, sto vecim delom radnje i cinim, dok ne dodjem do finalnog cilja gde se setim da nasilje ipak nije resenje. Spanske sapunice su Zlocin i kazna za ovakve "price"... visoka produkcija to ne menja. Kad neko ubije 200 ljudi, ne pocinje da se dvoumi kod 201,a tokom cele igre samo ides i koljes, a kill count ove male nije mali ni u kecu... tu su i druge budalastine i nebuloze u prici,ali nema veze...


Slazem se da je ovo 7/10 igra max. Story driven igra sa ovako glupom pricom i likovima po meni ne moze vise od toga. Iako nisam neki fan, mislim da je kec ,objektivno, daleko bolja igra. Idemo dalje...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Kidja (20.8.2020), Vlajk@ (20.8.2020)
Stara 20.8.2020, 12:18   #466
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Spoiler za spoiler:

E onda ide kraj dela sa Ebi kampanjom, i ide prvi momenat koji ubija igru. Ebi koja je zrtvovala sve da dodje do Eli, koja je izgubila sve, dodje do situacije da zavrsi osvetu, ona odlucuje da postedi Eli. Okej, cela ona prica Lev i Ebi je dosta preslikana iz prvog dela, i odnosa Eli i Dzoel-a, gde Ebi otkriva ljudskost i zaludnost osvete, bla, bla, bla. Da je tu bio kraj sa segmentom gde Eli i Dina su zajedno, podizu dete, bilo bi sjajno.

Ali... Eli koja je izgubila mnogo toga, zrtvuje poslednju nadu za iole normalan zivot zbog osvete. Ubije jos ko zna koliko ljudi, i u momentu kada treba da zavrsi osvetu, ona postedi Ebi?! Ja zaista ne znam koji motiv je imala ona za to. Svo to ubijanje, zrtve, mizerija za ljude oke nje i za samu nju, da bi na kraju dobila nista. Nema smisla, niti logike. Na kraju ostaje osecaj kao da je covek jeo bombonjeru, a za kraj ostavio cokoladicu sa likerom visnje. Jeste slatko, ali ostaje gorak ukus u ustima.


Spoiler za spoileri:
Plotarmori, eto zasto je Ebi nije roknula, pa brate da je priklala u tom trenutku igra bi imala vise smisla nego ovu papazjaniju na kraju sto su napravili. Ili jos bolji momenat, po meni mozda i najbolji bi bio da su igru zavrsili tako sto Eli zapste u onoj stali i kada je puknu flesevi, tu sam pomislio da ona zaista sanja tu idiicnu sliku sa detetom i srecnim zivotom, i da se budi u lokvi krvi pored ubijene njene devojke! Mozda bi to imalo vise smisla. Onda se pojavljuje Tomi koji se ponasa kao sasvim drugi lik, pa u odnosu na ranije gde je bio protiv toga da Eli ide u osvetu, sada kao totalni manijak je namerno gura i lozi da ide za Eb da je ubijei! Wtf?!

Sto je jos ludje, Eli prihvata to ostavlja devojku sa cerkom, naizgled idilicni zivot u tom ****nom svetu, jedva steceni mir, za koji je prosla kroz najgore moguce zivotne nedace, izgubila pola svojih prijatelja, jedva prezivela, tu je vec odavno morala da skapira da treba prastati, ali ipak ona sad odjednom sve to odbacuje da ide PONOVO preko pola drzave prepune zombija i raznih neprilika, da sta?! - ubije Ebi koja joj je postedela zivot, njoj i njenoj devojci?! I onda opet Jovo nanovo, krece smaranje. Bukvalno sam tu imao osecaj da igram Last Of Us Part 3.

Onda dolazi taj finalni momenat gde ona postedi Ebi! Posle svih tih muka i smaranja, ona se predomisli u posledjoj milisekundi. Vau, trebalo joj je toliko vremena da shvati da osveta nema poentu. Kakav bolid, retardiran lik skroz, donosi besmislene odluke i eto samo sto jos na kraju nisu napisali velikim slovima da svi klinci shvate da je osveta losa, treba prastati i slicno.

