Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2005, 0:30   #61
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Sta si ovim mislio, ko te vukao za jezik ? Gde ?

Jedan korisnik je pitao da li R520 ima podrsku za GDDR4, a nakon toga se pricalo o integrisanom mem kontroleru u istom cipu, prednosti manama i "sitnicama" na koje treba obratiti paznju ?

Ponavljam, sta te vuce za jezik ?
Sasa je offline  
Stara 18.11.2005, 1:38   #62
danez
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: negde
Poruke: 81
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Kolika rasprava ko je bolji. Uvek je bilo kol'ko pare tol'ko muzika i to je jedini zakon, ostalo su nijanse.
Ni ati ni vidia nece dozvoliti da za manje para dobijete bolju grafiku i vise frejma nego sto oni misle da treba(pod ovim mislim na overklok).
danez je offline  
Stara 18.11.2005, 18:36   #63
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Citat:
Sasa kaže:
A ti citas SK ?
sta ti je ovo znacilo "a ti chitash SK"
Guliver je offline  
Stara 18.11.2005, 19:37   #64
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Citat:
Guliver kaže:
sta ti je ovo znacilo "a ti chitash SK"
Znacilo je "da li ti citas SK?" jer je u novembarskom broju sve to receno i objasnjeno.

Pozdrav!
Sasa je offline  
Stara 19.11.2005, 23:09   #65
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

ATi se ponovio preko asusa. Nova high-end grafička dolazi sa vrlo nametljivim nazivom EAX1800XT TOP. Bazirana je na X1800XT i već overklokovana kako bi se bi izašla u prvi plan u trci sa nVidijinim GeForce 7800GTX 512 modelom. Takt je sada umesto 625 na 650MHz, a 512MB GDDR3 memorije sa 1500 na 1550MHz. Hlađenje "Artic Cooling" dodatno je prerađeno od asusa. Još se tačno ne zna datum izlaska na tržište.
Magneto je offline  
Stara 25.11.2005, 22:38   #66
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

upravo sam video na benchu test x1800xl vs nVIDIA 7800gt sa novijim drajverima 5.11(ati) u quake-u u najvishim rezolucijama dere pomenuti nVIDIN model za oko 30 % shto je WAU
Guliver je offline  
Stara 1.12.2005, 10:07   #67
LGdragon
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Let the battle begin

Sta je bolje gf6800 ili gf6600gt ili mozda cak neki ati u tom senovnom rangu.Zasto?

Kojeg bi mi proizvodjaca preporucili? Cilj mi je pre svega doooobro klokovanje i otkljucavanje bar jednog pajpa i vertex sejdera skromno zar ne...

e i da, ovaj topic sam napravio za prepucavanje atijevaca i nvidijevaca...ajde da vidimo argumente


Ja sam licno uvek za nvidiu,ati mi je valjda jos iz onih davnih vremena ostao urezan u mozak ka drugi,sto ce za mene uvek i biti

Poslednja ispravka: oluja (1.12.2005 u 11:44) Razlog: preseljeno u odgovarajucu temu - Procitaj pravila.
LGdragon je offline  
Stara 1.12.2005, 18:53   #68
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Let the battle begin

Citat:
Nemačke kolege sa sajta chip.de su došli do ekskluzivnih informacija o ATI-jevoj nadolazećoj AVIVO arhitekturi. Umesto na tradicionalne alatke za enkoding koja se oslanja u potpunosti na procesor, ATI-jev (za sada još uvek tajni) AVIVO XCode koristi snagu GPU-a da dramatično smanji vreme potrebno za enkodiranje video materijala. Vreme koje je potrebno je skraćeno čak 5 puta ovim postupkom, za koji se nagađa da se oslanja na programabilne pixel shader jedinice. Kvalitet dobijenog video materijala je identičan onom dobijenom ''klasičnom metodom''. Ovaj kodek, dakako, funkcioniše samo na X1xxx familiji grafičkih kaarti kompanije ATI.
Guliver je offline  
Stara 2.12.2005, 3:12   #69
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Let the battle begin

