Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2005, 11:54   #1
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Wink Hajde da napravimo igru... zez :)

... i da se obogatimo kao Croteam

Verovatno ne postoji forum na kome nema ovakav topic... a najtuznije je kada vidim u nastavku postove tipa: "ja ustvari ni ne znam da programiram, ali bih voleo da naucim, pa da se skupimo i da pravimo igru!" Kakav crnjak...!

Ajde sada realno... siguran sam da u nasoj zemlji postoje programeri, graficari, muzicari koji su u stanju da urade neki veci projekat kao sto je pravljenje kvalitetne igre. Pitanje je samo ko ce da te plati za to sto radis i zasto bi ti nesto uopste radio za dz... kada ne znas dal ces na kraju uspeti da nadjes izdavaca ili nekoga ko ce da plasira tvoj projekat na veliko trziste.

Ali eto, recimo Croteam se probio sa svojim Sam-om iako po meni to nije bila nikakva posebna igra kada je izasla 2001 godine. Ili ako se vratimo u proslost i pogledamo Wolfenstein 3d koji je proslavio ID Software. Koliko je to samo jednostavan engine, da se ne lazemo, ja sam mogao da napravim takvu igru pre nego sto je postojao OpenGL i Direct3d, tj. kada se sve renderovalo softverski preko CPU-a. Ako imas ideju kako sve da napravis, W3d je igra koja moze da se uradi za 3 meseca sa 4 coveka Naravno u medjuvremenu su malo porasli graficki standardi, pa se niko nece diviti tome sto znate da izcrtate poligon na ekranu; ali sa druge strane postoje kvalitetni engini na netu koji su free ili opensource, pa mozete krenuti u tom pravcu... isto vazi i za soundsysteme.

Moje pitanje glasi... da li bi se neko od vas upustio u projekat pravljenje ozbiljne igre da unapred znate da ce vam isti oduzeti minimum godinu dana zivota i da ce mozda (da ne kazem najverovatnije) vasa zarada od toga biti 0$ ? Da li ima leba od toga u nasoj drzavi? Koliko vas ovde ume da radi nesto u OpenGL-u ili Direct3d-u? ... ne znam sto sam se zalepio bas za 3d igre
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 20:02   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Citat:
Ali eto, recimo Croteam se probio sa svojim Sam-om iako po meni to nije bila nikakva posebna igra kada je izasla 2001 godine.
Pa ako nije nikakva posebna igra, zašto kod nas niko nije napravio nešto slično.Ne treba potcenjivati tuđi rad.
Citat:
Ili ako se vratimo u proslost i pogledamo Wolfenstein 3d koji je proslavio ID Software. Koliko je to samo jednostavan engine, da se ne lazemo, ja sam mogao da napravim takvu igru pre nego sto je postojao OpenGL i Direct3d, tj. kada se sve renderovalo softverski preko CPU-a. Ako imas ideju kako sve da napravis, W3d je igra koja moze da se uradi za 3 meseca sa 4 coveka
Pa što je nisi napravio ?
Ovo je generalni problem naših ljudi, jer stav "To bih i ja mogao da napravim" je jedna od stvari koje sputavaju da se game dev kod nas razvije.Ta prepotentnost, svi misle da mogu da naprave neku prostu 3d pucačinu, i onda kada se naiđe na prvi problem odustaje se od projekta.Alo čoveče, pa napravi prvo Pacman-a ili Tetris, pa ćeš videti koliko je i to teško, a ne 3d pucačinu.Kao jedan moj ortak, koji je mislio da može da napravi Duke Nukem 3D klon, a kada sam mu rekao da prvo napravi najobičnijeg Pacman-a, on se zakucao kod AI-a duhova.Ej, ne može da napravi AI za Pacman-a, a oće da pravi 3D pucačinu
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 20:13   #3
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Citat:
Moje pitanje glasi... da li bi se neko od vas upustio u projekat pravljenje ozbiljne igre da unapred znate da ce vam isti oduzeti minimum godinu dana zivota i da ce mozda (da ne kazem najverovatnije) vasa zarada od toga biti 0$ ?
Da, jer na to treba gledati kao na investiciju u sticanje iskustva, koje je u ovom poslu najvažnije.Kada jednom iza sebe imaš završenu i potpuno igrivu igru, pa makar to bio i pacman ili iks-oks, tebi će biti lakše i imaćeš više samopouzdanja kada budeš radio neke veće projekte, a pogotovo iskustva, jer ćeš znati kako da projekat privedeš kraju.
Citat:
Da li ima leba od toga u nasoj drzavi?
Nema, a i zašto bi distribuirao igru ovde, kada je sada jeftinije nego ikad ponuditi igru preko interneta.
Citat:
Koliko vas ovde ume da radi nesto u OpenGL-u ili Direct3d-u? ... ne znam sto sam se zalepio bas za 3d igre
Ne znam ni ja što si se zalepio.Ko hoće da mu prva igra bude baš 3d, a ništa nije radio do sada, taj se u startu zakucao.Treba odraditi prvo bilo kakvu jednostavnu igru, pa neku malo komplikovaniju, pa onda preći na 3d.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 21:34   #4
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Post Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Pa dobro Marko, nemoj da obeshrabrujes decka! On se taman zaleteo, a ti tako...

