Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2016, 21:14   #10301
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Postoje filmovi koji te cine boljim i oni koje te zabave, razlika je jasna.
Управо...а има и оних трећих који те убију у појам и пожелиш да се обесиш попут Epic Movie, Conan the Barbarian, In the Name of the King...
Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Znaci Partybreaker je toliko zaglupljen danasnjim CGI filmovima da ne moze da uziva u izrazenim dramama? Ja bih pre rekao da TI nisi u stanju da uzivas u dubokim i kompleksnim filmovima jer takve uvek ocrnis i nalepis im najnize ocene, dok u istom postu vlazis gacice na neke limunadice..
Пре свега, лепо је то што хоћеш да се накупиш захвалница тако што ћеш лагати односно набеђивати да је неко написао нешто што није, али то ти не помаже. Таман када човек помисли да је форум превазишао свађања око непостојећих ствари, јави се неко ко ће опет започети чарку. ЈА сам не само у стању да уживам у драмама, што сам и доказао доприносивши теми више него ти, већ и у филмовима лошијег квалитета, јер сам филмофил и имам правила по којим гледам. Не мислиш ваљда да ћу некоме да се правдам што ми се неки од најпопуларнијих филмова не свиђају, јер су ми досадни или што ме пале слатке/згодне/вруће глумице или што ме неки филмови враћају у неким сценама на детињство (а то је оно што ти је изгледа ми непознато) и тако даље... Човече, када будеш имао капацитет да одгледаш маестралне филмове попут Кума, The Shawshank Redemption, чудновате попут The Lobster, The Fountain, реалне попут The Big Short, Spotlight, Straight Outta Compton, затим CGI филмове као и лимунаде (како их називаш) и да уживаш у њима једнако, онда можеш да се назовеш љубитељем филма и дискутујеш о нечему, иначе овако не. Не знам који је твој стил нити не занима, али да више ниси писао о мом укусу овде, то да ти буде јасно, јер ни ја не пишем о укусима других него доприносим теми својим препорукама, колико могу, па ко хоће нека гледа филмове које постављам у својим порукама, ко неће не мора. О укусима се не расправља!

Навешћу филмове из задњих постова којима сам давао максималне оцене:
Changeling, In the Heart of the Sea, Spotlight, Room, The Lobster, The Big Short, Training Day, Bridge of Spies, National Treasure, Black Mass, Straight Outta Compton, 13 Sins, трилогија Кума, The Rainmaker, Far from the Madding Crowd, The Walk, The Intern, The Martian, The Book of Eli итд. Ако неко мисли да многи од ових филмова нису дубокоумни и комплексни, онда не знам шта је. То што ја уз овакве филмове одгледам и неке опуштајуће и то наведем у посту, то је зато што нормалан мозак жели да се опусти уз мирнију радњу, а не стално једно те исто, ако разумеш шта пишем.
Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Druže, ja toliko izbegavam CGI filmove da ne znam na osnovu čega si zaključio sve ovo i otkud tolika frustracija.

Jednostavno, mislim da je film precenjen i to je sve. Da ima ocenu oko šestice, bilo bi mi logičnije jer sam ga upravo tako doživeo - kao preglumljeni mediokritet sa interesantnom idejom. Ali sa ocenom 8.3 da se stavi u isti koš sa mnogim kvalitetnim dramama koje sam odgledao u poslednje vreme (i koje imaju istu ili manju ocenu), to već nema nikakve logike i vidi se da je u pitanju film sa interesantnom idejom targetiran da gađa mase.
То што сам написао се није односило на тебе него сам тек тако написао, чисто онако као стање које је опште међу гледаоцима, да напишем своје мишљење, значи трунке везе нема са тобом, а још када ме nameless1 напао у горњем посту испало је стварно да сам ја напао тебе, што је лаж. Ако је неспоразум, извињавам се.

А око твоје оцене филма, па добро, чак и да си написао да је за најниже оцене, твоје је право, не бих те напао (то никада не радим на форуму, за разлику од неких који не капирају да је свако индивидуа), па ето и мени се нису свидели многи филмови које многи сматрају маестралним или поесбним попут Fight Club или WALL-E. И извињавам се на дугом посту.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 23:45   #10302
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Пре свега, лепо је то што хоћеш да се накупиш захвалница
Kakve bre zahvalnice? Sta ti je to palo na pamet.

