Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2011, 3:18   #281
Red Marquis
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 267
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 98 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
Aleksandar Tobdzic kaže: Pregled poruke
Nije da ti ne verujem, nego cudno mi da ti tako leti igra a svi kukaju na neoptimizovanost
Slažem se sa _Grotesque_. Sve na high i isto 30+ fps...

Ljudi koji kritikuju igru, ne znam...jeste vi probali prvi deo? Nije ovo za one koji vole da im igra prođe od zadatka do zadatka... Opušteni šmek, mapa Ibice i veća nego mapa Oahua iz prvog dela, odlična (ne i sjajna) grafika, jedina zamerka zasad je samo dve radio stanice, jedna elektro i druga rock, obe prilično kilave, a nema mogućnosti da ubaciš svoju...
TDU 2 je virtuelni godišnji odmor kakav većini treba

Poslednja ispravka: Red Marquis (8.2.2011 u 3:30)
Red Marquis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 9:41   #282
wroomster
Član
 
Član od: 7.7.2007.
Poruke: 413
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 150 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
... Opušteni šmek, mapa Ibice i veća nego mapa Oahua iz prvog dela
haha čini ti se da je veća, više je nego duplo manja, samo je mnogo popunjenija
Ako ti je ovo ogromno, čekaj da vidiš Oahu
Većina ljudi ne shvata da je grafika ovde izuzetna, samo iz jednog razluoga. Sve igre sa kojima poredimo TDU2 su većinom ili zatvorene staze ili 'kobajagi' otvoreni svet kroz koji u stvari prolaze tuneli. NFSHP recimo ima bolju grafiku ali ne toliko bolju koliko je u stvari ograničeniji. GT5 ima bolju grafiku ali neuporedivo lakši zadatak.
Ukratko, obzirom koliki je obim igre i ograničenja ove generacije konzola, grafika teško da može biti puno bolja. I PS3 i 360 imaju muke sa frame dropom, tako da može tu još da se poradi na optimizaciji, ali nešto više od toga ne verujem.

Poslednja ispravka: wroomster (8.2.2011 u 9:55)
wroomster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 12:29   #283
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Manje je nego Oahu, ali za 1000 zelenih sustavih novcanica, i sa level 4, mozete iskoristiti aerodrom, pa preci na drugo ostrvo...tako da, ima i ovde da se vozi i vozi...
Ali sto napravise upravljanje, uzas...pa dali se niko ko je isprobavao tu betu koja se vrtela za dzabe, nije prijavio da mu to ne smeta. Ajde, na mom G25, jedva sam ga namestio da bude iole podnosljivo, ali ona kamera sto kao prati pokrete glave...ma daj bre...prvo moze muka da ti pripadne od nje, ako vozite sa pogledom iz auta kao ja, a druga stvar, pa jedno 50 puta me "prevarila" da sam pomislio da mi auto ide negde gde ne treba, a u stvari ide gde treba, i naravno ljubljenje prve bandere ili ograde mi ne gine.
Trece, cemu ona "driving school" fora...kakva glupost nevidjena...ono off road sam jedva preso'...
U sustini...sve te trke i to mi je smor zestoki...ali ajde, vozim da se uzme kinta za nova kolica...e onda sledi BEST PART, zbog cega mi se ustvari i svidja TDU...free ride, vozikanje po ostrvu, krstarenje sto bi se reklo, pa kada ga "razvuces" na auto putu......iiiha!
Sve u svemu, to je to ustvari, samo da je to upravljanje sredjeno kako treba...vise kamera u sustini nego upravljanje...jer pokvari utisak, za bar 20%...svi koji ste voleli prvi TDU, i ovaj ima da vam se svidja sto posto.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dallyborr na korisnoj poruci:
miloshbg (8.2.2011)
Stara 8.2.2011, 13:57   #284
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
dallyborr kaže: Pregled poruke
Trece, cemu ona "driving school" fora...kakva glupost nevidjena...ono off road sam jedva preso'...
U sustini...sve te trke i to mi je smor zestoki...ali ajde, vozim da se uzme kinta za nova kolica...e onda sledi BEST PART, zbog cega mi se ustvari i svidja TDU...free ride, vozikanje po ostrvu, krstarenje sto bi se reklo, pa kada ga "razvuces" na auto putu......iiiha!
Eto vidis, meni se bas to sa licencama jako, jako dopada.
I smatram da to doprinosi razlicitosti gejmpleja, ali isto tako sluzi kao veooooma detaljan tutorial. Posle polozenih nekoliko licenci vozim daleko bolje. Stvarno sam naucio stosta o upravljanju i mehanici igre.
Al` jbg, svetu se ne moze ugoditi.