Ja bih mogao da pomognem, najvise oko dizajna i modela, a mozda malo i oko programiranja, a mogu i da komponujem! Sta kazete... pravi Srbin: sve ume - sve zna!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 21:43   #5
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Ja bih jos dodao, da je vrlo tesko (ako ne i nemoguce), proceniti ko je od potencijalnih saradnika koji se jave na forumu dovoljno ozbiljan.

Mada...
Entuzijazam i inat je nesto sto u nas Srba ne manjka, al' nam treba dobra batina kako bi zavrsili ono sto smo zapoceli.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 22:00   #6
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Post Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Pa, ko nije ozbiljan, posle odredjenog vremena dobije kick otpozadi, i pokazu mu se vrata, koja treba da zatvori s druge strane!!! Figurativno receno!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 22:20   #7
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Citat:
Pa dobro Marko, nemoj da obeshrabrujes decka! On se taman zaleteo, a ti tako...
Pa u tom zaletanju i jeste problem.Ne treba da se zaleće, već prvo treba da napravi nekakav pre-plan, pa onda nađe ljude, odredi se vođa projekta (bez obzira što se radi o entuzijaziskom projektu, mora da mu se priđe profesionalno u svakom smislu), pa se onda napravi pravi projektni plan, pa onda vođa projekta podeli zadatke i postavi rokove za svakog ponaosob, prema planu koji je napravljen, a onda se tek počinje sa radom.Zato i postoji toliko projekata započetih po raznim forumima koji nisu i nikada neće biti završeni, jer ljudi rade po sistemu "daj da se sakupimo, lako ćemo da se organizujemo, nek svako radi koliko može i hoće".E pa, ne radi se tako, pogotovo organizacija mora da bude na nivou i prepuštena nekome sa iskustvom u soft. industriji.Svako mora da zna svoja zaduženja, da, bukvalno "zaduženja" jer iako je amaterski projekat u pitanju , i iako možda dinara od toga nećeš imati, moraš da radiš kao da ti je plata 3000 evra inače od posla nema ništa.Takođe, svako mora da ima rok do kada treba nešto da uradi, a koji će mu odrediti vođa projekta prema planu koji je napravio, inače svi iz tima, odnosno ceo projekat kasni zbog njega jednog.Ovo je nešto najosnovnije da bi igra mogla uopšte da se izradi.Ima tu još stvari koje neko hoće da se bavi game developmentom mora da zna.Ako hoćete da pišem dalje recite, da vas ne davim bezveze
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 22:48   #8
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Ja nem pojma da programiram,al mogu da napišem priču,ako vam treba.
Ne zezam se.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 23:02   #9
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

E tu nam je i problem: svi znaju da pišu priče i crtaju, niko ne zna da programira
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 23:04   #10
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Ja još nisam ni počeo da učim programiranje,al zato sam napisao dosta stvari.
Samo kažite,o čemu da se radi?
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 0:54   #11
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Thumbs up Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Ja imam programere. Sta Vam treba?
Hajde da cujemo pricu?