Citat:
Guliver kaže:
Citat:
Nemačke kolege sa sajta chip.de su došli do ekskluzivnih informacija o ATI-jevoj nadolazećoj AVIVO arhitekturi. Umesto na tradicionalne alatke za enkoding koja se oslanja u potpunosti na procesor, ATI-jev (za sada još uvek tajni) AVIVO XCode koristi snagu GPU-a da dramatično smanji vreme potrebno za enkodiranje video materijala. Vreme koje je potrebno je skraćeno čak 5 puta ovim postupkom, za koji se nagađa da se oslanja na programabilne pixel shader jedinice. Kvalitet dobijenog video materijala je identičan onom dobijenom ''klasičnom metodom''. Ovaj kodek, dakako, funkcioniše samo na X1xxx familiji grafičkih kaarti kompanije ATI.
Odavno i nVidia i ATi imaju drivere koji dekompresiju i prikazivanje videa + primenu odredenih filtera radi preko GPU-a.
Nista novo.

Pozdrav!
Sasa je offline  
Stara 2.12.2005, 11:14   #70
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Let the battle begin

Citat:
Guliver kaže:
Citat:
Nemačke kolege sa sajta chip.de su došli do ekskluzivnih informacija o ATI-jevoj nadolazećoj AVIVO arhitekturi. Ovaj kodek, dakako, funkcioniše samo na X1xxx familiji grafičkih kaarti kompanije ATI.
Gulivere ne vidim poentu ovog pisovanija ako tako kompresovan materijal mozes pustati samo iz ATI X1xxx kartica.
Princip ekskluziviteta treba zameniti principom univerzalnosti. Nadam se da ne bi voleo da se jednog dana probudis i procitas kako postoje kriptovani CD i DVD sa igricom, koja se moze instalisati samo ne jednom kompu ili ima podrsku samo za jedan tip graficke kartice.
U tom slucaju za godinu dana dao bi para za igrice koliko i za novi komp.
Ocigledno je da si ATI fan cim se lozis na stvari koje su vec izmisljene. Uostalom Sasa ti je vec rekao nesto po tom pitanju.
AstraLogos je offline  
Stara 2.12.2005, 12:16   #71
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Ljudi,ne mogu da citam sve postove jer nema smisla...
Da li vi koji ste za jednu ili za drugi stranu,znate sta je INDUSTRIJSKA SHPIJUNAZA...u prevodu:sve sto imate vi imacemo i mi i obrnuto
Znachi,ATI ima ovo a NVIDIA nema i obrnuto JE CHISTA GLUPOST...sve sto imaju jedni imaju (ili ce imati) i drugi...nije stvar u tome kao sto nije stvar ni u tome ko ima brzi GPU...Sta vredi ATI-ju sto ima najbrzu GPU,kad je odgovarajuca
kartica iz NVidie izasla mesecima ranije...takvi propusti se kaznjavaju,a sto bi neko kupovao ATI-jevu najbrzu karticu,kad zna da ce za par meseci NVIDIA izbaciti jos brzu...a ATI ce opet da kasni...(ovo nije pristrasno,ovo su chinjenice)
Drugo,uporedite velichinu Catalyst drajvera i velichinu Detonatora,pa cete videti
ko zna a ko ne zna da pise drajvere...dok su NVIDIJINI drajveri univerzalni,ATI u svojim drajverima pise zakrpe za skoro svaku novu igru POJEDINACHNO (proverite pa cete videti)...Dok stanje bude ovako,ATI ce zaostajati za NVIDIJOM,a to sto vi gurnete ATI karticu u komp i sve vam radi,ne znachi da je ATI bolji...velichina i uspeh kompanije se meri nekom drugim normama..a tu ATI ipak malo zaostaje...
POZDRAV
VMedic je offline  
Stara 2.12.2005, 13:30   #72
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Citat:
Drugo,uporedite velichinu Catalyst drajvera i velichinu Detonatora,pa cete videti
ko zna a ko ne zna da pise drajvere...dok su NVIDIJINI drajveri univerzalni,ATI u svojim drajverima pise zakrpe za skoro svaku novu igru POJEDINACHNO (proverite pa cete videti)...
Hahahahahahahahaaa......... nasmejao sam se lepo.....
jedino sto ATi-ju fali je jos bolji openGL fix... i bez toga je ogromna vecina igara u DirectX-u... pa razmisli...
Shang Tsung je offline  
Stara 2.12.2005, 19:22   #73
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

pa vec su izashli novi drajveri vec sam pisao
Guliver je offline  
Stara 2.12.2005, 20:16   #74
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

nVidia je ubedljivo najbolja!