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
тако што ћеш лагати односно набеђивати да је неко написао нешто што није, али то ти не помаже.
Hajde da vidimo:

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Room[/B]
1 од најбољих драма задњих година...
Оцена 9/10.
Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Odgledah malopre. Nije mi se dopao. Prva polovina filma još kako-tako, ali mi je posle baš pala koncentracija. Gluma je meh ili bar mene nije pogodila, ideja je dobra, ali je film krajnje običan IMHO.
Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Па добро и мени много филмова који су ушли у анале није легло, а изражене драме посебно тешко леже људима, нарочито у данашње време CGI технологије.
Mislim, pametan covek lako moze da izvuce zakljucke. I nije ti ovo prvi put. Vidis, ti imas problem- jednostavno ne mozes da prihvatis da nekome moze da se svidi nesto sto se tebi ne svidja (to je odmah precenjeno, ne valjaju kriticari, itd), i obrnuto, kada se tebi svidi film a drugima ne, oni automatski nisu u stanju da to cene iz ovog ili onog razloga (ovo poslednje je savrseni primer).

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
али да више ниси писао о мом укусу овде, то да ти буде јасно, јер ни ја не пишем о укусима других него доприносим теми својим препорукама, колико могу, па ко хоће нека гледа филмове које постављам у својим порукама, ко неће не мора. О укусима се не расправља![FONT=&quot]
Ne slazem se sa mnogim tvojim ocenama, ali to ovde nije u pitanju; vec tvoja potreba da uvek omalovazis, podbadas tudje misljenje ako se ne slaze sa tvojim. Ti mozda toga nisi ni svestan, ali vise puta ti je ovde na to ukazivano, posle cega ti uvek glumis neku zrtvu ciji se ukus napada. Jednostavno, to me iritira i zato imam potrebu da ti ovako odgovaram.

Evo sta si napisao u vezi Apocalypse Now..

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
За оне који овај филм сматрају најбољим икада, питам се само шта су они гледали када могу такве грозоте да напишу. Коме се свиђа, то је само зато што су укуси различити, а ја лично ово не бих препоручио, јер баш ми није легао.
Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
То што сам написао се није односило на тебе него сам тек тако написао, чисто онако као стање које је опште међу гледаоцима, да напишем своје мишљење, значи трунке везе нема са тобом, а још када ме nameless1 напао у горњем посту испало је стварно да сам ја напао тебе, што је лаж. Ако је неспоразум, извињавам се.
Ne vredjaj ljudima inteligenciju.

Poslednja ispravka: nameless1 (6.3.2016 u 0:07)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
goranmax (12.3.2016)
Stara 6.3.2016, 1:19   #10303
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Kakve bre zahvalnice? Sta ti je to palo na pamet.
Када се на овом форуму вређа, као што то чини нпр. DeCoy, накупи се човек захвалница, јер изгледа да је то овде ефективно. Погледај мало постове па ћеш видети.
Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Hajde da vidimo: Mislim, pametan covek lako moze da izvuce zakljucke. I nije ti ovo prvi put. Vidis, ti imas problem - jednostavno ne mozes da prihvatis da nekome moze da se svidi nesto sto se tebi ne svidja (to je odmah precenjeno, ne valjaju kriticari, itd), i obrnuto, kada se tebi svidi film a drugima ne, oni automatski nisu u stanju da to cene iz ovog ili onog razloga (ovo poslednje je savrseni primer).
Нисам ја који напада већ ти! Тако да ти имаш проблем, а то што пишеш је небулоза на кубни. Ја оцењујем онако како ја хоћу и бољи сам неограничено пута од тих самозваних критичара који нпр. неком квазифилму са половине 20. века полепе 10-ке јер ХЕЈ, то је СТАААРИ филм, нема ефеката и бла бла бла изговори, а неком врхунском филму из прве декаде 21. века оспоравају квалитет. Да, ја пишем да је нешто прецењено јер то је моје субјективно мишљење и само моје, али никада не нападам као неки, тако да не замајавај се.
Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ne slazem se sa mnogim tvojim ocenama, ali to ovde nije u pitanju; vec tvoja potreba da uvek omalovazis, podbadas tudje misljenje ako se ne slaze sa tvojim. Ti mozda toga nisi ni svestan, ali vise puta ti je ovde na to ukazivano, posle cega ti uvek glumis neku zrtvu ciji se ukus napada. Jednostavno, to me iritira i zato imam potrebu da ti ovako odgovaram.
Ма знаш колико ме погађа што се ти или било ко други не слаже са мојим оценама филмова, јер оне уосталом и нису одраз праве оцене, већ су више путоказ другима да га одгледају, а да реално оцењујем биле би мање, а неке и много мање. Подебљао сам твоје лажи да сви виде. Ти си толики фолирант да ме срамота што трошим време на тебе. Тераш да одем у твоје поруке и почнем да цитирам део по део твојих напада и глупости, а то би потрајало. Ухватио си се за реченицу из Apocalypse Now и то је веродостојан докаааз...Олади и не лупај, а ја не вређам ничију интелигенцију, јер Partybreaker-у сам већ написао шта треба тако да си ти онај ко вређа интелигенцију.