Sto se Ebi tice to je opet posebna prica i skroz bljutavo pateticna, sa sve guranjem na nos kako je Ebi dobra osoba, saosecajna, povucena, voli kuce, mace, zivotinje generalno. Ima cak i decka koji se krese sa nekom drugom a i nju malo kasnije sa strane. Pa je sva tako nezna, iako misicava i napumpana steroidima, ima secanja na nekog tamo nebitnog NPC-a iz prvog dela, ah pardonm - to je njen tata. Pa eto gle slucajnosti i ona kao i Eli ima isto momenat kada ulazi u neki tako lep muzej/Akva park gde se igra sa plasticnim lukom i strelom, jao divno, pa onda se dobacuje loptice sa psom, pa tako muzika lagana neka violina svira. Uh, sav sam se raznezio, zamalo suzicu da pustim.

I tako, ona ipak sanja svog taticu koji je popio metak u celo jer je hteo da ubije devojcicu kako bi pokusao da nadje lek, a niko nije ni garantovao da ce vakcina uspeti bilo koga da izleci! I tako je ona punila svoj bes prema coveku koga nikada u zivotu nije videla, a dobro je znala da taj covek nije njenog taticu izmasakrirao, mucio ga, kidao mu noge i tukao ga 45min u ordinaciji. Ne! Mozda je ona to samo umislila?! Cisto da bude besna, pa je tako isla godinama u teretanu i spremala se za okrsaj sa ZLIM i PODLIM Dzoulom!

I tako jadna i fina devojcica, koja je kao sto smo imali prilike da vidimo kroz gameplay, uopste nije pokazivala neke karakterne osobine jedne psihopate, isfrustrirane osobe pune besa i mrznje koja je spremna da pobije sve kako bi osvetila svog caleta. Ni u jednom trenutku to nije prikazano, nego bas suprotno! I sve te lepe stvari i dogadjaje kroz koje je ona prosla treba da progutamo nakon sto je, kao neki psihopata, pocinila brutalno ubistvo i mucenje ni manje ni vise nego glavnog karaktera koga smo svi voleli u prvom delu igre!
Setimo se samo da je Eli trebalo dosta vremena dok je pronasla pravu sobu u kojoj su strpali Dzoula, prilazeci cula je jauke i mucenicke krike - sto implicira da ga je Ebi razvaljivala golferskom palicom duze vremena - sadisticki mucila! I eto, tako fina, mirna i razumna devojka, koja ima osecanja kao i svi ostali ljudi (da zamislite), koja ni u jednom trenutku gameplaya sa njom nije pokazala tu ludacku crtu licnosti se pretvara u klasicnu budalu, sadistu sta li, koja sa takvom mrznjom ubija nepoznatu osobu koja joj je, gle cuda, pre samo 15min SPASILA ZIVOT!!!

Zasto dalje da raspravljamo, oko ove kretenski, prepotentne i pateticna price?!


Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Spoiler za meh:
Prazno filozofiranje bez ikakve osnove. TLoU2 je milion puta prezvakana prica (koja veze nema sa realnoscu, niti sa zdravim razumom) , samo sa drugim imenima. Krvi cu vam se napiti za ovo, sto vecim delom radnje i cinim, dok ne dodjem do finalnog cilja gde se setim da nasilje ipak nije resenje. Spanske sapunice su Zlocin i kazna za ovakve "price"... visoka produkcija to ne menja. Kad neko ubije 200 ljudi, ne pocinje da se dvoumi kod 201,a tokom cele igre samo ides i koljes, a kill count ove male nije mali ni u kecu... tu su i druge budalastine i nebuloze u prici,ali nema veze...


Slazem se da je ovo 7/10 igra max. Story driven igra sa ovako glupom pricom i likovima po meni ne moze vise od toga. Iako nisam neki fan, mislim da je kec ,objektivno, daleko bolja igra. Idemo dalje...
Kratko i jasno. To je otprilike to.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (20.8.2020 u 12:41)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2020, 13:00   #467
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Super je što imate mišljenja povodom toga koji kraj bi bio najbolji - vama - ali igra se s razlogom završava na ovaj način.
Da se završila na bilo koji drugi onda bi njeni fundamentalni motivi ostali neostvareni.

I ne, igra ne govori "NASILJE NIJE REŠENJE", to nije njena glavna poruka - glavna poruka se bavi oproštajem i unutrašnjim konfliktima.

Meni je prva igra izuzetno linearna i u suštini ne toliko kompleksna, na nivou priče. Ovde su teme mnogo dublje, i koliko god neko mislio da je priča loša, i dalje je igra pokrenula mnogo više pitanja nego prva.