Citat:
wroomster kaže: Pregled poruke
Većina ljudi ne shvata da je grafika ovde izuzetna, samo iz jednog razluoga. Sve igre sa kojima poredimo TDU2 su većinom ili zatvorene staze ili 'kobajagi' otvoreni svet kroz koji u stvari prolaze tuneli. NFSHP recimo ima bolju grafiku ali ne toliko bolju koliko je u stvari ograničeniji. GT5 ima bolju grafiku ali neuporedivo lakši zadatak.
Ukratko, obzirom koliki je obim igre i ograničenja ove generacije konzola, grafika teško da može biti puno bolja. I PS3 i 360 imaju muke sa frame dropom, tako da može tu još da se poradi na optimizaciji, ali nešto više od toga ne verujem.
Verujem da je moglo bolje.
Pazi, ipak je ova igra, da tako kazemo, predvodnik jedne nove generacije racera. Umesto da postavi nove standarde, izgleda tu negde kao NFS naslovi od pre, brat bratu, 2-3 godine.
Svakako je imalo mesta za napredak, mada je meni licno i ovo sasvim dovoljno.

Nego, imam jedan da kazemo problem.
Igra mi ne prepoznaje Logitech RumblePad 2.
Namestio sam kontrole rucno, jednu po jednu komandu ali kad idem ono detect device ili kako vec, vidi samo tastaturu.
Zna neko o cemu se radi?
Je l igra neko sa gamepadom koji radi kako treba?
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:16   #285
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Meni radi na 15 fps sve na very high, dok kad sve oborim na low dobijam smesnih 25 fps ... Optimizovanost ocaj.
A sto se tice upravljanja u ovih pola sata koliko igram, mnogo je nerealno, cak je i ovaj HP realniji sto se tice toga ..
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:27   #286
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
_Grotesque_ kaže: Pregled poruke
Nego, imam jedan da kazemo problem.
Igra mi ne prepoznaje Logitech RumblePad 2.
Namestio sam kontrole rucno, jednu po jednu komandu ali kad idem ono detect device ili kako vec, vidi samo tastaturu.
Zna neko o cemu se radi?
Je l igra neko sa gamepadom koji radi kako treba?
Ni meni nije prepoznao volan, ali ga prepoznaje kad menjas komande, tako da, predpostavljam da je neki bag...

BTW...Ono sto sam pomenuo gore, oko aerodroma i drugog ostrva, drugo ostrvo je ladno Oahu ponovo i to ceo..., doradjen, sredjen, nasminkan...sad znam sta su "nakrkali" u 15GB.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:35   #287
Aleksandar Tobdzic
Član
 
Član od: 26.7.2006.
Poruke: 277
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tobdzic
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Da se i ja javim sa problemom sa volanom.... Ne prepozna ga, ali u menjaju kontrola reaguje... zatim kad se vratim u igru, auto stalno ide u nazad i ne suprotno reaguje kod skretanja ako neko zna resenje nek javi, nije mi feeling na tast
Aleksandar Tobdzic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:38   #288
ludwigx
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Poruke: 92
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Jer moze da se igra bez internet konekcije?
ludwigx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:42   #289
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Narodna verzija samo tako i moze...mislim, ne zahteva internet, da bi igrao offline. Imas offline i online mod na pocetku, pa biras. Naravno, kao sto rekoh, narodna verzija ovaj drugi ne podrzava.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:45   #290
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
NIDZA bOj kaže: Pregled poruke
Meni radi na 15 fps sve na very high, dok kad sve oborim na low dobijam smesnih 25 fps ... Optimizovanost ocaj.
A sto se tice upravljanja u ovih pola sata koliko igram, mnogo je nerealno, cak je i ovaj HP realniji sto se tice toga ..
Ma HP je tata sto se tice arkadnog upravljanja a o grafici da ne pricam, mnogo realno izgleda okolina i vozila, velika velika steta sto nema cockpit pogled. (postoji hack za kameru sa cockpit view i jako puno opcija al naravno grafika unutra je ocaj. )

Meni tako sporo skida strasno, sto ste isli odma na stop

Nisam igrao TDU1, probacu dvojku jer mi je odlican taj concept da pored vozikanja mozete da imate vilu, garazu, jahtu, a i zbog cockpit pogleda, i ima ferrari pa moram da skinem

@dallyborr, imas i u HP free roam, a autoput je toliko dugacak da sa veyronom mozes da cepas 400 na sat 2 minuta...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:45   #291
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Juče me nešto mrzelo da se oglašavam ali sada ne.