Доста је твојих глупости и спама, врати се теми...ако имаш којим филмом.

American Beauty

Одличан филм. Удубио сам се у њега поприлично. Кевин Спејси разбио, а и одличан је наратор. Свиђа ми се радња. У сваком случају, препорука.
Оцена 8/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2016, 2:58   #10304
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ nameless1
Spoiler za ?:


Martian


Pogledah ga konacno ali iz dva dela,posto je film podugacak.
Prvi deo mi je bio pomalo smor i stvarno nisam mogao da verujem da ce postati bolji ali upravo to se desilo.
Drugi deo filma je pun emocija,zanimljive akcije i celokupno finale je epsko sa malom dozom patetike.

Mislim da bi ljubitelji SF i svemira trebali da uzivaju u ovom filmu.
7/10
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2016, 10:21   #10305
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

American Graffiti (1973)



Iako mi je naslov oduvek poznat, tek sada sam prvi put pogledao film. Priča prati više likova u jednoj noći. U pitanju su momci i devojke koji su završili srednju i od kojih je nekima ovo poslednja noć pred odlazak na koledž - igranka, druženje, vožnja gradom...Simpatičan filmić.

Ako ipak niste za ovoliki retro, preporučujem 20 god noviji film potpuno iste tematikeDazed and Confused (1993).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2016, 11:58   #10306
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Aibo
Imam i ja post o ovom filmu, baš me zanima jesi li pretražio temu pre objavljivanja svog. Bez namere da te kritikujem (verovatno nismo ista generacija, 1973 ja sam završavao gimnaziju i spremao se na fakultet, pa mi možda zato film bliži), ipak je ovaj film mnogo više od tvog "simpatičan".
Kad sam ga gledao, čudno, imao sam utisak da diše.

Poslednja ispravka: Suad Novic (6.3.2016 u 12:06)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2016, 15:11   #10307
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nisam pregledao temu pre, ali sada nakon vašeg posta jesam. Što se generacija tiče, vi ste praktično ista sa mojim roditeljima. Ja sam završio srednju 2004.

Razumem da je American Graffiti klasik i verovatno prvenac u ovome, zato sam ga i gledao. Svideo mi se, vezao sam se za likove i već sam pripremio drugi deo. I tako je nastao moj utisak da je film simpatičan. Međutim oduševljen i oduvan nisam i mislim da po prirodi stvari ne mogu da budem. Neku opštu kulturu i stil ovog filma ja sam i viđao samo u drugim filmovima. Ja to gledam, razumem i poštujem, ali ne mogu istinski da osetim kako "diše". Pomenuti Dazed and Confused mi je već kulturološki mnogo bliži i on već lakše pobuđuje moja najlepša sećanja, načine na koje sam se ja zabavljao i družio itd. Sve je to maksimalno subjektivno, ali tako je valjda jedino logično i normalno.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2016, 15:23   #10308
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
American Graffiti (1973)



Iako mi je naslov oduvek poznat, tek sada sam prvi put pogledao film. Priča prati više likova u jednoj noći. U pitanju su momci i devojke koji su završili srednju i od kojih je nekima ovo poslednja noć pred odlazak na koledž - igranka, druženje, vožnja gradom...Simpatičan filmić.