ATI vec odavno nije izdao nesto novo dok je nVidia izdala GF7800GTX!

Moja nVidia 5500 je mnogo bolja cak od Radeon 9550!
phoenix[illusion] je offline  
Stara 2.12.2005, 20:55   #75
stormwatch
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Nvidia je slazem se bolja u 3d grafici ali je zato u 2d nazalost minimum 16x losija, pogledaj samo razliku u reprodukovanju DV materijala na Bilo kojem ATI-ju i poredi to sa Nvidiojom red velicine i od 350-400 eur pa ces ostati blago receno razocaran.
stormwatch je offline  
Stara 2.12.2005, 22:16   #76
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Citat:
phoenix[illusion] kaže:

ATI vec odavno nije izdao nesto novo dok je nVidia izdala GF7800GTX!

Moja nVidia 5500 je mnogo bolja cak od Radeon 9550!
Шта причаш бре, па 7800GTX је изашао доста пре X1000 серије.

Ово друго је немогуће.
Atila je offline  
Stara 2.12.2005, 22:22   #77
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Citat:
phoenix[illusion] kaže:
Moja nVidia 5500 je mnogo bolja cak od Radeon 9550!
Lupaš (kad već moram tako da ti kažem).

5500 tek nešto jadno brža od 5200, a 5200 je vidno sporija od GeForce4 Ti4200 koju sam koristio do pre neki dan. A GF4 Ti4200 je sporija (naročito u DX9 igrama) od Radeona 9550, koga imam od pre neki dan, tako da prvo proveri umesto što širiš dezinformacije i nekoga ko bi možda i kupio 9550, sjajnu karticu za male pare, nabeđuješ da uzme 5500 shit...
voodoo_ je offline  
Stara 4.12.2005, 1:35   #78
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Citat:
Shang Tsung kaže:
Hahahahahahahahaaa......... nasmejao sam se lepo.....
jedino sto ATi-ju fali je jos bolji openGL fix... i bez toga je ogromna vecina igara u DirectX-u... pa razmisli...

Pa dobro...ako ne znas kako se update-uju catalyst driveri OK,ja necu da te ubedjujem...ako ti mislis da su ti driveri univerzalniji ili optimalniji od Detonatora mogao bi ti malo vise da razmislis...a to sto se ti smejes...bolje malo da se raspitas...ATI-ju fali mnogo vise od openGL fix-a,sto govori i trziste...
Inace slazem se da ATI ima bolji 2D prikaz,ali to bas i nije primarna uloga 3D kartice (govorim sa strane Gamera )....
VMedic je offline  
Stara 4.12.2005, 13:56   #79
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

Atiju fale samo ljudski OpenGL drajveri (tj. da ih napišu od nule, jer ona priča kako sadašnji predstavljaju običan wrapper za D3D deluje prilično realno), sve ostalo je apsolutno korektno (naročito D3D). I o kakvom to govoru tržišta pričaš? U vreme FX-a ATI se mnogo bolje prodavao, jer je jednostavno ponudio bolje karte po nižoj ceni. Sada se u srednjoj klasi prodaje nVidia, jer ATI nema adekvatan odgovor. I nema tu nikakve nauke, to je ogromna kompanija a ne skup diletanata, a to što ti pričaš može da kaže samo neko ko se celoga života držao za jednu firmu ko pijan plota...
A koristio sam ATI još u vreme ne-baš-optimizovanih katalista 3.x pa ni tad nisam imao nekih kapitalnih problema koji bi me naterali da karticu zamenim za nVidiu...
voodoo_ je offline  
Stara 4.12.2005, 14:42   #80
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: ATI vs NVIDIA

ATi ima odlicne karte u srednjem segmentu X800GT i X800GTO su redom brzi od 6600GT medjutim ljudi kao da ne kapiraju da oni postoje.
Sasa je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com