Juče sam vrteo igru sigurno 5 sati i mogu da kažem samo jedno : "Me like it very much." Na mojoj konfi iz potpisa, u rezoluciji 1280x768, sve je na very high osim AA koji je isključen, vsync je takođe isključen, igra radi na preko 30 fps osim u slučajevima kada su neke offroad trke i mnogo gusta vegetacija jer tada hoće da padne na 25 fps ali ne i niže.

Grafički igra baš solidno izgleda ali je najzahtevnija, kao što sam već napomenuo, u offroad trkama kada je gusta vegetacija.

U igri postoje klase trka kao što su C4, B4 i od A7 do A1. Za svaku od ovih klasa mora da se polaže za vozačku dozvolu da bi moglo da se učestvuje u trkama. Prvo kreće klasa C4 - stara vozila. Sledeće je B4 - offroad vozila (džipovi) a onda kreće A7 i A6 zajedno - nova vozila koja jedva mogu da prebace 200 km/h. Klasi A1 pripada Bugatti Veyron ali dok se dođe do toga ima da se vozi....i vozi...i vozi...

Ako se neka trka nalazi na putu koji još uvek nije otkriven onda mora da se vozi do nje. Postoje trke koje služe za zaradu dodatnog keša sa strane, tj. voziti nekog ko se žuri negde, ali su dostupne određeno vreme i kada se izgube pojave se nove.

Osim regularnih prodajnih mesta novih automobila postoji i salon za polovne. Nađe se nešto korisno i tu.

Za početak C4 trka najbolje je uzeti Lancia delta integrale. Mališa je jak i brz. Mustang je katastrofa za upravljivost i slabiji od Lanče.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:46   #292
ludwigx
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Poruke: 92
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
dallyborr kaže: Pregled poruke
Narodna verzija samo tako i moze...mislim, ne zahteva internet, da bi igrao offline. Imas offline i online mod na pocetku, pa biras. Naravno, kao sto rekoh, narodna verzija ovaj drugi ne podrzava.
Hvala - offline me i interesuje.
ludwigx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:55   #293
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Nego, je l moze da se proda auto?
Imam vec 4 komada, a malo mesta..
Nigde ne videh opciju za prodaju automobila.
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 15:10   #294
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
_Grotesque_ kaže: Pregled poruke
Nego, je l moze da se proda auto?
Imam vec 4 komada, a malo mesta..
Nigde ne videh opciju za prodaju automobila.
Možeš da prodaš neki od auta kada pokreneš proceduru kupovine novog.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
_Grotesque_ (8.2.2011)
Stara 8.2.2011, 18:13   #295
wroomster
Član
 
Član od: 7.7.2007.
Poruke: 413
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 150 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
_Grotesque_ kaže: Pregled poruke
Pazi, ipak je ova igra, da tako kazemo, predvodnik jedne nove generacije racera. Umesto da postavi nove standarde, izgleda tu negde kao NFS naslovi od pre, brat bratu, 2-3 godine.
Svakako je imalo mesta za napredak, mada je meni licno i ovo sasvim dovoljno.
Evo upravo o ovom pričam. Stalno poredite TDU sa NFS a to su babe i žabe. NFS ima mikro svetić kroz koji se krećeš u tunelima, tj. čik ajd siđi sa puta. Čeka te ili zgrada ili ograda. Lako je tad napucati grafiku kad je sve u stvari samo pozadina.
Naravno da je moguće napraviti mnoogo, skoro foto realističnu grafiku čak i za ovoliku mapu koliku ima TDU, ali je problem što nema te konzole koja to može da povuče. Neki high end PC bi mogao mnogo toga, ali igre se prave prvenstveno zbog konzola.
wroomster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 19:07   #296
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
wroomster kaže: Pregled poruke
Evo upravo o ovom pričam. Stalno poredite TDU sa NFS a to su babe i žabe. NFS ima mikro svetić kroz koji se krećeš u tunelima, tj. čik ajd siđi sa puta. Čeka te ili zgrada ili ograda. Lako je tad napucati grafiku kad je sve u stvari samo pozadina.
Naravno da je moguće napraviti mnoogo, skoro foto realističnu grafiku čak i za ovoliku mapu koliku ima TDU, ali je problem što nema te konzole koja to može da povuče. Neki high end PC bi mogao mnogo toga, ali igre se prave prvenstveno zbog konzola.
NFS sam uzeo kao poredjenje samo zato sto ne postoji ni jedno logicnije, je l`.. Ako ti je lakse, iz mog posta izbaci "NFS" i dodaj koji god ti naslov volja.
Pa majku mu, nije TDU izmislio open world engine...
Ne vidim ovde temu vrednu bilo kakve rasprave, tbh.