Ja smatram da bi bilo najbolje napraviti 2D igricu. 3D not yet.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 1:29   #12
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Pa ja bih ustvari voleo da uchestvujem u tome. Ali, ne znam nishta o programiranju...
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 2:33   #13
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Alo, ljudi, nalazite se u Srbiji, pa prema tome ponašajte se kao Srbi.Kakvi crni programeri, dizajneri, 3D modelari, raketni bacači...prvo bre da se nađe neko ko će da pravi sendviče i donosi sokove, pa onda da se nađu 3 kafe kuvarice (da se ne bi mnogo čekalo na kafu), plus dve medicinske sestre, jedna da interveniše ako neka kuvarica slomi nokat, a druga da menja tu istu kafe kuvaricu da ne bi dolazilo do zastoja.Zatim treba jedna sisata sekretarica sa dekolte na izvol'te, kako bi imalo u šta da se bulji umesto da se radi.Pored svega toga, trebaće neko ko ima iskustva sa strujom, da menja osigurače ako izbiju, kako ne bi dolazilo do zastoja kada je kuvanje kafi u pitanju.Takođe, trebaće i nekoliko vozača da čovek zadužen za sokove ne bi morao da ide peške do obližnje prodavnice.A da ne zaboravimo da sve to mora puta dva, zbog godišnjih odmora, bolovanja, rođendana, ispraćaja, svadbi, krštenja, rođendana i ostalih zgoda koje se ne propuštaju.Pa tek onda, treba misliti na programere, dizajnere i ekipu...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 2:35   #14
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Problem je u tome sto ce ovakav poziv imati 1000 clanova koji ce se odazvati, i na kraju ce sve da propadne.

Marko_L je u pravu. Treba neko ko ce celu stvar koordinirati. Inace smo prdnu7i u cabar.
Ja mogu da Vam posudim ime firme, kao i logo.
To nikakav nije problem.
A mogu da Vam pomognem i sa marketinske strane. Tako da to je od Plum Team Systems-a i mene.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 12:46   #15
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Problem je u tome što ljudi koji nemaju nikakvog programerskog iskustva se odmah hvataju za D3D i OpenGL. Ja bih pre pravio neku tuču tipa Street Fighter i Mortal Kombat, ili poteznu strategiju, ili role-play. Naravno sve 2D.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 13:02   #16
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Moze tabacina to mi se dopada. Likovi neka budu sa foruma i iz Redakcije SK. Joooj idem sad da crtam Voju i Q man-a! Xaxaxaxax! Sala mala.

Zasita prava stvar.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 20:21   #17
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Citat:
Marko_L kaže:
Pa ako nije nikakva posebna igra, zašto kod nas niko nije napravio nešto slično.Ne treba potcenjivati tuđi rad.
OK,ali ja i dalje mislim da je igra krs

Citat:
Marko_L kaže:
Pa što je nisi napravio ? Ovo je generalni problem naših ljudi.Alo čoveče, pa napravi prvo Pacman-a ili Tetris.
Vec se bavim time,evo ukratko i moje biografije:

Sve je pocelo kada sam na C64 provalio cemu sluzi "Return".Tada sam pisao programe i svaki put kada dodjem na kraj reda,vratim se kursorom u sledeci,umesto da pritisnem RETURN (jbg,imao sam 7 godina) Sa 8 godina sam znao solidno Basic,a sa 10 vec masinac.Tada sam i napravio jednu stratesku igru,ali nazalost nemam je sacuvanu,jer su te diskete propale odavno

Moj brat je tada imao Amigu i uvek sam bio fasciniran njenim demoima.On je bio scener.Tada sam vise nego ikad zeleo da naucim asm.Kada je moj brat uzeo PC,ja sam nasledio Amigu,ali nisam na njoj nista ozbiljnije radio zato sto je ona tada vec propala

