Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2018, 15:23   #81
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Vampyr

Malo novijih utisaka....Za sada mi se bas dopada....Cak ni borba nije tolko losa koliko sam ocekivao. Nista spektakularno ali zanimljivo (i ne bas lako, makar dok se ne naviknete). Prica je za sada jako dobra, ima jako puno dijaloga i likova. I to mislim JAKO PUNO. Igra se vise fokusira na to nego na borbu i ostale zavrzlame (zato mislim da su recenzije pomesane, jer su ljudi ocekivali nesto sasvim suprotno) NPC-jevi nisu klasika kao sto mozda vidimo u Skyrim-u i ostalim (ne uporedjujem igre direktno samo NPC-jeve ). Svaki je nekako jedinstven i ostaje u secanju. Svaki ima pricu i tacno znate o kome se govori, ko je gde povezan itd. Retko koja igra uspeva u ovome, pogotovu kada je ovoliko likova u pitanju. Ima tu zanimljivih odluka, recimo koga izcediti za ogroman XP (ali rizikovati losiji ishod nekih daljnjih prica) ili ih ostaviti na miru i biti dosta slabiji u borbi (kvestovi daju XP-a ali je cedjenje mnogo efikasnije). Balansirati te stvari (ubijati nekoga ko zasluzuje recimo) moze biti jako zabavno.
Jedina negativna stvar je uzasan checkpoint sistem.....Ubije vas "kraljica" i igra vas vrati jedno 2-3 minuta ispred boss-a da cistite ceo hodnik od neprijatelja. Umesto da CP bude negde ispred, on je na prethodnom spratu. Najveca mana trenutno.

Moram dodati i da mi muzika bas leze i mislim da je odlicna....Vrlo je specificna i razumem da ce nekome mozda ici na zivce
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2018, 15:29   #82
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Neko pomenu da igra nije bas najbolje prilagodjena misu i tastaturi pa me interesuje da li je bas toliko lose da ubija ugodjaj ili se moze istrpjeti
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2018, 16:37   #83
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Vampyr

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Neko pomenu da igra nije bas najbolje prilagodjena misu i tastaturi pa me interesuje da li je bas toliko lose da ubija ugodjaj ili se moze istrpjeti
Mislim da nije toliko strasno, ja sam igrao malo preko tastature. Mozda malo oko lock on-a bude problema ali mislim da nije strasno. Igram preko kontrolera zbog sporog hodanja, nervira me kada mi lik trckara okolo non stop, ubija mi imerziju (ne znam da li tastatura ima taster za sporo hodanje).
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 0:42   #84
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Jos malo utisaka:

Iako sam ocekivao nesto drugacije od ovoga, nisam razocaran. Mislio sam da ce akcenat biti na akciji a ispostavlja se da je igra vise social management... i to odlican! Lici na neku dobru detektivsku igru. Svaki npc je unikatan, detaljno odradjen, sa pozadinom, vezama sa ostalim likovima, dijagnozom, itd. Prica je dobra, dijalozi su takodje lepo napisani i nimalo ne zamaraju. Borba je malo traljavo odradjena ali nije toliko lose. Protagonista odlican, glasovna gluma odlicna, sve u svemu dobra igra. Probajte svakako.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 0:46   #85
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Igram na tastaturi, nemam problema nikakvih. Ne znam što se ljudi iščuđavaju i pitaju da li komande postoje - postoje sve iste kao i za kontroler, mogu i da se remapiraju bez problema u opcijama. Sporo hodanje držiš Q, lock protivnika na ctrl (po defaultu).

Odigrao sam gotovo 6h juče, danas nisam stigao zbog posla. Imam 3 snimka ako neko želi da gleda malo pre kupovine. 14 Gb je steam download, eto da pomenem.

https://www.youtube.com/playlist?lis...USK2eBQcdK6Ifj

Inače sam prezadovoljan, dobio sam tačno ono što sam očekivao na osnovu trejlera i nešto gledanja gameplay snimaka pre nego što sam uzeo (rekao sam kad je to bilo u nekom prethodnom postu, tipa 2. ili 3. juna) i nisam se pokajao ni najmanje.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 0:46   #86
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Neko pomenu da igra nije bas najbolje prilagodjena misu i tastaturi pa me interesuje da li je bas toliko lose da ubija ugodjaj ili se moze istrpjeti
Ma problem je mouse acceleration koji je nemoguce ugasiti u opcijama. Mada koliko vidim moze se cackati po ini fajlu i iskljuciti, nisam probao pa ne znam da li radi.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 10:20   #87
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Jel ima neko problem sa ispadanjem na desktop na pocetku "Take me to hospital" misije? Cim krenem levo, dokom, kad naidjem na onu dvojicu sto se peglaju, valjda, i kad mi ekran pocrveni onako (feeding time valjda), cim krenem prema njima izbaci me na desktop. Narodska verzija je u pitanju.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 12:10   #88
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Vampyr

