Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2018, 18:40   #1
lary_king
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Poruke: 87
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem!

Pozdrav,pre par meseci sam skoro promenio ceo racunar(ploca,procesor,memorija,hdd...od starog ostalo grafika i napajanje).Instalirao win 10 i na starom sam imao kao nadogradnju na win7.U pocetku ni sam primetio problem medjutim zadnjih mesec dana me nervira jedna stvar.Kada igram igre kako original tako i one sto to nisu samo od jednom mi se desi da mi se minimizira igra,ja je podignem i nastavim dalje.Sve sam pokusao da ustanovim ali ni sam uspeo.Prvo sam posumljao na neki virus ili sl. skenirao sam sa svojim originalnim KIS-om i nista pa sam probao neke programe za malwe i opet nista nisam pronasao.Zatim sam posumljao na grafiku ,sa najnovijim drajverim opet isto.Problem nije "cudo" ali kad ti najsladje u igri ,ona se spusti ,dok je ja podignem prodje 5-10 sec kako koja,neka odmah mene upucaju ili sl. Zaboravio sam i ovo koristio sam google chrome,pre neki dan sam ga izbrisao i instalirao mozilu ali opet isto.Ako neko ima ideju sta dalje,mozda da obaram sistem ali me mrzi posle da opet sve igre skidam i cekam download. thx Racunar je intel G4560,ploca asus prime b250-a,memorija 8gb ddr4,grafika msi gtx960,napajanje chiftec 600w...

Poslednja ispravka: lary_king (11.3.2018 u 18:51) Razlog: dodatak
lary_king je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2018, 18:47   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Problem!

možda neki program u pozadini prebacuje, probaj da pogasiš ostale programe dok igraš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
lary_king (11.3.2018)
Stara 11.3.2018, 19:25   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Problem!

Odeš na event viewer i vidiš šta se desilo u trenutku kad se igra minimizovala. A možda i slučajno u žaru borbe zakačiš win taster, gejming tastature imaju mogućnost da ga privremeno isključe.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
lary_king (11.3.2018)
Stara 11.3.2018, 22:44   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem!

Ili Windows taster ili jednostavno neki program "traži pažnju" povremeno: antivirus, antimalware, neki rezidentni Asusov/Gigabyteov/Intelov/čiji god softver za monitoring čega god, neki "cleaner" računara, možda čak i Windows Update...

Roknuo bih ja tu reinstall i onda samo osnovni drajveri (chipset, audio, GPU, SATA) pa vidiš da li se dešava ponovo.

Može da bude i problem sa tastaturom, nekim drajverom i slično.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
lary_king (11.3.2018)
Stara 21.3.2018, 17:42   #5
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Problem!

Rodjo, ako su ti u drajverima enableovana oba izlaza za sliku na grafici hoce tako da se ponasa, dakle, ako koristis samo jedan monitor enableuj samo taj video izlaz koji koristis
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2018, 13:51   #6
припjat
Član
 
Član od: 29.3.2017.
Lokacija: Zerbishe Republik
Poruke: 241
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Problem!

Mozda ti je do aktivnog antivirusa. To se i meni desavalo sa Malwarebytesom. U sred igre mi minimizira da bi mi rekao da nemam malwar-a. To jednostavno rijesis iskljucivanjem notifikacija.
припjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2018, 16:30   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Problem!

Taj problem se često vezuje uz nedostatak rama ili vrama, pa kad minimizira igru obično izbaci i grešku "Windows needs more memory". Pojačaj predmemoriju na hard disku koju Windows koristi pri nedostatku rama (neka bude 2x količina rama) i problem bi morao nestati.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2018, 16:49   #8
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Wink Re: Problem!