A zašto raspravljamo oko ove "prepotentne i kretenske" priče, kako kažeš, pa ne znam, ti mi reci? Ne moraš da ulaziš u ovaj thread. Ja sam spreman da čujem i drugu stranu i da ponudim svoje argumente.
Ne postoji apsolutna istina koja će ovu igru uzdignuti na pijedestal ili je srozati kao najgoru ekskluzivu ikad - ali moja istina je ta da smatram da i pored nekih mana, priča ove igre je zaista kvalitetna.
Tvoja istina je da nisi uživao u njoj, i to je okej. Verujem da nisi I žao mi je
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Mandragora (20.8.2020)
Stara 20.8.2020, 13:14   #468
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
I ne, igra ne govori "NASILJE NIJE REŠENJE", to nije njena glavna poruka - glavna poruka se bavi oproštajem i unutrašnjim konfliktima.
Mislim da previse dramatizujes i preanaliziras pricu koja je prosta, i sto puta do sada ispricana.

PS
Smatram da TLoU2 generalno nije dobio hate zbog price , nego sto su likovi iz TLoU iskorisceni za ovakvu pricu. Da je ova igra bila pod drugim nazivom , sa drugim likovima mislim da bi generalno bila mnogo bolje prihvacena. Ali whats done is done... kao sto rekoh, idemo dalje

Poslednja ispravka: Bascelik (20.8.2020 u 13:31)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Kidja (20.8.2020), Vlajk@ (20.8.2020)
Stara 20.8.2020, 15:33   #469
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Gde je ista takva priča sto puta ispričana? Zanima me, hoću da odigram te naslove.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2020, 16:12   #470
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Spoiler za Prica:
Sta te buni , prica o licnoj osveti i njene varijacije? Svakom drugom junaku u igri,filmu itd. su ubili clanove porodice i on se sada sveti. U retardiranijim verzijama tih prica kada pokolje sve zivo i dodje do cilja svoje osvete pusti ga da ode jer je spoznao nirvanu


Spoiler za prvo sto mi ovako pada iz glave bar sto se tice igrica:
"No killing you won't bring my family back... I'm done." a killcount do tog momenta +1000
ac:B



Spoiler za heh :):
Origin story mnogih strip junaka je slican, npr. Zagora, indijanci predvodjeni belcem mu ubiju roditelje, roditelji ga spasu tako sto ga izbace iz kolibe koja gori u reku, spasi ga onaj traper, mali Patrik Wilding se zaklinje na osvetu,dok mu traper govori da ne zna celu pricu i da ne sudi olako sto baca Zagora jos veci gnev. Na kraju nadje te indijance i belca, sve ih pobije da bi na kraju saznao da je njegov otac kao clan americke vojske pobio te iste indijance i spalio im selo nicim izazvan,a u tom poslednjem okrsaju gine i traper koji ga je spasio tj. njegov drugi otac...

Poslednja ispravka: Bascelik (20.8.2020 u 16:39)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Vlajk@ (20.8.2020)
Stara 20.8.2020, 17:57   #471
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ti si opet okrenuo priču na motiv osvete kada to uopšte nije glavna poenta priče ove igre.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2020, 18:08   #472
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Nisam ja nista okrenuo, osveta je motiv dva glavna lika u igri i razlog sto cine to sto cine. Prica ove igre ne moze ni da ima poentu kad je suplja i plitka, kakvi unutrasnji konflikti... smesno je sve to.

Poslednja ispravka: Bascelik (20.8.2020 u 18:43)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Vlajk@ (20.8.2020)
Stara 21.8.2020, 1:53   #473
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Fascinantna je tvoja potreba da se vraćaš ovde i da pljuješ igru, gde ne postoji detaljna kritika priče, već se sve svodi na - ma priča je plitka, već viđeno itd - umesto da obrazložiš na koji način se to u ovoj priči prikazalo.