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Jel ima neko problem sa ispadanjem na desktop na pocetku "Take me to hospital" misije? Cim krenem levo, dokom, kad naidjem na onu dvojicu sto se peglaju, valjda, i kad mi ekran pocrveni onako (feeding time valjda), cim krenem prema njima izbaci me na desktop. Narodska verzija je u pitanju.
Ne, sve radi savrseno za sada...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 13:32   #89
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Jedna od retkih igara gde mogu da svako grafičko podešavanje stavim na apsolutni maksimum i da teče besprekorno
Igra nije God of war ili Witcher što se tiče vizuala, ali i dalje izgleda sasvim fino i odlična atmosfera izvlači neke lošije teksture.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2018, 13:50   #90
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Ne, sve radi savrseno za sada...
Avaj onda... ni na netu nista ne mogu da nadjem... a i meni je bas legla i taman sam se naostrio na igru... na stepenice gore ne mogu da idem, doktor i sestra zbrinjavaju onog bolesnika? Moram da idem tuda? Ako se neko seti nek posalje save odmah posle tog dela... 😊
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2018, 1:17   #91
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Vampyr

Zavrsio igru i meni je zaista odlicno legla. Borba ima mana ali je nekako zanimljiva, nema veze sto su neprijatelji veci LVL od tebe mozes da ih dobijes ako si pazljiv.

Prica maestralna i zanimljiva i to je najsjajnija zvezda ove igre.

Sve u svemu, jako dobra igra, ima mana ali me je terala da igram i donela mi preko 40 sati zabave (samo to i igram poslednjih par dana) A to je retkost za mene, uglavnom se prebacujem sa naslova na naslov.

Nisam ocekivao da ce ovoliko da mi se svidi, bio sam skeptican pre izlaska.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2018, 21:33   #92
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Malo preterujete sa hvalospevima, prica je OK i svidja mi se sto do kraja ne znas sta ce se desiti ali je prica puna rupa i gluposti....

Pre svega nametnuta veza sa vampiricom nema smisla ni hemije..
Da bi levelovao na max moras ubijat civile, nema druge da se dobije tolika hrpa iskustava, mada se moze zavrsiti i bez ubijanja ali su onda neke borbe frustrirane (jedini happy end da ne sisas krv ni jednom civilu van borbe)
Takodje previse te vodi za ruku sto se tice questova
I da kontrola moze da prodje sa M+K ali previse tastera razbacano i jako tesko je kombinovat sve, nesto kao fighter igre koje su dizajnirane za joypad

Zavrsio sam je samo zbog price, ovako bi bila klasicno konzulaska smorevina

PS: mapa grada je ocajna i fristrirajuca, posebno sto nema fast trevela, zato neke qvestove nisam ni zavrsio koliko smara
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2018, 21:53   #93
Matches Malone
Član
 
Član od: 2.7.2016.
Poruke: 104
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Citat:
reb0rn kaže: Pregled poruke
Malo preterujete sa hvalospevima, prica je OK i svidja mi se sto do kraja ne znas sta ce se desiti ali je prica puna rupa i gluposti....

Pre svega nametnuta veza sa vampiricom nema smisla ni hemije..
Da bi levelovao na max moras ubijat civile, nema druge da se dobije tolika hrpa iskustava, mada se moze zavrsiti i bez ubijanja ali su onda neke borbe frustrirane (jedini happy end da ne sisas krv ni jednom civilu van borbe)
Takodje previse te vodi za ruku sto se tice questova
I da kontrola moze da prodje sa M+K ali previse tastera razbacano i jako tesko je kombinovat sve, nesto kao fighter igre koje su dizajnirane za joypad

Zavrsio sam je samo zbog price, ovako bi bila klasicno konzulaska smorevina

PS: mapa grada je ocajna i fristrirajuca, posebno sto nema fast trevela, zato neke qvestove nisam ni zavrsio koliko smara


Uspeo si da ispojluješ sve živo, kapa dole.