Ako ipak niste za ovoliki retro, preporučujem 20 god noviji film potpuno iste tematikeDazed and Confused (1993).
Upravo sam hteo da napišem da je to starija i "blaža" verzija Dazed and Confused, oba filma su mi draga.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2016, 19:56   #10309
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Big Short (2015)



Film mi se svideo iz više razloga. Prvo, nije suvopraran već prati nekoliko zanimljivih likova i kroz njihovu priču vas uvlači u celu stvar. Drugo, konačno sam lepo shvatio šta se zapravo desilo, a onda i zašto je imalo onoliki uticaj i van Amerike. Za film nije potreban doktorat ali nije baš ni lako pohvatati sve sitnice, pa sam npr. dva puta vraćao da bih isprato jednu priču oko svih varijanti CDO paketa, ali je vredelo. Sve u svemu, zabavio sam sa, naučio ponešto, a svideo mi se i kraj. 8/10

The Hateful Eight (2015)



OK film, zabavan, ali mi ipak nešto fali. Čini mi se da je malo veštački rastegnut i da nema tu autentičnost i jačinu u dijalozima kao njegovi najbolji filmovi. Možda je samo do mog trenutnog raspoloženja, ali prethodna dva su mi bolje legla. Od mene 7/10
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2016, 2:16   #10310
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Numbers Station (2013), http://www.imdb.com/title/tt1659338/



After his latest mission goes disastrously wrong, veteran CIA black ops agent Emerson is given one last chance to prove he still has what it takes to do his job. His new assignment: guarding Katherine, a code operator at a top-secret remote CIA "Numbers Station" where encrypted messages are sent and received.

Solidan triler o, rekao bih, malo poznatoj temi, tzv. "brojčanim radiostanicama". Prilično dobra gluma Džona Kjuzaka i simpatične Malin Akerman (takođe odlična u seriji "Trophy Wife").
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2016, 14:19   #10311
anabelali
Novi član
 
Član od: 23.2.2016.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Volim gledati ljubavne filmove.Teško je reći da je tema ovoga filma lepa , ali on će vam pokazati da je i u životu koji nije savršen , ljubav uvek dobrodošla, kao podstrek i nada za bolje sutra.Film Krive su zvijezde -Najbolji ljubavni filmovi predstavlja priču o dvoje tinejdžera koji su se sreli i zaljubili u grupi za podršku obolelim od raka.Vredi ga pogledati
anabelali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku anabelali na korisnoj poruci:
Gladiator (8.6.2016)
Stara 11.3.2016, 14:44   #10312
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dva dobra filma koja sam skoro odgledao:

In the heart of sea



Generalno volim kada filmovi obrađuju ovo doba ili ovakvu tematiku (moreplovce iz 1700, 1800 i sl). Kada sam krenuo da gledam film mislio sam da je ovo klasična obrada Mobi Dika, samo u novom ruhu, ali sam se prevario jer film obrađuje jednu drugu temu.Film mi je definitivno držao pažnju od početka do kraja. Takođe, prijatno sam iznenađen Kris Hemsfortovom glumom i koga nisam uzimao za ozbiljno posle Tora i Snežane. Takođe, većina stvari u filmu je inspirisana istinitom pričom.

Spotlight



Odličan film i prilično mračna tema o slučajevima zataškavanja pedofilije od strane katoličke crkve. Dobra gluma svih glumaca, posebno Mark Rufala. Takođe po istinitoj priči. Preporuka.

Poslednja ispravka: Vladimirus86 (11.3.2016 u 14:55)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 1:13   #10313
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
In the heart of sea Film mi je definitivno držao pažnju od početka do kraja. Takođe, prijatno sam iznenađen Kris Hemsfortovom glumom i koga nisam uzimao za ozbiljno posle Tora i Snežane. Takođe, većina stvari u filmu je inspirisana istinitom pričom.
А брате, провали оцене на сајтовима, све се врти око петице, као да је овај филм смеће, стављају га у раван са неким тамо олупинама, а филм је развалио колико је добро урађен, значи има све што квалитетан филм треба да има и плус га је режирао Рон Хауард. Још ће Frozen испасти пар пута бољи од овога...Иначе, што се тиче Криса, он ме убедио да је врхунски глумац, јер се свакој улози прилагоди, још од прве улоге до ове.