Moja je želja da obelodanim dobre aspekte igre i onda mogu da kažem da dolazim na ovu temu zarad diskusije o tome, ali mi je tvoj cilj nejasan potpuno. Jer zasigurno me nećeš ubediti u suprotno, a postoji šansa da loše utičeš na nekog ko bi eventualno mogao da odigra i da mu se zapravo i dopadne priča.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2020, 5:54   #474
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

@Cracked But Whole

Spoiler za U vezi kraja:


Mozemo mi da pricamo o tome kako je prica i kraj igre uticalo na igru dok ne prokrvarimo iz mesta gde sunce ne sija, ali to ne menja cinjenicu da svako ima svoje misljenje. Po meni je totalno nelogicno da neko ko zrtvuje sve u zivotu u svetu gde je izobilje misaona imenica, gde nacini toliko zla drugim ljudima, ostane bez prijatelja, porodice, i svakog smisla iole normalnog zivota, samo da bi dosao do osvete, u trenutku kada treba da izvrsi osvetu, odustane.

Resenje bi mozda bilo da je ta odluka ostavljena igracu na kraju igre, i da igra ima 2 kraja, ili mozda da ima neki moral sistem, gde igra ocenjuje akcije tokom iste i na osnovu toga da kraj. Na primer, koliko cesto se neko sunjao, a koliko izigravao Ramba prilikom sukoba za NPC-evima. Bilo je toliko nacina da se resi taj problematican kraj i svi budu zadovoljniji.

Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Bascelik (21.8.2020)
Stara 21.8.2020, 10:23   #475
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Fascinantna je tvoja potreba da se vraćaš ovde i da pljuješ igru
A da ti prvo prestanes da se ponasas kao razmazeno deriste? Presao i izneo svoje misljenje, i onda si se ti na to nadovezao , i sad odjednom se ja odnekud "vracam" da "pljujem" igru. Odrasti...
Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
gde ne postoji detaljna kritika priče, već se sve svodi na - ma priča je plitka, već viđeno itd - umesto da obrazložiš na koji način se to u ovoj priči prikazalo.
gde ne postoji detaljna kritika priče, već se sve svodi na - unutrsanji konflikti, itd - umesto da obrazložiš na koji način se to u ovoj priči prikazalo.

BTW receno je vise puta , i to od vise korisnika (evo poslednji je Vlad Cepesh) zasto je prica mnogima plitka, al ti se slobodno i dalje pravi lud.
Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Moja je želja da obelodanim dobre aspekte igre i onda mogu da kažem da dolazim na ovu temu zarad diskusije o tome, ali mi je tvoj cilj nejasan potpuno. Jer zasigurno me nećeš ubediti u suprotno
Tvoja zelja je nerd rage fanboya i iskreno likovi poput tebe samo unistavaju bilo kakvu mogucnost za bilo kakvom diskusijom o bilo cemu na ovom forumu. I ko si ti da tebe neko u nesto ubedjuje? Sam si se javio, niko te nije zvao.
Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
a postoji šansa da loše utičeš na nekog ko bi eventualno mogao da odigra i da mu se zapravo i dopadne priča.
Ovo je takva glupost , pa ne bih dalje ni komentarisao...

Poslednja ispravka: Bascelik (21.8.2020 u 10:50)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2020, 10:35   #476
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

hahah oke liče, nek drugi presude ko se ponaša ovde ko razmaženo derište, ostaviću te da vičeš ovde u prazno
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2020, 10:40   #477
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

e ljudi dajte nemojte, budite parlamentarni!
Pa još Vučić nije sastavio skupštinu već se svađate
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2020, 10:48   #478
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Drzimo te za rec da odlazis dosta si trovao temu.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2020, 13:13   #479
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citiracu samo jedan komentar, "it’s a story about right and wrong, written by people who think they’re always right."


Evo jos jedan dobra i kvalitetno obrazlozena recenzija.
Recenzija
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2020, 14:41   #480
djuras
Član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 255
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 65 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

koliko truda i ulozenog vremena na komentarisanje necega sto ti se ne svidja

edit:
a ovaj review je uspeo u prvom minutu da oglasi koliko je "non-biased"
"review se sastoji iz 3 dela:
1. hipocracy
2. gameplay
3. story"

sta vi ljudi gledate i pustate da vam formira misljenje
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku djuras na korisnoj poruci:
Atwa013 (21.8.2020), Mandragora (21.8.2020), nameless1 (21.8.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
ASUS ENGTX460 nv4_disp.dll Infinite Loop (Graficka kartica riknjava part 2) Shlaymara Kvarovi 7 24.11.2010 18:09
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
5000+ i igranje na vazduhu, part I mad_skillz Overklok 74 22.10.2007 20:16
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com