Mapa je dobra, a meni se baš dopada što nema fast travel.
Matches Malone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Matches Malone na korisnoj poruci:
filpan (18.6.2018), Shonkas (19.6.2018), White Ripper (19.6.2018)
Stara 19.6.2018, 18:35   #94
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Citat:
reb0rn kaže: Pregled poruke
Malo preterujete sa hvalospevima
E sta se sve ovde hvali i proglasava dobrom igrom Salu na stranu, od ove igre sam ocekivao dosta vise, ali izgleda ispade brljotina, em je prosla skroz nezapazeno (igra je zaboravljena isti mesec kad je i izasla) ,em su utisci, ili meh ili bljak. Ono malo sto sam gledao na youtube-u je jezivo lose. Opet bi voleo da probam pa sam da stekenem utisak, ali problem sa ovakvim naslovima je sto zbog svega gore navedenog nisam spreman da dam vise od 5$. Sta vise ,sto kazu, nesto me mrzi i pirata da skidam.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2018, 18:57   #95
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Vampyr

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
E sta se sve ovde hvali i proglasava dobrom igrom Salu na stranu, od ove igre sam ocekivao dosta vise, ali izgleda ispade brljotina, em je prosla skroz nezapazeno (igra je zaboravljena isti mesec kad je i izasla) ,em su utisci, ili meh ili bljak. Ono malo sto sam gledao na youtube-u je jezivo lose. Opet bi voleo da probam pa sam da stekenem utisak, ali problem sa ovakvim naslovima je sto zbog svega gore navedenog nisam spreman da dam vise od 5$. Sta vise ,sto kazu, nesto me mrzi i pirata da skidam.
A gde je to ispala brljotina? Steam recenzije su pozitivne, igra je i dalje u top sellers, po Twitchu se isto i dalje vrti (sto nije bas toliko cesto za SP igru) rezenzije po sajtovima takodje daleko od brljavih. Moje misljenje na stranu, ja ne znam odakle vama toliko negativnih utisaka? Uglavnom vecina pozitivno, uz naravno ocigledne mana

A kao drugo, da li stvarno mora da postoji neki limit sa hvalospevima pa da se pretera? Nema tu preterivanja, ako se igra nekome dopadne i legne kao budali samar, valjda treba da je pohvali? Valjda je kolicina zabave u globalu najbitnija u svemu tome?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2018, 19:01   #96
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Opet bi voleo da probam pa sam da stekenem utisak
Vidi se da nisi igrao... još. Sačekaj da ti cena bude OK pa onda komentariši. Daleko je od brljotine, skroz je solidna igra.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2018, 19:48   #97
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
A gde je to ispala brljotina? Steam recenzije su pozitivne, igra je i dalje u top sellers, po Twitchu se isto i dalje vrti (sto nije bas toliko cesto za SP igru) rezenzije po sajtovima takodje daleko od brljavih. Moje misljenje na stranu, ja ne znam odakle vama toliko negativnih utisaka? Uglavnom vecina pozitivno, uz naravno ocigledne mana
Igra je izasla pre samo dve nedelje, jedva da ima 2.5k igraca na steamu, steam su pozitivne, metacritic mnogo manje, ja je nesto i ne vidim u top sellers listi. Ni ovde nesto nije popularna. A i nisam video neki hvalospev medju rpg zajednicom. Ja sam stekao takav utisak, da se jedva i igra.
Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
A kao drugo, da li stvarno mora da postoji neki limit sa hvalospevima pa da se pretera? Nema tu preterivanja, ako se igra nekome dopadne i legne kao budali samar, valjda treba da je pohvali? Valjda je kolicina zabave u globalu najbitnija u svemu tome?
Pa i nije. Skoro svaka igra se bar nekom dopadne...

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Vidi se da nisi igrao... još. Sačekaj da ti cena bude OK pa onda komentariši. Daleko je od brljotine, skroz je solidna igra.
Voleo bi da je tako,ali nesto za sada nemam razloga da verujem da je. Moguce je i da sam naleteo bas na ne sjajan deo, ali ono sto sam gledao je bas cringe worthy sto kazu ameri...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2018, 20:13   #98
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Ja sam stekao utisak da je igra solidna, ali jednostavno nije must play. Ko odluči da igra, verovatno će se zabaviti.. a ko odluči da preskoči, ništa značajno ne gubi. U svakom slučaju nema razloga da se hejtuje.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
pentraksil (20.6.2018)
Stara 19.6.2018, 20:23   #99
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Ova igra ni nemora da bude u top seller listi, jer nije u pitanju AAA naslov.

Cak i sa skromnom prodajom, ima da zarade dosta.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2018, 21:45   #100
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Vampyr

Charts: Focus Home Interactive takes first UK No.1 with Vampyr

Citat:
French publisher Focus Home Interactive took its first No.1 ever in the UK charts last week, with Dontnod’s Vampyr. Sales for Vampyr were up 234 per cent compared to Week One sales for The Surge, Deck13’s action-RPG published by Focus in May last year. Vampyr sold mainly on PS4, with 69 per cent of the copies shifted on Sony’s console against 30 per cent on Xbox One. GfK noted it’s the third new original IP to make it to the top of the charts this year so far (after Sea of Thieves and Detroit: Become Human).
Toliko o neuspehu.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
pentraksil (20.6.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com