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
Завршетак доброг серијала, који је свакако могао бити бољи, али се не жалим. Лоренсова је разбила у овом, задњем филму серијала, а такође је било лепо видети и преслатку Натали Дормер. Прича се наставља од претходног дела и иде споријим темпом, али са више драме, смрти и динамике. Има акције, али много више шуњања, него раније. Овај серијал ћу засигурно гледати бар још једном у будућности, а до тада...
Оцена 8/10.

Shaun of the Dead Hot Fuzz The Worlds End
Занимљива пародија на зомбије, али ми се није нешто превише свидело. Падне ту и тамо нека фора, али ништа посебно. Ликови, сем Сајмона Пега који је одличан су мање више иритантни, а све остало бледикаво. Свака част онима који су овом филму дали 9 и 10, али мени баш није легло.
Оцена 4/10.

Наставак је права ствар. Прича је добра, добри су карактери, глума, као и акција, посебно задњих пола сата. Све је лепо упаковано и далеко боље од првог дела.
Оцена 8/10.

Трећи део је на нивоу другог, дакле, одличан и у складу са наставком. Најбоља глума Сајмона пега је у овом, 3. делу, а прича најчуднија. Добра трилогија, сем првог дела, који ми је био баш некако млак.
Оцена 7,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 15:21   #10314
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
А брате, провали оцене на сајтовима, све се врти око петице, као да је овај филм смеће, стављају га у раван са неким тамо олупинама, а филм је развалио колико је добро урађен, значи има све што квалитетан филм треба да има и плус га је режирао Рон Хауард. Још ће Frozen испасти пар пута бољи од овога...Иначе, што се тиче Криса, он ме убедио да је врхунски глумац, јер се свакој улози прилагоди, још од прве улоге до ове.
Pa ocena mu je 7.0 na imdb. Ja druge sajtove o filmovima ne gledam, niti previše dajem značaja ocenama. Ako mi se film gleda ja ću ga i odgledati, pa makar on imao ocenu 3.0. Ponekad pročitam komentare gledalaca ako se baš dvoumim.

Tvoj utisak o Hunger Games je baš došao u pravo vreme jer sam se razmišljao da li da ga pogledam.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 15:51   #10315
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Pa ocena mu je 7.0 na imdb. Ja druge sajtove o filmovima ne gledam, niti previše dajem značaja ocenama. Ako mi se film gleda ja ću ga i odgledati, pa makar on imao ocenu 3.0. Ponekad pročitam komentare gledalaca ako se baš dvoumim.

Tvoj utisak o Hunger Games je baš došao u pravo vreme jer sam se razmišljao da li da ga pogledam.
Mislim da je glavni problem sa "In the heart of sea" to sto se mozda previse oslanja na efekte pa sve to izgleda malo smesno, bar meni. Moze da ide u prilog nekom bajkovitom izgledu, ali meni nekako odudara. Sama prica i ostalo je fino odradjeno (uz malo klasicne patetike) ali je sasvim OK film.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 16:46   #10316
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Romantic
Meni je bas Shaun of the dead i najbolji od ta 3 filma, dok je ovaj novi bas bez veze.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 4:29   #10317
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledao sam Big Short
http://www.imdb.com/title/tt1596363/
Film je odlican i drzao mi je paznju do samog kraja.Imao sam i pre predstavu kako je doslo do kraha berze i bankarstva ali ovaj film mi je to jos dodatno pojasnio ali ipak imam par pitanja:

Sta je konkretno taj CDO paket i kako su se nasi junaci obogatili na osnovu njega tj.da li su oni ulagali svoj novac ili novac svojih banaka?Kontam da je Cristian Bejl i ona dva mladica trosili svoj novac a Stiv Carel?Takodje kako su oni zaradili novac na kraju oni su kupili te CDO pa prodavali po vecoj ceni?
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 12:14   #10318
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bejl je bio savetnik/partner onom liku, tako da je ulozio kompanijin novac da bi se "kladio" protiv hipoteka, odnosno otisao je do banaka i rekao im da hoce da kupi osiguranje tih hipoteka i to kreditima koje ce mu one dati, na kraju mi se cini da je uzeo 1.2 milijardi? Hipoteke su bile toliko sigurne zbog laziranja i muvaze da su svi mislili da je poludeo. Zauzvrat je morao da im placa neku vrstu penala/rate za kredit, zbog cega je vrednost njegove kompanije krenula da pada, sve dok nije doslo do kraha i dok nisu naplatili to osiguranje. Ona dva lika su ulagali svoj novac, dok su Karel i vesela druzina ulagali firmine pare.