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Taj problem se često vezuje uz nedostatak rama ili vrama, pa kad minimizira igru obično izbaci i grešku "Windows needs more memory". Pojačaj predmemoriju na hard disku koju Windows koristi pri nedostatku rama (neka bude 2x količina rama) i problem bi morao nestati.
memorija 8gb ddr4 <<< Do toga mu nije sigurno, a jos ima gtx 960
Neka notifikacija ga zeza ili ovo sto clan rece, moguce da su mu aktivirana dva izlaza za video. Iskusio i ja to
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2018, 18:47   #9
banertd
Član
 
Član od: 13.10.2011.
Lokacija: Popovic,Beograd,Srbija
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem!

Imam isti problem opisan u prvom postu.Igra se minimizira na taskbaru kao da je pritisnut Win taster,igra se ne prekida nastavlja da radi u pozadini,nikavih prijavljenih gresaka,nikakvih logova u eventu.Nista sumnjivo.Inace koristim Win 7 ultimate.A greska se dogadja dok igram BF1942 koji inace i ne dozvoljava minimiziranje na taskbar stiskanjem Win tastera,u normalnim uslovima moze se stiskati pomenuti taster do mile volje i ostace u programu.Kao i C&C Shockwave V1.2 online
Sem tih je tu Unreal Tounament Prealpha season ali se kod doticnog programa ne dogadja greska.
Ni apdejt drajvera ni takodje uklanjanje Google Chrome nije pomoglo
Inace nacuo sam nesto na pola uveta da je nekoj od poslednjih edicija Mozilla ubacivala neke "sumnjive" programe u Firefox koji ja inace koristim dosta dugo vremema ali nisam obracao paznju na to da li je ovakvo ponasanje pocelo da se javlja nakon nekog update Firefox ili Avg.Ko ce da primeti od toga koliko se cesto svi ovi programi obnavljajaju,sta je izazvalu ovu stvarno neprijatnu promenu.
Mozilla is not trusworthy,Bryan Lunduke.Dosta je interesatno sta je covek izneo u svom videu.
banertd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2018, 20:28   #10
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Problem!

Citat:
banertd kaže: Pregled poruke
Imam isti problem opisan u prvom postu.Igra se minimizira na taskbaru kao da je pritisnut Win taster,igra se ne prekida nastavlja da radi u pozadini,nikavih prijavljenih gresaka,nikakvih logova u eventu.Nista sumnjivo.Inace koristim Win 7 ultimate.A greska se dogadja dok igram BF1942 koji inace i ne dozvoljava minimiziranje na taskbar stiskanjem Win tastera,u normalnim uslovima moze se stiskati pomenuti taster do mile volje i ostace u programu.Kao i C&C Shockwave V1.2 online
Sem tih je tu Unreal Tounament Prealpha season ali se kod doticnog programa ne dogadja greska.
Ni apdejt drajvera ni takodje uklanjanje Google Chrome nije pomoglo
Inace nacuo sam nesto na pola uveta da je nekoj od poslednjih edicija Mozilla ubacivala neke "sumnjive" programe u Firefox koji ja inace koristim dosta dugo vremema ali nisam obracao paznju na to da li je ovakvo ponasanje pocelo da se javlja nakon nekog update Firefox ili Avg.Ko ce da primeti od toga koliko se cesto svi ovi programi obnavljajaju,sta je izazvalu ovu stvarno neprijatnu promenu.
Mozilla is not trusworthy,Bryan Lunduke.Dosta je interesatno sta je covek izneo u svom videu.
ja sam u mom postu napisao vrlo moguce resenje, firefox nije problem u tvom slucaju jer kad je bf1942 napravljen mozila nije ni postojala, a posto sam i ja ljubitelj doticne igre mogu ti slobodno reci da mozila i chrome nisu razlog tvom problemu
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 7 64bit mouse problem MiljanX Ostale komponente 3 1.7.2014 14:36
Windows 8.1 i problem sa Nvidiom. Spasavajte! Isko Operativni sistemi 11 8.3.2014 16:44
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem HDD Led Sija kao Sumanut (negasi se) King SRB Kvarovi 19 10.7.2013 7:21
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com