PC sam dobio 97 godine i na njemu sam nastavio da se bavim asm-om.Polako sam uplovljavao u demo scenu Nisam ni znao do tada da demoi postoje i za PC (majke mi).Za 2 godine sam ga super naucio,jer sam bio u kontaktu sa jednim amerom koga sada puuuno pozdravljam Bio je klinac kada smo se druzili preko neta i razmenjivali sorseve.Sada decko radi na dizajniranju cipova za nVidiu

Elem 99 godine sam pristupio i nasoj demo grupi "Zaiebani".Primili me clanovi Chivan i Phox, pa i Brains i time mi ispunili san da postanem demo scener I vas puno pozdravljam! Vec sam tada imao svoj engine,a napravio sam i realtime raytracer u asembleru.Tako da nemoj me smarati sa PacMan glupostima Ja sam bio tada ono sto je Farbrausch sada Ko shvati, shvatio je!

Pre 2 godine sam presao na C.Sada radim igre za mobilne platforme.Zahvaljujem se Nemanji sto mi je pruzio sansu da radim sa njim. Hint: 11/05, strana 91.Tako da imam igre iza sebe,a imam i Tetris kad si vec zapeo za njega.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 20:24   #18
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Citat:
Marko_L kaže:
Ne znam ni ja što si se zalepio.Ko hoće da mu prva igra bude baš 3d, a ništa nije radio do sada, taj se u startu zakucao.Treba odraditi prvo bilo kakvu jednostavnu igru, pa neku malo komplikovaniju, pa onda preći na 3d.
Uz jednostavnost Direct3d-a i OpenGL-a prva igra moze da ti bude i Doom 4 ako hoces Treba samo znati logiku programiranja i treba znati kako resiti problem.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 20:28   #19
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Citat:
Highlander kaže:
Pa dobro Marko, nemoj da obeshrabrujes decka! On se taman zaleteo, a ti tako...
Nije ovo thread da stvarno radimo nesto... zato i pise ono "zez". Samo sam hteo da vidim da li se ovde neko bavi time i da li bi mogao da odradi neki projekat. A sto se tice zaletanja... hmhmhm... imam 26 godina, a kodiram vec 20... tako da mogu da se zaletim usta hocu
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 22:11   #20
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Hajde da napravimo igru... zez :)

Citat:
OK,ali ja i dalje mislim da je igra krs
Kod video-igre se gleda broj prodatih kopija i njena popularnost, a ne koliko je teško napraviti tu igru i da li je ona za tebe krš
Citat:
Vec se bavim time,evo ukratko i moje biografije:
To što sam rekao se više odnosilo na stav "Pa to sam i ja mogao da napravim", nego na tebe lično, a ono čoveče takođe nije bilo upućeno lično tebi, već se više odnosilo na bilo koga ko gleda potcenjivački na neke tuđe uspele radove, a iza sebe nema ni približno tako veliki projekat.Tako da, nije bilo potrebe da se pravdaš svojom biografijom, mada lepo je znati sa kim razgovaraš.Inače, Industry Entertainment je jedan od retkih timova kod nas koji imaju neke završene projekte iza sebe, i ja to svakako cenim.
Citat:
Uz jednostavnost Direct3d-a i OpenGL-a prva igra moze da ti bude i Doom 4 ako hoces Treba samo znati logiku programiranja i treba znati kako resiti problem.
Eto, samo treba znati toliko...
Citat:
Samo sam hteo da vidim da li se ovde neko bavi time i da li bi mogao da odradi neki projekat.
Ne možeš nikako da znaš da li neko može da odradi neki projekat.Neko može da misli da bi mogao da odradi neki projekat, ali da zna ne može dok ne proba.
Citat:
hmhmhm... imam 26 godina, a kodiram vec 20... tako da mogu da se zaletim usta hocu
I da imaš 50 godina kodiranja iza sebe, ne znači da ćeš zaletanjem moći nešto da postigneš.Treba ti dobar plan, pa sve i da si Bil Gejts lično.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com