Bar sam tako ja skapirao sve
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku acaf na korisnoj poruci:
Ekiman (13.3.2016)
Stara 13.3.2016, 15:06   #10319
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Pogledao sam Big Short
http://www.imdb.com/title/tt1596363/
Film je odlican i drzao mi je paznju do samog kraja.Imao sam i pre predstavu kako je doslo do kraha berze i bankarstva ali ovaj film mi je to jos dodatno pojasnio ali ipak imam par pitanja:

Sta je konkretno taj CDO paket i kako su se nasi junaci obogatili na osnovu njega tj.da li su oni ulagali svoj novac ili novac svojih banaka?Kontam da je Cristian Bejl i ona dva mladica trosili svoj novac a Stiv Carel?Takodje kako su oni zaradili novac na kraju oni su kupili te CDO pa prodavali po vecoj ceni?
Mnogo je jasnije ako rasclanis sta je sta i kako je izgradjena kula od karata.

Hipoteka (mortgage) - svi znamo sta je.

Sub-prime hipoteka (Margo Robbie scena u filmu lepo objasnjava) - ona hipoteka koja je data licima za koje postoji veca verovatnoca da nece moci da je vrate (odn. idu u default). Ovo je jedan od kljucnih faktora u desavanjima, jer zbog velike potraznje za CDO-ovima (cija vrednost raste) izostaje regulativa banaka kome pozajmljuju novac za obicne hopoteke jer zaradjuju od pravljenja CDO-ova, ne razmisljajuci da to nekad treba da se vrati
(pohlepa, kratkovidost i zakon ponude i traznje na delu)

Osiguranje hipoteka (MBS - Mortgage based security), objasnjena u prvoj sceni filma - paket hipoteka kojim se trguje na berzi kao obveznicama. Banke prave ovakve pakete zato sto je rizik da sve hipoteke iz jednog paketa odu u default relativno mali (who doesn't pay their mortgages!? ).
Ovo je drugi kljucni faktor, jer rizik koji nosi svaki paket sa sobom procenjuju rejting agencije koje su im davale AAA status.

CDO je prakticno "paket nad paketima hipoteka na kvadrat", mutirana verzija prethodnog, ciju vrednost skoro niko vise ne zna, a koji takodje dobijaju povoljan rejting (AAA) od istih rejting agencija.

Credit default Swap - osiguranje koje se isplacuje ako CDO ode u default. Ovo ti je odgovor na pitanje, nisu se oni obogatili kupujuci/prodajuci CDO-ove nego su se "kladili" da ce CDO-ovi otici u default kupivsi/probravsi najrizicnije Swap-ove/osiguranja od njihovog defaulta. Kada je postalo jasno sta se desava i da vrednosti CDO-ova padaju, oni su posedovali osiguranja od pada vrednosti istih tih CDO-ova, (ona scena kada broker kaze: "Stojim ispred kuce koja gori i nudim vam osiguranje na nju") to najbolje ilustruje, oni su uvideli da kuca gori pre nego sto je iko drugi to shvatio i jednostavno se kladili da ce kucu da zahvati pozar .
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goranmax na korisnoj poruci:
Ekiman (13.3.2016)
Stara 13.3.2016, 15:46   #10320
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^
E hvala to oko MBS I Credit default swapa mi bas nije bilo najjasnije!

To oko CDS mi je i bilo cudno sto su banke pristale da placaju osiguranje na prvom mestu,ali onda logicno je da su pristale jel su mislile da sistem nece nikad pasti...
Takodje nisam uopste znao da postoji mogucnost da se ''kladis'' tj osiguras ako slucajno CDO(paket hipoteka) propadne,ne znam da li ovo postoji oduvek ili su to banke isto izmislile nedavno.

Onda na kraju kada Stivu Carelu kolega kaze da je vreme sada ili nikad da prodaju sta oni prodaju tacno:CDO ili osiguranja,kontam da su bili pod pritiskom jel je sve to drzala /bilo povezano sa >glavna rejting agencija koja ako propadne=propada sve?

Poslednja ispravka: Ekiman (13.3.2016 u 15:55)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com