Nego, palo mi nesto na pamet.
Ako ikada ubace motore u igru, ovi offrad putevi su kao stvoreni za krosere.
Verujem da su razmisljali o tome, tj da cemo vrlo brzo dobiti neki DLC sa motorima. A i trke nekim gliserima ne bi bile na odmet, kad smo vec kod toga.

Poslednja ispravka: _Grotesque_ (8.2.2011 u 19:14)
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 19:51   #297
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
_Grotesque_ kaže: Pregled poruke
NFS sam uzeo kao poredjenje samo zato sto ne postoji ni jedno logicnije, je l`.. Ako ti je lakse, iz mog posta izbaci "NFS" i dodaj koji god ti naslov volja.
Pa majku mu, nije TDU izmislio open world engine...
Ne vidim ovde temu vrednu bilo kakve rasprave, tbh.

Nego, palo mi nesto na pamet.
Ako ikada ubace motore u igru, ovi offrad putevi su kao stvoreni za krosere.
Verujem da su razmisljali o tome, tj da cemo vrlo brzo dobiti neki DLC sa motorima. A i trke nekim gliserima ne bi bile na odmet, kad smo vec kod toga.
Nije nemoguće da se pojave i motori pošto TDU 1 već ima i motore.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 20:15   #298
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Citat:
NIDZA bOj kaže: Pregled poruke
Meni radi na 15 fps sve na very high, dok kad sve oborim na low dobijam smesnih 25 fps ... Optimizovanost ocaj.
A sto se tice upravljanja u ovih pola sata koliko igram, mnogo je nerealno, cak je i ovaj HP realniji sto se tice toga ..
Ipak je lose optimizovana, ovaj iznad ima 15FPS sa 6870 kartom, ma nema sanse...A za upravljanje se nadam da ti je tezina na HARDCORE??!

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Za početak C4 trka najbolje je uzeti Lancia delta integrale. Mališa je jak i brz. Mustang je katastrofa za upravljivost i slabiji od Lanče.
Ali zato te Mustang ostavi u prasin od 0-100Km/h
Mozda kontam neki PATCH ili nove drajvere?? Jer i ja sa KOMPom imam izmedju 20 i 59FPS...i to na 12801024...pffff (po meni ne igrivo cim ode ispod 30FPS)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 20:50   #299
Mafija2
Banned
 
Član od: 23.1.2010.
Lokacija: Jay-Z and Alicia Keys - Empire State of Mind In New York
Poruke: 1.725
Zahvalnice: 413
Zahvaljeno 203 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Probah i ja igru...Dobro uradjena prvi deo nisam igrao tako da ne mogu da uporedjujem..Ono sto je meni bitno da igra na prvoj konfi iz profila radi extra znaci na very high i full hd,preko 40 fps,na drugoj blagi uzas,medium detalji rezolucija 800x600 ne ide preko 10fps,retko kad ode na 20 ali retko kad!
Mafija2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 21:08   #300
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Test Drive Unlimited 2

Pa...ipak se jos drzim starog dobrog Dirt 2!!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
tdu2, test drive unlimited 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test Drive Unlimited .:GoRaNStEin:. Simulacije vožnje 534 27.4.2013 23:53
Test Drive Unlimited 2 Mr.Deeds Simulacije vožnje 9 30.4.2008 11:27
save game za test drive unlimited Ludacris Simulacije vožnje 6 13.2.2008 17:03
Test Drive Unlimited MarkoZ Simulacije vožnje 3 24.10.2007 22:59
"Rendanje" u kucistu Aleksandar Avramovic Nosači podataka 10 7.3.2007 17:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com